Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 1:54 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dwóch papieży 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Na początku pomyślałem, że w tym filmie poruszona zostanie teoria jakoby to kardynał Bergolio naciskał na papieża Benedykta XVI i inni, żeby sam zrezygnował. Tutaj wychodzi na to, że to papież senior sam prosił i widział jako swego następce papieża Franciszka... Pokręcone

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr gru 18, 2019 4:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Nie jest to film dokumentalny ;) To mieszanina faktów i fikcji w interpretacji reżysera.

Chociaż Anthony Hopkins to ogromny talent aktorski, to jednak jest osobą wyrazistą w inny sposób niż Papież Benedykt XVI. Ten drugi przejawia zauważalną dla każdego subtelność i uduchowienie, a Anthony Hopkins chyba raczej dobrze tego nie ukazuje w filmie (moje pobieżne spostrzeżenie na podstawie zajawki).

Jest kolejna dobrze napisana recenzja filmu na stronie Catholic News Agency.

Można tam przeczytać mniej więcej coś takiego:

Cytuj:
Reżyser filmu Fernando Meirelles powiedział CNA, że zamierza zaznaczyć dychotomię między Benedyktem a Franciszkiem.

„Kiedy po raz pierwszy przeczytałem scenariusz, było dla mnie bardzo jasne: widziałem tam dobrego papieża i złego papieża” - powiedział reżyser.

„Byłem o wiele bardziej przychylny papieżowi Franciszkowi, szczególnie dlatego, że niewiele wiedziałem o papieżu Benedykcie”.

W odniesieniu do aspektu politycznego, reżyser powiedział, że film przedstawia „plan papieża Franciszka”. Według Meirelles’a program ten obejmuje biednych, „budowanie mostów”, „kryzys klimatyczny” i rosnącą nierówność ekonomiczną.
„Bardzo go za to podziwiam” - powiedział.

Ale krytycy i uczeni stwierdzili, że ukazane w filmie zrozumienie przez reżysera agendy papieża było zbyt radykalne i nierealne.

Jorge Milan, profesor komunikacji audiowizualnej na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie, powiedział CNA, że w „Dwóch papieżach”, „było oczywiste, że Ratzinger był po stronie konserwatywnej: jest nudny, zawsze bardzo surowy, czasem nawet rozzłoszczony”, podczas gdy Francis jest przedstawiany jako postać postępowa i sympatyczna.


Cała recenzja jest bardziej szczegółowa niż ta z Crux. Niewątpliwie można po ich lekturze odnieść wrażenie, że Papież Benedykt XVI jest potraktowany w filmie nieuczciwie, jednak już wiadomo, że reżyser po prostu bardziej identyfikuje się z poglądami Papieża Franciszka.
--------------
Dla odświeżenia osoby Papieża Benedykta XVI i porównania go z Hopkinsem: https://youtu.be/AKVO_v2FbtE?t=150


Cz gru 19, 2019 1:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Dziś w ogóle chyba bycie konserwatywnym nie jest w modzie, ale za to bycie "otwartym" i tolerancyjnym jest jak najbardziej cool :cfaniak: W tym filmie chyba tak ci papieże zostaną zestawieni - Ojciec Święty Franciszek jako nowa nadzieja dla Kościoła na trudne czasy a papież senior Benedykt XVI jako ten "skostniały" konserwatysta, nieco już "nieaktualny"... zbyt bardzo przywiązany do tradycji, a przecież w Kościele musi być radośnie, pięknie, i takie same fajerwerki... Tak to bynajmniej odbieram. /

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz gru 19, 2019 8:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Mamy kolejną recenzję:

https://film.interia.pl/recenzje/news-dwoch-papiezy-za-drzwiami-watykanu-recenzje,nId,3378882#comments4-1

Dobrze, że napisali to: "Oficjalnie do spotkania hierarchów po raz pierwszy doszło dopiero po wyborze Franciszka - w 2013"


_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt gru 20, 2019 8:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz wrz 12, 2019 2:47 pm
Posty: 241
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Miałem okazje w święta oglądać "Dwóch papieży" film się podobał,od strony aktorskiej/technicznej swietnie wypadł lecz uważam(zresztą jak inni widzowie) że ukryty przekaz filmu polega na tym że liberalny papież Franciszek jest ukazany pozytywniej niż konserwatywny Benedykt 16.Reasumując podejście liberalne jest takie ludzkie/życiowe natomiast konserwatywne podejście w Kościele sprawdza się co najwyżej w teorii lecz nie w praktyce..ja tak to widzę..oczywiście film jest fabularny a nie dokumentalny więc część scen/wątków to wymysł reżysera. Co do brutalności filmów i scen seksu nie lubię filmów gdzie jest tego za dużo i sceny są zbyt dosłowne.Jestem fanem serialu "Breaking Bad" są tam jakieś sceny łóżkowe niezbyt dosłowne ale i tak wole wtedy przewinąć dla swojego bezpieczeństwa a sceny morderstw jak w kazdym tego typu filmie.Nie lubie pewnej przesady jak granica dobrego smaku jest przekroczona a wielu filmach tak jest.


So gru 28, 2019 5:06 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz maja 23, 2019 4:55 pm
Posty: 136
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
Brandeisbluesky napisał(a):
Producentem i dystrybutorem tego filmu jest Netflix. W Brazylii Netflix na czas Bożego Narodzenia przygotował emisję filmu grupy komediowej 'Porta dos Fundos' “A Primeira Tentacao de Cristo” (“Pierwsze kuszenie Jezusa”), w której Jezus jest przedstawiony jako gej i jako taki przyprowadza do domu Józefa i Maryi swojego chłopaka. Spotkało się to z głębokim oburzeniem wielu ludzi, którzy organizują się w mediach społecznościowych do bojkotu Netflix'u. W zeszłym roku 'Porta dos Fundos' przedstawiła Jezusa i Apostołów w filmie “Especial de Natal: Se Beber, Não Ceie" (ang. "The Last Hangover"/pl. "Ostatni kac") ukazując ich jako pijaków a film ten uzyskał Międzynarodową Nagrodę Emmy za najlepszą komedię roku.


https://citizengo.org/pl/rf/175913-zada ... -platformy tutaj można podpisać petycję by ten film zniknął.

Ja nie oglądam filmów, więc jeszcze do niedawna nie wiedziałam co to jest ten cały netflix.


N sty 05, 2020 9:37 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So sie 05, 2017 1:23 pm
Posty: 396
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
mniszek_pospolity napisał(a):
Mamy kolejną recenzję:

https://film.interia.pl/recenzje/news-dwoch-papiezy-za-drzwiami-watykanu-recenzje,nId,3378882#comments4-1

Dobrze, że napisali to: "Oficjalnie do spotkania hierarchów po raz pierwszy doszło dopiero po wyborze Franciszka - w 2013"


Nie mam żadnego zaufania do filmów fabularnych, a nawet dokumentalnych, opisujących historię Kościoła katolickiego. To zawsze są uprosczenia, znieksztalcenia i mocno tendencyjne. Oglądaliście pewnie film Luter (2003). Np.:W scenie wyznania augsburskiego, wszyscy arystokraci, w tym książęta elektorowie poparli Karola V. W rzeczywistości prawie wszyscy książęta pozostali przy katolicyzmie. Tylko jeden z siedmiu elektorów, książę Saksonii, poparł bunt. Luter odwołuje się do konkretnych wersetów biblijnych używając nomenklatury znanej dopiero z Biblii genewskiej wydanej po jego śmierci - od 1560 roku. Poza tym: nic tam nie ma o jego pogardzie do Żydów. https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Luter#%C5%BBydzi Nie czerpcie wiedzy o naszym Kościele, w tym o papieżach z filmów, tylko z książek pisanych przez dobrych historyków Kościoła/chrześcijaństwa. Polecam Warren H. Carroll.


N sty 05, 2020 10:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwóch papieży
No raczej nikt nie ogląda "Dwóch papieży", żeby czerpać z tego jakąkolwiek "wiedzę" o Kościele, bo to fikcja i wymysły twórców. Dziś pewien paulin wypowiadał się na temat tego filmu i jasno powiedział, że ten napis, który sugeruje, że "film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach" to fikcja. Tam tylko prawdą jest to, że mamy papieża seniora Benedykta XVI, papieża Franciszka... Reszta to kłamstwa.

A już wierutnym kłamstwem jest tam ukaznie jakoby papież senior "załatwiał sobie" głosy na Konklawe. To kłamliwe oszczerstwo i pewien cios w Kościół, wiarę, dogmaty. Duch Święty nie prowadzi, tylko wszędzie jakieś spiski, interesy, kalkulacje, kupczenie głosami...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N sty 19, 2020 3:56 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL