Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:18 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Moje pasje, moje hobby 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Adam M.,
W nawiązaniu do Twojego kolana, podpowiadam, że może warto smarować je olejem żywokostowym z gojnikiem. Brat mojej znajomej od dawna miał problem z 'łokciem tenisisty' i leczył go u różnych specjalistów, a u znajomej też ten problem się pojawił. Znajoma i jej brat zastosowali kompozycję następujących olejków: 1. lawendowy, 2. goździkowy, 3. z kory cynamonu, 4. wintergreen, 5. z mięty pieprzowej, 6. jałowcowy, 7. pichtowy, 8. herbaciany, 9. tymiankowy, 10. eukaliptusowy, 11. z rozmarynu. rozprowadzonych w oleju żywokostowym z gojnikiem. Rozumiem, że olej zywokostowy to podstawa w której rozprowadza się po parę kropel tych innych olejków. Znajoma twierdzi, że i ona i jej brat wyleczyli się. Podobno sam olej żywokostowy jest dobry na złamania, zwichnięcia, nadwyrężenia. Żywokost chyba każdy zna z tego, że jego kwiatki mają bardzo dobry nektar. Przynajmniej mnie mój dziadek nauczył, żeby z kwiatków żywokostu podbierać pszczółkom nektar.


Śr wrz 09, 2020 5:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Yarpen Zirgin,
W klockach LEGO najbardziej denerwuje mnie to, że trudno jest je czyścić z kurzu, a trzeba to robić regularnie (mamy skłonności do alergii w rodzinie). Ostatnio opracowałam takie dwie metody: 1. albo używam dużego pędzla do malowania ścian, aby zruszyć kurz i odkurzam odkurzaczem samochodowym, albo zanoszę całą konstrukcję LEGO do wanny i tam dmucham na nią przy pomocy mocnej elektrycznej mini-dmuchawy:
Obrazek
(W ogóle jestem zainteresowana wszelkimi sposobami pozwalającymi na eliminację kurzu w domu.) Potem zabieram zabawkę i jak kurz już osiądzie , spłukuję wannę wodą.


Śr wrz 09, 2020 6:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Brandi dziekuje za podpowiedz z olejami, przekaze zonie ktora moze czesc olejow nawet posiada a reszte moze dokupic.
Co do kurzu w domu to jakie macie podlogi?


Śr wrz 09, 2020 6:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Drewno, a poza tym płytki w kuchni i łazienkach, dywany na podłodze w sypialniach. Odkurzam ze dwa razy na tydzień. Kuchnię codziennie.


Śr wrz 09, 2020 6:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Zakup ekstraktor Bissela ( maszynka do czyszczenia dywanow oficjalnie ) i myj nim podlogi i dywany raz na 2 tygodnie. Podlogi drewniane i kafelkowe po ekstrakcji przelec wilgotnym mopem, zeby szybciej wyschly. Uzyj minimalna ilosc srodka chemicznego do mycia dywanow to ma byc glownie ciepla woda.
Cale mieszkanie bedzie pachnialo swiezoscia, a kurz przestanie przeszkadzac.


Śr wrz 09, 2020 8:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Dziękuję za poradę :)


Cz wrz 10, 2020 12:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Yarpen Zirgin napisał(a):
A propos hobby... Najnowszy "łup" kupiony za sprawą namów mojej kochanej żony:
(...)
Pozostało mi dokupić farby, zmontować i pomalować. Ponad pół metra długości. Będzie fajnie wyglądał na półce. :)


Można prosić o fotkę tego obiektu po ukończeniu i umieszczeniu na półce? Ponad pół metra robi wrażenie!


Cz wrz 10, 2020 4:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje pasje, moje hobby
Da się zrobić. :)


Cz wrz 10, 2020 5:34 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL