Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:01 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Wątek na luzie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Myślę że nie ma co przesadzać. Wypicie coli czy zjedzenie chipsów raz na jakiś czas jeszcze chyba nikogo nie zabiło.
Oczywistym jest że nierozsądne jest pic cole często.


Śr sie 18, 2021 11:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Otóż to. Moją miłością z dzieciństwa pozostanie coca cola cherry. A teraz poważniej.


Mamy we współczesnym świecie jakąś wariacje na temat diet, sposobu żywienia, diety weganskie, wegetariańskie, siłownię, fitness, spa itd. Kult ciała i zdrowia. Nowy bozek. Czyż Krolestwo Boże to sprawa tego co się je i pije? Ludzie tracą ostateczny cel życia z oczu, bo ważniejsze jest liczenie kalorii, menu na weekend, za dużo cukru źle, za dużo soli jeszcze gorzej, tego nie jeść, tego nie pić, tamto odstawić, inne ograniczyć. I co to daje na dłuższą metę? Ano tu, że zdrowsi umrzemy. I nie chodzi o drugą skrajność, żeby celowo sobie szkodzić, ale żeby to dietetyczne szaleństwo przestało kierować życiem milionów ludzi. Stare przysłowia i ludowe mądrości mają sens. Ile Ci Pan Bóg dał, tyle będziesz żył. Przykład z życia. Szef ojca, dieta, spacery, woda niegazowana, naturalne jogurty, kasy jak lodu, prywatne kliniki, rak trzustki, 46 lat, i koniec.
Mój sąsiad tłuste jedzenie aż łyżka w zupie stawała, alkohol, dwie paczki papierosów dziennie, 91 lat...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr sie 18, 2021 9:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
mniszek_pospolity napisał(a):
Otóż to. Moją miłością z dzieciństwa pozostanie coca cola cherry. A teraz poważniej.


Mamy we współczesnym świecie jakąś wariacje na temat diet, sposobu żywienia, diety weganskie, wegetariańskie, siłownię, fitness, spa itd. Kult ciała i zdrowia. Nowy bozek. Czyż Krolestwo Boże to sprawa tego co się je i pije? Ludzie tracą ostateczny cel życia z oczu, bo ważniejsze jest liczenie kalorii, menu na weekend, za dużo cukru źle, za dużo soli jeszcze gorzej, tego nie jeść, tego nie pić, tamto odstawić, inne ograniczyć. I co to daje na dłuższą metę? Ano tu, że zdrowsi umrzemy. I nie chodzi o drugą skrajność, żeby celowo sobie szkodzić, ale żeby to dietetyczne szaleństwo przestało kierować życiem milionów ludzi. Stare przysłowia i ludowe mądrości mają sens. Ile Ci Pan Bóg dał, tyle będziesz żył. Przykład z życia. Szef ojca, dieta, spacery, woda niegazowana, naturalne jogurty, kasy jak lodu, prywatne kliniki, rak trzustki, 46 lat, i koniec.
Mój sąsiad tłuste jedzenie aż łyżka w zupie stawała, alkohol, dwie paczki papierosów dziennie, 91 lat...

Czasem tak bywa ale jest też masa osób umierających na choroby serca np a na to ja najbardziej ma wpływ styl życia.
A z drugiej strony jak bardzo mamy dbać o zdrowie aby przedłużać życie?
Przeciez ten świat jest beznadziejny. Jest pełen zła, okrucieństwa, cierpienia, śmierci, krzywdy?
Katolik chyba winien jak najszybciej chcieć się z stad zawinąć a nie zostać tu jak najdluzej


Śr sie 18, 2021 10:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Katolik ma szanować życie, a nie domagać się swojej rychłej anihilacji. Życie nie jest największą wartością, ale należy je szanować. Ma ze swojego życia robić użytek na większą chwałę Bożą (ad maiorem Dei gloriam). Mamy żyć tyle, ile Bóg nam przewidział, nie ważne czy żyjemy wśród fiołków czy na polu minowym, to co robimy, mamy robić po Bożemu - zgodnie z Wolą Bożą. Co do zdrowia i życia to mamy taką cnotę jak cnotę roztropności. Jeśli ktoś robi bożka ze swojego ciała i zdrowia, to to zakrawa o łamanie pierwszego przykazania - tak Kościół naucza. Skrajne niedbanie o zdrowie i życie także jest grzechem, bo podchodzi pod przykazanie "nie zabijaj", niszczymy ciało, które mamy od Boga. Dodatkowo grzeszy ten, kto odpowiada za innych, a brakiem dbania o swój stan fizyczny, naraża zależnych od siebie ludzi na ponoszenie konsekwencji naszego zaniedbania.


Śr sie 18, 2021 10:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Mniszku. To nie tak. Wariactwo to jedna sprawa. Dotyczy tych, którzy szukają czegoś w zastępstwie religii, chcą wierzyć że żyć będą wiecznie. To jeden z kierunków, w który wchodzi się odchodząc od wiary, zastępuje się to jakąś wiedzą i tę wiedzę przekłada na działanie: w tym przypadku odżywianie i pewnie załącznikiem jest sport.
Mamy też drugą stronę medalu. Jest to jakość żywności. Pogorszyła się. Tutaj z kolei należy mieć wiedzę, by nie dać wprowadzić się w maliny i nie jadać czy pić tego co nie jest pożywieniem.
Mamy możliwości obronne, ale one są ograniczone. Między skrajnościami lokuje się zdrowy rozsądek oparty o wiedzę. Wyżej pisałam o niewiedzy w odniesieniu do wielu pokarmów, ich zanieczyszczeniach. Mamy jednak wiedzę o pewnych pokarmach, które należałoby wyeliminować z diety.

Mniszku. Te przykłady szczegółowe podajesz zbyt prosto. Na długość i jakość życia składa się wiele elementów, w tym najważniejszy: loteria genetyczna. Odżywianie się to jeden z elementów. Tłuste nie zaszkodzi komuś kto wygrał dobrą przemianę tłuszczową. Ktoś inny pije wodę i jest chudy a cholesterol ma wysoki.


Śr sie 18, 2021 10:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Iustus napisał(a):
Katolik ma szanować życie, a nie domagać się swojej rychłej anihilacji. Życie nie jest największą wartością, ale należy je szanować. Ma ze swojego życia robić użytek na większą chwałę Bożą (ad maiorem Dei gloriam). Mamy żyć tyle, ile Bóg nam przewidział, nie ważne czy żyjemy wśród fiołków czy na polu minowym, to co robimy, mamy robić po Bożemu - zgodnie z Wolą Bożą. Co do zdrowia i życia to mamy taką cnotę jak cnotę roztropności. Jeśli ktoś robi bożka ze swojego ciała i zdrowia, to to zakrawa o łamanie pierwszego przykazania - tak Kościół naucza. Skrajne niedbanie o zdrowie i życie także jest grzechem, bo podchodzi pod przykazanie "nie zabijaj", niszczymy ciało, które mamy od Boga. Dodatkowo grzeszy ten, kto odpowiada za innych, a brakiem dbania o swój stan fizyczny, naraża zależnych od siebie ludzi na ponoszenie konsekwencji naszego zaniedbania.

Piękne słowa szkoda że oderwane od rzeczywistości. Mamy całą masę wysypu depresji także u katolików którym z pozoru niczego nie brakuje.


Cz sie 19, 2021 12:08 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
To wiedza współczesnego młodego człowieka - plikowa. Wszystko porozrzucane w innych szufladach a tym co porządkuje nie jest refleksja intelektualna, bo tego nie było w nauczaniu (myślenia), ale ewolucyjne skojarzenia. Nauczanie to było przygotowanie do zdania testów, więc ludzki umysł jest traktowany jako magazyn pamięci a nie tworzenia novum. Jak się skojarzy, tak wyjdzie. Na dokładkę dobrze opanowany elementarzyki dla oszustów pozwalające ogłupiać kwiecistą formą i krzykiem a nie treścią. Jest na okoliczność tej ludzkiej głupoty stosowny fragment biblijny, gdzie zebrani nie wiedzą o co chodzi, panuje krzyk. Pójdą za krzyczącym. Oni też nie rozróżniają faktu od oceny, treści od formy. Prawda nie używa takich środków manipulacji. Wskazuje jednak czasem głupotę a to znów wywołuje krzyk, który oskarża o znęcanie się. Za kim pójdzie tłum, który nie wie o co chodzi?


Cz sie 19, 2021 8:49 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
merss napisał(a):
Mamy też drugą stronę medalu. Jest to jakość żywności. Pogorszyła się. Tutaj z kolei należy mieć wiedzę, by nie dać wprowadzić się w maliny i nie jadać czy pić tego co nie jest pożywieniem.
Mamy możliwości obronne, ale one są ograniczone. Między skrajnościami lokuje się zdrowy rozsądek oparty o wiedzę. Wyżej pisałam o niewiedzy w odniesieniu do wielu pokarmów, ich zanieczyszczeniach. Mamy jednak wiedzę o pewnych pokarmach, które należałoby wyeliminować z diety.

Ponieważ na luzie to.
Swego czasu zachłyśnięty tanizną z marketu. Kupiłem plasterki śniadaniowe. Były to niby plasterki boczku wędzonego. Żeczywiście tak smakowały za sprawą nasączonego tłuszczu. Ja to lubię, smakuje mi super, widocznie przemianę tłószczów mam dobrą. Co było później po dwu dniach? Okaząło się że jednym ze składników owego boczku była celuloza. Tego mój organizm nie trawi. W efekcie w toalecie pozostawiłem bjałą masę, której spłóczka nie umiała spłukać do kanału. Trzeba było tak lekką pozostałość wybrać z klozetu.
Trzeba było widzieć moje zdumienie, że coś takiego jest produkowane i sprzedawane. Co prawda nie było to raczej szkodliwe na zdrowiu. Lecz sam sposób oszustwa, choć bezsensowny moim zdaniem, był perfidny. Dla kasy ludzie robią dowolne numery. Co na szczęście sprawiło u mnie, całkowitą ignorancję władzy pieniądza, to było dolanie oliwy do ognia. Liczy się dla mnie bardziej człowiek niż pieniądze. Człowiek i moje możliwości działania dla kogoś. Finanse są już tylko dodatkiem, nie zawsze użytecznym. Pomagając fizycznie komuś, czynę to co potrafię i ile jestem w stanie. Nie ponad moje możliwości. Finansami można czynić łatwo, lecz też ponad zdrowy rozsądek. Bo tak łatwo się pieniędzmi pozyskuje innych. To niuanse naszej żeczywistości.


Cz sie 19, 2021 8:53 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Należy niestety sprawdzać skład produktów. My potrzebujemy balastu do dobrego funkcjonowania jelit. Bez niego grożą nam nowotwory jelita grubego (ogromny przyrost zachorowań). Balast to szruber, więc ma wymiatać jelita. Nie jesteśmy stworzeni do jadania żywności wysoko przetworzonej. Problemem są składniki, które nam ewidentnie szkodzą. Celulozy nie trawimy, bo nie mamy potrzebnych enzymów, ale organizm się tego pozbywa w naturalny sposób. Gorzej, gdy pozbyć się nie potrafi i gromadzi w organizmie a są to trucizny. To może prowadzić do uszkodzeń organów. YZ uzupełnił to o środowisko, które też truje. Jedno co nam pozostaje to umieć się poruszać w tym świecie trucizn, by ograniczać ich ilość czy czasem jakość. To nie alergia, ale zwykły rozsądek.
Gdyby mój brat nie palił to może by jeszcze żył. Tętniaki to choroba palaczy. Moja ciocia miała predyspozycje, więc palacze w pracy i domu zafundowali jej nowotwór płuc i umarła zbyt młodo. Dziś te sprawy pracy rozwiązano. Mamy jednak inne źródła zanieczyszczeń.


Cz sie 19, 2021 9:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
sachol napisał(a):
Iustus napisał(a):
Katolik ma szanować życie, a nie domagać się swojej rychłej anihilacji. Życie nie jest największą wartością, ale należy je szanować. Ma ze swojego życia robić użytek na większą chwałę Bożą (ad maiorem Dei gloriam). Mamy żyć tyle, ile Bóg nam przewidział, nie ważne czy żyjemy wśród fiołków czy na polu minowym, to co robimy, mamy robić po Bożemu - zgodnie z Wolą Bożą. Co do zdrowia i życia to mamy taką cnotę jak cnotę roztropności. Jeśli ktoś robi bożka ze swojego ciała i zdrowia, to to zakrawa o łamanie pierwszego przykazania - tak Kościół naucza. Skrajne niedbanie o zdrowie i życie także jest grzechem, bo podchodzi pod przykazanie "nie zabijaj", niszczymy ciało, które mamy od Boga. Dodatkowo grzeszy ten, kto odpowiada za innych, a brakiem dbania o swój stan fizyczny, naraża zależnych od siebie ludzi na ponoszenie konsekwencji naszego zaniedbania.

Piękne słowa szkoda że oderwane od rzeczywistości. Mamy całą masę wysypu depresji także u katolików którym z pozoru niczego nie brakuje.
Stosunkowo to akurat depresji, a w szczególności antydepresantów jest mniej wśród katolików niż wśród pozostałej części populacji.
Druga rzecz, to nawet katolik nie powinien zbytnio biadolić nad sobą, tylko ofiarować swoje cierpienia Bogu. Problem w tym, że katolikom nie przypomina się o roli i znaczeniu cierpienia w naszym życiu, a szkoda, bo mogli by zaskarbić sobie wiele łask dzięki temu.


Cz sie 19, 2021 9:36 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Na uczelniach medycznych studenci dowiadują się, że ok 40% księży ma depresję. Opiekunowie grup w seminariach narzekają, że obecni klerycy potrzebują wsparcia psychologicznego a kiedyś sami przewodzili elitom (gdzieś w Przewodniku Katolickim był wywiad). Mamy więc błędy popełniane już na etapie rekrutacji. Kiedyś o. Augustyn powiedział psychologowi, że ma oglądać kandydatów do seminarium pod kątem przydatności do ojcostwa. Tak wyeliminuje się tych, którzy się nie nadają z przyczyn osobowościowych. Wsparcie psychologiczne daje statystycznie dobre rokowania w granicach 30% i wymaga podejścia indywidualnego, i długotrwałego oraz przede wszystkim pracy własnej. Niedojrzały ksiądz oskarża zawsze innych o wszelkie zło. Mało tego mamy? Wiązanie depresji z religijnością jest problematyczne i mocno zawężone. To choroba mająca bowiem rozmaite przyczyny, także hormonalne i polekowe oraz predyspozycje genetyczne (np aktywność lewego płata czołowego). To właśnie takie analizy laika, który do tego włączył mentalność żydowską (wszystko jest rozpatrywane w płaszczyźnie religijnej) a nie chrześcijańskie, gdzie mamy do czynienia z refleksją intelektualną i różnicowaniem spraw. Akwinata nauczał, by dochodzić do istoty spraw. Tak też rozwiązuje się problemy. Należy dojść do najgłębszej warstwy, ująć przyczynę a następnie leczyć. Powierzchniowe pojednanie nie rozwiązuje problemów, rodzi stres, czasem ukryty w chorobach psychosomatycznych.


Cz sie 19, 2021 10:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Wszystko jest dziś trucizna i pewnie mleko i marchewka w nadmiarze też zaszkodzą. Geny mam "słabe", choć to martwicze zapalenie trzustki przeżywa 20%, mi się "udało" (opinia lekarza, chirurga). Szczęście, zbieg okoliczności, Opatrzność Boża, fart (niech każdy sobie wybierze). Tak czy owak ten organ jest zagadką i ni z tego, ni z owego może zacząć szaleć i dawać o sobie znać, co jest naprawdę nieprzyjemnym doznaniem.

Leżał ze mną mężczyzna w tym samym wieku na to samo schorzenie, ja po operacji wychodziłem do domu, on leżał i czekał na trzecią z kolei... (za jednym pobytem 3 operacje). Nieoficjalny rekordzista miał ich 18, więc do rekordu mi naprawdę daleko :wink: dwóch zabiegów nie zaliczam to operacji podwyższonego ryzyka. Tak samo jak miesięcznego pobytu w szpitalu covidowym. Dało się przeżyć.

Za każdym wyjściem ze szpitala dostaje rozpiskę z menu, dietę lekkostrawną. Na początek krupnik jest, potem mi się już nie chce, jest zbyt czasochłonna, rygorystyczna, za bardzo "szpitalna". Zakaz napojów gazowanych, niektórych warzyw, mięs, produktów, owoców, na deser tylko budyń, galaretka lub kisiel xD szok. I nie ma żadnej gwarancji, że stosując tę dietę znowu nie wyląduję w szpitalu, więc po co się męczyć i to wszystko sztucznie podtrzymywać? Żeby dobić do 80-tki.? Już swoje przeszedłem i życia doczesnego kurczowo się nie trzymam. Zawsze powtarzam, że liczy się nie długość a jakość życia. Mieć relacje z Panem Bogiem, znosić trudy dnia codziennego, opiekować się chorą mamą, pracować, zarabiać,utrzymywać dom w porządku, starczy.

Dodatkowe katowanie się niesmacznym jedzeniem, kolejnymi wyrzeczeniami, restrykcjami uważam za pozbawione sensu. Taki widocznie życiowy paradoks. Ci, którzy dobrze się mają i są zdrowi jeszcze bardziej zabiegają o zdrowy styl życia, diety, baseny i fitnessy. Ja mam sporo, całkiem sporo ruchu w pracy (zaraz jakaś pani dr powie, że zbytni wysiłek fizyczny na trzustke niewskazany :cfaniak:). A osoby, które niejako mają narzucone diety, ograniczenia przez lekarzy, są już kwalifikowani tak jak ja jako przewlekle chorzy gdzieś tego "zakazanego owocu" szukają, bo faktycznie smakuje lepiej. A życie toczy się dalej.

O szkodliwości palenia każdy wie, każdy o tym słyszał, czytał, słuchał. To wszystko prawda, ale rzucić nie jest łatwo. Tak jak alkoholu, tylko, że to już nałogi, nie do końca da się nad tym w pełni zapanować. Może i w słodyczach jest jakiś "narkotyk". Może to ludzka słabość, może fakt, że przez odmówienie sobie puszki fanty czy cukierka wcale nie stajemy się lepszymi ludźmi, a może zdanie sobie sprawy, że Panu Bogu nie chodzi o to co jemy, pijemy, ale jakimi ludźmi jesteśmy. Ciało obumrze, i tego co palił papierosy i tego, który jadąc rowerem dla zdrowia i sportu wpadł pod pędzący samochód. Błogosławiony ks Jerzy Popiełuszko palił jak przysłowiowy smok. Czy był złym człowiekiem, kapłanem, spowiednikiem, kapelanem Solidarności? Wdrapał się na wyżyny świętości, poniósł męczeńską śmierć. I te papierosy nie odegrały żadnej znaczącej roli w jego życiu
.

Dwóch mnichów - pustelników spotkało się kiedyś u jednego z nich w domku. Podał obiad (kurczaka). Ten zaproszony powiedział : Wybacz, ale odkąd przywdziałem habit nie zjadłem nic zabitego.
Drugi mnich odparł : Ja odkąd przywdziałem habit nie pozwoliłem, żeby ktokolwiek zasnął z uraza w sercu do mnie. Zaproszony odpowiedział :
Twój sposób życia lepszy jest niż mój.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz sie 19, 2021 3:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Moja koleżanka chciała schudnąć, bo zalecił jej to ortopeda. Podeszła do sprawy profesjonalnie i znalazła na tę okoliczność psychodietetyka. Ona jest chemikiem i ma za sobą pracę w przemyśle spożywczym, więc i rzetelną wiedzę żywieniową. Zapytała w końcu owego speca od żywienia: jak podejść do sprawy, by te jego przepisy wdrożyć w życie, bo teoretycznie to ona też wie. Odpowiedział jej: musi pani sama znaleźć motywację. To była ostatnia wizyta i podliczenie strat finansowych. Trudno jej poza tym pomóc, bo silnie ma rozwinięty mechanizm racjonalizacji i zaprzecza temu. Ona potrzebuje pigułki na automatyczne przestawienie myślenia.
Inna moja koleżanka z nadwagą podejmuje bardzo często rozmowy dotyczące zdrowego odżywiania się. Jest świetna w teorii. Zupełnie jednak nie widzi komiczności tego zestawienia.
Odpowiadasz sam za swoje życie i sam je sobie ustawiasz tak jak chcesz. Po prostu pojawiająca się myśl o coli jest podchwytywana i pojawiają się różne opinie, także badania nad jej składem. Czy YZ nie ma racji, że cola go nie dobije? No ma, bo wie, że to incydentalne. A do tego nie zna przeciwskazań zdrowotnych dla siebie. Ja coli nie lubię, bo to dla mnie ulepek. Łatwo odradzać w takim przypadku. Wiesz...ja nie piję tego świństwa.


Cz sie 19, 2021 4:19 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Wczoraj piłem to świństwo - faktycznie, pepsi lepsza.
Brawo merss. Już szykowałem się, żeby wylać na Ciebie wiadro pomyj ale w 3-cim z kolei poście w tym temacie wreszcie nie nawiązałaś do Iustusa, więc sobie odpuszczę.


Cz sie 19, 2021 6:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Aquarius napisał(a):
Brawo merss. Już szykowałem się, żeby wylać na Ciebie wiadro pomyj ale w 3-cim z kolei poście w tym temacie wreszcie nie nawiązałaś do Iustusa, więc sobie odpuszczę.

To trzeba leczyć.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz sie 19, 2021 6:43 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL