Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 11:07 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Moje pasje, moje hobby 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Adam M. napisał(a):
Cwiczenia fizyczne po naszych doswiadczeniach rowniez polecam kazdemu, w naszym przypadku maja one 3 torowy charakter, cwiczenia ruchliwosci roznych czesci ciala,ktore z wiekiem "rdzewieja" i unieruchamiaja nas, czujac sie najlepiej w wyrobionych stalych koleinach, cwiczenia w podnoszeniu ciezarow, co ku naszemu zdziwieniu oprocz innych plusow zmienily moja pochylona sylwetke i drastycznie zmniejszylo cisnienie krwi oraz oczywiscie taniec, ktory jest swietnym cwiczeniem na wszystkie partie ciala.

O tancu to nawet nie chcial bym pisac, bo to dla mnie jak nalog.
jak wchodze na parkiet to zapominam o otaczajacej mnie rzeczywistosci, a malo ktora partnerka wytrzymuje pol godziny non stop na parkiecie przy szybkich rytmach.
Raz tylko trafilem na taka (20-to latka) a z uwagi na roznice 40 lat udalem ze mnie wykonczyla i udalem ze osuwam sie na podloge. Niezle ja wtedy wystraszylem tym udawaniem bo rzeczywiscie pomyslala ze mnie wykonczyla i by ja uspokoic spedzilem z nia nastepne pol godziny na parkiecie. :-)


Wt lut 19, 2019 12:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
sam2 napisał(a):
Adam M. napisał(a):
(...)
Raz tylko trafilem na taka (20-to latka) a z uwagi na roznice 40 lat udalem ze mnie wykonczyla i udalem ze osuwam sie na podloge. Niezle ja wtedy wystraszylem tym udawaniem bo rzeczywiscie pomyslala ze mnie wykonczyla i by ja uspokoic spedzilem z nia nastepne pol godziny na parkiecie. :-)


8O To długo udawałeś! W końcu parkiet jest twardy. Chciała Ciebie reanimować? :mrgreen:


Wt lut 19, 2019 1:24 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Brandeisbluesky napisał(a):
sam2 napisał(a):
Adam M. napisał(a):
(...)
Raz tylko trafilem na taka (20-to latka) a z uwagi na roznice 40 lat udalem ze mnie wykonczyla i udalem ze osuwam sie na podloge. Niezle ja wtedy wystraszylem tym udawaniem bo rzeczywiscie pomyslala ze mnie wykonczyla i by ja uspokoic spedzilem z nia nastepne pol godziny na parkiecie. :-)


8O To długo udawałeś! W końcu parkiet jest twardy. Chciała Ciebie reanimować? :mrgreen:


Wiesz, udajac cos trzeba to zrobic tak jak to powinno wygladac w rzeczywistosci. :-)
Po pol godzinie na parkiecie kazdy potrzebuje "zlapac oddech" by po prostu moc rozmawiac, a ja wykozystalem ten moment by pokazac jej jak bardzo przewyzszala mnie na parkiecie i pieknie poddawala sie prowadzeniu.
Nie przewidzialem ze bedzie to wygladalo tak autentycznie i dlatego szybko wrocilem na parkiet.
Nie wiem czy chciala mnie reanimowac bo w tym momencie zamknalem oczy, ale gdy otworzylem, widzialem panike w jej oczach.
Jak wchodze na parkiet to mam wieksza adrenaline niz ci co skacza na bungee line.
Jak ide na jakas impreze to staram sie nawet nie muslec o parkiecie by nie psuc zabawy innym, bo zwykle konczy sie tak ze inni staja wokol mnie i partnerki w koleczku i sie przygladaja zamiast bawic.
Wiesz, jak slysze dobra muzyke to palce u nog chodza mi jak Zwirkowi i Muchomorkowi z dobranocki a nogi same chodza po parkiecie.

_____________________________________________________________

A jakie jest twoje hobby, bo jak do tad nic o tym nie pisaleas, a wiem ze kazdy ma cos ciekawego, choc czasem mysli ze to nic szczegolnego.
Czesto nawet nie zdajemy sobie sprawy ze cos co lubimy robic jest naszym hobby.
W ogole hobby to jest zwykle zajecie ktore robimy naprawde z sercem i pelnym zaangazowaniem.
Moze czas pomyslec w ten sposob o tym co lubimy robic, bo czesto nawet tego nie zauwazamy.


Ostatnio edytowano Wt lut 19, 2019 9:34 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów



Wt lut 19, 2019 1:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Zawsze interesowałam się trochę sztuką, sama lubię coś "zmalować," ale ostatnimi laty nie bardzo mam na to czas, bo jak zaczynam jakiś projekt, to włączają się w niego dzieci i przerabiają na swój autorski projekt :) Jednak staram się stymulować dzieci (z powodzeniem) do nauki na instrumentach muzycznych, bo wydaje mi się, że z muzyką łatwiej jest dotrzeć do bliźniego. Tak poza tym raczej nie mam zwyczaju/(nie lubię) mówić o sobie. :)


Wt lut 19, 2019 5:52 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
sam2 napisał(a):
Wiesz, jak slysze dobra muzyke to palce u nog chodza mi jak Zwirkowi i Muchomorkowi z dobranocki a nogi same chodza po parkiecie.

Zazdroszczę ;)


Wt lut 19, 2019 6:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Sam2 to człowiek orkiestra. Obdarowałby kilka osób swymi pasjami. O tej tanecznej dotąd nie wiedziałam. :)


Wt lut 19, 2019 6:44 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Brandeisbluesky napisał(a):
Zawsze interesowałam się trochę sztuką, sama lubię coś "zmalować," ale ostatnimi laty nie bardzo mam na to czas, bo jak zaczynam jakiś projekt, to włączają się w niego dzieci i przerabiają na swój autorski projekt :) Jednak staram się stymulować dzieci (z powodzeniem) do nauki na instrumentach muzycznych, bo wydaje mi się, że z muzyką łatwiej jest dotrzeć do bliźniego. Tak poza tym raczej nie mam zwyczaju/(nie lubię) mówić o sobie. :)


Rozwiazanie jest proste, kazdemu dzieciakowi daj osobny zestaw do malowania i jeden sobie, tak by kazdy mial swoja prace.
Jak im cos nie wychodzi tak jakby chcialy to wypytaj jak to ma wygladac i na jakiejs oddzielnej kartce namaluj to co sprawia im trudnosc tlumaczac jednoczesnie zaleznosci cieni i odcieni wzgledem zrodla swiatla.
Najlepiej zaczac od zwyklego rysunku olowkiem i nauki cieniowania zaleznie od kierunku swiatla, a pozniej przejsc do kolorow i stopniowania ich odcieni.
Poczatki najlepiej wychodza gdy rysuje sie czy maluje jedynie jakies fragmenty czegos, tak by calosc rysunku-obrazu nie byla zbyt skomplikowana, np. fragment pnia drzewa z jednym lub dwoma konarami, a pozniej cale drzewo, pozniej fragmenty postaci, np. dlonie, glowy, nogi, oczy itp. a pozniej cale postacie. W ten sposob dziecko zapamieta poszczegolne podstawowe zarysy fragmentow i wtedy pozostanie dopracowywanie proporcji calosci zlozonej z takich wyuczonych fragmentow.
Na poczatki najlepiej nadaja sie np. owoce, liscie czy kwiaty i cieniami czy to olowka czy farby nadaje sie im ksztalty i wypuklosci.
Aby dzieci zachecic musisz sama cos ladnego namalowac, to wtedy beda chcialy tak samo malowac i wtedy szybciej pochlona twoje nauki i instrukcje, bo dzieciaki lubia kopiowac-nasladowac rodzicow i trzeba wlasnie to wykozystac by je czegos dobrego nauczyc.


Wt lut 19, 2019 11:15 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Viridiana napisał(a):
sam2 napisał(a):
Wiesz, jak slysze dobra muzyke to palce u nog chodza mi jak Zwirkowi i Muchomorkowi z dobranocki a nogi same chodza po parkiecie.

Zazdroszczę ;)

Nie ma co zazdroscic tylko isc na lekcje tanca, chocby poprosic kolezanke lub kolege ktorzy maja o tym pojecie.
Ja do 18-tego roku zyci bylem noga z tanca, az przed prywatka na 18-te urodziny siostry z kolezankami wziely mnie w obroty bym nie stal jak kolek w plocie na imprezie.
Najlepszym dla mnie fragmentem takiej nauki bylo wplatanie motywow tancow ludowych do klasycznych tancow.
To bylo czesto zaskakujace dla partnerek, ale zawsze im sie podobalo i wystarczy w monencie tzw. przejscia perkusji wyczuc inny rytm, albo przejsc z rytmu perkusji na gitare klasyczna i heja.
Zabawa na calego, a ci co sie przygladaja nie moga sie polapac o co chodzi, bo jeden fragment jest szybki, drugi srednia a inny wolny, przy tym samym rytmie perkusji. Mozna tez wylapac np. co drugii rytm, czy co trzeci i caly taniec jest zgodny z rytmem muzyki, ale raz szybki raz wolniejszy.
Taniec mozna porownac do malowania uchem tego co slyszysz.


Wt lut 19, 2019 11:37 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
merss napisał(a):
Sam2 to człowiek orkiestra. Obdarowałby kilka osób swymi pasjami. O tej tanecznej dotąd nie wiedziałam. :)

Oj, tu chyba przesadzilas, bo choc czasem daje do wiwatu na parkiecie, to mimo wszystko do muzyki mam tzw. debowe ucho.
Chcialem kiedys uczyc sie grac na gitarze, ale niec z tego nie wychodzilo, oprocz ucieczki kotow z okolicy. :-)
Przychodzi taki czas ze czlowiek zdaje sobie sprawe ze wszystkiego miec nie moze.


Śr lut 20, 2019 12:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Staralismy sie wczoraj zrobic troche filmow z naszych cwiczen - moze kogos zainspiruja - ale oczywiscie czy uda sie je przedstawic na forum i jakiej sa jakosci to sie dopiero okaze.


Pt lut 22, 2019 6:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Trochę z tym zwlekałem, ale w końcu muszę opowiedzieć o największym "wariactwie" które mną rządzi od prawie trzech dekad. A ponieważ jeden obraz wart jest stu słów..... :-)

zobaczcie sami:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odliczam dni do maja, gdy znów będę mógł poczuć pod stopami kamienie szlaku. :)


N lut 24, 2019 10:34 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 26, 2018 2:42 pm
Posty: 92
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
przed świetami nie wpuszczaja w gory? :?

_________________
myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami
(Iz 55, 8 )


N lut 24, 2019 10:46 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
AntoninaJ. napisał(a):
przed świetami nie wpuszczaja w gory? :?


W maju jest cieplej i wszystko kwitnie i jest w ogole zielono w gorach podobnie jak na ostatnim zdjeciu.

Exeter, a zdjecia wywolujesz sam czy rozleniwiles sie i robisz digital?
W Polsce mam jeszcze caly sprzet do ciemni fotograficznej jakbys chcial.
Kuwety, koreksy, lampy, powiekszalnik z glowica do kolorow i czarno bialych, czujniki natezenia swiatla, suszarke itp.
Ne wiem tylko w jakim sa obecnie stanie bo nie uzywane od 30 lat.


N lut 24, 2019 11:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
sam2 napisał(a):
Exeter, a zdjecia wywolujesz sam czy rozleniwiles sie i robisz digital?
W Polsce mam jeszcze caly sprzet do ciemni fotograficznej jakbys chcial.
Kuwety, koreksy, lampy, powiekszalnik z glowica do kolorow i czarno bialych, czujniki natezenia swiatla, suszarke itp.
Ne wiem tylko w jakim sa obecnie stanie bo nie uzywane od 30 lat.

Czy obecnie wywoływanie światłoczułej kliszy ma jakikolwiek sens poza sentymentem?

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


N lut 24, 2019 11:45 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
sam2 napisał(a):
Exeter, a zdjecia wywolujesz sam czy rozleniwiles sie i robisz digital?
W Polsce mam jeszcze caly sprzet do ciemni fotograficznej jakbys chcial.
Kuwety, koreksy, lampy, powiekszalnik z glowica do kolorow i czarno bialych, czujniki natezenia swiatla, suszarke itp.
Ne wiem tylko w jakim sa obecnie stanie bo nie uzywane od 30 lat.

Czy obecnie wywoływanie światłoczułej kliszy ma jakikolwiek sens poza sentymentem?

Ma i to jak najbardziej.
Fotografia to nie tylko kopiowanie widoku czegos.
Z uzyciem tradycyjnych kliszy i papieru swiatloczulego mozna uzyskac takie efekty ktorych nie dasz rady zrobic obrobka pliku na kompie.
Przede wszystkim wazna jest gra swiatla i kolorow.
Poza tym czest mozna uzyskac przypadkowo niesamowite efekty.


N lut 24, 2019 1:28 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 129 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL