Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 4:14 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Co katolik powinien zobaczyć w Atenach? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Co katolik powinien zobaczyć w Atenach?
W drugiej połowie maja lecę turystycznie do Aten na 6 dni. A właściwie to na 4, bo pierwszy i ostatni dzień będą przeznaczone na przyjazd i wyjazd. W związku z tym chciałbym spytać was co w Atenach i okolicach jest warte zwiedzenia dla katolika? Do jakiego pobliskiego miasta warto się udać? Wiem, że na pewno warto odwiedzić agorę i aeropag w Atenach.


Śr mar 13, 2019 12:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co katolik powinien zobaczyć w Atenach?
Masseur napisał(a):
W drugiej połowie maja lecę turystycznie do Aten na 6 dni. A właściwie to na 4, bo pierwszy i ostatni dzień będą przeznaczone na przyjazd i wyjazd. W związku z tym chciałbym spytać was co w Atenach i okolicach jest warte zwiedzenia dla katolika? Do jakiego pobliskiego miasta warto się udać? Wiem, że na pewno warto odwiedzić agorę i aeropag w Atenach.

Katolik powinien podziękować Bogu za możliwośc odbycia wycieczki, oraz zobaczyć dokładnie to, co protestant i ateista. Pozdrawiam i zazdroszczę wycieczki.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pt mar 15, 2019 10:34 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co katolik powinien zobaczyć w Atenach?
Chodzi mi o jakieś miejsca związane z Biblią. :) Np na Agorze przemawiał św. Paweł, więc stanąć w miejscu, w którym on stał to już coś.


Pt mar 15, 2019 6:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co katolik powinien zobaczyć w Atenach?
Ateny to przede wszystkim zabytki kultury antycznej, a w Grecji dominuje Grecki Kościół Prawosławny, więc skupianie się na ściśle katolickich zabytkach jest raczej chybione. Nie wiem co rozumiesz przez "okolice" Aten ale jeden z najlepiej zachowanych bizantyjskich monastyrów, Monastyr Błogosławionego Łukasza jest niedaleko Teb, a Tebach działalność apostolską prowadził św. Łukasz Ewangelista który tam zginął - jest tam cerkiew z jego relikwiami.
Poszperaj najlepiej sam, zamiast iść na łatwiznę bo przygotowanie wycieczki to może być frajda równa jej samej.


So mar 16, 2019 12:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 134 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL