Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 4:11 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
Zabawa z ryżem na weekend

Zrobiliśmy z dziećmi w domu eksperyment z ryżem. W ostatni poniedziałek nałożyliśmy ugotowanego ryżu w trzy szklanki i umieściliśmy je w zamykanych plastikowych woreczkach. Na pierwszym woreczku nic nie napisaliśmy, na drugim pozytywne słowa, a na trzecim negatywne słowa (w języku angielskim). Trzy woreczki ze szklankami ryżu zostały ustawione na półce w kuchni około 3 metry od okna. W poniedziałek, wtorek, środę, i czwartek ryż w woreczku z pozytywnymi słowami był umieszczany przy komputerze i "słuchał" miłych dla ucha piosenek z YouTube, ryż w woreczku z negatywnymi słowami "słuchał" informacji o katastrofach naturalnych, a ryż w woreczku bez napisów nic "nie słuchał", czyli był ignorowany. W piątek i rano w sobotę zapomnieliśmy o ryżu, a dzisiaj sprawdziliśmy jak ryż 'się miewa'. Ryż w woreczku z pozytywnymi słowami ma się najlepiej pod względem koloru i zapachu, ryż w woreczku z negatywnymi słowami złapał trzy plamki (pewnie to początek rozwoju pleśniaka białego), a ryż ignorowany został obficie pokryty od dołu i od góry pleśniakiem białym. Śmiać mi się chce z tego eksperymentu (nienaukowego) domowego, bo byłam przekonana, że we wszystkich szklankach ryż będzie wyglądał tak samo. Jak go wytłumaczyć? Gdzie jest błąd w eksperymencie. Przecież ryż nie ma uszu do słuchania i mózgu, żeby emocjonalnie reagować na to, co się z nim dzieje.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


So paź 20, 2018 8:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16897
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
Wada eksperymentu polegała na liczbie powtorzeń, nie zapewnieniu jednego czynnika obserwowalnego. Poza tym, nakladając na taka samą pożywkę materiał biologiczny przygotowany w odpowiednim rozcieńczeniu, nigdy nie uzyskasz powtarzalnych obrazów na płytkach. Pracuje się w pomieszczeniu, gdzie przed chwilą wyłączono lampy bakteriobójcze. Każda jest inna, stąd potrzeba powtorzeń, przynajmniej pięciu. Porem uśrednia się wyniki.
Nie należy robic takich eksperymentów, ponieważ sama myśl może wskazywać na sugestię a wynik eksperymentu to potwierdził. Dzieci uczą się języka magii. Mikroorganizmom nie zapewniono jednakowych warunkówq rozwoju i jako przypadek należy traktować organoleptyczny wygląd tych trzech prób.

Gdyby mi przyszło do głowy takie eksperymentowanie, zapaliłaby mi się lmpka ostrzegawcza, że zaczynam myśleć magicznie. Wrzuciłabym to wszystko do autoklawu, by zabic to towarzystwo, którego nie znam patrząc okiem nieuzbrojonym.
Badając jeden czynnik, pozostałe muszą być znane. Nie wolno prób porównnawczych umieszczać w innych warunkach życiowych (światło, temp, wilg, promieniowanie, etc), by móc porownywać liczbę i sklad kolonii mikroorganizmow. Jak wspomnialam wyżej, powtórzenia nie są kalką - na każdej płytce Petriego uzyskuje się coś innego. Należy więc uśredniać wyniki.


So paź 20, 2018 8:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
Czy może słyszałaś, aby ten eksperyment (lub podobny) był gdzieś przeprowadzany w sposób naukowy i są znane rezultaty?


So paź 20, 2018 8:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16897
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
Nie. Sporo jednak mialam do czynienia z mikrobiologią i niespodziankami dotyczącymi mikroorganizmów. I takim okiem na to spojrzalam. Zawsze zaklada się jakieś okulary do czytania.
Odrzucilam też wszystko co duchowe, bo Bóg raczej nie wchodzi w takie myślenie, zły duch to uwielbia. Ja jestem taka poszufladkowana.... :-D


So paź 20, 2018 8:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
Myślę, że kluczowe były napisy w języku angielskim ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So paź 20, 2018 9:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
Nawet nie chcę myśleć, co by się stało, gdyby napisy były we wszystkich językach świata :-D Ale dobra wiadomość jest taka, że "najzdrowszy" ryż "usłyszał" coś w języku polskim :D


So paź 20, 2018 10:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16897
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
Nie przeskoczysz przystosowania ewolucyjnego, jeśli nie znasz mechanizmów. Człowiek widzi relacje przyczynowo -skutkowe wszędzie, gdzie to możliwe i wyciąga wnioski na podstawie nawet jednego i oderwanego elementu. To szukanie związków było bardzo pożądane, bo pozwalało szybciej rozumieć i przewidywać zdarzenia. Jeśli jednak nie mamy wystarczającej wiedzy, ta wlaściwość naszego umysłu prowadzi nas w ślepe uliczki pozornych i uproszczonych wujaśnień. Ludzki umysł nie toleruje pustki. Już prędzej przyjmie wyjaśnienia bzdurne (inteligentna woda, czy ryż ), ale dające rozumienie sytuacji.
A ten grzyb podporządkował się założeniom... :)


N paź 21, 2018 12:45 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
Barney napisał(a):
Myślę, że kluczowe były napisy w języku angielskim ;)

I jaki z tego wniosek? Ryż porozumiewa się w języku angielskim. Na wiadomości w polskim reaguje negatywnie, na muzykę angielska pozytywnie. ...

Ludzie myślcie to nie boli.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 21, 2018 3:53 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
Jockey napisał(a):
Barney napisał(a):
Myślę, że kluczowe były napisy w języku angielskim ;)

I jaki z tego wniosek? Ryż porozumiewa się w języku angielskim. Na wiadomości w polskim reaguje negatywnie, na muzykę angielska pozytywnie.

A powinien reagowac pozytywnie na muzyke Chinska, bo to jego narodowy jezyk. :)
No chyba ze byl z Tailandii, albo Koreii. :)


N paź 21, 2018 11:37 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
Tego autor doświadczenia nie sprawdził.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 21, 2018 12:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16897
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
Sprawdzano na niemowlętach. Okazuje się, że przychodząc na świat znają język narodowy. Zasadnicza róznica: badanie dzieci dotyczyło żywych organizmów. W przypadku ryżu - testowano inteligencję martwego i pozbawionego swych najcenniejszych wlaścicwości (ryż biały). :)


N paź 21, 2018 1:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
Ciekawy eksperyment. Aż sama mam ochotę to wypróbować. Podawane wnioski z eksperymentu są w każdym razie zbieżne z wnioskami nowej biologii: naszym zachowaniem sterują nie geny/biologiczne wyposażenie, a nasza percepcja:

Cytuj:
We perceive the environment and adjust our biology, but not all of our perceptions are accurate. If we are laboring under misperceptions, then those misperceptions provide for a mis-adjustment of our biology. When our perceptions are inaccurate we can actually destroy our biology. When we understand that genes are just respondents to the environment from the perceptions handled by the cell membrane, then we can realize that if life isn’t going well, what we have to do is not change our genes but change our perceptions. That is much easier to do than physically altering the body. In fact, this is the power of the new biology: we can control our lives by controlling our perceptions.
Bruce Lipton
https://www.brucelipton.com/resource/ar ... your-cells

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N paź 21, 2018 2:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
merss napisał(a):
Sprawdzano na niemowlętach. Okazuje się, że przychodząc na świat znają język narodowy. Zasadnicza róznica: badanie dzieci dotyczyło żywych organizmów. W przypadku ryżu - testowano inteligencję martwego i pozbawionego swych najcenniejszych wlaścicwości (ryż biały). :)

Bały ryż. To było badanie rasistowskie. Ciekawe kiedy antifa zacznie protestować przeciwko takim rasistowskim i faszystowskim doświadczeniom.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 21, 2018 4:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
Dziękuję za weekendową wspólną zabawę :)


Pn paź 22, 2018 3:18 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksperyment domowy z ryżem (w stylu Dr. Masaru Emoto)
To moze przeciagne ten temat, bo wszyscy skupili sie na samym ryzu jako obiekcie, ale nie zauwazyli ze chodzilo o rozwoj grzyba, czy innych patogenicznych organizmow.
Te bledy doswiadczenia tez o czyms swiadcza.
przenoszenie, przestawianie niektorych probek stanowi zmiane warunkow i wlasnie to daje nam wyjasnienie, dlaczego na tych przestawianych i specjalnie traktowanych bylo mniej patogenow.
To samo z ludzmi, gdy o nich dbamy i nie pozostawiamy samym sobie gdzies tam w kacie nie ulegaja patogenom.


Pn paź 22, 2018 10:57 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 169 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL