Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:59 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak wyobrażacie sobie Jezusa? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
Jaki jest Wasz najbardziej ulubiony wizerunek Jezusa? Jak Go sobie wyobrażacie? Do mnie najbardziej przemawia wizerunek na podstawie Całunu Turyńskiego, ale widziałam też poniższy obraz z widocznymi cechami twarzy Jim'a Caviezel'a, który jeszcze bardziej do mnie poruszał.

Obrazek
_______________

Sorry. Miało być "do mnie przemawiał, czy poruszał."


Ostatnio edytowano Pt wrz 25, 2020 11:34 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów



Pt wrz 25, 2020 9:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
Mam podobnie jak Ty ;)

Mi zdecydowanie utkwił najbardziej obraz zawarty w filmie Mela Gibsona pt. "Pasja". Tak właśnie Pana Jezusa sobie wyobrażam. Co prawda ten na podstawie Całunu Turyńskiego też robi wrażenie i bardzo mi się podoba. I jeszcze w głównym ołtarzu mojego parafialnego kościoła jest figura Pana Jezusa, która od dziecka zapadła w pamięci...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr wrz 30, 2020 6:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
No cóż, jeżeli o mnie chodzi, to w mojej pamięci zapadł ten obraz:

Obrazek


Śr wrz 30, 2020 6:55 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
Przepiękny film z którego zdjęcie wkleiłeś z rewelacyjna muzyka. Na mnie tez zrobił duże wrażenie. Natomiast ja mam w pamięci różne odwzorowania na podstawie całunu turyńskiego

Obrazek

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr wrz 30, 2020 7:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
Mi też Całun tkwi w głowie, ale... poprawność wizerunku podświadomość ciągle mi rozpatruje na podstawie tego serialu. :)


Śr wrz 30, 2020 7:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
Wrażenie tez robi wizerunek z obrazu malowanego na polecenie siostry Faustyny
Ten z Płocka
Obrazek

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr wrz 30, 2020 7:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
Rzeźba Jezusa na podstawie Całunu Turyńskiego w wykonaniu Juan'a Manuel'a Miñarro López też porusza mnie. Tutaj
twarz: http://www.lahornacina.com/noticiasminarro22II.htm?fbclid=IwAR3AuKyflHSah1erDqOlcyoY4HcEQo6TtADbDy7DgWk8RnSUxWkK9lB7M_0
i poranione ciało Jezusa: https://www.lahornacina.com/articulosminarro.htm

Czasami Jezus śni się ludziom, albo mają wizje podobnie jak było to z siostrą Faustyną. Zadziwiające jest to, że uczniowie Jezusa mieli trudności z rozpoznaniem Go po Jego zmartwychwstaniu. Dopiero to co do nich mówił, powodowało, że otwierały im się oczy. Wydaje mi się, że świadczy to o tym, że fizyczny wygląd Jezusa powinien nie mieć dla nas znaczenia, ale nie wiem, czy dobrze myślę. Jednak tak po ludzku wizerunki mają znaczenie. Ja np. przez długi czas byłam przerażona wizerunkiem w wykonaniu Kiko Arguello Obrazek ale widziałam go z bardziej wyrazistym kontrastem bieli i czerni.


Śr wrz 30, 2020 9:09 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
Jak na słynnych ikonach
Obrazek

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr wrz 30, 2020 9:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
Yarpen Zirgin napisał(a):
No cóż, jeżeli o mnie chodzi, to w mojej pamięci zapadł ten obraz:

Obrazek


Tutaj Jezus wygląda bardzo mistycznie i dlatego odbieram Go w tym przedstawieniu jako zdystansowanego i odległego, bardziej zbliżonego do Boga Ojca niż do ludzi.


Śr wrz 30, 2020 9:48 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
Bardzo lubię to przedstawienie Chrystusa
Obrazek
Chrystus Pantokrator na mozaice z bazyliki Hagia Sophia

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr wrz 30, 2020 10:53 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
Odnośnie mojej osobistej wizji, wizerunków jest tak wiele, że trudno mi się zdecydować, ale wszystkie mają wspólny mianownik. Zwykle jak myślę o Jezusie, łączę te wizerunki w jeden i tak Go sobie wyobrażam.

Holenderski artysta i fotograf Bas Uterwijk wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia hiperrealistycznych portretów znanych osób, stworzył również wizerunek Jezusa na podstawie algorytmów, efekt jak poniżej. Uważam, że bardzo realistyczny i prawdopodobny. Biorąc pod uwagę pochodzenie etniczne Jezusa, bardziej prawdopodobny niż blondyn z niebieskimi oczami, choć oczywiście nie wiemy, jak wyglądał naprawdę :wink:

Obrazek

Obrazek


N paź 04, 2020 10:25 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
W starym człowieku odbija się jakość życia. Twarz a przede wszystkim oczy mówią o tym jak człowiek żył. Widać przede wszystkim cierpienie. Widać też pustkę i nijakość. Powyższe twarze nie oddają tego ducha dobrego człowieka a cóż dopiero Boga.
Kiedyś widziałam rzeźbę Ukrzyżowanego. Chrystus miał otarte oczy. Były przekrwione i ogromnie cierpiące. Chrystus tuż przed przejściem. Każdy inny obraz wydaje mi się podróbką, próbą uchwycenia tej tajemnicy Boga i człowieka. Tamta rzeźba oddawała ból i dobroć jednocześnie. Miało się wrażenie, że On patrzy tylko na mnie i zaprasza do relacji.
Jeśli wizerunek to tylko wyobrażenie i niesie za sobą niczego więcej to DŚ pozostaje ukryty. Nic w człowieku się nie zmienia. Tio tylko przeżycie estetyczne.


N paź 04, 2020 10:44 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
merss napisał(a):
W starym człowieku odbija się jakość życia. Twarz a przede wszystkim oczy mówią o tym jak człowiek żył. Widać przede wszystkim cierpienie. Widać też pustkę i nijakość. Powyższe twarze nie oddają tego ducha dobrego człowieka a cóż dopiero Boga.
Kiedyś widziałam rzeźbę Ukrzyżowanego. Chrystus miał otarte oczy. Były przekrwione i ogromnie cierpiące. Chrystus tuż przed przejściem. Każdy inny obraz wydaje mi się podróbką, próbą uchwycenia tej tajemnicy Boga i człowieka. Tamta rzeźba oddawała ból i dobroć jednocześnie. Miało się wrażenie, że On patrzy tylko na mnie i zaprasza do relacji.
Jeśli wizerunek to tylko wyobrażenie i niesie za sobą niczego więcej to DŚ pozostaje ukryty. Nic w człowieku się nie zmienia. Tio tylko przeżycie estetyczne.


Oczywiście merss, masz rację, to są wizerunki stworzone przez sztuczną inteligencję, nie człowieka inspirowanego Duchem Świętym. Czy sztuczna inligentcja może być przepełniona DŚ, nie wiem, nie jestem Bogiem :wink: Podałam powyższe wizerunki jako ciekawostkę, nie jako jedyny, najlepszy wizerunek Jezusa :wink:

Tak, jak napisałam wyżej, mam swój osobisty wizerunek Jezusa, oparty na wielu wizerunkach znanych z historii i kultury.
poszukiwacz_boga napisał(a):
Odnośnie mojej osobistej wizji, wizerunków jest tak wiele, że trudno mi się zdecydować, ale wszystkie mają wspólny mianownik. Zwykle jak myślę o Jezusie, łączę te wizerunki w jeden..


N paź 04, 2020 11:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
merss napisał(a):
W starym człowieku odbija się jakość życia. Twarz a przede wszystkim oczy mówią o tym jak człowiek żył. Widać przede wszystkim cierpienie. Widać też pustkę i nijakość. Powyższe twarze nie oddają tego ducha dobrego człowieka a cóż dopiero Boga.
Kiedyś widziałam rzeźbę Ukrzyżowanego. Chrystus miał otarte oczy. Były przekrwione i ogromnie cierpiące. Chrystus tuż przed przejściem. Każdy inny obraz wydaje mi się podróbką, próbą uchwycenia tej tajemnicy Boga i człowieka. Tamta rzeźba oddawała ból i dobroć jednocześnie. Miało się wrażenie, że On patrzy tylko na mnie i zaprasza do relacji.
Jeśli wizerunek to tylko wyobrażenie i niesie za sobą niczego więcej to DŚ pozostaje ukryty. Nic w człowieku się nie zmienia. Tio tylko przeżycie estetyczne.


Krzyż jest malowany nawet na ścianie stajenki. Jezus ukrzyżowany przenika historię. Patrząc na taki wizerunek Chrystusa budzi się we mnie uczucie żałości, potrzeby niesienia Mu pomocy, współcierpienia, czyli rodzi się we mnie ludzki aspekt reakcji na czyjąś mękę. Chciałabym położyć krzyż płasko, żeby Jezusa mniej bolało - że się tak obrazowo wyrażę. A przecież wiem, że tak nie mogę, że to nie Jezus potrzebuje mnie, ale ja Jezusa, że Jego ofiarę muszę przyjąć. Nie chcę mieć w sobie wizji pielęgniarki Jezusa (której genezę znam), bo wiem, że takie postrzeganie jest fałszywe. Dlatego szukam innych przedstawień Jezusa, nie twarzy umęczonej, omdlewającej, i zalanej krwią, ale twarzy przenikniętej życiem, zapatrzonej w twarz człowieka.


N paź 04, 2020 1:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak wyobrażacie sobie Jezusa?
Brandeisbluesky napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
No cóż, jeżeli o mnie chodzi, to w mojej pamięci zapadł ten obraz:

Obrazek


Tutaj Jezus wygląda bardzo mistycznie i dlatego odbieram Go w tym przedstawieniu jako zdystansowanego i odległego, bardziej zbliżonego do Boga Ojca niż do ludzi.

Bardzo dobre aktorstwo w wykonaniu Roberta Powella. Pamiętam, że szczególne wrażenie zrobiła na mnie scena, kiedy Jezus przyjmuje na uczniów Filipa i Andrzeja. Gdy zwraca się do nich, to ma się wrażenie, że traktuje każdego z nich jakby był najważniejszą osobą na świecie.


N paź 04, 2020 1:35 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL