Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 5:56 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Krzysztof Pieczyński - jego wypowiedzi 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzysztof Pieczyński - jego wypowiedzi
Pelikanie nie mogę skopiować jego wypowiedzi z Facebooka, ale możesz sama zajrzeć. Jest taki post z 8 sierpnia o godzinie 14.42. Proszę Cię żebyś przeczytała w całości.
Z Twojego wpisu wywnioskowałam fakt, że dostrzegasz jego wielkość dlatego, bo ten człowiek jest bardzo inteligentny i pociąga za sobą tłumy, mówiąc bez ogródek o swoich wyobrażeniach.
Jesteś zafascynowana tym, że Pieczyński przeciwstawia się Kościołowi Katolickiemu, ma odmienne zdanie i jest odważny w swoich wypowiedziach. Są ludzie którzy traktują go jak Guru i mam wrażenie że do takich ludzi należysz.
Pelikanie towarzyski w jednym mnie zadziwiasz- Ty nie zgadzasz się do końca z tym, co mówi i wypisuje, a więc pojawia się w Twojej głowie pewna wątpliwość względem jego działalności?


Cz lis 01, 2018 12:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzysztof Pieczyński - jego wypowiedzi
Jaśminowa napisał(a):
Pelikanie nie mogę skopiować jego wypowiedzi z Facebooka, ale możesz sama zajrzeć. Jest taki post z 8 sierpnia o godzinie 14.42. Proszę Cię żebyś przeczytała w całości.
Z Twojego wpisu wywnioskowałam fakt, że dostrzegasz jego wielkość dlatego, bo ten człowiek jest bardzo inteligentny i pociąga za sobą tłumy, mówiąc bez ogródek o swoich wyobrażeniach.
Jesteś zafascynowana tym, że Pieczyński przeciwstawia się Kościołowi Katolickiemu, ma odmienne zdanie i jest odważny w swoich wypowiedziach. Są ludzie którzy traktują go jak Guru i mam wrażenie że do takich ludzi należysz.


Jaśminowa, nie traktuję Pieczyńskiego jak Guru. Nie ma takiego człowieka na Ziemi, którego bym traktowała jak Guru. Nie mam żadnych autorytetów. Są tylko ludzie, którzy mnie inspirują, fascynują i od których mogę się wiele nauczyć. Jedną z takich postaci jest Pieczyński. I wcale nie jego wypowiedzi o Kościele katolickim uważam za najciekawsze, a te o duchowości, religijności, znaczeniu mitu w życiu człowieka.
Cytuj:
Pelikanie towarzyski w jednym mnie zadziwiasz- Ty nie zgadzasz się do końca z tym, co mówi i wypisuje, a więc pojawia się w Twojej głowie pewna wątpliwość względem jego działalności?

Przypuszczam, że nie ma człowieka na Ziemi, z którym bym się zgadzała do końca. Np. Pieczyński chce obniżać temperaturę na Ziemi, a ja raczej nie wierzę w to całe złe globalne ocieplenie spowodowane przez człowieka (choć kiedyś w to wierzyłam). Nie do końca rozumiem tej jego wypowiedzi z facebooka (jest dosc engimatyczna), ale pewnie chodzi o to, że on bierze odpowiedzialność za to ocieplenie. Czuje, że to jego misja, żeby ten proces zatrzymać. I choć osobiście uważam, że jego zapał skierowany jest w nie tym kierunku co trzeba akurat w tym przypadku, to sam zapał i odpowiedzialność za planetę podziwiam.

Przy ocenie człowieka bardziej się dla mnie liczą intencje niż konkretne poglądy. A co do tego, że Pieczyński ma intencje dobre, nie mam najmniejszej wątpliwości.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz lis 01, 2018 1:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzysztof Pieczyński - jego wypowiedzi
Towarzyski Pelikanie. Pieczyński jest geniuszem i bardzo dobrym aktorem. Jest też mistrzem w manipulowaniu ludźmi. Swoją otwartością i inteligencją oraz umiejętnościami psychologicznymi, socjotechnicznym i jest w stanie pociągnąć za sobą tłumy.
Jesteś inteligentną kobietą, a tak łatwo dajesz się wciągnąć.
Edit: No i co z tego że intencje ma dobre? Księża też mają dobre intencje


Cz lis 01, 2018 1:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzysztof Pieczyński - jego wypowiedzi
Jaśminowa napisał(a):
Towarzyski Pelikanie. Pieczyński jest geniuszem i bardzo dobrym aktorem. Jest też mistrzem w manipulowaniu ludźmi. Swoją otwartością i inteligencją oraz umiejętnościami psychologicznymi, socjotechnicznym i jest w stanie pociągnąć za sobą tłumy.
Jesteś inteligentną kobietą, a tak łatwo dajesz się wciągnąć.
Edit: No i co z tego że intencje ma dobre? Księża też mają dobre intencje

Przeczytaj ze zrozumieniem, to co napisałam powyżej. Róznica między Tobą a mną jest taka, że Ty masz swojego Guru, z którym się musisz zawsze zgadzać bez reszty (KK), a ja nie mam. I dzięki temu nie jestem podatna na manipulacje. Wszystko rozstrzygam we własnym sumieniu, którym nie steruje żadna ideologia.
Tak więc z Peczyńskim się zgadzam do jakiegoś stopnia, a w innych kwestiach się nie zgadzam. Gdybym była bezkrytyczną fanką Pieczyńskiego, to bym musiała podpisać się pod każdym jego zdaniem, Na szczęście, nie mam takich zobowiązań wobec żadnej osoby.

A to z tą manipulacją, to już Twoje rojenia. Z góry go uważasz za sekciarza, więc będziesz chciała dostrzegać w nim manipulatora.

A jednocześnie manipulacji nie dostrzegasz w swoim Kościele, który wymaga od swoich wiernych bezwzględnego posłuszeństwa. Przemyśl to :wink:
Cytuj:
Edit: No i co z tego że intencje ma dobre? Księża też mają dobre intencje

Niektórzy księża na pewno mają dobre intencje. Paru poznałam osobiście.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz lis 01, 2018 1:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzysztof Pieczyński - jego wypowiedzi
To są moje spostrzeżenia dotyczące tego aktora.
Ważne że teraz już wiem, że nie jesteś nim Zafascynowana w sposób niezdrowy.
Po to właśnie powstał ten wątek, żeby rozmawiać.
Nikt nie toczy z niego beki, ewentualnie teksty które brzmią według mnie trochę kuriozalnie.
Dostrzegam w Tobie Pelikanie dużo wrażliwości, potrafisz rozmawiać tak, ze druga osoba czuje wobec Ciebie nawet sympatię, jednak niepotrzebnie od samego początku odbierałaś moje wpisy jako atak na Ciebie.
Jestem daleka od oceniania Ciebie jako człowieka, bo tylko Bóg wie jakie jest Twoje serce i co czujesz w obecnej chwili.


Cz lis 01, 2018 1:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzysztof Pieczyński - jego wypowiedzi
Nie odbierałam Twoich wpisów jako atak na mnie, tylko Pieczyńskiego. Ja już tak mam, ze staję po stronie tych pogardzanych, wyśmiewanych i prześladowanych. Szczególnie, ze wiem, że takie zachowania czesto sa nieprzemyslane jak przechodzenie na czerwonym, bo inni przechodzą (syndrom leminga).
Wówczas muszę interweniować, żeby uświadomić ludziom, że właśnie krzyżują Chrystusa.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz lis 01, 2018 1:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzysztof Pieczyński - jego wypowiedzi
To może byś tak wreszcie stanęła po stronie katolików, którzy są notorycznie wyśmiewani, obrażani, pogardzani itd. przez np. ateistów?


Cz lis 01, 2018 1:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzysztof Pieczyński - jego wypowiedzi
Yarpen Zirgin napisał(a):
To może byś tak wreszcie stanęła po stronie katolików, którzy są notorycznie wyśmiewani, obrażani, pogardzani itd. przez np. ateistów?

Gdzie ci prześladowani katolicy? Pokaż mi, a się tym zajmę.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz lis 01, 2018 1:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzysztof Pieczyński - jego wypowiedzi
Wszędzie. Otwórz oczy, kobieto. Na tym forum chociażby w temacie: Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę?


Cz lis 01, 2018 1:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzysztof Pieczyński - jego wypowiedzi
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wszędzie. Otwórz oczy, kobieto. Na tym forum chociażby w temacie: Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę?

I kto tam jest prześladowany przez kogo? Podaj konkretny przykład.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz lis 01, 2018 2:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzysztof Pieczyński - jego wypowiedzi
Ciekawe. Ja napisałem:
Yarpen Zirgin napisał(a):
To może byś tak wreszcie stanęła po stronie katolików, którzy są notorycznie wyśmiewani, obrażani, pogardzani itd. przez np. ateistów?

Ty zaś przerobiłaś to na:
towarzyski.pelikan napisał(a):
Gdzie ci prześladowani katolicy? Pokaż mi, a się tym zajmę.

Na co, przyznaję się, nie zwróciłem w pierwszej chwili uwagi. Zajmij się, proszę, tym co napisałem, a nie swoimi pomysłami.


Cz lis 01, 2018 2:14 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 177 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL