Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 11:49 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Cierpienie budzi powinność - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
mniszek_pospolity napisał(a):
Burza, błyskawice, grzmoty, ulewy...tak to wygląda wszystko do dłuższego czasu. "Sorry, taki mamy klimat..." I w tym klimacie trzeba rozeznawać co dalej i gdzie pewne granice już zostały przekroczone, a gdzie trzeba je w końcu przekroczyć. Cofając się czy się wycofujesz? Czy może krok w tył paradoksalnie nie jest krokiem naprzód? Ku jeszcze lepszej, piękniejszej perspektywie? Ile masy niepewnych stwierdzeń, zachowań, spekulacji... ile i do kiedy, a może jak i czy już? Kierunek -----> erem kamedułów na Bielanach.

Czyli jednak zakon?


Cz cze 11, 2020 11:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Synek przyjaciela tak mnie wymęczył... w sumie każdego dnia top robi. Coś w sobie chyba mam, że syn siostry i dwaj synowie ciotecznej siostry tak do mnie lgną. I wciąż słyszę, że "mam podejście do dzieci" ;) I już planowany wyjazd do Zamościa do ZOO... a potem w lipcu nad jezioro (a jeszcze chciałem nawiedzić pewno miejsce), urwanie głowy i cyrk na kółkach ^^ Odpocząć, dać sobie spokój na jakiś czas z tym wszystkim...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt cze 12, 2020 9:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Zabierz ich do kościoła na wodzie w Zwierzyńcu, najlepiej wieczorem, bo mnóstwo komarów. I popędź na górę Bukową pokazując rezerwat ścisły. Będą tak zajęci ganianiem, że na pytania nie będą mieć siły. Potem szybko oddaj rodzicom, bo siły dzieciaków regenerują się błyskawicznie. :)


Pt cze 12, 2020 9:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
mniszek_pospolity napisał(a):
Synek przyjaciela tak mnie wymęczył... w sumie każdego dnia top robi. Coś w sobie chyba mam, że syn siostry i dwaj synowie ciotecznej siostry tak do mnie lgną. I wciąż słyszę, że "mam podejście do dzieci" ;) I już planowany wyjazd do Zamościa do ZOO... a potem w lipcu nad jezioro (a jeszcze chciałem nawiedzić pewno miejsce), urwanie głowy i cyrk na kółkach ^^ Odpocząć, dać sobie spokój na jakiś czas z tym wszystkim...

Przynajmniej wiesz co czują rodzice majac dzieci 24h na dobe i nie bedziesz już stawiał tez jako że mają lepiej bo mają 500 plus i dlatego narobili sobie dużo dzieci i nie trzeba pracować:P


Pt cze 12, 2020 9:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Cytuj:
Zabierz ich do kościoła na wodzie w Zwierzyńcu, najlepiej wieczorem, bo mnóstwo komarów. I popędź na górę Bukową pokazując rezerwat ścisły. Będą tak zajęci ganianiem, że na pytania nie będą mieć siły. Potem szybko oddaj rodzicom, bo siły dzieciaków regenerują się błyskawicznie. :)


Dziękuję za radę ;) Jestem na etapie opowiadania o...hienach i gepardach czteroletniemu Oliwierowi (ale on wszystko wie w mig) i pasjonuje się zwierzątkami - w sumie mi (jak powiedzieli sami rodzice) pierwszemu dał do domu swoje zabawki :) Czułem się zaszczycony... A w sklepie wskoczył na mnie mówiąc, że mnie kocha...jak ja się wtedy hmm, zaczerwieniłem, ale chyba było bardzo miło. Zresztą, lepiej chyba jak dzieci chcą się z tobą bawić (nawet zbyt dużo, o wiele za dużo/: niż by miały uciekać na twój widok ;d

Basen, rowerki, opowiadanie o niedźwiedziu, Jaś i Małgosia, hipopotamy i...ech, to co nas łączy obu, to bujna wyobraźnia ("kosmiczna Baba Jaga") ;) Może zatrudnię się jako "niania" (zresztą dostałem taką propozycję) xD

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt cze 12, 2020 10:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7279
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Jest trudno, jestem pod ogromną presją, na szczęście presja pozwala na zachowanie czystości seksualnej.
Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat».
Traktuję to jako czyściec na ziemi, wiedząc że i tak każdy ucisk po śmierci w zamian byłby dużo większy.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So cze 20, 2020 8:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
"Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". To przysłowie odzwierciedla dobitnie jak ludzie są podzieleni, jak nie chcą dojść do żadnego kompromisu, jak na siłę się ze sobą nie zgadzają, byle tylko się nie zgodzić. Kłótnie, insynuacje, ataki, słowna agresja, spory i konflikty na dobre zagościły niemal w każdej rodzinie czy grupie społecznej.

Trzeba umieć się od tego zdystansować, wybrać pax benedictina (pokój benedyktyński), szukać tego co łączy a nie dzieli, wsłuchiwać się w głos Boga na każdym kroku, rozważać Pismo - tak jak czynili pierwsi pustelnicy na świętej Górze Karmel, jak zaopiekowała się nimi Matka Boża wręczając szkaplerz.

Nowy proboszcz, coś się kończy, coś zaczyna, spotkani dawno niewidziani znajomi (a jeszcze "przed chwilą" razem służyliśmy do Mszy Świętej), jakże ten czas "leci", może ucieka. 33 lata pytań bez odpowiedzi, szukania, kryzysów, ekstremalnych sytuacji życiowych - to ma sens (?)... Tylko Bogu i Jego Matce dziękować, że się nie "oszalało" w tym wszystkim co mnie spotkało, w tym zgiełku, pogoni, ludzkich dramatów, całym tym bałaganie jaki towarzyszy w zasadzie od "początku" mojego stąpania po ziemi. Póki jest głód duchowy, póki są potrzeby kąpieli duchowych z różnymi szamponami (rekolekcjami, duchowościami) póty to się "trzyma", bo i fundamenty dosyć mocne. Choć niczego nie można być pewnym, ostatecznie wiemy, że nic...nie wiemy.

Tyle dróg, możliwości, okazji, tyle się wydarzyło a serce wciąż bije i głowa pracuje. Dokąd to jutro "zawędruję"? A może już się nie obudzę, może przyjdzie zdać rachunek ze swych czynów jeszcze tej nocy?

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N lip 19, 2020 9:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
mniszek_pospolity napisał(a):
"Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". To przysłowie odzwierciedla dobitnie jak ludzie są podzieleni, jak nie chcą dojść do żadnego kompromisu, jak na siłę się ze sobą nie zgadzają, byle tylko się nie zgodzić. Kłótnie, insynuacje, ataki, słowna agresja, spory i konflikty na dobre zagościły niemal w każdej rodzinie czy grupie społecznej.

(...)


Tak nie powinno być pośród chrześcijan.

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=206#W19
Mrd 12, 19
19 Nauczyłeś lud swój tym postępowaniem,
że sprawiedliwy powinien być dobrym dla ludzi.
I wlałeś synom swym wielką nadzieję,
że po występkach dajesz nawrócenie.


http://www.slowokrola.pl/
Mdr 12,19
W ten sposób nauczyłeś lud swój, że człowiek prawy powinien kochać innych. Dałeś swoim synom zbawienną nadzieję, że gdy zgrzeszą, obdarzysz ich nawróceniem.

W wersji angielskiej zamiast słowa 'powinien' występuje 'musi'.
http://www.usccb.org/bible/wisdom/12
You taught your people, by these deeds,
that those who are righteous must be kind;
And you gave your children reason to hope
that you would allow them to repent for their sins.


(Moje tłumaczenie z języka angielskiego

Nauczyłeś swój lud przez te czyny,
że sprawiedliwi muszą być życzliwi;
I dałeś swoim dzieciom powód do nadziei
że pozwolisz im żałować za swoje grzechy.)


Pn lip 20, 2020 11:51 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Mniszku poczciwy człowieku, prawidłowo reagujesz. Jesteś zdrowy na umyśle, a to najważniejsze. Wszystko inne będzie Ci dodane. Też minie ten świat swego czasu uwierał, dopuki go nie rozumiałem.
Zważ więc na tą informację. Na ziemię został zesłany diabeł, kłamca zwodziciel narodów. Nie może być inaczej jak jest. Nie można wszystkiego traktować ortodoksyjnie jak część Żydów. Bo będziesz czuł to co czujesz teraz.
I jeszcze to, poznacie prawdę a prawda Ciebie wyzwoli.
To ten moment w twoim życiu.


Wt lip 21, 2020 8:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Mój brat w dzieciństwie był niezwykle zainteresowany uzbrojeniem wojskowym. W zawiązku z tym dobrze wiedział co jak wygląda i próbował nawet sam strugać jakieś pistolety, itp. Przypomniało mi się, że kiedyś wpadł na niezbyt mądry pomysł, by udawać, że znalazł jakiś granat i jeszcze mnie wciągnął w całą sprawę. Skonstruował coś z puszki wypełnionej piaskiem i jakiegoś kijka na kształt rękojeści. Umazał to w błotku i wysłał mnie do domu do taty, żeby powiedzieć, że on ma coś takiego, co przypomina granat i bawi się tym. Gdy tato to usłyszał, wystrzelił jak rakieta na zewnątrz, dopadł brata, zabrał mu 'granat' i odrzucił go daleko. Wtedy 'granat' rozpadł się i pozostawił za sobą piaskową smugę rozproszoną na wietrze. Śmialiśmy się, że aż brzuchy nas bolały, ale potem dostaliśmy solidną burę za takie wygłupy. Jednak tato był zadowolony, że to nie był prawdziwy granat.


Śr lip 29, 2020 1:26 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Mój brat miał podobne zainteresowania. Skonstruował w efekcie tych zainteresowań jakąś petardę i zdetonował ją w szkolnej toalecie. Wezwano mamę do szkoły. Mama nie wiedzac jak ma sobie poradzić z kreatywnym synem poszła na komisariat. Tam poproszono ją, by przyprowadziła syna. Uwazała, że z po dobroci nie przyjdzie, ale brat wykazał zainteresowanie. Mama siedziała pod drzwiami pokoju w komisariacie chyba z godzinę. Wyszedł w końcu z wypiekami na twarzy i nie wracał do zabawy w chemika...aż do czasów pomaturalnych, gdy wybrał WAT.
Po długim czasie powiedział mamie, że oglądali albumy z poranionymi, okaleczonymi i nieżyjącymi ludźmi. Miał chyba 11 lat.


Śr lip 29, 2020 2:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Niezłe! A toaleta przetrwała?


Śr lip 29, 2020 2:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Nie pamiętam szczegółów. :)


Śr lip 29, 2020 2:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Czas to wszystko już rzucić, wyjechać, zostawić raz na zawsze.. Bieganina, pęd za groszem, stres, nerwy, i co to za życie? Chwili spokoju nie ma, a gdzie jakiś relaks, odpoczynek? 9 miesięcy pracy bez ani jednego dnia wolnego, soboty, niedziele handlowe, Wigilia, Sylwester, Wielka Sobota...można zwariować i się wypalić. Tak, powoli się już wypalam w każdej niemal dziedzinie swojego życia. (i jeszcze te koszmarne upały).

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So sie 08, 2020 4:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
mniszek_pospolity napisał(a):
Czas to wszystko już rzucić, wyjechać, zostawić raz na zawsze.. Bieganina, pęd za groszem, stres, nerwy, i co to za życie? Chwili spokoju nie ma, a gdzie jakiś relaks, odpoczynek? 9 miesięcy pracy bez ani jednego dnia wolnego, soboty, niedziele handlowe, Wigilia, Sylwester, Wielka Sobota...można zwariować i się wypalić. Tak, powoli się już wypalam w każdej niemal dziedzinie swojego życia. (i jeszcze te koszmarne upały).

" W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was."


N sie 09, 2020 7:49 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 157 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL