Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 9:05 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Wątek na luzie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Fakt - owoce dobre, robaki zdrowo odżywione, mogło być gorzej :)


Śr lip 07, 2021 4:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
bergamotka napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wykopać je z diety natychmiast! :D

A kto je je? Chyba ci co pija colę :lol:

Widać ludzie je jedzą, skoro w sklepach są dostępne w ilościach mnogich. :)

Cytuj:
Ale jeśli mam być szczera to są gorsze rzeczy niż cola, choć niewątpliwie zdrowsze. Dwa dni temu objadłam się czereśniami - piękne, soczyste, prosto z drzewa. Dziś odkryłam że w niektórych z nich są robaki... Chcę wierzyć że przedwczoraj ich nie było ale czy to możliwe... :|

E tam... Owady są całkiem zdrowe, a ich białko łatwo przyswajalne, więc bym się nie martwił. ;)


Śr lip 07, 2021 4:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
W jakich czasach byście chcieli żyć?
Myślę że ciekawe czasy były za panowania króla Dawida. Podoba mi się ówczesny pogląd na świat(kosmos) dziś Ziemia to kula pędzące w przestworzach, wówczas sądzono że ziemia jest płaska, nakryta "kloszem". że niebo to taka lustrzana powierzchnia.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz lip 08, 2021 1:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Nie dziwię się, że podoba Ci się tamta kosmologia. Łatwiej ogarnąć niewielki wszechświat "przykryty kopułą", niż ogromny, w ludzkich kategoriach nieskończony, kosmos.


Pt lip 09, 2021 8:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Elon Musk sugeruje, że to pasożyt mózgu zmusza ludzi do tworzenia nadludzkiej SI
Elon Musk opublikował na Twitterze fascynującą – i niepokojącą zarazem – teorię o tym, że pasożyt mózgu może zmuszać ludzi do tworzenia zaawansowanej sztucznej inteligencji.

Prezes Tesli przedstawił swoją teorię, odpowiadając na artykuł z „National Geographic” o tym, jak toksoplazmoza (pasożyt często występujący u kotów) zdaje się powodować nieodpowiedzialne zachowanie młodych hien. Zarażone hieny bywają bardziej nieostrożne w stosunku do drapieżników takich jak lwy, niż zdrowe osobniki. W oszałamiającym (może też żartobliwym) skoku logicznym, Elon Musk zasugerował, że pasożyt jest w rzeczywistości tym, co powoduje, że ludzie tworzą zaawansowaną sztuczną inteligencję – podaje redakcja Futurism.com.
Reklama

„Toksoplazmoza zaraża szczury, potem koty, a następnie ludzi, którzy robią filmy o kotach” – zatweetował Musk. „AI osiąga nadludzką inteligencję trenując na internetowych filmach o kotach, czyniąc w ten sposób toksoplazmozę prawdziwym arbitrem naszego przeznaczenia”.

Czy to kolejny memowy tweet Muska? Jak podaje portal Futurism.com, w tej teorii może być ziarno prawdy.
ADVERTISING

Toksoplazmoza jest jednokomórkowym pasożytem, który zazwyczaj zaraża szczury i myszy. Pasożyt, jak uważają naukowcy, wpływa na umysły gryzoni i powoduje, że przestają się one bać drapieżników, takich jak koty i ludzie. Te nieustraszone szczury podchodzą do kotów, zostają zjedzone, pasożyt przechodzi na koty, które następnie przekażą go ludziom.

Ale czy pasożyt ma również podobny wpływ na ludzi? Być może. Badania sugerują, że ludzie, którzy mają pozytywny wynik testu na toksoplazmozę, mogą wykazywać bardziej ryzykowne zachowania – podaje LiveScience. W rzeczywistości, badanie przeprowadzone na prawie 600 osobach w Czechach i 370 osobach w Turcji wykazało, że ci, którzy wykazali pozytywny wynik na toksoplazmozę, byli, ogólnie rzecz biorąc, bardziej narażeni na to, że doświadczą wypadku samochodowego.
Toksyczna kontrola umysłu

W ostatecznym rozrachunku jest jednak mało prawdopodobne, że pasożyt mózgu powoduje, że ludzie pracują nad superinteligentą AI. Nie każdy ma kota. Nie ma też dowodów na to, że toksoplazmoza sprawia, że chcemy tworzyć zaawansowane projekty informatyczne.

Ale może powodować, że podejmujemy bardziej ryzykowne zachowania, takie jak na przykład inwestowanie miliardów w firmę produkującą samochody elektryczne, próba kolonizacji Marsa albo próba kontrolowania całego rynku kryptowalut poprzez tweety.

https://forsal.pl/lifestyle/technologie ... ia-si.html

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N lip 11, 2021 1:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8085
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Cytuj:
„Toksoplazmoza zaraża szczury, potem koty, a następnie ludzi, którzy robią filmy o kotach” – zatweetował Musk. „AI osiąga nadludzką inteligencję trenując na internetowych filmach o kotach, czyniąc w ten sposób toksoplazmozę prawdziwym arbitrem naszego przeznaczenia”.


Ostatnio moja córka zaczęła narzekać na dźwięki wytwarzane przez ultradźwiękowe urządzenie straszące koty, które zainstalowali przed domem nasi sąsiedzi. Ja tych dźwięków nie wyłapuję, ale dzieci mają bardziej czuły słuch, więc reagują na nie. Jednak znowu uzmysłowiło mi to, że lokalne koty dalej harcują w okolicy, bo trochę o nich zapomniałam przez ostatnie półtora roku. Znany mi właściciel kotów na naszej ulicy wyprowadził się, no ale przecież koty mogą być w innych domach, nie mówiąc już o kotach dzikich. Kto by pomyślał, że toksoplazmoza, która, możliwe, że występuje u jednej trzeciej populacji świata, ma jakikolwiek wpływ na podejmowanie ryzyka. Jednak wydaje się, że ma taki wpływ:
https://www.livescience.com/can-cat-parasites-control-human-brains.html


N lip 11, 2021 3:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16880
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Wystarczy, że ktoś próbuje wieprzowe surowe mięso mielone. Większość ludzi nie wie, że są nosicielami tego pierwotniaka. Uporczywe poronienia są zwykle przesłanką, by sprawdzić nosicielstwo, ale też nie zawsze wychodzi wiarygodny wynik.


N lip 11, 2021 3:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Czy tworzenie Sztucznej Inteligencji to największy błąd ludzkości?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N lip 11, 2021 4:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Andy72 napisał(a):
Czy tworzenie Sztucznej Inteligencji to największy błąd ludzkości?

Oj ktoś się za dużo filmów sf naoglądał.
To powiedz co takiego zlego jest w sztucznej inteligencji. I druga sprawa czy sztuczna inteligencja potrafi samodzielnie myśleć czy raczej uczy się pewnych wzorców ale nie ma szansy na własne wnioskowanie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lip 11, 2021 6:11 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Andy72 napisał(a):
W jakich czasach byście chcieli żyć?


A może w tych?

1 Koryntian 15
51 Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni.
52 W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni.
53 Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność.
54 A kiedy już to, co zniszczalne, przyodzieje się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć.
55 Gdzież jest, o śmierci twoje zwycięstwo? Gdzież jest, o śmierci, twój oścień?
56 Ościeniem zaś śmierci jest grzech, a siłą grzechu Prawo.
57 Bogu niech będą dzięki za to, że dał nam odnieść zwycięstwo przez Pana naszego Jezusa Chrystusa.
58 Przeto, bracia moi najmilsi, bądźcie wytrwali i niezachwiani, zajęci zawsze ofiarnie dziełem Pańskim, pamiętając, że trud wasz nie pozostaje daremny w Panu.


N lip 11, 2021 10:15 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Jockey napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Czy tworzenie Sztucznej Inteligencji to największy błąd ludzkości?

Oj ktoś się za dużo filmów sf naoglądał.
To powiedz co takiego zlego jest w sztucznej inteligencji. I druga sprawa czy sztuczna inteligencja potrafi samodzielnie myśleć czy raczej uczy się pewnych wzorców ale nie ma szansy na własne wnioskowanie.


Nie wiadomo jak daleko to zajdzie.

New Robot Makes Soldiers Obsolete (Corridor Digital)
https://www.youtube.com/watch?v=y3RIHnK0_NE
(to akurat żart... póki co)

The Evolution of Boston Dynamics
https://www.youtube.com/watch?v=D_Vc_yDvU24

Można by spytać, ciekawe jakie wzorce zainstalują Rosjanie albo Chińczycy albo terroryści w robotach wojskowych?


N lip 11, 2021 10:49 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Masz jakieś info bo interesuje mnie sprawa sztucznej inteligencji. Ale z tego co czytałem to nie wyszli poza wyuczone sposoby postępowania. Nie ma możliwości na uczenie się wyciągania własnych wniosków.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lip 11, 2021 11:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18241
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
Jako kogoś, kto pracuje jako informatyk grubo ponad 30 lat bawią mnie te obawy przed sztuczną inteligencją. Niech entuzjaści spróbują napisać najprostszy program, a potem niech mówią o lękach :)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lip 12, 2021 10:12 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
No przecież autor jakiegoś filmu tak zrobił więc to na pewno jest "świynta prawda"

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 12, 2021 10:32 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16880
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątek na luzie
W innym wątku zakończono sprawę przypisania duszy charakteru materialnego oczekiwaniom, które mają nadejść od strony sztucznej inteligencji: uda się uzyskać samoświadomość odrębności czy też nie? Tak więc naukowcy podchodzą poważnie do sprawy sztucznej inteligencji, bo to bicz na chrześcijaństwo może być. Chyba Wolniewicz się kiedyś wypowiedział, że na dziś książki na poziomie 'geniuszu' Baumana robot pisze w ciągu 15 minut. Na dziś jesteśmy jednak dalej....


Pn lip 12, 2021 11:15 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL