Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak poruszać się w tym rzeczywisto - witrualnym świecie? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Jak poruszać się w tym rzeczywisto - witrualnym świecie?
Połączyłam dwa wątki traktujące o tym samym. Zlewają się nam te dwa światy, nie widać granic. Jak się w tym płynnie poruszać?
_______________________________


Hej ,był juz taki wątek albo i nie.

Mam pytania.

1. Czy wy się jak angażujecie znajomość, to czy druga strona tak samo się angażuje, jak ty ? Czy ty głównie nadajesz tempo grupie albo rozmowy.

2. Czy wy zapraszacie znajomych których znacie czy raczej czekacie az ktos was zaprosi chodzi np o portale społecznościowe albo nawet o aktywność sportową :)

3. Wiadomo ,ze trzeba zrobić pierwszy krok, bo druga strona np czeka na ten krok, ale co jeśli ta osoba cię spławia choćby w rodzinie albo wśród znajomych ?

Dzięki za odpowiedzi :). Potrzebuje po prostu jak to robi druga strona. Trochę innego spojrzenia :)

Ja mam pod górkę, bo zazwyczaj ja się staram angażować pierwszy. To widać od razu kto kogo lubi. A gdybym się nie angażował to bym w ogóle nie miał znajomych.


Śr sie 05, 2020 8:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomości - pytanie
Pyta pan o pozyskiwanie "znajomości" w internecie czy w życiu?
Tego nie można mieszać, bo to pierwsze to ułuda a drugie to rzeczywistość.
Więc?


Śr sie 05, 2020 3:07 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomości - pytanie
Faktycznie nie doprecyzowałem pytania.Pytam o znajomości w życiu :). Bo w internecie to nie :)


Śr sie 05, 2020 4:36 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomości - pytanie
Piotr9000 - jeśli posiadasz numer telefonu do tej osoby to po prostu dzwonisz do niej i mówisz:

"Witaj (imię) - dzisiaj o 20.00 idę się przejść na piwo na miasto. Może chciałbyś do mnie dołączyć?"

Jeśli nie masz numeru telefonu do tej osoby to piszesz to niej tak samo na jednym z komunikatorów społecznościowych które posiadasz.


Śr sie 05, 2020 4:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomości - pytanie
Piotr9000 napisał(a):
Faktycznie nie doprecyzowałem pytania.Pytam o znajomości w życiu :). Bo w internecie to nie :)

No cóż jako człowiek ze wsi powiem panu, że jak nie posiejesz to i nie zbierzesz a każdy chłop wie, że by wyjąć trza wpierw włożyć.

To że nikt pana nie "zaznajamia" pierwszy świadczy prawdopodobnie o tym, że nie jest pan ani za specjalnie bogaty, urodziwy ani oryginalny, ale to nie koniec świata, ważne, że jest pan aktywny, bo wielu ludzi jest pasywnych, coś by chciało ale nie ma odwagi albo śmiałości tacy muszą być "zaznajomieni" z zewnątrz.
Ja tego doświadczyłem kiedy przyszło mi współpracować z ludźmi odmiennymi kulturowo, którzy byli bardzo pasywni, ale kilku z nich dało się "zaznajomić", ale bez mojej inicjatywy sami nigdy by nie wyszli.


Śr sie 05, 2020 4:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomości - pytanie
Zastosuj trick NLP "Czy już zdecydowałaś/eś, że pragniesz się ze mną spotkać dziś wieczorem?" albo "Czy już zaczęłaś/zacząłeś wyobrażać sobie, jak wspaniale będziemy spędzać czas wieczorem?" Nie dość, że wywrzesz presję spotkania, to jeszcze zasugerujesz drugiej stronie, że pragnie się z Tobą spotkać. Sukces murowany. Pod warunkiem, że nie zna NLP.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz sie 06, 2020 12:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomości - pytanie
towarzyski.pelikan napisał(a):
Zastosuj trick NLP "Czy już zdecydowałaś/eś, że pragniesz się ze mną spotkać dziś wieczorem?" albo "Czy już zaczęłaś/zacząłeś wyobrażać sobie, jak wspaniale będziemy spędzać czas wieczorem?" Nie dość, że wywrzesz presję spotkania, to jeszcze zasugerujesz drugiej stronie, że pragnie się z Tobą spotkać. Sukces murowany. Pod warunkiem, że nie zna NLP.
Pod warunkiem, że ma minimum 180cm wzrostu, jest brunetem i zaczepia ladacznicę udającą porządną dziewczynę a jego cel to "zaruchać", ewentualnie pojechać we dwójkę albo w czwórkę na jakieś wakacje albo wycieczkę.

W pozyskiwaniu znajomych, randkowiczek, itp trzeba być ubranym schludnie, ale nie "modnie", nie strzelać żadnymi żartami, żarcikami na lewo i prawo, nie kogucikować, nie chwalić się, nie przerywać, nie gadać za dużo, ani za długo, dać ludziom przestrzeń i czas. Jeśli jest się katolikiem nie ukrywać, że jest się katolikiem, kiedy przyjdzie próba pytania, a kto tym wszystkim wzgardzi to "wuj" w doopę i kilo szkła.

Bóg naprawdę nie podsyła nam na znajomych osób, z którymi się męczymy i chodzimy na paluszkach, bo odejdą. Bóg nas kojarzy z ludźmi, z którymi czujemy się naturalnie i nie musimy nikogo udawać.


Cz sie 06, 2020 1:23 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomości - pytanie
Czyli wniosek, jak się nie zagada pierwszy to nikt do Ciebie nie podejdzie. Tak samo jak ja nie podejde do grupy, kogoś to też mnie oleją. Ale są tacy to co nie trzeba i od razu podchodzą..


Pn sie 17, 2020 4:14 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomości - pytanie
Piotr9000 napisał(a):
Czyli wniosek, jak się nie zagada pierwszy to nikt do Ciebie nie podejdzie. Tak samo jak ja nie podejde do grupy, kogoś to też mnie oleją. Ale są tacy to co nie trzeba i od razu podchodzą..

Samemu też musisz inicjować spotkania jeśli chcesz mieć znajomych. Jeśli nie będziesz inicjował to mocno zmniejszasz swoje szanse.


Pt sie 28, 2020 5:49 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomości - pytanie
Zuben Ninja napisał(a):
Piotr9000 napisał(a):
Czyli wniosek, jak się nie zagada pierwszy to nikt do Ciebie nie podejdzie. Tak samo jak ja nie podejde do grupy, kogoś to też mnie oleją. Ale są tacy to co nie trzeba i od razu podchodzą..

Samemu też musisz inicjować spotkania jeśli chcesz mieć znajomych. Jeśli nie będziesz inicjował to mocno zmniejszasz swoje szanse.


A ok. W zasadzie to ktoś musi zrobić pierwszy krok. Szkoda, ze to nie działa w druga strone. ktoś robi pierwszy krok ,ale nie widac zaangażowania tej drugiej strony..


N sie 30, 2020 5:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomości - pytanie
Odpowiem tak. Zaproponowano arcybiskupowi F.Sheen'owi występ telewizyjny. Jego show trwało pół godziny. Celowo umieszczono go w tym samym czasie co program człowieka, którego nazywano 'Pan Telewizja' (Milton Berle). To były inne stacje telewizyjne, ale...Ci, którzy zaprosili abpa Sheena nie sądzili, że poradzi sobie tak dobrze w starciu z Miltonem Berle. Jednak w przeciągu sześciu miesięcy więcej ludzie oglądali program arcybiskupa niż M. Berle przez te pół godziny. Program Berle trwał 1h. Arcybiskup w końcu zyskał sobie około 30 mln widzów. Zdobyl nawet nagrodę Emmy w 1952r. za...najwybitniejszą osobowość telewizyjna.
Na uroczystości wręczenia nagród wielu przed nim dziękowało producentom, reżyserom i autorom scenariuszy. Kiedy arcybiskupowi wręczano nagrodę Emmy zauważył żartobliwie: Chciałbym podziekować moim scenarzystom: Mateuszowi, Markowi, Łukaszowi i Janowi.
Wspominał, że ten półgodzinny występ kosztuje go ok 40h przygotowań. To był jego wkład w dzieła charytatywne, nie zagosodarowywał dla siebie gaży.

Kiedy chcesz, by coś wydało owoc to wkład pracy własnej musi być znaczący. On nie musial pracować nad relacyjnością. Został nazwany przez wielkiego amerykańskiego kaznodzieję B.Grahama wielkim komunikatorem. Pracował jednak nad tym, by każda wypowiedź podana była w formie niezwykle lekkiej. skondensowanej, tak by wysiłek pozostawał ukryty. Był bardzo zdolny, świetnie wykształcony, ale przede wszystkim pracowity. Nigdy nie rezygnował z modlitwy. Miał czas dla Boga i nie liczył na wzajemność i profity.

Nic co wartościowe w życiu nie przychodzi samo. F.Sheen nie stawiał warunków, nie narzekał, że ktoś mu przeszkadza na innym kanale. On się stara, ale złosliwie ktoś mu ustawił niekorzystny czas antenowy. Należy pokazać samemu co się potrafi. Widocznie kiepskie to, więc nie widać zainteresowania innych. Może być źle adresowane, bo źle poczyniono rozpoznanie. Nie zyskasz sobie sympatii narzekając na innych, wchodząc w negatywne oceny. Najpierw należy zainwestować w siebie. Wyjść ze strefy komfortu nicnierobienia.


N sie 30, 2020 6:26 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Fejsy, portale społecznościowe ,a rzeczywistość.
Hej, Zakładam wątek dotyczy w sumie bardziej internetu i fejsa.

Do czego zmierzam.Jest stwierdzenie ,ze nie dowiem się tego, jeśli nie spróbuje sam. Nie mogę cały czas oczekiwać, że to inni będą pisać pierwsi i wszystko proponować. Tez sie musze liczyc z tym ,ze oni czasu nie mają ?
Ale kurczę ,ale są tacy co się dzieje cały czas. Ja raczej niestety od internetu nie odpoczywam, bo nawet nie mam po czym :D

To zazdroszczę ludziom ,ze mają tyle odwagi aby zagadać normalnie na fejsie czy nawet w tym realu. Pewnie grzechem jest zazdrość...

Jeszcze jedno pytanie, a spotkaliście się zaproszeniem na wesele lub ślub przez fejsa ? Jak takie coś potraktować ?

Takie problemy trzeciego świata.


Śr wrz 16, 2020 11:30 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fejsy, portale społecznościowe ,a rzeczywistość.
mozesz uszczegółowić o czym ma być ten temat?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr wrz 16, 2020 11:33 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fejsy, portale społecznościowe ,a rzeczywistość.
Ok, sory, nie napisałem dokładnie o co chodzi.

Czy możecie mi napisać dlaczego nikt do mnie nie napiszę pierwszy, tylko ja muszę ciągle robić ten pierwszy krok ?

plus pytanie: Jeszcze jedno pytanie, a spotkaliście się zaproszeniem na wesele lub ślub przez fejsa ? Jak takie coś potraktować ?


Śr wrz 16, 2020 12:06 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fejsy, portale społecznościowe ,a rzeczywistość.
By tak jak inni być aktywnym, odważnym w wymianie poglądów. Krótko wygadanym. A takim się nie jest. To proponował bym formację religijną w jakiejś wspólnocie. Przyuczą do aktywności, pomogą w odwadze, czy to poprzez uktywny udział obsłudze Mszy, czy w inny sposób. To tak skrutowo. Bo nikt nie ma obowiązku ot tak drugiego wciągać w cokwiek. Reguła jest taka, zaczyna ten który czuje potrzebę by mieć z kimś kontakt, nigdy odwrotnie. To po prostu nie miało by sensu. Choć wiem że dla nieśmiałych rozwiązywało by to ich problem.


Śr wrz 16, 2020 12:49 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL