Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 1:08 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Co po podstawówce? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Co po podstawówce?
Hej. Chciałbym się dowiedzieć co polecacie po podstawówce. Tzn. Jaka szkoła średnia i jaki kierunek?
Wiem, że powinienem robić to co lubię ale w tej chwili nic nie lubię. Kiedyś odpowiedź by była prosta: technik informatyk - cyberbezpieczenstwo. Teraz? Nie chce iść na komputery przez stara sprawę z Windowsem... Nie używam kompa od wakacji ale nie mam teraz pomysłu na życie. Chciałem iść na ekonomiste ale matma rozszerzona nie jest dla mnie raczej.

Chciałbym jakis zawód w przyszłości z przyzwoitymi zarobkami i niezbyt nudzacy. Chciałbym pracować w korporacji /biurze. Może jakieś projekty?

Nie wiem już co robić i gdzie iść. Patrzyłem na prawnika ale 5 letnie studia? Na pewno nie. Mam już dość nauki teraz. Patrzyłem na technika administracji ale patrzyłem mniej więcej na zarobki i takie.. Meh. Nie wiem zresztą czy jest taki kierunek w mieście obok i czy by mnie interesował.

Jestem bardzo dobry z angielskiego (uczeń z prywatnej klasy ktory był przez 3 lata w Anglii i CHYBA chodzil na korepetycje miał taki sam wynik próbnego testu ósmo klasisty.)


Cz paź 04, 2018 3:30 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co po podstawówce?
Ja chodzę do Liceum Plastycznego. Bardzo ciekawa szkoła i inspirująca atmosfera.


Cz paź 04, 2018 4:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co po podstawówce?
A ja polecam rozmowę z rodzicami. Na forum nikt za Ciebie decyzji nie podejmie.


Cz paź 04, 2018 4:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co po podstawówce?
Krystian napisał(a):
Wiem, że powinienem robić to co lubię ale w tej chwili nic nie lubię.


Póki co nie myśl o studiach, skoro nie wiesz, co lubisz, tylko ogranicz się do ulubionych przedmiotów szkolnych. Wybierz szkołę/klasę o takim profilu, gdzie będzie nacisk na przedmioty, które Cię najbardziej interesują. W trakcie nauki w szkole średniej być może już Ci się wyklaruje pomysł na życie albo się okaże, że jednak chcesz iść w innym kierunku. Jakąś decyzję musisz podjąć. Najlepiej się za dużo nad tym nie zastanawiaj, tylko wybierz najprostsze rozwiązanie, jakie Ci przychodzi do głowy.

Cytuj:
Chciałbym jakis zawód w przyszłości z przyzwoitymi zarobkami i niezbyt nudzacy. Chciałbym pracować w korporacji /biurze. Może jakieś projekty?

Nie wiem już co robić i gdzie iść. Patrzyłem na prawnika ale 5 letnie studia? Na pewno nie. Mam już dość nauki teraz. Patrzyłem na technika administracji ale patrzyłem mniej więcej na zarobki i takie.. Meh. Nie wiem zresztą czy jest taki kierunek w mieście obok i czy by mnie interesował.


O zarobkach za dużo nie myśl, bo jak Ty skończysz szkołę i studia, to 100 razy zdążą się zmienić stawki. Jeśli nie chcesz wykonywać nudnej pracy, to nie polecam korporacji. Chyba że marzy Ci się kariera korposzczura bez życia prywatnego, który po latach zapierdzielania i włażenia w dupę ważnym osobom dochrapie się jakiegoś odpowiedzialnego stanowiska w managemencie.

Cytuj:
Jestem bardzo dobry z angielskiego (uczeń z prywatnej klasy ktory był przez 3 lata w Anglii i CHYBA chodzil na korepetycje miał taki sam wynik próbnego testu ósmo klasisty.)


To bardo dobrze. Angielskiego nie zaniedbuj, a jak masz talent do języków, to naucz się dobrze chociaż jeszcze jednego. Szczególnie egzotyczne języki są w cenie na rynku pracy. No i otwierają Ci furtkę do korporacji, chociaż na Twoim miejscu bym się tam nie pchała.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz paź 04, 2018 5:21 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn kwi 24, 2017 8:21 am
Posty: 172
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co po podstawówce?
Krystian napisał(a):
Hej. Chciałbym się dowiedzieć co polecacie po podstawówce. Tzn. Jaka szkoła średnia i jaki kierunek?

Jestem bardzo dobry z angielskiego (uczeń z prywatnej klasy ktory był przez 3 lata w Anglii i CHYBA chodzil na korepetycje miał taki sam wynik próbnego testu ósmo klasisty.)


Skoro na razie nie jesteś zdecydowany to może jednak LO? Będziesz miał 4 lata na podjęcie decyzji. A z informatyką, to kiedy już uporasz się ze skrupułami (nieustanne tropienie w legalnie zakupionym oprogramowaniu jakichś nielegalności etc.), może okazać się właśnie zawodem dla Ciebie.

Skrupuły, jak widać, próbują nawet mieszać w tak ważnej dla Ciebie decyzji, jaką jest wybór zawodu. Czas najwyższy na kompetentną pomoc - W REALU :!:


Wt paź 09, 2018 8:43 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co po podstawówce?
A technik logistyk?
Paru moich koelgow tam idzie, dodatkowo jednym z przedmiotow rozszerzonych jest angielski, wiec bez problemu.


Pn paź 15, 2018 12:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co po podstawówce?
Nie pójdziesz na informatykę bo masz natręctwa skrupulanckie związane z Windowsem?
Oszalałeś?
Podporządkowujesz życie nerwicy?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn paź 15, 2018 1:10 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co po podstawówce?
Skad wiesz czy on ma jakiekolwiek zdolnosci predysponuijace go do informatyki Barney?
Dla mnie zdanko "Mam dosc nauki teraz" nie wrozy dobrze.
Prawda jest taka ze ilosc nauki w kazdym dajacym dobre zarobki zawodzie jest 100 razy wieksza od tego co jest w szkole podstawowej ( nie mowiac o predyspozycjach, talencie i osobowosci ) a brak checi do niej eliminuje cie nawet ze startu do czegokolwiek.
Zreszta rozmowa z uczniem podstawowki na temat co studiowac to rozmowa ze slepym o kolorach, przeciez jeszcze mu sie nawet mozg nie uksztaltowal. Jesli nie ma zadnych sprecyzowanych zainteresowan teraz to LO ew z rozszerzona nauka jezykow jesli cos takiego jest w okolicy.
I zadanie sobie podstawowego pytania czy bardziej leza mi przedmioty matematyczno fizyczne, czy chemiczno przyrodnicze czy wreszcie jezyki, historia/geografia ?
Czy wogole wiadomo co to jest "technik-logistyk" ?
Co taki ktos robi ?
Bo wg mnie to transport i magazynowanie towarow, niezbyt interesujacy i srednio platny zawod ( IHMO ).


Pn paź 15, 2018 6:00 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 171 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL