Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 7:44 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 442 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Następna strona
 Dlaczego jestem ateistą ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
sam2 napisał(a):
Yarpen, nie wiem czy chcesz dyskutowac czy przerzucac sie zrodlami?
Jesli to drugie to "dziekuje postoje".

Najpierw chcę się dowiedzieć skąd masz takie informacje, a potem się zastanowię nad ewentualną dyskusją.


So kwi 27, 2019 7:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
Na PW dostałem wyjaśnienie:
sam2 napisał(a):
przyjmij do wiadomosci ze to wymyslilem

A teraz Ty przyjmij do wiadomości, że jeżeli sobie coś wymyślasz i prezentujesz jako prawdę, to dowód oparty na czymś takim nigdy się nie utrzyma, ponieważ już jego podstawa jest fałszywa.


So kwi 27, 2019 12:10 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Na PW dostałem wyjaśnienie:
sam2 napisał(a):
przyjmij do wiadomosci ze to wymyslilem

A teraz Ty przyjmij do wiadomości, że jeżeli sobie coś wymyślasz i prezentujesz jako prawdę, to dowód oparty na czymś takim nigdy się nie utrzyma, ponieważ już jego podstawa jest fałszywa.

I co z tego wynika?


So kwi 27, 2019 1:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
Kłamiesz.


So kwi 27, 2019 1:30 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Kłamiesz.

A z tego co wynika?


So kwi 27, 2019 1:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
Że Ibrisol powinien przerwać rozmowę z Tobą, bo nie ma sensu dyskusja, w której jedna ze stron opiera się na kłamstwie.


So kwi 27, 2019 1:46 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Że Ibrisol powinien przerwać rozmowę z Tobą, bo nie ma sensu dyskusja, w której jedna ze stron opiera się na kłamstwie.

Czyli twierdzisz ze jestem klamca?


So kwi 27, 2019 1:48 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
No to jak Yarpen? Zaniemowiles czy masz watpliwosci?


So kwi 27, 2019 3:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
Jaki sam2 jest, każdy widzi.


So kwi 27, 2019 3:37 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jaki sam2 jest, każdy widzi.

Jesli kazdy widzi to po co w ogole o tym pisales?
Chciales zakomunikowac wszystkim ze widzisz?


So kwi 27, 2019 4:33 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
witoldm napisał(a):
sam2
Podziwiam ciebie za twe starania. Masz przeciwko sobie osoby które bazują na źródłach, taką odebrali edukację. A źródła jeśli wyschły to klops, no bo nie ma argumentu. Można by użyć własnego myślenia. Ale trzeba tego się nauczyć w danym temacie. A nikt nie jest tak wszechstronny że da radę we wszystkim.
Jeśli chodzi o orbity satelit to. ISIS to jej orbita jest prawie sinusoidalna z półocy na południe w kierunku wschodnim. Są satelity stacjonarne. Co do danych ruchu satelit w innych kierunkach to nie posiadam, jest ich zyt dużo i wiele utajnionych. Lecz obserwuję je z kierunków z zachodu na wschód. Z południa na północ. Z północy na południe. A także ze wschodu na zachód. Oraz takie pośrednie kierunki jak południowy wschód, na północny zachód. Czyli krążą w dowolnych kierunkach.
Co do tego że obrót ziemi jest z zachodu na wschód, nie wynika nic trudnego dla orbit satelit. Bo wraz z obrotem ziemi obraca się to, co stanowi atmosferę dalej już tylko śladowej gęstości. A przyciąganie ziemskie jest jednakowo przyciąganiem, bez względu na ruch obrotowy ziemi. To jednakowo to w przybliżeniu, bo są jakieś odchyłki od strony księżyca czy nawet słońca. No ale to nie forum astronomiczne, szczegóły nie są konieczne.
Natomiast sprawa ucieczki w kosmos ma znaczenie tylko w momencie startu rakiet, czy to celowej ucieczki od przyciągania ziemi, czy celowego utrzymania się w przyciąganiu ziemskim. Do ucieczki konieczny jest pewien kont i miejsce gdzie łatwiej jest pokonać grawitację. Gdy tego nie chcemy unikamy tego konta, by zapanować nad rakietą do końca. No i jeszcze jedno zagadnienie, wykorzystanie obrotu ziemi do nabrania dużych prędkości w celu dalekich misji. Tu zgodnie z obrotem ziemi z zachodu na wschód, po kilkukrotnym okrążeniu ziemi. Cały czas przyspieszając na zasadzie koła zamachowego, rakieta do dalekich misji wystrzeliwuje jak z procy w swym kierunku. Gdy tylko zmieni go na ten swój poza ziemski cel. Tak mknie do niego znacznie szybciej, aniżeli by wprost od razu do niego zmierzała. Tak wygląda ucieczka od grawitacji ziemskiej. Może to pomoże trochę w tej bezprzedmiotowej wymianie zdań. Nie jestem jakimś tam fachowcem astronomem, więc tylko podpowiadam.

Witold, to nie kwestia bazowania na zrodlach czy edukacji tylko kwestia rozumienia roznicy miedzy dyskusja a sympozjum naukowym czy debata naukowa.
Owszem w dyskusji i debatach można odwolywac sie do zrodel gdy usprawnia to wymiane informacji, natomiast zadanie zrodel w dyskusji to zwyczajne odgorne traktowanie drugiego dyskutanta i uprzedzajace negatywne traktowanie potencjalnych argumentow zanim sie je przeczyta-uslyszy.
Jest to wyrazem totalnego ignoranctwa i dyletanctwa, chocby w rozumieniu samego terminu dyskusja.
Poza tym jesli by nawiazac do debat naukowych to takie podejscie zadania zrodel nie pozwolilo by na jakikolwiek rozwoj wiedzy.
Z drugiej strony to nie ma nigdzie zakazu by nawet nieuki nie mogli brac udzialu w dyskusji.

Co do twoich wyjasnien z satelitami to swiadczylo by o tym ze ziemia sie obraca ale nie zmienia miejsca w przestrzeni.

A tak na marginesie to zastanawiajace jest dlaczego Yarpenowi tak zalezalo na ostrzezeniu Irbisola publicznie w watku a nie na PW?


So kwi 27, 2019 11:37 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
Masz rację i prawo domagać się partnerskiego traktowania w dyskusji. To prawda że - Yarpen traktuje piszących często w sposób jak by się obganiał od natrętnej muchy. No cuż świadczy tak o sobie. Nie mnie go osądzać.
Co do tego że mój opis świadczy, o stałości umieszczenia ziemi w jednym punkcie w przestrzeni. Nie miałem tego na myśli w swym opisie.
A swoją drogą to. Jeszcze mało wiemy o tym, jakie siły na nas działają i w jakim stopniu. Wiemy że tu na ziemi liczy się gęstość materji, z której jest coś złożone. Im gęstrze tym trudniej jest się takiej konstrukcji oderwać od ziemi. Trzeba ją wystrzeliwać by mogła pokonać większe odległości. A na samo wystrzeliwanie działają siły, mniej lub bardziej zmieniające tor lotu. Jest jeszcze szybowanie swobodne. Oraz przyciągania o różnej naturze. Co do orientacji w całym kosmosie naszej ziemi. To jako punkt stały było by ją trudno uznać. Musiała by się składać z monolitu. Czyli materji scalonej, bez znanego nam układu typu atomy, jako cząstki składowe. Ale jakoś nikt nie donosi że znalazł taki monolit. Nawet co znajduje się w czarnych dziurach nie wiadomo. Choć wiadomo że one przyciągają wszystko co w pobliżu się znajdzie. Możliwe że jest tam nawet monolit, albo coś o bardziej upakowanej strukturze jakie znamy. Co po prostu powoduje takie miejsce centralnym na danej przestrzeni. Wszystko poza nią mając mniejszą gęstość spada na tą część. Tu gęstość generuje przyciąganie. Coś jak połączenie sił spójności atomów w jedną grawitację. Ot zwykła zależność jakich wiele, tyle że jeszcze nie zbadana do końca. Albo jest tam coś co generuje welkie siły przyciągające, na zasadzie grawitacji, magnesu itp.
Dobrze się z tobą dyskutuje - sam2. Bo można swobodnie porozmawiać o sprawach mało, czy w ogóle nie zmanych. I jednocześnie nie będąc wytrącany z rytmu myśli, mieć inspirację do przemyśleń. Coś przeciwmnego do tego o czym wspominasz z - Yerpenem. No ale każdy funkcjonuje na zasadach jakie jemu są dostępne. Jest dzień miłosierdzia, który sprzyja tolerowaniu przeciwności.


N kwi 28, 2019 10:01 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
Z tym monolitem o ktorym wspomniales to kojazy mi sie z badaniami sejsmologow z ktorych wynika ze jadro ziemi nie jest plynne jak uwazano do tej pory tylko cos w rodzaju monolitu-krysztalu lyb krysztalow poprzez ktore drganie skorupy po jednej stronie ziemi moga byc propagowane i rejestrowane po drugiej stronie.

___________________________________________________

Jesli dobrze pamietam to chodzi o czas gdyz propagacja poprzez skorupe wokol ziemi trwala by o wiele dluzej niz propagacja tych drgan przez srodek ziemi. A skoro mierzony w doswiadczeniach czas propagacji wskazuje na przejscie ich przez srodek ziemi to znaczy ze jadro ziemi nie jest plynne tylko solidne i o duzej gestosci jak struktury krysztalow.


Ostatnio edytowano N kwi 28, 2019 12:32 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów



N kwi 28, 2019 11:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
sam2 napisał(a):
Irbisol, a mozesz podac ktory to satelita ma odwrotny kierunek? I ewentualnie jego dane.

Sobie popatrz:
http://stuffin.space/
Większość satelitów ma orbity zbliżone do biegunowych, ale łatwo da się znaleźć takie, których składowa kierunku przemieszczania jest ze wschodu na zachód. Np. Nimbus 2 deb:
https://www.n2yo.com/satellite/?s=28204
- widać nawet po współrzędnych, że LNG - czyli porusza się na zachód.

I przede wszystkim - ty na pewno wiesz, co w ogóle chciałbyś udowodnić?
Bo coś piszesz, ale jakoś nie widać w tym celu.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


N kwi 28, 2019 11:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
witoldm napisał(a):
Im gęstrze tym trudniej jest się takiej konstrukcji oderwać od ziemi.

Następny noblista - normalnie wysyp płaskoziemców.
Że też wcześniej NASA nie doradzałeś, to by rakiety helem wypełniali, żeby mniej gęste były.

I włącz sobie jakąś autokorektę: "cuż", "materji" - chociaż twojego "konta" akurat by to nie wykryło ...

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


N kwi 28, 2019 11:55 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 442 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL