Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 5:57 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jaka postawa wobec covidianina/covidiana? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
filo.mj napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Maciek napisał(a):
...nie mam covida i w związku z tym nie mam obowiązku noszenia maski.

Intrygujące. Możesz zdradzić skąd czerpiesz taką pewność?

Nie żebym miał stawać po jakiejś stronie kolejnego konfliktu Yarpena (niby jestem tu nowy - ale zaglądałem już wcześniej), ale stworzę taką małą scenkę poglądową:

Wyobraź sobie, Yarpen, że (...)

Nie ma związku pomiędzy "sceną poglądową" a sytuacją z COVID-19.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
...a w tym czasie zwykła grypa zabiła... A tak. Nikogo.

A przepraszam czy Ty możesz zdradzić skąd czerpiesz taką pewność?

Z oficjalnych danych na ten temat: http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimel ... /index.htm


Cz paź 22, 2020 2:56 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 18, 2020 7:22 pm
Posty: 167
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
Ludzie corocznie umierają z powodu grypy - dlaczego nagle "przestali"? Poza tym niezwykle rzadko umiera się na grypę. Czytałem o tym wcześniej. W przypadku grypy ponoć nie klasyfikuje się zmarłego jako zmarłego na grypę - tylko na to na co naprawdę umiera. W przeciwieństwie do SARS-CoV2. Bo tutaj zapewne trudno stwierdzić jednoznacznie co było przyczyną pośrednią a co bezpośrednią. Yarpen, nie chcę się z Tobą sprzeczać, nie po to piszę na tym forum. Czytałeś mój przydługi post w wątku "koronawirusowym"? - o tu:

https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=11&t=30456&start=1155

Bo zdaje mi sie, że się nie rozumiemy, nie jestem "antycovidowcem" tylko anty-panikowcem i to co obserwuję od pół roku potwierdza się - zrozum, jak wielu męczy mnie (przez pół roku już!) ta histeria nakręcana głównie w mediach i rozdmuchiwana w miechach rządowych straszeniem i tak zestresowanych ludzi zakazami - a wiesz, że psychika w zdrowiu jest tak samo ważna jak cała reszta. Co do tamtego wskazanego przeze mnie wpisu - jestem pewien, że z wieloma rzeczami się nie zgodzisz ale spróbuj się zastanowić nad paroma kwestiami, które tam poruszam - może trochę zrozumiesz sprzeciw niektórych osób wobec histerycznie i na oślep wprowadzanych, a w większości nieskutecznych "gestapowskich" zakazów i nakazów.

_________________
A Jezusa pytałeś?


Cz paź 22, 2020 5:40 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Na tej stronie napisano, że "zgonów z powodu grypy nie odnotowano". Ty zaś twierdziłeś co innego, jakoby w owym tygodniu "grypa nie zabiła nikogo".


Cz paź 22, 2020 9:11 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
Na grypę nie robi się testów, więc umiera się na chorobę podstawową/współistniejące lub niewydolność krążeniowo - oddechową. Jak sprawdzić, że na grypę skoro nie izoluje się wirusa? Bóle mięśni, wysoka temperatura są wspólne i nie bardzo się to różnicuje, bo nie wszyscy mają robione testy na koronawirusa. A te bywają też fałszywie dodatnie.
W statystykach ujmuje się też osoby mające dodatnie wyniki testów tylko na papierze, bo to jest jedyna możliwość, by przyjęto ją do szpitala...z powodu np urazu. Zaczyna się więc czasem prawdziwie polska pomysłowość.


Cz paź 22, 2020 9:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
Dlaczego nie odnotowuje się zgonów na grypę wyjaśnia wywiad z lekarzem który ktoś linkował na tym forum. Po prostu nie wpisuje się jej jako przyczynę w aktach zgonu. Cała tajemnica. Nie ma innego wyjaśnienia.
Podaję za Wikipedią: w USA rocznie z powodu powikłań po grypie umiera 36 tys osób, a na świecie 2 mln. A u nas raptem nie ma powikłań, jesteśmy tacy zdrowi że grypa nas nie tyka?

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Cz paź 22, 2020 10:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
Pytanie jak głupiemu dogodzić ?cytuje?

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Cz paź 22, 2020 11:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
Inczuczuna napisał(a):
Dlaczego nie odnotowuje się zgonów na grypę wyjaśnia wywiad z lekarzem który ktoś linkował na tym forum. Po prostu nie wpisuje się jej jako przyczynę w aktach zgonu. Cała tajemnica. Nie ma innego wyjaśnienia.

To by wyjaśniało dlaczego w statystykach PZH mamy podawaną ilość zgonów z powodu grypy: http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimel ... /index.htm - patrz drugi wiersz wykresów.

Cytuj:
Podaję za Wikipedią: w USA rocznie z powodu powikłań po grypie umiera 36 tys osób, a na świecie 2 mln. A u nas raptem nie ma powikłań, jesteśmy tacy zdrowi że grypa nas nie tyka?

Nie. Po prostu kolejny raz guzik wiesz, a się wypowiadasz. :D


Pt paź 23, 2020 7:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
Jeśli to uwzględnimy mamy i tak gigantyczną dysproporcję między tym co w Polsce a tym co na świecie.
Pytanie: A u nas raptem nie ma powikłań, jesteśmy tacy zdrowi że grypa nas nie tyka? pozostaje aktualne.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pt paź 23, 2020 12:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
Inczuczuna napisał(a):
Jeśli to uwzględnimy mamy i tak gigantyczną dysproporcję między tym co w Polsce a tym co na świecie.

Wyniki dla całego świata obejmują wszystkie kraje, a nie tylko te, które mają identyczny lub podobny rozwój medycyny, co Polska. W efekcie nie można porównywać liczby zgonów w Polsce i na świecie z powodu grypy i dochodzić na tej podstawie do jakichkolwiek wniosków.

Cytuj:
Pytanie: A u nas raptem nie ma powikłań, jesteśmy tacy zdrowi że grypa nas nie tyka? pozostaje aktualne.

Przypomniałeś mi jedną z rozmów, które miałem w pracy: Udzieliłem kobiecie dokładnej informacji o tym, co się stało z jej pieniędzmi, a po chwili usłyszałem w ramach reklamacji, którą postawiła zgłosić, że nie wie co z tymi środkami zrobiono.
Dokładnie tak samo jest z Tobą: Wskazałem oficjalne źródło, w którym jest mowa o zgonach z powodu grypy i komplikacji po grypie, a Ty zachowujesz się tak, jak gdyby tych informacji nie było.
To wyklucza możliwość rozmowy bo widać, że jak fakty przeczą temu, co sobie wymyśliłeś, to tym gorzej dla nich.
EOT


Pt paź 23, 2020 12:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
Powikłania po grypie nie zawsze są 'do ugryzienia'. Pojawiają się też najczęściej, gdy zlekceważy się grypę, czyli jej nie wyleży. Nie zgłasza człowiek więc się do lekarza, bo nie zamierza korzystać ze zwolnienia; samo przyszło samo odejdzie...jak zawsze. Ludzie leczą się sami i pracują. Pojawia się powikładnie i dla medycyny to choroba podstawowa, nie ma zarejestrowanej grypy. Jak ma ocenić, że ktoś przeszedł grypę, jeśli on tego pacjenta na oczy nie widział? A jak odróżnić grypowego od przeziębieniowego skoro testów nikt na to nie robi? Są to inne wirusy. Pacjent nie musi kojarzyć tych dwóch chorób, bo powikłanie pojawić się może po dłuższym czasie. Nawet nie wspomni o tym lekarzowi.
Ktoś wykazuje złą wolę i rżnie głupa. Zdiagnozowane powikłanie po grypie to pewność przejścia grypy a nie choroby przeziębieniowej (nikt tego nie sprawdza) a nastepnie udowodnienie, że to powikłanie a nie odrębna jednostka chorobowa.

Jeśli ktoś np umrze na chorobę nowotworową to w akcie zgonu może być wpis o niewydolności naczyniowo oddechowej. Nowotwór dawał objawy zmęczenia, osłabienie i człowiek uważał, że to zwykłe przemęczenie. Tomograf milczał, bo i tak bywa albo wcale człowiek nie poszedł do lekarza, bo nikt mu chorób wmawiać nie będzie. Sekcja zwłok wykazała, że to był rak płuc z przerzutami do odległych narządów. A sekcję wykonano na usilną prośbę szpitala, bo lekarze chcieli wiedzieć co pacjentowi dolegało. Do szpitala go zawieziono jak zaczął mieć problemy z oddychaniem i utracił wydolność.

Moja koleżanka nie miała żadnych objawów cukrzycy a kiedy poziom cukru zbadany przypadkowo był alarmująco wysoki to wyśmiała lekarza, że jej choroby wmawia. Lekarz ją zdołał uprosić, by zgłosiła się na powtórne badanie. Choroba poczyniała już ogrmne spustoszenie w organizmie...bo ktoś wie lepiej i żadnego lekarza słuchał nie będzie. Ci ludzie tak samo reagują na koronawirusa.


Pt paź 23, 2020 12:59 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 18, 2020 7:22 pm
Posty: 167
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
Z tymi przyczynami zgonów jest trochę nieporozumienie. Nikt nie wpisze w protokół zgonu, że pacjent umarł na grypę, bo nie ma takiego kryterium. W protokole zgonu (wiem jak to wygląda) są dwie przyczyny zgonu: długoterminowa oraz bezpośrednia. Jako długotermionwa może być wpisane np. ogólne wyniszczenie organizmu, a bezpośrednia przyczyna - niewydolność krążeniowo-oddechowa. Lekarz zwykle nie ma czasu, chęci, czy po prostu nie widzi sensu (życia to już nie przywróci) uzasadniania co było genezą tego wyniszczenia - nie zawsze też ma pełną dokumentację. Zresztą z tego co ja wiem jak to wyglądało paręnaście lat temu (nie sądzę by wiele się zmieniło) protokół zgonu to kartka z krateczkami, coś takiego: |N|I E|W|Y|D|O|L|N|O|Ś|Ć| (takimi dla OCR-a); nie ma nawet miejsca na "referaty". Dane dotyczące zachorowań i zgonów na grypę są szacunkowe. Stąd nieraz naprawdę duża rozbieżność. Jeżeli ktoś chory na grypę trafia do szpitala, to już w stanie jakichś poważnych powikłań: stanów zapalnych płuc, jelit, czy opon mózgowych - w kartę mu przecież nikt nie wpisze: grypa; co najwyżej wirusowe zapalenie płuc, na przykład.

_________________
A Jezusa pytałeś?


Pt paź 23, 2020 4:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
Tak po prawdzie to chyba 90% przypadków zejścia z tego świata i kiedyś i teraz to niewydolność oddechowo-krążeniowa..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt paź 23, 2020 5:57 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
PeterW napisał(a):
Tak po prawdzie to chyba 90% przypadków zejścia z tego świata i kiedyś i teraz to niewydolność oddechowo-krążeniowa..

I ten nowy wirus jej raczej bezposrednio nie powoduje, tylko ja ujawnia.


Pt paź 23, 2020 11:14 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz wrz 12, 2019 2:47 pm
Posty: 241
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
Nagle 20 razy mniej chorych na grypę niż rok temu,już na wiosnę doktor Martyka mówił że krzywa zachorowań na grypę drastycznie spadła w dół. Nie ma żadnych dowodów że osoby z chorobami współistniejacymi zmarły na COVID gdyż są to tylko WYJAŚNIENIA a nie żadne dowody. Nagle nie ma gryp,zapalen płuc tylko Covid i stąd prawdopodobnie nagle tysiące przypadków dziennie,najprawdopodobniej testy nie są wiarygodne i każdy stan infekcji (lub pewna część)podają jako pozytywny covid.Zjawisko wyolbrzymione i tyle,panika panika i jeszcze raz panika!


So paź 24, 2020 9:58 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka postawa wobec covidianina/covidiana?
Do tych, którzy oglądają wiadomości w telewizji i wierzą im niech zerknie jak jesteśmy rozgrywani:
Na przykład TVP1 wiadomości z 24.10.2020 żadnej informacji o tych protestach w Warszawie, które dzisiaj się odbyły https://www.youtube.com/watch?v=W8EKoHqej5o
Jeżeli ktoś nie wierzy, to proszę sprawdzić https://wiadomosci.tvp.pl/
Czy w TVN i tym innym szmatławcu(Polsat) było coś na temat?
Czy nie powinno się o takim wydarzeniu poinformować Polaków?

Przy okazji:
Tutaj radca prawny Anna Kubala wyjaśnia to, że nie ma obowiązku noszenia masek u osób bez objawów choroby, zdrowych, proszę się zapoznać: https://www.youtube.com/watch?v=KMm9JYj3Dgc
(jedynie nie zrozumiałem tego, że więcej ludzi ginie od posłuszeństwa niż od rewolucji, bo pojawia się w rozmowie takie przemyślenie)

Tutaj przykład rozmowy z osobą, która wierzy w pandemię i stosuje prawo telewizyjne, w tym przypadku niestety policjant:
https://www.youtube.com/watch?v=lgUpfbbobT4

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


So paź 24, 2020 10:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL