Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 4:32 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Następna strona
 Potencjalna szczepionka Covid 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Iustus napisał(a):
Barney, ja wierzę tylko w Objawienie, a nie anonimowym zakaźnikom. Liczby przeczą bajkom tych zakaźników.
Rzucanie inwektyw pod adresem rozmówców niczemu nie służy, na pewno nie Prawdzie.
Ja na poważnie chcę rozmawiać rzeczowo i merytorycznie. Czy usłyszę w końcu jakiś argumenty, czy ciągle te same slogany i powoływanie się na anonimowe autorytety?
Iustus, żadnego kowidianina po ponad roku "pandemii" nie przekonasz do zajęcia odwrotnego stanowiska żadnymi dowodami. Rok to aż nadto na zebranie dowodów i poddanie ich własnej refleksji. Zmiana pozycji u kowidiańca może się tylko odbyć po jakimś osobistym, prywatnym szoku, a nie po argumentach. Oczywiście możesz próbować rzucić coś ciekawego by pozgrzytali zębami, ale to wszystko co zrobią, a przy tym cię oplują werbalnie, nazwą foliarzem, etc.

Moim zdaniem ciekawsze jest pójście do przodu i studium "polactwa" (za PiSowoskim propagandystą Ziemkiewiczem). Jakie cechy sprawiły, że "polactwo" kupiło narrację "pandemii" a przede wszystkim przeszło bezrefleksyjnie koło tego krwawego żniwa dziesiątek tysięcy śmierci niekowidowych jakie sprezentował narodowi PiS.

Np wracając do tematy "szczepień" to część polactwa poszła w "szczepionki" nie ze względu na chorobę, ale ze uwagi na krążące plotki o rzekomych represjach społecznych za brak "zaszczepienia", oczywiście wypuszczane celowo przez PiSowskich opłacanych wyrobników pozorujących na tzw "dziennikarzy" w mediach i opłacana agenturę w społecznościówkach.


Cz kwi 29, 2021 9:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Barney, jestes w bledzie - do dzisiaj zachorowan bylo 150 mln i 3.1 mln smierci w skali swiata. 2 mln smierci minelismy juz dosc dawno temu.
2 dni temu w Indiach zgloszono 350 tys zakazen jednego dnia, spalarnie zwlok pracuja na 3 zmiany i w zwiazku z tym ze sie nie wyrabiaja zaczeto zwloki palic na stosach na zewnatrz. To jest wlasnie sytuacja gdy system ochrony zdrowia nie panuje nad choroba.
Iustus, nie wiem o ktore objawienie ci chodzi ale nie pamietam zeby w ktorym kolwiek bylo cos na temat Covid 19, wiec nie bardzo widze na czym mialbys sie oprzec w zwalczaniu tej choroby. Jednak ciekaw jestem jaki ty mialbys sposob na zwalczanie epidemii oprocz szczepionek i ograniczen w spotkaniach ludzi skutkujacych ograniczeniem rozprzestrzeniania sie wirusa, jezeli to co robi wiekszosc panstw swiata uwazasz za nieskuteczne?
Aha, warto sobie uzmyslowic ze te niecale 4% przypadkow smiertelnych ktore podales to w 30 mln panstwie 1200 tys zmarlych ludzi.


Cz kwi 29, 2021 9:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Barney, czy ja się w końcu doczekam jakiejś sensownej odpowiedzi, która będzie zawierała coś innego niż slogany, inwektywy i oszczerstwa? Ile można uciekać od rzeczowej i merytorycznej odpowiedzi?
Jak można mylić inwektywę ze stwierdzaniem przykrych faktów? Przecież to jest obłęd. Jeśli kogoś obrażam, to proszę o dowód, na forum nic nie usunąłem. Proszę mnie zacytować. W przeciwnym wypadku to jest zwykłe oszczerstwo rzucone pod moim adresem.
I proszę po raz kolejny o rzeczowe argumenty, najlepiej liczby, a nie puste slogany.


Cz kwi 29, 2021 10:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Adam M. napisał(a):
nie wyrabiaja zaczeto zwloki palic na stosach na zewnatrz
Tutaj tylko trauma Iustus...

Obrazek


Cz kwi 29, 2021 10:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Adam M. napisał(a):
2 dni temu w Indiach zgloszono 350 tys zakazen jednego dnia

Jeśli porównamy to z naszą trzecią falą, to nie jest to wcale dużo. W Indiach żyje 36 razy więcej ludzi niż w Polsce, czy Kanadzie. Gdy pomnożyć nasz poziom zakażeń w szczycie przez 36 to wyjdzie ponad milion. No i zagęszczenie ludzi na km kwadratowy jest tam jedno z największych na świecie. O higienie nie wspominając.

Cytuj:
spalarnie zwlok pracuja na 3 zmiany i w zwiazku z tym ze sie nie wyrabiaja zaczeto zwloki palic na stosach na zewnatrz.

Spalanie zwłok na stosach to w Indiach codzienność.


Cz kwi 29, 2021 11:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Iustus - patrz mój poprzedni post.
Wespecjan - miałeś podać źródło. Zamiast tego zwyczajowe jątrzenie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 30, 2021 2:57 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Barney, rozumiem, czyli nic merytorycznego nie usłyszę.


Pt kwi 30, 2021 9:58 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Barney napisał(a):
Iustus - patrz mój poprzedni post.
Wespecjan - miałeś podać źródło. Zamiast tego zwyczajowe jątrzenie.

Ale ci się dowcip wyostrzył. Wespecjan i źródła. Dobre.
Iustus napisał(a):
Barney, rozumiem, czyli nic merytorycznego nie usłyszę.
Źle zbudowane zdanie. Dostałeś mnóstwo merytorycznych odpowiedzi ale nie podobały co się. I cały w tym sekret.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt kwi 30, 2021 10:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
To proszę wskazanie jakiegokolwiek argumentu innego niż slogany i hasełka powtarzane w TV. Ja pokazałem jasne dane i komenatrze:

PILNE! Ekspert UJAWNIA szokujące fakty ws. szczepień, zgonów i LOCKDOWNU w Polsce! Płaczek u Roli!
W pierwszych 10 tygodniach tego roku zmarło w Polsce 24,61% ludzi więcej niż w tym samym okresie roku 2020. Tymczasem procentowo w pierwszych 10 tygodniach roku 2021 zgony na covid to było 3,92%. Widać jak byk, że wzrost zgonów nie jest spowodowany covidem tylko ogólnospołecznym paraliżem.

Dr Martyka:
"Jesteśmy bombardowani informacjami, że takie przesunięcia są konieczne, bo nie ma gdzie leczyć chorych na COVID-19. Proszę Państwa, w wyniku działań rządu, demolujących i tak ledwo żyjącą służbę zdrowia w Polsce, przez 9 pierwszych miesięcy 2020 roku mieliśmy 1,3 miliona hospitalizacji MNIEJ niż rok wcześniej. Równocześnie kraj obiegały obrazki pacjentów wożonych od szpitala do szpitala w poszukiwaniu wolnego miejsca"

"w październiku 2020 zakończyło się 411 tys. hospitalizacji i było to o 35% mniej niż w październiku 2019"

To są argumenty, a nie przerzucanie się hasełkami bez żadnego poparcia i uargumentowania. Traktujmy się poważnie. Dyskusje na widzi mi się pasują do piaskownicy. Nie można przyjmować cudzych wypowiedzi tylko dlatego, bo ja mówi. Niech wykaże, że to co mówi ma jakiś sens. Herbata nie robi się słodsza od samego mieszania, trzeba tam dodać cukru. I podobnie w rozmowie, nie wystarczy powtarzać hasełka trzeba dosypać trochę faktów i merytoryki.


Pt kwi 30, 2021 10:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Adam M. napisał(a):
Aha, warto sobie uzmyslowic ze te niecale 4% przypadkow smiertelnych ktore podales to w 30 mln panstwie 1200 tys zmarlych ludzi.

Te niecałe 4% to nie był wskaźnik śmiertelności na kowida w ogóle, tylko procent zgonów kowidowych ze wszystkich zgonów z pierwszych 10 tygodni. Tak przynajmniej zrozumiałem ten fragment wypowiedzi Iustusa: Tymczasem procentowo w pierwszych 10 tygodniach roku 2021 zgony na covid to było 3,92%.
Rzeczywistej śmiertelności kowida nie sposób ustalić, bo trzeba by przebadać ile osób przeszło go bezobjawowo. Wiadomo tylko, że ok. 3% spośród osób ze zdiagnozowanym pozytywnym wynikiem testu umarło. Wśród nich większość miała "choroby współistniejące", ale wpisano im jako przyczynę śmierci kowida. Dlaczego nie te inne choroby? To zostawiam inteligencji i domyślności czytającego. Ostatnio miałem w dalszej rodzinie taki przypadek - zabrali 85-letniego mężczyznę z poważnymi chorobami do szpitala, gdzie najpierw czekał długi czas aż ktoś się nim zajmie, a w końcu jak mu się pogorszyło trafił na OIOM, gdzie zmarł. Przed śmiercią zrobili mu test na kowida, choć nie miał żadnych kowidowych objawów. Test wyszedł pozytywny. Zgadnijcie co wpisali jako przyczynę zgonu.
Co do rzeczywistej śmiertelności, to ostatnio pojawiło się badanie, które szacuje, że 40% populacji Polski ma już przeciwciała. To więcej niż liczba oficjalnych ozdrowieńców i zaszczepionych razem wziętych. A zatem rzeczywista skala przechorowania wirusa jest wyższa, a śmiertelność niższa od podawanej. Część populacji też po prostu nie zachoruje nawet jak będzie miała kontakt z wirusem. Więc takie straszenie, że w populacji 30 mln umrze 1 mln 200 tys. osób, jest pozbawione sensu.


Pt kwi 30, 2021 10:15 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Iustus napisał(a):
Barney, rozumiem, czyli nic merytorycznego nie usłyszę.

Jockey z Barneyem zajmują okopy po przeciwnej stronie tego konfliktu.
Wespecjan, Polexit, Towarzyski Pelikan okopali się z tej strony. Czasami walka jest bardziej merytoryczna, czasami mniej. Będzie trochę wolnego, zimno, deszczowo więc jak zobaczę, że przegrywamy otworzę ogień ze swojego okopu.


Pt kwi 30, 2021 10:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
polexit napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Aha, warto sobie uzmyslowic ze te niecale 4% przypadkow smiertelnych ktore podales to w 30 mln panstwie 1200 tys zmarlych ludzi.

Te niecałe 4% to nie był wskaźnik śmiertelności na kowida w ogóle, tylko procent zgonów kowidowych ze wszystkich zgonów z pierwszych 10 tygodni. Tak przynajmniej zrozumiałem ten fragment wypowiedzi Iustusa: Tymczasem procentowo w pierwszych 10 tygodniach roku 2021 zgony na covid to było 3,92%.
Rzeczywistej śmiertelności kowida nie sposób ustalić, bo trzeba by przebadać ile osób przeszło go bezobjawowo.

Zgadza się, 3,92% to odsetek zgonów na Covid-19 wśród wszystkich zgonów w Polsce w pierwszych 10 tygodniach 2021 roku.

Co do śmiertelności SARS-CoV-2 to to też da się oszacować:
W badaniach wykazano, że na dzień 15.06.2020 w USA 9,3% ludności miała kontakt z wirusem SARS-CoV-2. Populacja USA w 2020 roku wynosiła 331 milionów, to znaczy, że z wirusem miało kontakt prawie 31 milionów ludzi. Od ogłoszenia epidemii do dnia 15.06.2020 liczba wszystkich
zgonów z Covid-19 w USA wynosiła ponad 119 tysięcy
. Wynika z tego, że śmiertelność wirusa SARS-CoV-2 jest na poziomie 0,39%. Dla porównania w USA w sezonie 2017-2018 śmiertelność na grypę była na poziomie 0,14%.

Przy czym link do statystyk jako zgon na Covid-19 uznaje nie tylko zgony na Covid-19, ale także tam, gdzie Covid-19 był chorobą współistniejącą, tak że człowiek z zawałem uznawany jest za zgon Covidowy-19, gdy tak wykazał test. Statystyki dla zgonów na Covid-19 we wskazanych badaniach są zawyżone ponieważ:
"Tylko około 30% z oficjalnie uznanych za ofiary Covid-19 w USA w roku 2020 naprawdę zmarło wskutek udziału Covid-19, a cala reszta i tak by zmarła w tym samym czasie, nawet bez Covid-19, ponieważ ich zgony wynikały wyłącznie z normalnej struktury zgonów w USA, tworzącej przeciętną długość życia. Tylko nieduża mniejszość z oficjalnych “zgonów z powodu Covid-19” tworzyła nadmiarowe zgony rok do roku; przyczyny nadmiarowych zgonów były zupełnie inne"
Zgodnie z tym śmietelność wirusa SARS-CoV-2 należałoby pomniejszyć 3-krotnie, wtedy wyjdzie śmiertelność taka jak przy grypie sezonowej, z 0,39% wyjdzie nam 0,13%.


Pt kwi 30, 2021 10:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Iustus napisał(a):
"Tylko około 30% z oficjalnie uznanych za ofiary Covid-19 w USA w roku 2020 naprawdę zmarło wskutek udziału Covid-19, a cala reszta i tak by zmarła w tym samym czasie, nawet bez Covid-19, ponieważ ich zgony wynikały wyłącznie z normalnej struktury zgonów w USA, tworzącej przeciętną długość życia. Tylko nieduża mniejszość z oficjalnych “zgonów z powodu Covid-19” tworzyła nadmiarowe zgony rok do roku; przyczyny nadmiarowych zgonów były zupełnie inne"
Zgodnie z tym śmietelność wirusa SARS-CoV-2 należałoby pomniejszyć 3-krotnie, wtedy wyjdzie śmiertelność taka jak przy grypie sezonowej, z 0,39% wyjdzie nam 0,13%.
Iustus oczywiście, że tak jest jak ten autor powyższego artykułu wykazał, natomiast dla Barnejów, Jockejów, mersów to nie jest dowód, dopóki nie zostanie zaaprobowany przez oficjalne czynniki rządowe - czyli sprawców fałszerstw statystyk śmierci i zakażeń kowidowych.

Wg nich ile lis ukradł kur z kurnika będziemy wiedzieli dopiero jak lis się przyzna. Jeśli przez noc ubyło 10 z 20 kur, a list przyzna się że tak, owszem, był tej nocy, ale wziął tylko dwie kury, bo był głodny i ma do wykarmienia lisiątka i w ogóle inaczej nie mógł - to oni będą wierzyć w dwie kury a nie w 10 brakujących.
Jeśli by lis poszedł całkowicie w zaparte i powiedział, ze absolutnie nie był w kurniku tej nocy, choćby nawet miał czkawkę piórami a pod norą leżały resztki kur, to oni uwierzą lisowi a ciebie wyzwą od foliarzy.

To jest ich stan umysłu. Bierze się to z wydmuszki katolicyzmu o której już tu pisałem, w której została pozorna skorupka. Oni przenoszą np potrzebę imprimatur "na druk" na świeckie dane do oficjalnego wyznawania.


Pt kwi 30, 2021 1:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Justus ja mam troche inne dane wg ktorych na dzien wczorajszy w Stanach bylo 32.3 mln przypadkow i 575 tys smierci.
https://www.google.com/search?q=number+ ... e&ie=UTF-8


Pt kwi 30, 2021 3:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Ja podałem śmiertelność na SARS-CoV-2 na konkretny dzień. To dlatego, że ciężko znaleźć badania, które by mówiły jaki odsetek populacji miał kontakt z wirusem. Takich rzeczy nie zbiera i nie aktualizuje się codziennie. Dlatego tam są pobrane dane z dnia, w którym zostały przeprowadzone odpowiednie badania.
Co do liczby bezwzględnej, to jasne, że inne liczby będą obecnie, a inne z danych historycznych. Jednak to nie ma znaczenia. Powyższa analiza wskazuje jaka jest śmiertelność wirusa SARS-CoV-2, a nie jaka jest obecnie bezwzględna liczba ofiar.


Pt kwi 30, 2021 3:58 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL