Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 8:41 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dwóch papieży 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Dwóch papieży
Mowa oczywiście o nowym filmie, który właśnie pojawia się na ekranach naszych kin. O czym jest?

Cytuj:
W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.


źródło Filmweb

Zapowiada się (przynajmniej na pierwszy rzut oka) na jakąś sensację, spiskowe teorie itd. Myślę, że warto zobaczyć, ze względu na chociażby obsadę - uwielbiam jak gra Anthony Hopkins (papież senior). No i w końcu jakaś "nowość o Watykanie" ;d

zwiastun macie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=3e2_6U5fD6Q

A podobieństwo do papieża Franciszka niesamowite wręcz :)

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So gru 14, 2019 12:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Producentem i dystrybutorem tego filmu jest Netflix. W Brazylii Netflix na czas Bożego Narodzenia przygotował emisję filmu grupy komediowej 'Porta dos Fundos' “A Primeira Tentacao de Cristo” (“Pierwsze kuszenie Jezusa”), w której Jezus jest przedstawiony jako gej i jako taki przyprowadza do domu Józefa i Maryi swojego chłopaka. Spotkało się to z głębokim oburzeniem wielu ludzi, którzy organizują się w mediach społecznościowych do bojkotu Netflix'u. W zeszłym roku 'Porta dos Fundos' przedstawiła Jezusa i Apostołów w filmie “Especial de Natal: Se Beber, Não Ceie" (ang. "The Last Hangover"/pl. "Ostatni kac") ukazując ich jako pijaków a film ten uzyskał Międzynarodową Nagrodę Emmy za najlepszą komedię roku.


So gru 14, 2019 11:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
mniszek_pospolity napisał(a):
(...)
zwiastun macie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=3e2_6U5fD6Q

A podobieństwo do papieża Franciszka niesamowite wręcz :)


Faktycznie, Jonathan Pryce jest bardzo podobny do Papieża Franciszka i bardzo realistycznie go gra. Widać to w zwiastunie.


N gru 15, 2019 1:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Brandeisbluesky napisał(a):
Producentem i dystrybutorem tego filmu jest Netflix. W Brazylii Netflix na czas Bożego Narodzenia przygotował emisję filmu grupy komediowej 'Porta dos Fundos' “A Primeira Tentacao de Cristo” (“Pierwsze kuszenie Jezusa”), w której Jezus jest przedstawiony jako gej i jako taki przyprowadza do domu Józefa i Maryi swojego chłopaka. Spotkało się to z głębokim oburzeniem wielu ludzi, którzy organizują się w mediach społecznościowych do bojkotu Netflix'u. W zeszłym roku 'Porta dos Fundos' przedstawiła Jezusa i Apostołów w filmie “Especial de Natal: Se Beber, Não Ceie" (ang. "The Last Hangover"/pl. "Ostatni kac") ukazując ich jako pijaków a film ten uzyskał Międzynarodową Nagrodę Emmy za najlepszą komedię roku.

Jak robi to netfix to napewno bedzie obrażac katolikow. Netfilx nawet do Ani z Zielonego wzgorza potrafił wprowadzić hommopropagande.


N gru 15, 2019 8:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Brandeisbluesky, to co piszesz jest bardzo ciekawe i smutne zarazem. Szkoda, że Netflix tak bardzo jedzie po katolikach i trzyma się linii politycznej poprawności. To co przekazałaś z tymi filmami o Panu Jezusie i Apostołach jest w gruncie rzeczy oburzające.

Mój przyjaciel bardzo sobie chwali Netflix, ale chyba nie jest uświadomiony ;d On ogląda raczej seriale kryminalne, sensacyjne - to go interesuje.

Sam do tej pory nie miałem wyrobionego zdania, ale (słynna interwencja premiera Morawieckiego) widzę, że to po prostu kolejne narzędzie do ogłupiania ludzi...

Co do samego filmu "Dwóch papieży", to przynajmniej w samym zwiastunie nie sposób dopatrzyć się jakiejś obrazy katolików. Dla mnie obsada aktorska jest zaletą. No i muzyka też wydaje się niczego sobie ^..^

Oczywiście trzeba mieć świadomość, że te napisy o rzekomych autentycznych czy tam prawdziwych wydarzeniach są niczym innym jak marketingowym chwytem. Zresztą zawsze powstają jakieś teorie... A tu przecież nikt nie przeprowadzał wywiadów z papieżami: Benedyktem XVI czy Franciszkiem, a nawet ludźmi z ich najbliższego otoczenia. To raczej taka fikcja w pajęczynie domysłów - bo tak szczerze wątpię, czy za pontyfikatu Benedykta XVI jego częstym gościem był obecny papież...

Za mało jednak "danych" mamy na ten moment, żeby określić w którą stronę ten film pójdzie i jak zostanie przyjęty przez szerokie grono odbiorców. Po samym zwiastunie ciężko naprawdę coś wnioskować.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N gru 15, 2019 11:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
W Brazylii katolicy i protestanci jednoczą się w oburzeniu przeciwko filmowi, a Narodowe Stowarzyszenie Islamskich Prawników postanowiło sądzić grupę 'Porta dos Fundos'. Petycję przeciwko filmowi podpisało ponad półtora miliona ludzi w jeden dzień klik.


N gru 15, 2019 9:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
mniszek_pospolity napisał(a):
Brandeisbluesky, to co piszesz jest bardzo ciekawe i smutne zarazem. Szkoda, że Netflix tak bardzo jedzie po katolikach i trzyma się linii politycznej poprawności. To co przekazałaś z tymi filmami o Panu Jezusie i Apostołach jest w gruncie rzeczy oburzające.

Mój przyjaciel bardzo sobie chwali Netflix, ale chyba nie jest uświadomiony ;d On ogląda raczej seriale kryminalne, sensacyjne - to go interesuje.

Sam do tej pory nie miałem wyrobionego zdania, ale (słynna interwencja premiera Morawieckiego) widzę, że to po prostu kolejne narzędzie do ogłupiania ludzi...

Co do samego filmu "Dwóch papieży", to przynajmniej w samym zwiastunie nie sposób dopatrzyć się jakiejś obrazy katolików. Dla mnie obsada aktorska jest zaletą. No i muzyka też wydaje się niczego sobie ^..^

Oczywiście trzeba mieć świadomość, że te napisy o rzekomych autentycznych czy tam prawdziwych wydarzeniach są niczym innym jak marketingowym chwytem. Zresztą zawsze powstają jakieś teorie... A tu przecież nikt nie przeprowadzał wywiadów z papieżami: Benedyktem XVI czy Franciszkiem, a nawet ludźmi z ich najbliższego otoczenia. To raczej taka fikcja w pajęczynie domysłów - bo tak szczerze wątpię, czy za pontyfikatu Benedykta XVI jego częstym gościem był obecny papież...

Za mało jednak "danych" mamy na ten moment, żeby określić w którą stronę ten film pójdzie i jak zostanie przyjęty przez szerokie grono odbiorców. Po samym zwiastunie ciężko naprawdę coś wnioskować.

Netfilx we wszystkich swoich produkcjach wciska homopropagande. Wiec pewnoe tutaj tez sie pojawi.
Hopkims kompetnie nie pasuje na Razingera. Zato wszyscy go pewnie kojarza z Milczenia Owiec Hanibala Lectera celowy zabieg?


N gru 15, 2019 10:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Hopkins jest podobny w tej roli do Ratzingera. Nie doszukiwałabym się celowego zabiegu. Idealnie dobrali obu aktorów.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N gru 15, 2019 11:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Cytuj:
Netfilx we wszystkich swoich produkcjach wciska homopropagande. Wiec pewnoe tutaj tez sie pojawi.
Hopkims kompetnie nie pasuje na Razingera. Zato wszyscy go pewnie kojarza z Milczenia Owiec Hanibala Lectera celowy zabieg?


Nie wiem czy we wszystkich, w tych sensacyjnych jak np. o takim gościu jak Pablo Escobr (boss kokainy z Kolumbii) jakoś te wątki są pomijane... (z tego co się orientuję) ;

O tym skandalicznym filmie, który przytoczyła
Brandeisbluesky Netflix traci w oczach i psuje sobie reputację, ale nie wiem czy należy i "Dwóch papieży" z góry skreślać i pod tym kątem oceniać.

Cytuj:
Hopkins jest podobny w tej roli do Ratzingera. Nie doszukiwałabym się celowego zabiegu. Idealnie dobrali obu aktorów.


Ja też nie. Zwłaszcza, że Hopkins to genialny aktor. Każdy ma jakieś subiektywne odczucia, ale jego dorobek jednak robi wrażenie. Grał też w filmie "Rytuał", w którym wcielił się w rolę księdza egzorcysty. Poza tym takie tytuły jak "Drakula", "Powrót do Howards End" , "Wichry namiętności", "Maska Zorro" czy :"Thor: Mroczny świat" lub "Noe Wybrany przez Boga" mówią same za siebie.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N gru 15, 2019 11:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
mniszek_pospolity napisał(a):
[

Nie wiem czy we wszystkich, w tych sensacyjnych jak np. o takim gościu jak Pablo Escobr (boss kokainy z Kolumbii) jakoś te wątki są pomijane... (z tego co się orientuję) ;

Film pełen przemocy i scen seksualnych. Genijalna pozycja dla katolika.
Cytuj:
O tym skandalicznym filmie, który przytoczyła
Brandeisbluesky Netflix traci w oczach i psuje sobie reputację, ale nie wiem czy należy i "Dwóch papieży" z góry skreślać i pod tym kątem oceniać.

A czego oczekujesz po tym filme?


Pn gru 16, 2019 6:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Cytuj:
Film pełen przemocy i scen seksualnych. Genijalna pozycja dla katolika.


Ile odcinków widziałaś? :wink: Nie przesadzajmy, ten serial jest oparty przede wszystkim na faktach. Przemoc, seks, a przecież to wszystko miało miejsce w życiu narkotykowego barona mafii z Kolumbii. Taka jest prawda. Jak mieli to przedstawić? Jako rozmodlonego i żyjącego w czystości biznesmena? Wtedy może byłby "pozycją dla katolika", ale nie byłby prawdziwy, tylko oszukany i kłamliwy. Prawda jest i bywa brutalna. A ciężko się dopatrywać jakichś wielkich duchowych uniesień w filmie czy serialu, który relacjonuje w dużej mierze na czym polega życie w mafii, gangu, wśród gangsterów, prostytutek, brudnych pieniędzy, skorumpowanych policjantów itd.

Cytuj:
A czego oczekujesz po tym filme?


Nie wiem, na pewno się nie spodziewam wybitnego filmu o duchowości katolickiej, może będzie jakieś uniwersalne przesłanie, może trochę humoru i patrzenie na kwestie Watykanu z "drugiej linii". Zobaczymy. Nikt przecież nie musi oglądać jak z góry podejrzewa, że będzie tam sam diabeł wcielony. Póki co to sam zwiastun bardziej mnie wciągnął i zainteresował niż zniechęcił i uprzedził. Mamy tam jakiś motyw z kibicującym Ojcem Świętym Franciszkiem (jeszcze jako kardynałem), to Argentyńczyk, więc "ma we krwi" miłość do futbolu.

Do dziś pamiętam mem: Papież Benedykt XVI i Papież Franciszek razem się witają, to dzień przed finałem mistrzostw świata w piłce nożnej w Brazylii w 2014 roku (finał Niemcy-Argentyna) i podpis: "Derby Watykanu" ;) oraz pytanie: Gdzie oglądamy, u mnie czy u ciebie?"

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn gru 16, 2019 9:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
mniszek_pospolity,
Według mnie tutaj jest ciekawa recenzja. Przeczytałam z uwagą.


Pn gru 16, 2019 1:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Film pełen przemocy i scen seksualnych. Genijalna pozycja dla katolika.


Ile odcinków widziałaś? :wink: Nie przesadzajmy, ten serial jest oparty przede wszystkim na faktach. Przemoc, seks, a przecież to wszystko miało miejsce w życiu narkotykowego barona mafii z Kolumbii. Taka jest prawda. Jak mieli to przedstawić? Jako rozmodlonego i żyjącego w czystości biznesmena? Wtedy może byłby "pozycją dla katolika", ale nie byłby prawdziwy, tylko oszukany i kłamliwy. Prawda jest i bywa brutalna. A ciężko się dopatrywać jakichś wielkich duchowych uniesień w filmie czy serialu, który relacjonuje w dużej mierze na czym polega życie w mafii, gangu, wśród gangsterów, prostytutek, brudnych pieniędzy, skorumpowanych policjantów

2 sezony.
Nie bylo odcinku w ktorym sceny seksualnej nie bylo.
Nie wszystko w filmie trzeba pokazywac. Teraz to juz naprawde ciezko znalezc film w ktorym nie ma doslownych scen seksu jak w filmie erotycznym lub pokazania 100 procentowej brutalnosci.
Wybacz ale seriale jeszcze sprzed 10-15 lat mimo ze traktowly o mafiozch czy sensasyjne nie byly takie.
Sam Benedykt XVI pisał ze tworcy pokazujacy takie sceny ponosza wine moralna. A widac tworcy efekt osiagneli skoro nawet juz katolicy nie widza nic zlego w takich filmach, a ludzi sie celowo z tym wszystkich osfaja


Pn gru 16, 2019 4:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Brandeisbluesky, dziękuję za link :wink: Przeczytam jak tylko znajdę chwilę, bo dopiero co wróciłem z pracy i dosłownie padam z nóg.

Sachol, oczywiście masz rację. Dawne seriale czy filmy mafijne miały klasę i to "coś", nie były przesiąknięte do szpiku seksem i aż taką brutalnością. Wystarczy wspomnieć choćby "Ojca chrzestnego", "Chłopców z ferajny", "Donnie Brasco", "Życie Carlita", itd. Uwielbiam jak gra Al Pacino.

"Narcosa" obejrzałem ze cztery odcinki, "El Chapo" w ogóle nie znam.

A co do "Dwóch Papieży", to mi podoba się sam motyw ukazania tych dwóch ludzi Kościoła, zaznaczenie ich różnic, usposobienia, drogi jaką obrali za Chrystusem.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn gru 16, 2019 10:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Ze zwiastuna można wyciągnąć wniosek, że ludzie nie lubili Papieża Benedykta XVI, kiedy był sobą. Myślę, że to przedstawienie opinii twórców film przez usta Hopkinsa.


Śr gru 18, 2019 2:02 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL