Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:04 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Jak znaleźć motywację na treningi? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Jak znaleźć motywację na treningi?
Jestem obrzydliwym leniem, ale jeśli o treningi chodzi to staram się robić nawet jak mam dzień zawalony jednak słabo z motywacją i daltego moje treningi nie są zbytnio zadowalające, czuję się strasznie drewnianie, bez sił na treningach mimo zjedzonego posiłku. Zazwyczaj starcza mi jakaś składanka "old-schoolowego" rapu polskiego, jakieś przemówienie motywacyjne, filmik z postępami w treningach kogoś innego ale ostatnio nic nie mogę znaleźć. Może dysponujecie jakimiś ciekawymi playlistami albo macie jakieś sposoby jak się zmotywować i wręcz bez zmęczenia fizycznego przejść trening (tzn. padnięty po treningu, ale motywacja daje takiego kopa, że przewyższa ból mięsni, zmęczenie)


Pn maja 20, 2019 10:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć motywację na treningi?
Znajdź sport do którego nie będziesz musiał się zmuszać, tylko od rana nie będziesz mógł się doczekać treningu.
Przedtreningówki też robią robotę ;)

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Pn maja 20, 2019 10:34 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć motywację na treningi?
Z tego co wiem to w tych przedtreningowkach jest kofeina a ona na mnie nie działa.

Kocham swoją dyspycline i kocham treningi ale tak mi się czasami nie chce, opadam z sił


Wt maja 21, 2019 2:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć motywację na treningi?
Krystian napisał(a):
Z tego co wiem to w tych przedtreningowkach jest kofeina a ona na mnie nie działa.

Nie tylko kofeina, ale faktycznie reszta składników to raczej pompa i antykatabolizm. Najlepiej będzie wypróbować.
Krystian napisał(a):
Kocham swoją dyspycline i kocham treningi ale tak mi się czasami nie chce, opadam z sił

Piszesz trochę sprzeczne rzeczy. Nie wyobrażam sobie żeby nie chciało mi się iść na trening dyscypliny, którą kocham. No chyba że po 8 godzinach pracy w kopalni :wink: A tak swoją drogą to co to za dyscyplina?

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Wt maja 21, 2019 8:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć motywację na treningi?
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Krystian napisał(a):
Z tego co wiem to w tych przedtreningowkach jest kofeina a ona na mnie nie działa.

Nie tylko kofeina, ale faktycznie reszta składników to raczej pompa i antykatabolizm. Najlepiej będzie wypróbować.
Krystian napisał(a):
Kocham swoją dyspycline i kocham treningi ale tak mi się czasami nie chce, opadam z sił

Piszesz trochę sprzeczne rzeczy. Nie wyobrażam sobie żeby nie chciało mi się iść na trening dyscypliny, którą kocham. No chyba że po 8 godzinach pracy w kopalni :wink: A tak swoją drogą to co to za dyscyplina?


Street workout mieszany trochę z kulturystyka


Wt maja 21, 2019 10:17 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć motywację na treningi?
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Krystian napisał(a):
Z tego co wiem to w tych przedtreningowkach jest kofeina a ona na mnie nie działa.

Nie tylko kofeina, ale faktycznie reszta składników to raczej pompa i antykatabolizm. Najlepiej będzie wypróbować.

Krystian jest młody, nie jestem pewna, czy powinien z tego sposobu regularnie korzystać.


Cz maja 23, 2019 6:38 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć motywację na treningi?
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Nie tylko kofeina, ale faktycznie reszta składników to raczej pompa i antykatabolizm. Najlepiej będzie wypróbować.

Tzw. przedtreningówki to ściema, podobnie jak 99% suplementów wciskanych osobom trenującym siłowo i powiązane sporty. Nie ma cienia dowodu na to, że to co się do nich wsypuje w ogóle działa, poza stymulantami takimi jak kofeina.
Szkoda na to pieniędzy.
A co do samego tematu, jeśli nie masz siły na trening, coś jest nie tak z Twoją regeneracją i programem treningowym. Może za mało snu, albo za mało pożywienia. Albo za duża objętość treningowa w stosunku do możliwości organizmu. W tym szukałbym istoty problemu.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


Cz maja 23, 2019 3:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć motywację na treningi?
HeresJohnny napisał(a):
Tzw. przedtreningówki to ściema, podobnie jak 99% suplementów wciskanych osobom trenującym siłowo i powiązane sporty. Nie ma cienia dowodu na to, że to co się do nich wsypuje w ogóle działa, poza stymulantami takimi jak kofeina.

Przedtreningówkę traktuję jako środek, który sprawi, że po całym dniu pracy wykrzesam z siebie jeszcze trochę energii na treningu i spełnia ona tę rolę całkiem nieźle. Pompa i ukrwienie też są zauważalnie większe, więc na pewno nie jest to tylko placebo. Dodatkowo l-arginina może powodować inne pożądane efekty :wink:

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Pt maja 24, 2019 12:14 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć motywację na treningi?
Jasne, stymulanty zawarte w tego typu mieszankach pomagają w przypadku, gdy ktoś jest zmęczony. Ale to nie jest rozwiązanie problemu na dłuższą metę, bo do stymulantu się przyzwyczaisz i przestanie on odpowiednio mocno "kopać", a problem związany ze zmęczeniem pozostanie. Co potem? Zaczniesz brać coś mocniejszego?
Natomiast co do pompy i ukrwienia, to nie są wyznaczniki jakości treningu. To jeden z mitów szerzonych przez kulturystycznych guru, którzy często mają niewielkie pojęcie na temat tego jak należy trenować, natomiast dobrze wiedzą co brać. :wink:
L-arginina może powodować jakieś efekty, ale chyba nie o takie efekty chodzi w "przedtreningówce"? To trochę jak z sypaniem kreatyny do tego typu mieszanek. Co do zasady kreatyna działa, ale branie jej w celu poprawy jakości treningu, który będzie miał miejsce w przeciągu najbliższych godzin nie ma żadnego sensu.

EoT z mojej strony, bo to forum nie jest odpowiednie do tego typu dyskusji, a znając mnie, byłbym gotów na intensywną, ale zbędną wymianę zdań, więc muszę sam sobie powiedzieć "nie". :D

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


Pt maja 24, 2019 11:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć motywację na treningi?
HeresJohnny napisał(a):
Jasne, stymulanty zawarte w tego typu mieszankach pomagają w przypadku, gdy ktoś jest zmęczony. Ale to nie jest rozwiązanie problemu na dłuższą metę, bo do stymulantu się przyzwyczaisz i przestanie on odpowiednio mocno "kopać", a problem związany ze zmęczeniem pozostanie. Co potem? Zaczniesz brać coś mocniejszego?

Ja zawsze stosowałem najmniejszą skuteczną dawkę i brałem ją tylko jak mi się wyjątkowo nie chciało i przez długi czas nie czułem skoku tolerancji. Potem złapałem kontuzję i chwilowo przestałem trenować. Wszystko z głową.
HeresJohnny napisał(a):
Natomiast co do pompy i ukrwienia, to nie są wyznaczniki jakości treningu. To jeden z mitów szerzonych przez kulturystycznych guru, którzy często mają niewielkie pojęcie na temat tego jak należy trenować, natomiast dobrze wiedzą co brać.

Im lepsze ukrwienie, tym lepsze odżywienie mięśnia i lepsze efekty. To tak na chłopski rozum, ale jak się mylę, to mnie popraw.
HeresJohnny napisał(a):
EoT z mojej strony, bo to forum nie jest odpowiednie do tego typu dyskusji, a znając mnie, byłbym gotów na intensywną, ale zbędną wymianę zdań, więc muszę sam sobie powiedzieć "nie".

Dlaczego nie jest odpowiednie? Zauważyłem, że raczej nie jesteś na nim żeby dyskutować na temat doktryny katolickiej :wink:

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Pt maja 24, 2019 10:51 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć motywację na treningi?
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Ja zawsze stosowałem najmniejszą skuteczną dawkę i brałem ją tylko jak mi się wyjątkowo nie chciało i przez długi czas nie czułem skoku tolerancji. Potem złapałem kontuzję i chwilowo przestałem trenować. Wszystko z głową.

Spoko. Ale równie dobrze i taniej jest się napić kawy. A proponowanie komuś(Krystianowi) przetreningówki jako sposobu na zmęczenie jest dość nieodpowiedzialne.
Cytuj:
Im lepsze ukrwienie, tym lepsze odżywienie mięśnia i lepsze efekty. To tak na chłopski rozum, ale jak się mylę, to mnie popraw.

Mięśnie nie rosną podczas treningu, więc ich "większe ukrwienie" podczas treningu nie ma większego znaczenia. Co innego większe ukrwienie w okresie między treningami. Tutaj ma to znaczenie i istnieją środki, które mocno na to wpływają, ale ich stosowanie niesie ze sobą ryzyko, a ich dystrybucja jest karalna w RP.
Pompa nie jest kompletnie potrzebna do tego, żeby pobudzić mieśnie do wzrostu. Można np. trenować tzw. single, nie zbliżając się w ogóle do żadnej pompy i skutecznie pobudzać mięśnie do hipertrofii. Jest to tzw. metoda bułgarska.
Tutaj przydałoby się uściślenie, że ja nie twierdzę, że pompa w żaden sposób nie pomaga. Być może pomaga, ale póki co nie ma żadnych konkretnych badań naukowych, które by to potwierdzały. Natomiast z punktu widzenia ugruntowanej wiedzy na temat hipertrofii mieśni, dużo istotniejsze wydaje się właściwe programowanie treningu, oparte np. na tzw. progressive overload, czyli stopniowo zwiększanej objętości treningu.
Idąc na trening Twoim celem powinno być wykonanie jego założeń, czyli np. podniesienie większego ciężaru, albo wykonanie większej liczby powtórzeń niż wcześniej, zgodnie z wcześniej ustalonymi zasadami progresji(liniowej, periodyzacji itd.). To czy się przy tym "spompujesz" ma znikome znaczenie.
Tutaj jakiś artykulik, który dotyka kwestii pompy:
https://www.muscleforlife.com/muscle-pump/

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


So maja 25, 2019 10:21 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL