Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 12:56 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 139, 140, 141, 142, 143
 Koronawirus - teorie spiskowe 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
I kolejny bojownik foliarz
https://dorzeczy.pl/kraj/180895/pobil-p ... iwany.html
Mam nadzieje ze przykładnie go ukarają.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn kwi 26, 2021 1:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Info od agentury wewnątrz służby zdrowia: ratownik medyczny mówi mi, że ma kowidową podwyżkę do końca czerwca, także pobliska pielęgniarka powiedziała, że kowidowe szpitale pociągną także do końca czerwca (i ona się tam teraz przenosi by "jeszcze zarobić przez 2 miesiące" a na jesieni planowana 4 fala.


Pn kwi 26, 2021 11:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Jako, że to temat o teoriach spiskowych, przekazuję jedną ostatnio popularną po stronie kowidian. Jeden z moich ulubionych medycznych celebrytów, dr Fijałek donosi mianowicie o możliwości sabotowania przez tzw. antyszczepionkowców procedury wyszczepiania populacji Polaków. Sabotaż ma wyglądać w ten sposób, że rejestrują się oni na szczepienie po czym nie przychodzą.
https://wydarzenia.interia.pl/autor/mag ... Id,5193795
Ciekawe, czy to tylko paranoja doktorka, czy kolejna akcja PR-owa mająca znów wywołać "emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionkę"?


Wt kwi 27, 2021 11:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Jak dobrze pamiętam to władca Prus w XIX wieku chciał zachęcić ludzi do sadzenia ziemniaków, ale ci byli niechętni, bo nie wiadomo co to w ogóle jest. Okazało się, że ten władca był dobrym specem od marketingu. Wymyślił sobie, że wyśle straże do pilnowania pól ziemniaków. Jak ludzie to zobaczyli, to przecież każdy wie, że "w tym coś musi być" i bez żadnych próśb ze strony władz zaczęli sami sadzić ziemniaki, zgodnie z zamysłem władz. Jak widać czasy się zmieniają, ale techniki już nie, co najwyżej ich zewnętrzne formy.


Wt kwi 27, 2021 11:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Dokładnie, wystarczy dany produkt lub usługę przedstawić jako coś na tyle rzadkiego/niedostępnego/dla wybranych żeby wywołać w człowieku zainteresowanie i rozbudzić potrzebę dostania tego dobra. Racjonalność schodzi tu na drugi plan.


Wt kwi 27, 2021 12:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
https://wiadomosci.wp.pl/prof-krzysztof ... 822492896a
Burza wokół udziału znanego lekarza prof. Krzysztofa Simona w reklamie maseczek prywatnej firmy. Według kodeksu etyki lekarskiej, jako medyk nie mógł wystąpić w komercyjnej reklamie. Profesor w rozmowie z Wirtualną Polską twierdzi, że przepisów nie złamał, bo "reklamował polskie maseczki, nie chińskie”.

Reklama z udziałem prof. Krzysztofa Simona pojawiła się na początku maja w publicznych mediach, m.in. w TVP Info. Simon zachwala maseczki jednej z wrocławskich firm.


Reklama:
https://www.youtube.com/watch?v=tu00igsehek

Największy autorytet kowidiotów wpadł jak śliwka w kompot :-D

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt maja 04, 2021 5:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
towarzyski.pelikan napisał(a):
Największy autorytet kowidiotów wpadł jak śliwka w kompot

Jestem cyniczna, ale jakoś mnie nie dziwi. Coś nowego to byłoby wtedy gdyby tak dzielnie się lansował, tj. wróć, pracował, dla idei.


Wt maja 04, 2021 5:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Mój ojciec dziś poszedł do przychodni bo miał wyznaczony termin u lekarza pierwszego kontaktu. Jak mu jednak wyjaśniła recepcjonistka, to była omyłka "nowej koleżanki" bo w istocie miała to być teleporada. Mój ojciec nie był w zbyt charytatywnym nastroju i nie dawał się zbyć. powołując się m.in. na fakt iż przyjął już dwie dawki szczepionki. Ostatecznie miał zostać przyjęty. Lekarka jednak do niego przedzwoniła i wyjaśniła że nie może go przyjąć bo musiałaby się specjalnie przygotowywać, założyć kostium ochronny i maskę, dlatego też gdy tak stał pod gabinetem udzieliła mu teleporady, tzn. dała mu skierowanie do dermatologa. Mój ojciec miał do tej pory bardzo dobre zdanie o kompetencjach tej lekarki, ale po tym co usłyszał o tym "kostiumie" to i on był zdegustowany. No ale dostał ostatecznie skierowanie do dermatologa więc był zadowolony - ja sama go jeszcze wczoraj motywowałam do tego.
Nie sądzę że lekarze pierwszego kontaktu mają na stanie takie kombinezony do ochrony przed wirusami - może się mylę - ale jak by nie było twierdzenie ze musi się go nałożyć by mieć kontakt z osobą, która korzysta niby z ochrony jaką daje szczepienie, co do której nie zachodzi podejrzenie że jest zarażona, i zgłasza się z powodu wysypki, którą tam się leczy już drugi miesiąc jest... Sama nawet nie wiem czym to jest w ustach lekarza. Dermatolog w tej samej przychodni, do którego ojciec się od razu zapisał, jednak nie udziela teleporad, ale przyjmuje pacjentów w gabinecie. Może gdy premier Morawiecki da wyraźnie zielone światło dla leczenia innego niż przez telefon to co niektórym lekarzom - jedno z dwóch - albo miną te lęki przez kontaktami z pacjentami albo się wezmą do pracy


Cz maja 06, 2021 5:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1063
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Nie wiem czy się śmiać czy płakać. U mnie w przychodni żaden lekarz nie zakłada jakiegoś kombinezonu. Przyjmuje po prostu w maseczce i nic więcej. Nawet nie pyta czy pacjent szczepiony czy nie. Byłem w rejestracji u specjalisty też żadnych kombinezonów.


Cz maja 06, 2021 5:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
bergamotka napisał(a):
Może gdy premier Morawiecki da wyraźnie zielone światło dla leczenia innego niż przez telefon to co niektórym lekarzom - jedno z dwóch - albo miną te lęki przez kontaktami z pacjentami albo się wezmą do pracy

To nie powinno być jakieś tam zielone światło dla normalnego leczenia, tylko definitywny koniec z teleporadami, chyba że na wyłączne życzenie pacjenta, który np. ma prostą sprawę do załatwienia, typu prośba o skierowanie i nie musi po to fatygować się osobiście.
Przecież to jest ciężki absurd - Twój ojciec zaszczepiony, lekarka pewnie też zaszczepiona i bredzi coś o kombinezonie...
Bez jasnego rozporządzenia w sprawie tych teleporad, że mają obowiązek normalnie przyjąć pacjenta, tacy leserzy będą kombinować.


Cz maja 06, 2021 5:47 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
No ja to dzisiaj przeżyłem paradoks. Byłem na szczepieniu. Część korytarza wydzielona (przy pomocy parawanów) dla szczepiących się. Tłok i ścisk i nikt nie bada nawet temperatury, tylko się wypełnia formularze, a lekarz przed samym szczepieniem osłuchuje. Po szczepieniu siedzę sobie na korytarzu czekając czy mi nie wyrosną skrzela. Po drugiej stronie parawanów słychać jak ktoś wchodzi - zwykły pacjent. Pielęgniarka się zagapiła i wkracza jak ten pacjent już jest na terenie i opieprza gościa (żeby nie było - w sposób kulturalny, ale jednak..) że on powinien poczekać aż ona mu zmierzy temperaturę..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz maja 06, 2021 6:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
PeterW napisał(a):
No ja to dzisiaj przeżyłem paradoks. Byłem na szczepieniu. Część korytarza wydzielona (przy pomocy parawanów) dla szczepiących się. Tłok i ścisk i nikt nie bada nawet temperatury, tylko się wypełnia formularze, a lekarz przed samym szczepieniem osłuchuje. Po szczepieniu siedzę sobie na korytarzu czekając czy mi nie wyrosną skrzela. Po drugiej stronie parawanów słychać jak ktoś wchodzi - zwykły pacjent. Pielęgniarka się zagapiła i wkracza jak ten pacjent już jest na terenie i opieprza gościa (żeby nie było - w sposób kulturalny, ale jednak..) że on powinien poczekać aż ona mu zmierzy temperaturę..
No i po co uczestniczysz w tym cyrku?


Cz maja 06, 2021 7:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
PeterW napisał(a):
No ja to dzisiaj przeżyłem paradoks. Byłem na szczepieniu. Część korytarza wydzielona (przy pomocy parawanów) dla szczepiących się. Tłok i ścisk i nikt nie bada nawet temperatury, tylko się wypełnia formularze, a lekarz przed samym szczepieniem osłuchuje. Po szczepieniu siedzę sobie na korytarzu czekając czy mi nie wyrosną skrzela. Po drugiej stronie parawanów słychać jak ktoś wchodzi - zwykły pacjent. Pielęgniarka się zagapiła i wkracza jak ten pacjent już jest na terenie i opieprza gościa (żeby nie było - w sposób kulturalny, ale jednak..) że on powinien poczekać aż ona mu zmierzy temperaturę..
Metoda wykonania tych szczepień sugeruje, że szczepiący sami nie wierzą w "straszność" tego bakcyla.


Cz maja 06, 2021 7:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16881
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
No właśnie...teorie spiskowe , szczepienia tu, szczepienia tam, miszmasz. Chyba czas to scalić.
ZAMYKAM - tematy covidowe w szerokim spektrum możecie omawiać w Aktualnościach.


Pn maja 10, 2021 9:35 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 139, 140, 141, 142, 143


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL