Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 3:59 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Mam pomysł na książkę albo tylko na opowiadanie 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam pomysł na książkę albo tylko na opowiadanie
Bloblo napisał(a):
A co do pomysłu na książkę, to nie wiem, ja takich nie czytam, ale wiem, że jest moda na fantastykę.
Sapkowski, Tolkien i takie takie.

Tylko jak już się ktoś zabiera za fantastykę, to żeby chociaż miał jakiś smak i koncepcję - bo z pisania książki fantastycznej bez odpowiedniego przemyślenia pomysłu nic dobrego nie wyniknie (oczywiście nie mówię tu o Sapkowskim i Tolkienie, bo oni są spoko). :?


Wt kwi 16, 2019 10:34 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 04, 2019 8:43 pm
Posty: 186
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam pomysł na książkę albo tylko na opowiadanie
Viridiana napisał(a):
Bloblo napisał(a):
A co do pomysłu na książkę, to nie wiem, ja takich nie czytam, ale wiem, że jest moda na fantastykę.
Sapkowski, Tolkien i takie takie.

Tylko jak już się ktoś zabiera za fantastykę, to żeby chociaż miał jakiś smak i koncepcję - bo z pisania książki fantastycznej bez odpowiedniego przemyślenia pomysłu nic dobrego nie wyniknie (oczywiście nie mówię tu o Sapkowskim i Tolkienie, bo oni są spoko). :?


Dlatego ja się za to nie biorę :P
Zamiast pisać jakieś gnioty to wolę poczytać sobie jakieś mądre książki z których dowiem się na przykład jak powstał wszechświat, o co w nim chodzi i tak dalej.


Wt kwi 16, 2019 7:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam pomysł na książkę albo tylko na opowiadanie
Viridiana napisał(a):
Tylko jak już się ktoś zabiera za fantastykę, to żeby chociaż miał jakiś smak i koncepcję - bo z pisania książki fantastycznej bez odpowiedniego przemyślenia pomysłu nic dobrego nie wyniknie (oczywiście nie mówię tu o Sapkowskim i Tolkienie, bo oni są spoko). :?

Akurat Tolkien pisał swoje powieści bardzo długo (np. Władcę pierścieni przez 12 lat), a wcześniej dokładnie je przemyślał.


Wt kwi 16, 2019 7:24 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam pomysł na książkę albo tylko na opowiadanie
Yarpen Zirgin napisał(a):
Viridiana napisał(a):
Tylko jak już się ktoś zabiera za fantastykę, to żeby chociaż miał jakiś smak i koncepcję - bo z pisania książki fantastycznej bez odpowiedniego przemyślenia pomysłu nic dobrego nie wyniknie (oczywiście nie mówię tu o Sapkowskim i Tolkienie, bo oni są spoko). :?

Akurat Tolkien pisał swoje powieści bardzo długo (np. Władcę pierścieni przez 12 lat), a wcześniej dokładnie je przemyślał.

Właśnie w nawiasie zaznaczyłam, że nie mówię o Tolkienie, do niego nic nie mam. :P


Śr kwi 17, 2019 1:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam pomysł na książkę albo tylko na opowiadanie
Z kontekstu wynikało, iż uważasz, że ci autorzy pisali swoje dzieła na chybcika. :D


Śr kwi 17, 2019 1:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam pomysł na książkę albo tylko na opowiadanie
Mam jeszcze jeden pomysł ,ale książka była by bardzo kontrowersyjna, choć nie atakuje Kościoła jak film "Kler", tylko wypaczenia.
Otóż mamy np. rok 2037 (być może w alternatywnej rzeczywistości). W Kościele zaszły wielkie zmiany, nie mówi się o piekle i grzechu, nie ma celibatu, śluby udzielane są parom homoseksualnym, mamy kobiety biskupki itd.
W tym szalonym świecie pojawia się Jezus w ukryciu (co jest niestety teologicznie nieprawdziwe, ale książka to fikcja literacka) pod postacią księdza wikarego.
Nie jest lubiany przez środowisko , zwłaszcza zwierzchników. Jest zesłany do jakiejś wioski, gdzie w swoich kazaniach domaga się powrotu do tradycji.
Jest przedstawiany jako nieczuły faryzeusz, mimo że jest idealnym księdzem i nie można mu nic zarzucić.
W końcu zostaje przez dostojników kościelnych fałszywie oskarżony o pedofilię. W sądzie nie ma obrońcy, a sam milczy. Zostaje skazany.
W więzieniu zostaje "cwelem", w końcu zostaje zamordowany przez współwięźniów.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz kwi 25, 2019 10:20 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam pomysł na książkę albo tylko na opowiadanie
Najlepiej przed pisaniem książek, zastanowić się nad celem tego pisania. Co poprzez to chcemy osiągnąć? Bo pomysłów na dowolny temat, można mieć wiele. Lecz albo dany temat się wyczerpał, czy już ktoś o tym napisał. Albo dany temat jest zbyt abstrakcyjny, nic nie wnoszący dla czytelnika, oprócz zabicia czytaniem czasu.
Ważne jest też przed pisaniem wiedzieć, czy ten temat konkretny i ściśle trzymający się swego kierunku. Będzie lepiej odpowiadał czytającemu. By pisząc temat nie rozwlec go do pokaźnej długości, dopisując poboczne uzasadnienia i podtematy. Co uczyni dzieło o mniej zrozumiałym przesłaniu.
Co do moich spostrzeżeń i doświadczeń z pisaniem to. Pisałem w sumie na brudno przez 20 lat. Uzbierało się tego z 50kg notatek. No i teraz nie miał bym żadnych skrupułów, by wrzucić je do ognia. Ot taki Mojżeszowy odruch, po doświadczeniach z przekazywaniem swych treści, także na tym forum. Choć zaglądając w te zapiski, sam teraz odkrywam słuszność tych spostrzeżeń nadal. Tak więc widzisz jak to jest, z tym artystycznym zacięciem autorów. Malarz może niezłe dzieło spalić, bo uzna że tego nie chciał co namalował.


So kwi 27, 2019 1:34 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 128 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL