Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:16 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Dlaczego pan Krzysztof Karoń uważa, że bitcoin to jest 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Dlaczego pan Krzysztof Karoń uważa, że bitcoin to jest
"pierdoła"? Chodzi o tę wypowiedź https://youtu.be/pjHCsq9TJVg
Nie potrafię tego zrozumieć, a cenię postrzeganie rzeczywistości przez p. Krzysztofa Karonia. Jedynie co, to wydaje mi się, że p. Krzysztof Karoń nie zapoznał się z technologią blockchain i z tym co stworzył Satoshi Nakamoto i traktuje temat powierzchownie. Oczywiście to ja mogę się mylić, ale na obecną chwilę, jeżeli się mylę, to nie zdaję sobie z tego sprawy. Może ktoś podziela zdanie p. Krzysztofa Karonia i potrafi to wytłumaczyć?
Przecież to jest właśnie możliwość zachowania własności, jest to możliwość ucieczki przed inflacją (hiperinflacją), którą powodują i spowodują obecni urzędnicy swoimi decyzjami w sprawie pieniądza fiducjarnego. Właśnie taki bitcoin daje możliwość zachowania swoich pieniędzy.
Poza tym, to nie każdy ma zdolności do produkowania rzeczy, niektórzy mają zdolności do spekulowania. Co złego jest w spekulowaniu? (nie chodzi o spekulowanie w sensie okradzenia innego człowieka).

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


So sty 16, 2021 10:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego pan Krzysztof Karoń uważa, że bitcoin to jest
No coż Maćku, ja akurat się nie zgadzam nad zachwytami nad bitcoinami i tego typu walutami, bo one tylko dlatego są "cenne" bo...można je wymienić na złotówki lub inną walutę. Za bitcoina nie kupisz mleka w sklepie.
Bitcoiny to najbardziej fiducjarna z walut na świecie. Same w sobie nie reprezentują żadnej pracy tylko reprezentują moc komputerową potrzebną do podtrzymywania istnienia bitcoina. Za złotówką stoi realny aparat skarbowy i policyjny RP, który gwarantuje, że wydusi z dłużnika ostatni grosik, to znaczy zmusi do pracy generującej wartość pozytywną, dlatego złotówka ma ważkość, natomiast za bitcoinem nie stoi dosłownie nikt.

Osobiście uważam bitcoiny za jeden z największych oszustw kapitalizmu finansowego. Jest to tylko instrument finansowy wysysający realny pieniądz (PLN, USD etc) wygenerowany za pomocą pracy (bo pieniądz to inaczej upłynniona wartość czegoś reprezentant, a jednym zjawiskiem generującym ekonomiczną wartość dodatnią jest ludzka praca wytwórczo-usługowa) w przestrzeń spekulacji, czyli pozorów zarobku, która w rzeczywistości jest jedynie alokacją środków czyli transferem od jednych do drugich, czyli korzyścią ściśle jednostronną.


So sty 16, 2021 11:12 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego pan Krzysztof Karoń uważa, że bitcoin to jest
Wespecjanie, bitcoina możesz używać tak samo jak złotówki, tylko jeszcze mało kto chce to robić, (to znaczy mało kto chce sprzedać mleko za  bitcoina, bo mało kto zdaje sobie sprawę z wartości tej technologii). Poza tym wartość bitcoina jeszcze nie jest ugruntowana, ale zapowiada się że będzie rosła i będzie duża, bo coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać wartość i akceptować jako formę zapłaty.  Na obecną chwilę bitcoin pełni raczej taką funkcję jaką złoto. 
Co do wartości btc, to  właśnie wartością jest to, że nikt za tym nie stoi. Jest algorytm dzięki któremu maksymalna ilość bitcoinów to 21 milionów, czyli jest wartością  deficytową, czyli wartość będzie rosła. 
Poza tym każda transakcja jest jawna i zapisana na stałe w blockchainie, więc wszystko przejrzyste.
I zdecentralizowanie (sieć p2p,  komputer-komputer) też jest atutem i ogromną wartością, bo to znaczy, że tylko właściciel  klucza dostępu do bitcoina  może decydować o tym bitcoinie, a nie tak jak teraz- wpłacasz do banku, to bank może np. zablokować konto bo coś. A w przypadku bitcoina uzależniony jesteś jedynie od tego czy będzie prąd, komputer/smartfon, internet (wydaje się że jeżeli końca świata nie będzie, to przez najbliższe lata będzie prąd, internet, komputer), no i czy masz klucz dzięki któremu możesz otworzyć portfel na którym przechowywana kryptowaluta. 
 Zainteresowałem się kryptowalutami, by zabezpieczyć  oszczędności przed inflacją. Co prawda małe oszczędności, ale i tak.  Nie interesuje mnie zarabianie poprzez spekulowanie, bo mam inne zainteresowania. A poza tym wolę  pracę bardziej fizyczną, poza tym otrzymałem od Boga innego rodzaju zdolności. Ale żeby twierdzić, że bitcoin to bzdet, to z lekka ignorowanie rzeczywistości. Trzymając walutę na koncie bankowym przy obecnej inflacji masz chyba tylko pewność, że tracisz i żadnych szans na godziwe pomnożenie. W przypadku btc jest jakaś tam możliwość straty( ale według mądrych spekulantów przez najbliższe lata wartość będzie rosła),  jest duża szansa na godziwe pomnożenie. Po prostu niezbyt ma się wybór i trzeba zaakceptować stan rzeczy jaki obecnie. Rządy nieprawych popsuły walutę papierową i trzeba się po prostu zabezpieczyć  przed nieodpowiedzialnymi ludźmi. A że bitcoin umożliwia zabezpieczenie, to dobrze jest z tego skorzystać,  tak to postrzegam. Nie widzę powodu by ignorować bitcoina, by uznawać to za bzdet.
Zresztą, tutaj omówione i nawet ja zrozumiałem "Technologia blockchain okiem fizyka"  dr hab. Paweł F. Góra:
https://www.youtube.com/watch?v=q5_HhjSja08&t=1207s


Nie za bardzo rozumiem stwierdzenie, że bitcoin  nie reprezentuje żadnej pracy. Przecież mogę się umówić z drugim człowiekiem, że zostanie  jemu albo mnie wypłacone bitcoinem za pracę. Czy nie o to chodzi?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Pn sty 18, 2021 12:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego pan Krzysztof Karoń uważa, że bitcoin to jest
Przede wszystkim bitcoin to idealna waluta kryminalna. Możesz szantażować kogoś i podać konto - i mimo tego go nie złapią.
Po drugie, to czysto spekulacyjna waluta.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 18, 2021 1:27 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego pan Krzysztof Karoń uważa, że bitcoin to jest
Barney, jak na razie idealną walutą kryminalną są obecne waluty bez pokrycia, a zwłaszcza dolar. Kto drukuje na potęgę i w związku z tym ograbia oszczędzających? 
Zarzut że bitcoin jest anonimowy i w związku z tym mogą wykorzystywać przestępcy, to tak jakby zarzucać wolności, że może być też niebezpieczeństwo, może być ryzyko, mogą być trudności związane z decydowaniem, mogą być błędne decyzje itd. Dlatego uważam że zarzut  o wykorzystywaniu przez przestępców jest zarzutem z marnym pokryciem.
A papierowe złoto nie jest spekulacyjne? A pieniądz fiducjarny nie jest czysto spekulacyjny idąc tym tokiem myślenia?  
Tylko też o jaki rodzaj spekulacji chodzi? Bo sama spekulacja nie jest czymś złym. Czy chodzi o to, że ktoś może skupić/posiąść znaczną ilości btc i do pewnego stopnia mieć wpływ na wartość bitcoina?  Czy spekulacja w sensie obiektywnej wartości (no że ludzie dali sobie wmówić, że to ma jakąkolwiek wartość, a tak naprawdę to jest to tylko ich wyobrażenie)? 
 Jeżeli nie uznaje się podstawowych wartości:  bezpieczeństwa, anonimowości, prywatności, niezależności, tego że nikt nie może dodrukowywać bitcoina, wolności w decydowaniu o swoim zarobku, a uznaje się  za nic nieznaczące wartości, to rzeczywiście, wtedy wydaje się  to nic nieznaczące coś i pusta spekulacja.
No ale jeżeli obiektywnie spojrzy się na rzeczywistość, to bitcoin jest wartością a spekulacja polega na tym czy Ameryka wyłączy satelity i w związku z tym internet czy nie wyłączy, czy będzie prąd czy nie będzie, czy coraz więcej ludzi będzie chciało korzystać z bitcoina czy nie będzie chciało (ale jeżeli nie będzie chciało, to raczej rzeczywistość wymusi by zechcieli...), czy urzędnicy będą ostro zwalczać kryptowaluty czy nie będą.
Czy nie jest tak?
Heh...podobno rząd Iranu zabrał się za generowanie/wydobywanie/kopanie(jak zwał tak zwał) bitcoinów do tego stopnia, że prądu im zaczyna brakować  :cfaniak:

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Pn sty 18, 2021 11:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego pan Krzysztof Karoń uważa, że bitcoin to jest
Kryptowaluty to świństwo. Wiele osób potraciło fortuny a to nie mogąc dostać się do portfela a to wyrzuciwszy na śmietnik dysk. Ta cała anonimowość tylko podoba się kryminalistom, ja nie zaglądam na Tor.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn sty 18, 2021 11:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego pan Krzysztof Karoń uważa, że bitcoin to jest
Weźmy choćby haslo: "In God we trust" na dolarach, to jak hołd złożony cnocie przez występek.
A jak wygląda hasło kryptowalut? "In Bitcoin/crypto/blockchain we trust" - bezczelne szatańskie hasło.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn sty 18, 2021 11:28 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego pan Krzysztof Karoń uważa, że bitcoin to jest
Andy72 napisał(a):
Weźmy choćby haslo: "In God we trust" na dolarach, to jak hołd złożony cnocie przez występek.


Jak się czepiać, to się czepiać. Na banknotach dolarowych (nie kojarzę czy wszystkie nominały, czy jakiś konkretny) są odniesienia do masonów..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn sty 18, 2021 12:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego pan Krzysztof Karoń uważa, że bitcoin to jest
Owszem, niestety są. Ale sentencja "in God we trust", umieszczona akurat na pieniądzach jest można rzec pięknym zwycięstwem pewnej pokory : same pieniądze przypominają aby nie mieć w nich ufności, ale w Bogu.
Jak do tego się ma sentencja na kryptowalutach?
Podobnie jak może nam się nie podobać nasza Konstytucja, to jest tam o tym, że małżeństwo to mężczyzny i kobiety i że należy się ochrona życia każdego człowieka.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn sty 18, 2021 12:37 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego pan Krzysztof Karoń uważa, że bitcoin to jest
Andy72 napisał(a):
Kryptowaluty to świństwo. Wiele osób potraciło fortuny a to nie mogąc dostać się do portfela a to wyrzuciwszy na śmietnik dysk. Ta cała anonimowość tylko podoba się kryminalistom, ja nie zaglądam na Tor.

Inaczej to postrzegam Andy. 
Jeżeli ktoś nie mógł  dostać się do portfela, to akurat dobrze świadczy o kryptowalutach i portfelach, bo tylko osoba, która ma klucz do portfela może to zrobić. A to że ktoś zapomniał/zgubił klucz dostępu to pretensja do siebie, a nie że kryptowaluty to świństwo. Albo że dysk wyrzucił na którym miał zapisane hasła. Nie no Andy, proszę Cię. Korzystanie z kryptowalut  nie oznacza, że musisz korzystać z Tora.
Andy72 napisał(a):
Weźmy choćby haslo: "In God we trust" na dolarach, to jak hołd złożony cnocie przez występek.
A jak wygląda hasło kryptowalut? "In Bitcoin/crypto/blockchain we trust" - bezczelne szatańskie hasło.

To twórca bitcoina takie hasło umieścił, czy po prostu fanatycy krypto? A nawet jeśli, waluta jest do wykorzystywania (w dobrym celu), a nie że wielbi się dla niej samej, czy tam podniecania się jej hasełkami, wyglądem. Nie radzę Ci Andy podchodzić emocjonalnie do tego. Mnie ogólnie też temat tylko na chwilę zainteresował, nie lubię cyfrozy i jak dla mnie internet, telefony, komputery mogłyby nie istnieć, ale zniechęcanie ludzi do bitcoina dalej uważam, że jest błędem.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Wt sty 19, 2021 11:43 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego pan Krzysztof Karoń uważa, że bitcoin to jest
A kim jest ten pan Krzysztof Karoń? To jakiś ekonomista, specjalista z zakresu technologii...? A może chociaż skuteczny inwestor?

Znalazłam na jednej stronie jego biogram:

Krzysztof Karoń, ur. 1955 - amator [w dziedzinie historii sztuki],

nasuwa się pytanie, czy jest jakaś dziedzina, w której pan Krzysztof Karoń nie jest amatorem, czy jest to ekonomia i jaką wiedzę ma o kryptowalutach?

Abstrahując od samego tematu Bitcoinów, bo to temat rzeka i może wypowiem się później, naprawdę nie widzę powodu by traktować poważnie wypowiedzi kogoś tak przypadkowego, kto chyba nie jest żadnym autorytetem w dziedzinie.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Wt mar 23, 2021 3:36 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego pan Krzysztof Karoń uważa, że bitcoin to jest
Krzysztof Karoń nie zajmuje się naukami ekonomicznymi, tylko społecznymi i z tej perspektywy je komentuje. Koncentruje się on na relacjach społecznych. Ten opis czerpie z katolickiej nauki społecznej, dlatego często przywołuje encyklikę "Rerum novarum" Leona XIII, biskupa Wilhelma Emmanuela von Kettelera i przykład partii "Zentrum" w 2. połowie XIX wieku w krajach niemieckich.

Spekulacją nazywa on wszelką operację, gdzie dany człowiek pozyskuje coś z rynku nie dostarczając na rynek niczego (dobra, usługi, etc.) co by było użyteczne dla drugiego człowieka i za co by ten drugi człowiek dobrowolnie zapłacił.
Na tej zasadzie spekulację nazywa on kradzieżą, bo spekulant ze wyspekulowane na giełdzie pieniądze kupuje dobra, którymi może zaspokoić swoje potrzeby. Jednak jego działalność - spekulacja - nikomu, niczego nie zapewniła. Nikt w skutek aktu spekulacji nie zaspokoił swojej potrzeby. Spekulant czynnością spekulacji nie wytworzył żadnego dobra/usługi/etc. która by zaspokoiła potrzeby innego uczestnika rynku. Stąd jego podejście do spekulacji. Zachowywanie wartości pieniądza, ucieczka przed inflacją, to jest już inne zagadnienie, a raczej inna nauka się tym zajmuje. On opisuje relacje społeczne i to, co w kontekście relacji społecznych jest kradzieżą. On kradzież definiuje jako "wymiana coś za nic" - spekulacja na bitcoinie to tylko klarowny przykład takiej wymiany. Taką definicję spełnia spekulacja, bo spekulant pobiera z rynku użyteczne dobra, a niczego na ten rynek nie dostarcza.


Wt mar 23, 2021 11:30 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL