Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:38 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Wiedźmin - nie dla dewotek 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Wiedźmin - nie dla dewotek
Mamy już temat na temat szkodliwego wpływu telewizyjnej adaptacji popularnej gry komputerowej na duszę chrześcijanina, jednak jako dużego fana prozy opartej na owej grze, bardziej interesują mnie opinie na temat samego serialu.
Ja mam bardzo mieszane uczucia i interesuje mnie jakie są wrażenia zarówno osób, które czytały książki jak i takich, które zaczęły od serialu. Oczywiście mam na myśli serial Netflixa a nie TVP ;)

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz sty 02, 2020 5:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiedźmin - nie dla dewotek
Sporo zmian w stosunku do książki. Niektóre trudno zaakceptować, mam na myśli koszmarne spłycenie niektórych wątków, brak błyskotliwych dialogów i ciętych ripost których nie brakowało w opowiadaniach i grach. Inne są groteskowe, jak chociażby elf-murzyn, ten który wędruje z Ciri. Ale to netflix więc polityczna poprawność musi być, trzeba wcisnąć murzyna choćby nie wiem co. Przedstawienie Nilfgardu jako państwa ogarniętego religijnym fanatyzmem, gdzie dozwolona jest najmroczniejsza czarna magia - mega słabe. Efekty specjalne, coś na liczyli fani, kiepścizna przy której żenujący złoty smok z polskiego serialu wypada całkiem nieźle. Ascetyczna scenografia pasuje bardziej do amatorskiej produkcji niż ambitnego (w oczekiwaniach fanów) serialu. Zmiany dotyczące głównych postaci, tu jest różnie raz lepiej raz gorzej. Yennefer która staje się ważniejszą postacią niż Geralt i Ciri, to trochę dziwne. Siła przeznaczenia, coś co odgrywa w Sadze olbrzymią rolę, tutaj jest właściwie pustosłowiem, czymś o czym gadają wszyscy ale zupełnie tego nie czuć. Geralt, walki, aktorstwo "supermana" to jeden z niewielu jasnych punktów serialu. Krasnoludy to jakieś nieporozumienie. U Sapkowskiego to były twarde skurczybyki, przy których zmutowany wiedźmin ledwo dawał radę jeśli idzie o wytrzymałość, a nie jakieś chuderlawe karzełki.
Najciekawsze jest to, że mimo ogromu wad, jako całość serial jest intrygujący.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pt sty 03, 2020 12:06 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL