Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 11:39 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Sztuka prowadzenia sporów 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz paź 18, 2018 9:47 pm
Posty: 493
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Yarpen Zirgin napisał(a):
Niestety, ale w tym momencie nie mamy o czym rozmawiać, bo widać, że usiłujesz sprowadzić wiarę w Boga do "kulturowego konceptu". a to oznacza, iż nie mamy płaszczyzny porozumienia.


Powiem inaczej, Wyobrażenia o tym kim jest Bóg, co robi, planuje itp to kwestia uwarunkowania naszego umysłu. Nasz umysł produkuje te koncepty, zgadza się ? Umysł nie jest czymś odrębnym od kultury, hipnozy społecznej, dlatego moim zdaniem nie może wyprodukować żadnej prawdy objawionej.
Pojawia się temat Trójcy świętej- wiec moim pytaniem jest- abstrahując od jej prawdziwości: jaki jest jej praktyczny aspekt, w jaki sposób pomoże mi ten koncept stać się lepszym człowiekiem ? jaka technika duchowa za tym stoi ?


Cz paź 25, 2018 7:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Nadal nie mamy płaszczyzny porozumienia.


Cz paź 25, 2018 7:42 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Conan
W tym pomoże, że choć jeden jest Bóg, to ma więcej postaci. Czyli to co już wiemy o Bogu nie wyczerpuje jego postaci. No bo jeden Bóg, literalnie kojarzy się tylko z jedną postacią. Trójca niweluje ten nieprawdziwy trend.
Jeśli chodzi o nasz wzrost z tego wynikły. Oznacza to dla nas że w tym byciu lepszymi, nie ma końca. Jesteśmy w czymś lepsi, szukamy innego tematu, by w nim się stać lepszymi. I tak bez końca. Z wzoru Boga który nie ma końca. Może jak tego wymagamy, ukazać się nam pod jeszcze inną swą postacią, może bowiem wszystko. Czyli znów będziemy mieli co naśladować. Tak bym to ujął.


Cz paź 25, 2018 8:18 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz paź 18, 2018 9:47 pm
Posty: 493
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
witoldm napisał(a):
Conan
W tym pomoże, że choć jeden jest Bóg, to ma więcej postaci. Czyli to co już wiemy o Bogu nie wyczerpuje jego postaci. No bo jeden Bóg, literalnie kojarzy się tylko z jedną postacią. Trójca niweluje ten nieprawdziwy trend.
Jeśli chodzi o nasz wzrost z tego wynikły. Oznacza to dla nas że w tym byciu lepszymi, nie ma końca. Jesteśmy w czymś lepsi, szukamy innego tematu, by w nim się stać lepszymi. I tak bez końca. Z wzoru Boga który nie ma końca. Może jak tego wymagamy, ukazać się nam pod jeszcze inną swą postacią, może bowiem wszystko. Czyli znów będziemy mieli co naśladować. Tak bym to ujął.


o, to dobra odpowiedź. czyli Trójca jako symbol niewyczerpanej kreatywności dążącej ciągle do czegoś lepszego


Cz paź 25, 2018 8:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Nie. W tym problem z pseudointelektualistami w religii: Trójca to fakt, a nie "symbol".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 25, 2018 8:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak działa Ofiara Jezusa? (wydz.)
Conan napisał(a):
Barney napisał(a):
Niczego na ten temat nie napisałeś. Skorzystałeś z tematu by propagować pseudointelektualne mamranie nie mające nic wspólnego z tematem.


Wiesz, tym samym mogę określić Twoje wynurzenia na temat ofiary Jezusa. Nie mają one dla mnie sensu, są naciągane i na bakier ze zdrowym rozsądkiem. To jednak twój świat, w który wierzysz.
To jest swiat chrześcijański. Albo go przyjmujesz - i wtedy Twoje zdanie na temat Ofiary Jezusa ma jakieś-tam-znaczenie, albo nie - i wtedy Twoje wypowiedzi na ten temat z definicji są nic nie warte.
Conan napisał(a):
Jeżeli to sprawdza się w Twoim życiu to świetnie. Ja postrzegam ofiarę Jezusa jako symbol przejścia z tego co uwarunkowane myślą do wymiaru czystej świadomości.
Wypowiadanie się pozachrześcijańsko o Ofierze Jezusa nie tylko nie ma sensu, ale jest objawem arogancji.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 25, 2018 8:34 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz paź 18, 2018 9:47 pm
Posty: 493
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak działa Ofiara Jezusa? (wydz.)
Uważam, że chrześcijaństwo nie ma monopolu na Jezusa. Utrzymywanie, że jakąś religia ma monopol na jakiegoś mistyka/osoby duchowej/syna Boga jest dla mnie arogancją i ignorancją zarazem.


Cz paź 25, 2018 8:44 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz paź 18, 2018 9:47 pm
Posty: 493
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Barney napisał(a):
Nie. W tym problem z pseudointelektualistami w religii: Trójca to fakt, a nie "symbol".


co dla jednego jest faktem, dla drugiego może być fikcją. Warto być pokornym w tej materii :)


Cz paź 25, 2018 8:47 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak działa Ofiara Jezusa? (wydz.)
Conan napisał(a):
Uważam, że chrześcijaństwo nie ma monopolu na Jezusa. Utrzymywanie, że jakąś religia ma monopol na jakiegoś mistyka/osoby duchowej/syna Boga jest dla mnie arogancją i ignorancją zarazem.

Ponieważ?
Jezus głosił to co jest w Kościele. Musisz bardziej się postarać żeby obalić ten pogląd.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz paź 25, 2018 8:53 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz paź 18, 2018 9:47 pm
Posty: 493
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak działa Ofiara Jezusa? (wydz.)
Jockey napisał(a):
Ponieważ?
Jezus głosił to co jest w Kościele. Musisz bardziej się postarać żeby obalić ten pogląd.


To nie jest ten temat, wiec tylko dwa przykłady. Jezus mówi' nie troszcz się o jutro" a kościół o tym by gromadzić skarby w niebie, zadbać o własne zbawienie.
" Nie patrz w tył" a Kościół tkwi w dogmatach i tradycji zakorzenionej w przeszłości.
Jezus symbolizuje wejście w teraźniejszość
a kościół nadal tkwi w czasie linearnym.

By to lepiej zrozumieć trzeba znać różnice pomiędzy moralistą a mistykiem. Założę taki temat i spróbuję nie posługiwać się żargonem mistycznym


Cz paź 25, 2018 9:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak działa Ofiara Jezusa? (wydz.)
Conan, dość już tych pseudointelektualnych bzdur, bawienia się pojęciami itd. DLa nas to jest wiara i domagamy się jej szanowania, a nie używania do zabawy.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 25, 2018 9:03 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Conan napisał(a):
Barney napisał(a):
Nie. W tym problem z pseudointelektualistami w religii: Trójca to fakt, a nie "symbol".


co dla jednego jest faktem, dla drugiego może być fikcją. Warto być pokornym w tej materii :)
Nie. Wobec aroganckich bzdur w pewnych sprawach nie warto być pokornym. Zwłaszcza w stosunku do pseudointelektualistów.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 25, 2018 9:10 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz paź 18, 2018 9:47 pm
Posty: 493
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Barney napisał(a):
Nie. Wobec aroganckich bzdur w pewnych sprawach nie warto być pokornym. Zwłaszcza w stosunku do pseudointelektualistów.



a Jezus tak pięknie mówił " nie osądzaj" ech :)


Cz paź 25, 2018 9:16 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz paź 18, 2018 9:47 pm
Posty: 493
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak działa Ofiara Jezusa? (wydz.)
Barney napisał(a):
Conan, dość już tych pseudointelektualnych bzdur, bawienia się pojęciami itd. DLa nas to jest wiara i domagamy się jej szanowania, a nie używania do zabawy.


Nic obraźliwego o wierze nie napisałem. Tylko własny punkt widzenia. Jak się nie zgadzasz- oki,. Nie ma co się denerwować.
Gdyby ktoś Twoją wiarę określił pseudointelektualną bzdura to żądałbyś szacunku, Sam jednak nie masz go dla innych.


Cz paź 25, 2018 9:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Conan napisał(a):
Barney napisał(a):
Nie. Wobec aroganckich bzdur w pewnych sprawach nie warto być pokornym. Zwłaszcza w stosunku do pseudointelektualistów.



a Jezus tak pięknie mówił " nie osądzaj" ech :)

A do faryzeuszy mówił
Groby pobierane, plemię żmijowe, przewodnicy ślepi.
Coś nemdo końca studiowałeś Boblie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt paź 26, 2018 1:03 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 154 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL