Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:41 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czego zazdrościcie innym nacjom? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
Pytałeś o zazdrość. To, ża Japończycy uwielbiają Chopina nie oznacza chyba zazdrości. Zazdrość pojawia się, gdy zaczynają się spory kim był: Francuzem, czy Polakiem. To jednak spór stron a nie wszystkich. Nie zazdroszczę Niemcom ich wspanialej kultury, zdyscyplinowania, bo wierność zasadom niesie za sobą częsty brak ich rozumienia. W Polakach jest dużo wolności, co też niesie za sobą czasem perturbacje, bo odzywa się ułańska fantazja, nie zawsze na miejscu.
W opisie wyjścia masz nakaz, by Izraelici pożyczyli sobie od Egipcjan złoto i srebro. Chyba tak na to spoglądam. Widzę kogoś mądrzejszego od siebie, korzystam. Nie klasyfikuję ani po narodowości ani religii.
Od ciebie też skorzystałam i to nie raz. Nie zazdrość, bo ona prowadzi do konfliktów.


N sie 04, 2019 8:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Napisałem coś konstruktywnego
Szkoda na ciebie nawet jednej linijki tekstu.

Wobec tego przypomnę Ci jeszcze jedną rzecz:

Siedem grzechów głównych

1. Pycha
2. Chciwość
3. Nieczystość
4. Zazdrość
5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu
6. Gniew
7. Lenistwo


N sie 04, 2019 8:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
Kiedyś - gdy wykonywałam swój stary zawód - to prawie zazdrościłam Niemcom że ichniejszy Jugendamt z zasady opowiada się po stronie swoich obywateli (albo cudzoziemców którzy pozostają na ich terytorium) i ich wspiera w sporach dotyczących dzieci z mieszanych związków. Co do polskich urzędników to jeśli nie dowalili "swojemu" to już był raczej powód do radości. A potem lament jaki to Jugendamt straszny. Bardziej ogólnie to chyba imponuje mi w Niemcach skuteczność.


N sie 04, 2019 8:39 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
Cytuj:
Oto moje typy: Amerykanom zazdroszczę prawa do posiadania broni, Brytyjczykom eleganckich i kobiecych strojów u kobiet.

Rozśmieszyło mnie to na samym początku. Jak tu wpleść zazdrość? Prawa do posiadania broni nie mają w Polsce jedyni ci, którzy mają problemy psychiczne i podbije to psychiatra. Pewnie się nic ostatnio nie zmieniło w tej materii, ale mam dostęp do informacji. Reszta może mieć broń lepszą od sąsiada. Eleganckie stroje to sprawa gustu. Po prostu Wespecjanowi podobają się kobiety tak a nie inaczej ubrane i w UK spotkał ich więcej. To jego wrażenia. Faceci są wzrokowcami i zawieszają wzrok na pięknie. Ono jest jednak subiektywne. :)


N sie 04, 2019 8:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
bergamotka napisał(a):
Kiedyś - gdy wykonywałam swój stary zawód - to prawie zazdrościłam Niemcom że ichniejszy Jugendamt z zasady opowiada się po stronie swoich obywateli (albo cudzoziemców którzy pozostają na ich terytorium) i ich wspiera w sporach dotyczących dzieci z mieszanych związków. Co do polskich urzędników to jeśli nie dowalili "swojemu" to już był raczej powód do radości. A potem lament jaki to Jugendamt straszny. Bardziej ogólnie to chyba imponuje mi w Niemcach skuteczność.

U Niemców podobała mi się czystość i porządek w ogródkach w małych miasteczkach.

Yarpen Zirgin napisał(a):
1. Pycha
2. Chciwość
3. Nieczystość
4. Zazdrość
5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu
6. Gniew
7. Lenistwo[/i]

Czytasz tylko nagłówki gazet? Wróć do mojego postu otwierającego i nie wygłupiaj się.


N sie 04, 2019 8:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
A Ty wróć do przemyślenia powiedzenia: Cudze chwalicie, swego nie znacie.


N sie 04, 2019 8:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
merss napisał(a):
Rozśmieszyło mnie to na samym początku. Jak tu wpleść zazdrość? Prawa do posiadania broni nie mają w Polsce jedyni ci, którzy mają problemy psychiczne i podbije to psychiatra. Pewnie się nic ostatnio nie zmieniło w tej materii, ale mam dostęp do informacji. Reszta może mieć broń lepszą od sąsiada.
Ta, spróbuj będąc niekaranym, zdrowym na ciele i psychice mężczyzną czy kobietą, dostać pozwolenie na broń palną w Polsce. Jest to niewykonalne. Chyba, że udowodnisz, że miałeś 7 zamachów na swoje życie i masz 100% dowody, że pojutrze będzie 8.
merss napisał(a):
Eleganckie stroje to sprawa gustu. Po prostu Wespecjanowi podobają się kobiety tak a nie inaczej ubrane i w UK spotkał ich więcej. To jego wrażenia. Faceci są wzrokowcami i zawieszają wzrok na pięknie. Ono jest jednak subiektywne. :)
To nie tylko była moja opinia na temat elegancji i kobiecości ubioru wielu brytyjek, ale też innych znajomych Polaków, więc przynajmenij nie jestem w tym "subiektywiźnie" odosobniony.


N sie 04, 2019 8:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
Wespecjan napisał(a):
U Niemców podobała mi się czystość i porządek w ogródkach w małych miasteczkach

Mnie to też mnie ujęło - wszystko wygrabione, wręcz wydrapane, wystrzyrzone. Gdy poszłam pierwszy raz na cmentarz - taki mały, przy kościele chyba ewangelickim - to szczeka prawie mi opadła na widok ścieżek między grobami zagrabionych tak by nie było widać śladów stóp a jedynie równe prążki.


N sie 04, 2019 9:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
bergamotka napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
U Niemców podobała mi się czystość i porządek w ogródkach w małych miasteczkach

Mnie to też mnie ujęło - wszystko wygrabione, wręcz wydrapane, wystrzyrzone. Gdy poszłam pierwszy raz na cmentarz - taki mały, przy kościele chyba ewangelickim - to szczeka prawie mi opadła na widok ścieżek między grobami zagrabionych tak by nie było widać śladów stóp a jedynie równe prążki.
Jestem przekonany, że estetyka i piękno oddziaływuje na ludzką psychikę silnie-protwórczo i pro-motywacyjnie.


N sie 04, 2019 9:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
Idąc za ciosem jeszcze powiem że podoba mi się kultura picia alkoholu przez Duńczyków - spożywają jeśli nie więcej niż Polacy, to z pewnością nie mniej, ale nie upijają się. W Polsce (i dalej na wschód) raczej nierzadko ideał jest taki jak już pić to aż się upić.


N sie 04, 2019 9:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
bergamotka napisał(a):
Idąc za ciosem jeszcze powiem że podoba mi się kultura picia alkoholu przez Duńczyków - spożywają jeśli nie więcej niż Polacy, to z pewnością nie mniej, ale nie upijają się. W Polsce (i dalej na wschód) raczej nierzadko ideał jest taki jak już pić to aż się upić.
No to myślę, że Polacy w kulturze picia szczęśliwie mieszczą się gdzieś pomiedzy Duńczykami a Brytyjczykami. Ci ostatni, w standardzie piątkowych i sobotnich nocy mają picie na umór, spożywanie pokolorowanej taniej wódki, wymiociny i szkło na ulicach, kobiety leżace na ulicy w podartych rajstopach. Czegoś takiego w Polsce nie widziałem.


N sie 04, 2019 9:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
merss napisał(a):
Reszta może mieć broń lepszą od sąsiada.

Po to jest prawo nie tylko do posiadania, ale i noszenia broni:
https://twitter.com/OliverMcGee/status/ ... 7493634048


N sie 18, 2019 9:02 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
Nie strzelisz do drugiego człowieka. To blokada biologiczna. Trzeba ją złamać lub wystrzelisz z powodów emocjonalnych. Nie wolno chodzić z odblokowaną bronią a jej załadowanie to trening.
Zdarzyło w pewnym amerykańskim domu. Mężczyzna usłyszał podejrzane hałasy i poszedł na piętro. Było ciemno. Kiedy otworzył drzwi pokoju córki, ona wyskoczyła z szafy chcąc przestraszyć ojca. On wystrzelił wcześniej. Kiedy indziej mężczyzna zauważył na słupie energetycznym, który prowadził do jego domu kogoś tam majstrującego. Zawołał, by zszedł,. nie było reakcji i strzelił celnie. Potem musial się długo tłumaczyć (wydatki na adwokata), że to była obrona konieczna. Ktoś inny strzelał do dzika, a to był czlowiek ukryty w zaroślach. Kiedyś wydano pozwolenie na broń na podstawie zaświadczenia psychiatry osobie niezrównoważonej psychicznie. Użyła broni ze skutkiem śmiertelnym. Psychiatry nie pociągnięto do odpowiedzialności, bo umarł. Wydawał zaświadczenia zaocznie.
Patrzę więc trochę inaczej na posiadanie broni. Znajomy, który mieszka w lesie - las się sam stał :)) twierdzi, że tam bezpieczniej niż w mieście.

Co ma wisieć nie utonie, czyli scenariusz na życie powinien być tylko odczytywany. Jeśli ktoś ma mnie zabić to i tak się to stanie. Jakaś taka pogodzona z tym światem jestem i chyba dobrze, że różne nacje są różne. :)

O broni to chyba jest odrębny wątek gdzieś na forum.


N sie 18, 2019 9:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
merss napisał(a):
Jeśli ktoś ma mnie zabić to i tak się to stanie.
Ale ja nie jestem ani pacyfistą, ani deterministą, dlatego zazdroszczę tego Amerykanom.


N sie 18, 2019 9:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czego zazdrościcie innym nacjom?
To jeszcze Włochom kuchni, piłki i podejścia do życia... ;

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N sie 18, 2019 11:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL