Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 10:22 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Szkoła średnia. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szkoła średnia.
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Viridiana napisał(a):
Po samym LO rady nie da rady, jakieś studia trzeba wybrać.

Takie myślenie to ogromny błąd. Poza LO są jeszcze technika i zawodówki. Warto też zainwestować w różnego rodzaju kursy. Według mnie o wiele lepiej jest skończyć technikum, zrobić kurs operatora dźwigu i mając 21 - 22 lata zarabiać 50 - 60 zł za godzinę. Zarobione pieniądze można wydawać na swoje pasje lub oszczędzać i po kilku latach otworzyć jakiś biznes. To o wiele lepsza alternatywa niż pójście na humana tylko po to żeby nie czuć się gorszym od innych uczniów LO, potem jakiekolwiek studia bo wszyscy idą, 5 lat marnowania czasu oraz pieniędzy rodziców tylko po to żeby pracować na kasie w biedronce albo do końca życia przepisywać tabelki w excelu w jakimś korpo.

Oczywiście są osoby, które wykazuję zdolności i zainteresowanie do różnych humanistycznych przedmiotów, ale one raczej nie musza pytać na forum katolika czy warto iść na humana :wink:

Mówiąc LO miałam na myśli konkretnie liceum ogólnokształcące - ja wiem, że istnieją też technika i zawodówki, moja szkoła w sumie jest czymś w rodzaju technikum, ale teraz miałam na myśli LO. ;)


Śr mar 06, 2019 12:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szkoła średnia.
Viridiana napisał(a):
Mówiąc LO miałam na myśli konkretnie liceum ogólnokształcące - ja wiem, że istnieją też technika i zawodówki, moja szkoła w sumie jest czymś w rodzaju technikum, ale teraz miałam na myśli LO.

Tylko po co iść do LO jeśli ktoś nie wybiera się później na studia? Po co planować studia, skoro ktoś nie wykazuje ani zainteresowania ani zdolności w konkretnej dziedzinie?

Co do grafika, to nie najgorsza opcja. Jeśli zaczniesz się uczyć już teraz, to w wieku, kiedy inni będą w połowie studiów, Ty będziesz już zarabiał konkretny sos mając przy tym ciekawą pracę. Ceną programów się nie przejmuj. Ściągniesz sobie z chomika żeby móc ćwiczyć w domu a się upewnisz, że chcesz pójść w tym kierunku, to zaczniesz powoli odkładać.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Śr mar 06, 2019 12:16 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 160 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL