Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:50 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Cierpienie budzi powinność - wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Mniszek zna siłę modlitwy, byl w zakonie i posiada dobrą formację katolicką. Podawanie mu przykladu modlitwy to uczenie księdza pacierza lub inaczej magii. Czasem warto pomyśleć co komu się proponuje. Mniszek dziś po ludzku boi się i trudno mu się dziwić, ale nie prosił o podanie skutecznej modlitwy. jest jedna: serca. O nic nie prosił, ciężko mu i tyle. Nie zawsze trzeba biec z radami, czasem wystarczy wysłuchać.
Chcesz pomagać i to dobra cecha, ale czasem należy ugryźć się w język lub pomodlić się samemu w intencji kogoś bez rozglaszania tego. Też pomoc. :)
Jak to zrozumiesz to ja tam nie wiem.


Śr lis 18, 2020 12:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
merss napisał(a):
Mniszek zna siłę modlitwy, byl w zakonie i posiada dobrą formację katolicką. Podawanie mu przykladu modlitwy to uczenie księdza pacierza lub inaczej magii. Czasem warto pomyśleć co komu się proponuje. Mniszek dziś po ludzku boi się i trudno mu się dziwić, ale nie prosił o podanie skutecznej modlitwy. jest jedna: serca. O nic nie prosił, ciężko mu i tyle. Nie zawsze trzeba biec z radami, czasem wystarczy wysłuchać.
Chcesz pomagać i to dobra cecha, ale czasem należy ugryźć się w język lub pomodlić się samemu w intencji kogoś bez rozglaszania tego. Też pomoc. :)
Jak to zrozumiesz to ja tam nie wiem.

A skad założenie ze to skierowane do Mniszka? Z radami to Ty tu przybiegłaś do tego wątku. Ja tylko wkleiłam link


Śr lis 18, 2020 1:23 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Bo pod jego wpisem zamieściłaś? Bo nie zacytowałaś nikogo innego? Bo nawet słowem się nie zająknęłaś że to do kogoś innego.


Skoro to nie było do mniszka to post powinien polecieć jako nie spełniający norm. Przypominam, że ścigaliśmy za takie wklejanie bezosnownych linków

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 18, 2020 1:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Gdzie tam korona... początek przepukliny, przepisane leki i skierowanie do gastrologa. Kamień z serca, że to jednak nie covid-19 ;d

Jakie życie jest kruche, takie słabiutkie jak źdźbło trawy. Mój sąsiad jeszcze w czwartek o 19.00 siedział u nas w kuchni a o 23.40 spalił się żywcem wraz z psem, który chciał go ratować... szok i niedowierzanie. To był przyjaciel rodziców, oni są zdruzgotani, byli bardzo zżyci... /: dziś w Wólce Lubelskiej był pogrzeb.

A parę dni temu ni z tego ni z owego zdechł mój dwuletni kotek... nad ranem zaczął przeraźliwie miauczeć a o ósmej już leżał martwy... "czarna seria" jakaś.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt gru 04, 2020 5:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
No i tym razem ja udaje sie do szpitala. Zagrozenie przedwczesnym porodem 30 tydzien dopiero.

Proszę o modlitwę.


Wt gru 15, 2020 1:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
sachol napisał(a):
No i tym razem ja udaje sie do szpitala. Zagrozenie przedwczesnym porodem 30 tydzien dopiero.

Proszę o modlitwę.


Oczywiście pomodlimy się. Dużo zdrowia!


Śr gru 16, 2020 12:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Brandeisbluesky napisał(a):
sachol napisał(a):
No i tym razem ja udaje sie do szpitala. Zagrozenie przedwczesnym porodem 30 tydzien dopiero.

Proszę o modlitwę.


Oczywiście pomodlimy się. Dużo zdrowia!

Dziekuje:)


Śr gru 16, 2020 10:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
@ Sachol
Dołączam się do życzeń - dużo zdrówka.

W tym stanie trzeba się oszczędzać. Także psychicznie . Jak pobyt na forum i dysputy Cię denerwują i negatywnie oddziałują - bym ograniczała bytność. Jak bawią i relaksują - na odwrót. Sama wiesz , jak jest z Tobą.

Dbaj o siebie . Pozdrawiam :)


Śr gru 16, 2020 11:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Arwena napisał(a):
@ Sachol
Dołączam się do życzeń - dużo zdrówka.

W tym stanie trzeba się oszczędzać. Także psychicznie . Jak pobyt na forum i dysputy Cię denerwują i negatywnie oddziałują - bym ograniczała bytność. Jak bawią i relaksują - na odwrót. Sama wiesz , jak jest z Tobą.

Dbaj o siebie . Pozdrawiam :)

Chyba bardziej zdenerwowana jak wczoraj na przyjeciu do szpitala to nie moge byc, Pani na izbke potraktowala jak intruza, malo sie nie skonczylo rajdem do innego spitala bo sie okazalo ze w izolatorium gdzie ludzie leza w oczekiwaniu na wynik covid nie ma juz miejsc, ale inna Pani doktor bardzo mila zdecydowala ze mnie polozy z inna pania poprostu. No i przez to wszystko cisnienie 153 gdzie zawsze mam niskie.
Po podaniu lekow przedwczene skurcze zelzaly takzejeat juz troszke lepiej:)


Śr gru 16, 2020 11:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Wspieram modlitwą sachol, wracaj do zdrowia, bo Twoje i Twojego dziecka zdrowie to teraz sprawa fundamentalna.

U mnie ten miesiąc to jakiś wielki koszmar. Przedwczoraj mamę zabrało pogotowie. Wcześniej nie chcieli przyjechać, bo stwierdzili, że nie ma zagrożenia życia. Mama przestała wstawać z łóżka, nie jadła i zaczęła gadać od rzeczy. Było podejrzenie udaru. Cukier zmierzyli i wyszedł prawie 300, cały czas jest na SOR nie ma przyjęć, oddziały pełne. W dodatku stresu się namnozylo, wczoraj wraz z siostrami i ciocią obdzwoniliśmy wszystkie niemal szpitale w województwie, nigdzie jej nie można było namierzyć. Był wypis przed 22.00 w jednym ze szpitali i na tym się ślad urwał. Dopiero po zgłoszeniu zaginięcia na mierzyli ją w na SOR, tel nie odbierała, ech, mocno to wszystko odczułem.

Żeby było śmieszniej a raczej tragiczniej, to wczoraj rano karetka przyjechała do taty, to był cud, że szwagier przyjechał kran i drzwi reperować, ojciec nieprzytomny, spadek cukru, już 15 lat choruje na cukrzycę. Miał cukru 40... Już był początek śpiączki cukrzycowej. Podali dożylnie glukoze i pojechali.

Wczoraj nic nie jadłem obiad w piątek u cioci, stres, szok, makabra, za dużo tego trochę. Noc nieprzespana, zasnąłem 02.30 a budzik zadzwonił 05.30... Super xD praca, 20 dni z rzędu pracy, stres, nerwy dały i mi się we znaki, od dwóch dni gorzej się czuję, pojawiły się znane mi objawy które zazwyczaj kończyły się szpitalnym łóżkiem. Mam nadzieję, że obejdzie się bez tego.

Także grudzień, końcówka tego roku to koszmar.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So gru 19, 2020 10:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Cytuj:
Wspieram modlitwą sachol, wracaj do zdrowia, bo Twoje i Twojego dziecka zdrowie to teraz sprawa fundamentalna.

Dzieki. Ja chora nie jestem chodzi głownie o wyciszenia zagrożenia przedwczesnym porodem.
Ale jestem tu od wtorku i poprawa nie za bardzo widoczna.
Lekarze sie zmieniaja, kazdy inna koncepcja a bo np nie lubi tego co zlecal poprzednio wiec zmienia. Jeden daje jakis lek drugi go nie uznaje wiec odststawia. Eh... wszystko w rekach Pana.

Tez sie trzymaj mniszku. Mam nadzieje ze Twoi rodzice wroca do zdrowia. Brak odwiedzin w szpitalach jest pewnie trudny dla rodziny


N gru 20, 2020 7:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Czasem mówi się, że zawsze może być gorzej. W obecnej sytuacji jaką mam to wydaje się być niemożliwe...


Mama w szpitalu na oddziale geriatrycznym. Uszkodzenie mózgu, nieświadoma, półprzytomna, pod kroplówka.

A dziś anioł stróż mnie chyba zbudzil. Normalnie nie wstaję o 04.40 rano...Coś mnie tknęło i zaniepokoiło. Ojciec wpadł w śpiączkę cukrzycową. Budziłem go, nie mogłem w żaden sposób dobudzić. Ślina na brodzie, żadnej reakcji. Zadzwoniłem na karetkę i kazali miodem wargi smarować. W między czasie udało mi się cukier zmierzyć i 15 miał.. Szok.
Przyjechała karetka, podali glukoze, ale się nie budził dalej. Zawinęli w koc i na noszach do karetki. Jest w szpitalu wojewódzkim.

Teraz ma testy na Covid. Jeżeli wynik będzie pozytywny, to mam święta sam w domu jak Kevin... Na kwarantannie. W czterech ścianach w pustym domu może nie zwariuję. Miałem być na Wigilii u siostry święta też. Okropny koniec roku, dwoje rodziców w szpitalu, wspiera mnie przyjaciel i ciocia, kierowniczka z pracy też.

Strasznie to wszystko odczuwam i nie wiem co będzie dalej.

Chociaż na schody mi jakieś jedzenie siostry podrzucą. Nie spodziewałem się takiego końca mijającego roku.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn gru 21, 2020 6:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
mniszek_pospolity napisał(a):
Czasem mówi się, że zawsze może być gorzej. W obecnej sytuacji jaką mam to wydaje się być niemożliwe...


Mama w szpitalu na oddziale geriatrycznym. Uszkodzenie mózgu, nieświadoma, półprzytomna, pod kroplówka.

A dziś anioł stróż mnie chyba zbudzil. Normalnie nie wstaję o 04.40 rano...Coś mnie tknęło i zaniepokoiło. Ojciec wpadł w śpiączkę cukrzycową. Budziłem go, nie mogłem w żaden sposób dobudzić. Ślina na brodzie, żadnej reakcji. Zadzwoniłem na karetkę i kazali miodem wargi smarować. W między czasie udało mi się cukier zmierzyć i 15 miał.. Szok.
Przyjechała karetka, podali glukoze, ale się nie budził dalej. Zawinęli w koc i na noszach do karetki. Jest w szpitalu wojewódzkim.

Teraz ma testy na Covid. Jeżeli wynik będzie pozytywny, to mam święta sam w domu jak Kevin... Na kwarantannie. W czterech ścianach w pustym domu może nie zwariuję. Miałem być na Wigilii u siostry święta też. Okropny koniec roku, dwoje rodziców w szpitalu, wspiera mnie przyjaciel i ciocia, kierowniczka z pracy też.

Strasznie to wszystko odczuwam i nie wiem co będzie dalej.

Chociaż na schody mi jakieś jedzenie siostry podrzucą. Nie spodziewałem się takiego końca mijającego roku.

Wszystko w rekach Pana. Ja tez jestem w szpitalu nadal.


Pn gru 21, 2020 6:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Trzymaj sie Mniszku, kazdy chyba ma takie momenty w zyciu - ciezkie do przezycia. Ja mialem kiedys jedzac sniadanie z ojcem w momencie gdy dostal udaru mozgu i najpierw nie mogl trafic lyzka do ust, a potem stracil mozliwosc mowienia, a w marcu tego roku znajdujac tesciowa na podlodze nie mogaca sie ruszyc i z goraczka 38C.
Sam wowczas chory i nie wiedzac czy to nie Covid tak sie przerazilem ze jestem odpowiedzialny za jej ew smierc, ze kilka litrow potu wyplynelo ze mnie w ciagu moze 30 sekund. Mialem okazje zrozumiec ze wyrazenie "oblac sie potem" moze opisywac rzeczywiste przezycie.
No i potem wspolne czekanie na wyrok ze szpitala, ktory na szczescie nie przyszedl. No ale wowczas mialem wsparcie mojej drugiej polowki, a ona moje - o wiele latwiej nie byc w takich momentach samemu.

Sachol tez sie trzymaj - moja corka urodzila sie w 30 tyg ciazy, a zona przelezala polowe ciazy, ty trafiasz dopiero do szpitala wiec na pewno dacie rade niezaleznie od teorii lekarzy. :)


Pn gru 21, 2020 7:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cierpienie budzi powinność - wydzielony
Czy życie musi być takie ciężkie? Wciąż jest trudno, poza tym spadek inteligencji.
Z dobrych rzeczy: odmawiam Tajemnicę Szczęścia.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn gru 21, 2020 8:21 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL