Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:29 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Problem z wiarygodnością Iustusa 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Problem z wiarygodnością Iustusa
Zdaje się, że podobnie jest w USA, tam przyjmując do seminariów pytają się o 2 rzeczy: czy odpowiada ci homoseksualizm w Kościele i czy pozytywnie zapatrujesz się na kapłaństwo kobiet. Wygląda na to, że JP2 swoje, a rewolucja swoje...


Wt mar 16, 2021 11:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Iustus napisał(a):
Zdaje się, że podobnie jest w USA, tam przyjmując do seminariów pytają się o 2 rzeczy: czy odpowiada ci homoseksualizm w Kościele i czy pozytywnie zapatrujesz się na kapłaństwo kobiet.

To może zamiast pisać o tym, co się "zdaje", najpierw wasza ekscelencja sprawdzi, czy przedstawiana rewelacja jest prawdziwa, a dopiero po pozytywnej weryfikacji ją zamieści na forum?


Wt mar 16, 2021 11:56 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Iustus napisał(a):
Zdaje się, że podobnie jest w USA, tam przyjmując do seminariów pytają się o 2 rzeczy: czy odpowiada ci homoseksualizm w Kościele i czy pozytywnie zapatrujesz się na kapłaństwo kobiet. Wygląda na to, że JP2 swoje, a rewolucja swoje...

To teraz poproszę o źródło tej dezinformacji.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 16, 2021 11:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Nie pamiętam źródła, jak dobrze pamiętam to to było w jakimś programie dr Masnego, gdzie omawiał 2 książki odnośnie kapłaństwa i w tym kontekście poruszył w programie kwestię USA. Nie potrafię tego odnaleźć. Nie jest to żaden dokument. Patrząc na kształt i idee w tamtejszym Kościele takie tezy nie wydają się być bezpodstawne.
Tak czy inaczej to nie jest proces, nie będę tej wypowiedzi bronił jak niepodległości, nie ręczę za nią, nie mam do tego podstaw. To po prostu luźny głos w dyskusji na podstawie zasłyszanej wypowiedzi, do którego nie mam większego przywiązania i szczerze mówiąc, nie widzi mi się kruszenie kopii o tego typu sprawę - żadna z tego korzyść.


Wt mar 16, 2021 12:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Iustus napisał(a):
Nie pamiętam źródła, jak dobrze pamiętam to to było w jakimś programie dr Masnego, gdzie omawiał 2 książki odnośnie kapłaństwa i w tym kontekście poruszył w programie kwestię USA. Nie potrafię tego odnaleźć. Nie jest to żaden dokument.

Czyli nie ma źródła, a jedynie bazowanie na tym, co się "zdaje". Potem zaś taka informacja idzie w świat jako pewnik, bo "ktoś tam, gdzieś tam tak powiedział".
Troszkę odpowiedzialności, wasza ekscelencjo, by się przydało.

Cytuj:
Patrząc na kształt i idee w tamtejszym Kościele takie tezy nie wydają się być bezpodstawne.

Źródło tej wiedzy poproszę.

Cytuj:
Tak czy inaczej to nie jest proces, nie będę tej wypowiedzi bronił jak niepodległości, nie ręczę za nią, nie mam do tego podstaw. To po prostu luźny głos w dyskusji na podstawie zasłyszanej wypowiedzi, do którego nie mam większego przywiązania i szczerze mówiąc, nie widzi mi się kruszenie kopii o tego typu sprawę - żadna z tego korzyść.

Tak czy inaczej odpowiadasz za własne słowa. Skoro nie możesz potwierdzić tej rewelacji, to teraz wypada kalumnię odszczekać i przeprosić.


Wt mar 16, 2021 12:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Przecież powiedziałem jakie jest źródło. Nie prowadzę ewidencji wszystkiego, co zasłyszałem. Jeśli naprawdę Pana tak bardzo interesuje ta kwestia, to wskazówki Pan ma, jak to odszukać. No chyba, że Pan woli bić pianę. Dla mnie to nie ma większego znaczenia. Szkoda mi na to czasu. Szkoda tego wątku i ludzi, bo w tym momencie produkowane są tylko puste posty.


Wt mar 16, 2021 12:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Iustus napisał(a):
Przecież powiedziałem jakie jest źródło.

Owszem: Źródłem jest zawodna pamięć.


Cytuj:
Dla mnie to nie ma większego znaczenia. Szkoda mi na to czasu. Szkoda tego wątku i ludzi, bo w tym momencie produkowane są tylko puste posty.

Ale smrodu pomówień, które rzuciłeś na Kościół w USA już waści nie szkoda? Honoru, panie "kulturalny i szanujący innych", aby przyznać się do tego, że oczerniłeś katolików w USA, i przeprosić za pomówienia, nie masz.


Wt mar 16, 2021 12:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Ja mam mózg, a nie dysk twardy. Mózg ma to do siebie, że niektóre rzeczy pamięta się jak przez mgłę, więc tak też je przywołałem.
Tutaj nie ma ataku na Kościół, jak już to wręcz przeciwnie. Mnie to przeraża, że w Kościele są gremia gdzie afirmuje się homoseksualizm czy kapłaństwo kobiet. I tylko to chciałem wyrazić. Swoje zaniepokojenie taką sytuacją. To nie jest atak na Kościół, tylko zatroskanie. Jeśli Pan tutaj widzi atak, to niech Pan to zrewiduje, bo jest Pan w błędzie.


Wt mar 16, 2021 12:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Iustus napisał(a):
Nie pamiętam źródła, jak dobrze pamiętam to to było w jakimś programie dr Masnego, gdzie omawiał 2 książki odnośnie kapłaństwa i w tym kontekście poruszył w programie kwestię USA. Nie potrafię tego odnaleźć. Nie jest to żaden dokument. Patrząc na kształt i idee w tamtejszym Kościele takie tezy nie wydają się być bezpodstawne.
Tak czy inaczej to nie jest proces, nie będę tej wypowiedzi bronił jak niepodległości, nie ręczę za nią, nie mam do tego podstaw. To po prostu luźny głos w dyskusji na podstawie zasłyszanej wypowiedzi, do którego nie mam większego przywiązania i szczerze mówiąc, nie widzi mi się kruszenie kopii o tego typu sprawę - żadna z tego korzyść.

To się nazywa głoszenie oszczerstw. A podobno jesteś katolikiem. A jeśli tak to podpada to pod przykazanie. Zapewne wiesz jakie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 16, 2021 12:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
To się nazywa głoszenie oszczerstw. A podobno jesteś katolikiem. A jeśli tak to podpada to pod przykazanie. Zapewne wiesz jakie.
W takim razie Pan nie wie, czym jest oszczerstwo. To jest podobnie jak kłamstwo. Naumyślne poświadczenie nieprawdy, tudzież umyślne przypisywanie komuś czegoś, czego nie zrobił. Mój komentarz nie jest bezpodstawny, bo w Kościele niestety są gremia które propagują homoseksualizm i kapłaństwo kobiet, nad czym ubolewam.


Wt mar 16, 2021 12:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Iustus napisał(a):
Ja mam mózg, a nie dysk twardy. Mózg ma to do siebie, że niektóre rzeczy pamięta się jak przez mgłę, więc tak też je przywołałem.

I właśnie dlatego takie rewelacje najpierw się sprawdza pod kątem tego, czy pamięć dobrze je podpowiada, i dopiero po pozytywnej weryfikacji zamieszcza na forum. Jeżeli nie udaje się jej potwierdzić, to się ją pomija milczeniem, a nie zamieszcza jako "zdaje się".

Cytuj:
Tutaj nie ma ataku na Kościół, jak już to wręcz przeciwnie.

Sęk w tym, że to jest atak na Kościół przez rozpowszechnianie pomówień.

Cytuj:
Mnie to przeraża, że w Kościele są gremia gdzie afirmuje się homoseksualizm czy kapłaństwo kobiet.

Mnie również, ale to nie daje prawa do zamieszczania na podstawie "zdaje mi się" niesprawdzonych informacji.

I nadal pokazujesz, waść, że nie masz honoru aby przeprosić za to, co napisałeś pod adresem Kościoła w USA. Przykro patrzeć, panie "kulturalny i szanujący innych".


Wt mar 16, 2021 1:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Iustus napisał(a):
Jockey napisał(a):
To się nazywa głoszenie oszczerstw. A podobno jesteś katolikiem. A jeśli tak to podpada to pod przykazanie. Zapewne wiesz jakie.
W takim razie Pan nie wie, czym jest oszczerstwo. To jest podobnie jak kłamstwo. Naumyślne poświadczenie nieprawdy, tudzież umyślne przypisywanie komuś czegoś, czego nie zrobił. Mój komentarz nie jest bezpodstawny, bo w Kościele niestety są gremia które propagują homoseksualizm i kapłaństwo kobiet, nad czym ubolewam.

No niestety Wasza Eminencjo - powielanie niesprawdzonych informacji i snucie na ich podstawie różnych teoryjek - jest co najmniej pomówieniem.
Jeśliby W. Eminencja publicznie, oficjalnie zaczął głosić (bez podania dowodów) że ten czy ów jest przestępcą (bo takie pogłoski do WE dochodzą) to niechybnie WE znalazłaby się w sądzie, a sąd wydałby wyrok skazujący Waszą Eminencję

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt mar 16, 2021 1:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Proszę wybaczyć, ale moderacja na tym forum jest dziwnie wybiórcza. Przede mną wypowiedziała się użytkowniczka mówiąc rzecz do mnie bardzo podobną, powołując się na manifestację widzianą przez tą osobę. Nie żebym miał coś do tej osoby, wręcz przeciwnie, to bardzo inteligentna osoba. Jednak tam wszystko było w porządku. Kiedy ja podobnie powołuję się na coś, co widziałem, to wymaga się ode mnie jakichś dokumentów. Przecież to jest absurd.
Mój komentarz nie wynika z chęci obrzucenia Kościoła błotem, tylko z treści zasłyszanych od poważnego doktora. Tym bardziej, że zwykła obserwacja Kościoła w USA oraz sprotestantyzowanie tamtejszego społeczeństwa idą w parze z takimi pomysłami na Kościół.
To nie licuje z forum katolickim. Po katolicku to się szuka pojednania, zamiast tego nie po raz pierwszy, idą pod moim adresem oskarżenia o herezje, grzeszność, oszczerstwa i tak dalej.
Jeśli idziemy takim tropem, to proszę mi wykazać, że każda wypowiedź na tym forum jest poparta jakimś dokumentem.
I jeśli idziemy takim tropem, to ja proszę moderatorów - bo to oni lubią tak gromadnie atakować ludzi, nie skarżę się, ale miałem okazję kilka wątków przejrzeć, ten mechanizm się powtarza - proszę moderatorów o udowodnienie, że w Kościele Katolickim nie ma środowisk, które postulują afirmację homoseksualizmu i kapłaństwa kobiet.


Wt mar 16, 2021 1:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Iustus napisał(a):
To nie licuje z forum katolickim. Po katolicku to się szuka pojednania, zamiast tego nie po raz pierwszy, idą pod moim adresem oskarżenia o herezje, grzeszność, oszczerstwa i tak dalej.

Z forum katolickim nie licuje pójście w zaparte kiedy okazało się, że nie posiada się źródeł pozwalających na potwierdzenie prezentowanych informacji. Zwłaszcza, gdy godzą one w dobre imię Kościoła i/lub innych osób. Człowiek honorowy i kulturalny po zwróceniu uwagi, że prezentuje nieładne pomówienia, których nie poparł źródłami, grzecznie przeprasza i wycofuje się z danej tezy, a nie idzie w zaparte.

A to...
Iustus napisał(a):
jeśli idziemy takim tropem, to ja proszę moderatorów - bo to oni lubią tak gromadnie atakować ludzi, nie skarżę się, ale miałem okazję kilka wątków przejrzeć, ten mechanizm się powtarza - proszę moderatorów o udowodnienie, że w Kościele Katolickim nie ma środowisk, które postulują afirmację homoseksualizmu i kapłaństwa kobiet.

...jest zwykłe odwracanie kota ogonem do dołu.


Wt mar 16, 2021 1:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Podałem źródło, był to program publicystyczny.

Ponawiam pytanie: proszę o udowodnienie, że w Kościele Katolickim nie ma środowisk, które postulują afirmację homoseksualizmu i kapłaństwa kobiet.


Wt mar 16, 2021 1:35 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL