Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:07 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Genialne kazanie 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Genialne kazanie
Choć nie umiem dyskutować z ateistami no i ogólnie na forach, bo nie umiem tak przekazać myśli,

Ale przesyłam wam genialne kazanie!

https://www.youtube.com/watch?v=JGU7ejfxiQY&t=285s


Pn wrz 30, 2019 10:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne kazanie
Warto też posłuchać od początku. Ojciec Pelanowski opisuje że z w powodu bólu fizycznego miał myśli samobójcze i jak je pokonał,
Ja akurat w swoim życiu nie miałem w ogóle bólu fizycznego (poza takimi jak ból zęba, grypa itd, które nie pamiętam teraz) a wiele nieznośnego bólu psychicznego. Ale trzeba się przygotować że pod koniec życia może być jakieś choróbsko.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn wrz 30, 2019 11:18 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne kazanie
Podobało mi się to kazanie. Kiedy ból staje się nie do zniesienia, należy to przeczekać. Kolejne fajne stwierdzenie: każdy dzień w stwarzaniu świata był dobry, ale uświęcający był jeden - gdy Bóg nic nie robił. Schowal się i jest tam do dziś.
Bardzo łatwo zaklajstrować to stwierdzenie pochwałą lenistwa, ale nie o to chodziło i podał kontekst osoby, która zaczęła widzieć niekończący się bezsens. Kilka słów wystarczyło, by ten brak sensu przekuć w sens, nadać życiu inny sens i tam ulokować swą aktywność. Chorobę też można przekuć na sens.
Kolejne pytanie: jaka chwila była dla Jezusa najważniejsza? To odpowiedź dla tych co chcą czuć Boga. W najważniejszej chwili życia i straszliwymn cierpieniu nie czuł obecvności Ojca. A ludzie wszystko chcą zmierzyć i zobaczyć oraz doświadczyć. Najmniej wiarygodne są doznania mistyczne, gdy wciąż doświadcza się obecności Boga, bo tam zaangażowane są zmysły. Mistyka zmysłowa jest podejrzana. Tylko czy to w tym kazaniu było? Do nieba wchodzi się, gdy pełni się wolę Boga a ta ukryta jest w Bibliii, więc należy ją znać. Czytający Biblię Izraelitom to ratownik (Ezrdasz z Neh)
Co chwilę pojawiają się w tym kazaniu kapitalne wskazówki dotyczące życia. każde z tych zdań można rozszerzyć.

O ateizmie też w punkt. Ateizm nie uśmierca Boga, tylko uśmierca nadzieje ateisty. To jest cios w samego siebie.
Tak mi się kojarzy to z rozmowami w katedrze abpa Jędraszewskiego. Ateista kwailifikowany to claun: przebieraniec pragnący zwrócić na siebie uwagę i popisujący się znajomością Biblii a nie znający nawet podstaw. Abp żartobliwie mu odpowiedzial, by skontaktowal się z kwalifikownym biblistą. Nie odpowiedzial mu na prezentowany brak wiedzy, skoncentrowal się na ateizmie.


Pn wrz 30, 2019 12:26 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 180 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL