Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 8:56 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Teoria heliocentryczna. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
Viridiana napisał(a):
Jako dowód można uznać te wszystkie loty kosmiczne, satelity, badania etc. ale obawiam się, że powiesz mi że to wszystko jest sfałszowane.


Nie uwierzę na słowo w nic co pochodzi od NASA. Nie wiem, czy wszystko, co podają jest fałszywe, ale kto ściemnia w jednych sprawach, to może ściemniać w innych.

Tak więc dziś płaskoziemca nie wzbudza mojego śmiechu, mimo że sama w płaską Ziemię nie wierzę, bo mam szacunek do ludzi samodzielnie myślących, zaś uśmiech politowania we mnie wzbudzają zakompleksione kujony, które nigdy nie wątpią w nic, co przeczytali w podręczniku szkolnym albo co podaje naukowy mainstream. Żal mi tych ludzi i codziennie się modlę do Boga, żeby się nawrócili.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N wrz 23, 2018 5:54 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
Obejżałem symulację obiegu ziemi w około słońca i potwierdza ona te pory roku. Bo jest w tym taki myk, biegun obrotu ziemi jest pochylony do kierunku do słońca i to cały czas niezmiennie. Tak że oś obrotu ziemi jest cały czas mniej więcej w jednej linii, na północy z gwiazdą polarną, a na południu na krzyż południa. Ta linia nie jest równoległa do ruchu ziemi w około słońca, lecz pod małym ukosem. Więc ruch obrotowy ziemi, oraz obiegowy w około słońca, wywołuje zmiany pór roku, wymiennie wzdłuż południowego i północnego równoleżnika. To jest jednak oczywiste ja to sobie bez wątpliwości wyobrażam.
Więc nie wiem co tobie - Henryk K, nie pasuje w tej symulacji.


N wrz 23, 2018 9:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
Henryk K. napisał(a):
Proponuję warunkowo przyjąć założenie, iż heliocentryzm nie wyjaśnia powstawania pór roku. Jaki to może nieść skutek dla teorii?

To założenie jest bzdurą, ponieważ heliocentryzm doskonale wyjaśnia powstawanie pór roku. :)

Cytuj:
Każdy, kto uważa odmiennie pozostanie przy swoim poglądzie i nie ma w tym nic nagannego.
Potraktujmy to jako rozważanie teoretyczne, jest to dla mnie bardzo ważne.

Tylko po co? Skoro twierdzisz, jak mniemam, że heliocentryzm nie wyjaśnia powstawania pór roku, to przedstaw powody, dla których tak twierdzisz, oraz alternatywne wyjaśnienie.

Henryk K. napisał(a):
W teorii heliocentrycznej ludzie odkryli obecnie wiele sprzeczności np:
- kierunek przesuwania się cienia zaćmienia Słońca po powierzchni Ziemi

Przepraszam, ale gdzie tu jest problem?

Cytuj:
-szerokość cienia Księżyca na Ziemi podczas zaćmienia Słońca.

Czyli co konkretnie? Bo z tego, co mi wiadomo, to szerokość tego cienia zależy od odległości Księżyca od Ziemi, a ta nie jest stała.

Cytuj:
- zbyt krótki czas trwania zaćmienia Księżyca.

Ile powinny trwać? Jakieś obliczenia?

Cytuj:
Obecnie podważa się wiele uznanych teorii, ponieważ dostrzega się wiele niedociągnięć w ich formułowaniu.

Które to "niedociągnięcia", jak się bliżej przyjrzeć, wynikają z niedouczenia osób je formułujących. :)

Cytuj:
Gdy ktoś jest bardzo ciekawy prawdy naukowej niech zastanowi się według jakich zasad działa Wielki Zderzacz Hadronów. Zapewniam, iż szybko poczuje, iż jest na bakier z współczesną fizyką- tą najnowocześniejszą.

Nic nowego. Program w szkołach daje jedynie podstawy, a nie znajomość fizyki na poziomie uniwersyteckim. :)


Pn wrz 24, 2018 9:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
towarzyski.pelikan napisał(a):
Przecież to widać po debacie publicznej. Jeszcze 10 lat temu panował agresywny ateizm, tępiono ostro każdy przejaw wiary religijności i duchowości, a dzisiaj jak się obserwuje zarówno dyskusje na forach internetowych czy debaty dostępne w Internecie, widać wyraźnie, że oponentami ludzi religijnych są najczęściej wyznawcy miękkiego ateizmu, proponujący humanizm świecki i wcale nieodżegnujący się od duchowości.
Mylisz pojęcia i pleciesz bzdury. To co nazywasz agresywnym ateizmem podchodzi raczej pod antyteizm. Natomiast to tępienie przejawów religijności to już kompletne bzdury, przynajmniej jeśli chodzi o nasz kraj.

towarzyski.pelikan napisał(a):
Nie uwierzę na słowo w nic co pochodzi od NASA. Nie wiem, czy wszystko, co podają jest fałszywe, ale kto ściemnia w jednych sprawach, to może ściemniać w innych.
W jakich to sprawach NASA zostało przyłapane na kłamstwie? No bo skoro nie wierzysz w ich informacje to chyba masz jakieś solidne podstawy?

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn wrz 24, 2018 2:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
Inczuczuna napisał(a):
Mylisz pojęcia i pleciesz bzdury. To co nazywasz agresywnym ateizmem podchodzi raczej pod antyteizm. Natomiast to tępienie przejawów religijności to już kompletne bzdury, przynajmniej jeśli chodzi o nasz kraj.


Mam na myśli tzw. nowy ateizm wypromowany przez takich ludzi jak Dawkins. Jak chcesz to nazywać antyteizmem, to droga wolna. Ja w życiu codziennym stosuję namiętnie brzytwę Ockhama, nie mnożę bytów ponad potrzebę.

Inczuczuna napisał(a):

W jakich to sprawach NASA zostało przyłapane na kłamstwie? No bo skoro nie wierzysz w ich informacje to chyba masz jakieś solidne podstawy?


Wystarczy, że nie mam solidnych podstaw, żeby wierzyć w to, że mówią prawdę. Zazdroszczę ludziom, którzy je mają.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pn wrz 24, 2018 5:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
towarzyski.pelikan napisał(a):
Inczuczuna napisał(a):
W jakich to sprawach NASA zostało przyłapane na kłamstwie? No bo skoro nie wierzysz w ich informacje to chyba masz jakieś solidne podstawy?

Wystarczy, że nie mam solidnych podstaw, żeby wierzyć w to, że mówią prawdę.

Czyli tekst...
towarzyski.pelikan napisał(a):
Nie uwierzę na słowo w nic co pochodzi od NASA. Nie wiem, czy wszystko, co podają jest fałszywe, ale kto ściemnia w jednych sprawach, to może ściemniać w innych.

... jest zwykłym oszczerstwem, bo nie jesteś wstanie wskazać i potwierdzić dowodami nawet jednego przykładu wypowiedzi NASA, która jest fałszywa.


Pn wrz 24, 2018 5:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
towarzyski.pelikan napisał(a):
Wystarczy, że nie mam solidnych podstaw, żeby wierzyć w to, że mówią prawdę. Zazdroszczę ludziom, którzy je mają.

Ale zdajesz sobie sprawę że NASA to nie jedyna agencja kosmiczna? Jest jeszcze europejska - do niej należy Polska, rosyjska, chińska i japońska, że wymienię te najważniejsze. Gdyby nasa wciskała kit, to czy np. Rosjanie nie nagłośnili tego natychmiast? Przecież u zarania programów kosmicznych USA i ZSRR nie tylko rywalizowały ze sobą traktując sprawę prestiżowo, ale były krajami wrogimi sobie.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn wrz 24, 2018 6:40 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
Ale do czego nam maja sluzyc wszelakie teorie?
Teoria geocentryczna mozna tez wielle wyjasnic.
Mozna nawet precyzyjnie wyznaczyc trajektorie kazdego obiektu w kosmosie wzgledem ziemi.
Czy cala nauka nie zajmuje sie rozumieniem tego co nas dotyczy?
Jesli galaktyki sie obracaja-przemieszczaja, to zadna z teorii, nic konkretnego nie wyjasnia, tylko pokazuje co jak sie porusza wzgledem czego, czyli wzgledem punktu odniesienia, ale jakby wziasc pod uwage centrum wszechswiata, to te trajektorie wychodza o wiele bardziej skomplikowane niz w teorii geocentrycznej.
kazde nowe odkrycie jest przede wszystkim wykozystywane przeciw ludzkosci, wiec po co tak naprawde nam te wszystkie odkrycia?
Czy bez komputera ludzkosc by zginela? Na pewno nie. Bez reakcji lancuchowej, tez nie. Czy bez samolotu by zginela? tez nie. Czy bez watpliwego ladowania na ksiezycu by zginela? tez nie. Bez satelitow? tez nie i smiem przypuszczac ze niedlugo oznakowania drog sie zlikwiduje do jedynie podstawowych znakow zakazu i nakazu,, a znaki kierunkow znikna z drog, aby bez satelitarnej nawigacji nikt nie mogl znalesc drogi.
Ale z pewnoscia bez tych wszystkich wydatkow na takie badania nikomu by nic nie brakowalo.
Jakikolwiek nowy produkt zostanie wymyslony, pierw jest sztucznie kreowane zapotrzebowanie by ten produkt sprzedac i to jak najdrozej, choc do wiekszosci badan uzyto wiedze z badan oplacanych z funduszy publicznych.


Pn wrz 24, 2018 7:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
sam2 napisał(a):
kazde nowe odkrycie jest przede wszystkim wykozystywane przeciw ludzkosci, wiec po co tak naprawde nam te wszystkie odkrycia?
Czy bez komputera ludzkosc by zginela? Na pewno nie. Bez reakcji lancuchowej, tez nie.

Serio? Każde odkrycie? A ogień, koło, uprawa roli i hodowla zwierząt? Penicylina, zasady higieny, garncarstwo, tkactwo? Matematyka? Pismo?

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn wrz 24, 2018 7:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
Inczuczuna napisał(a):
Ale zdajesz sobie sprawę że NASA to nie jedyna agencja kosmiczna? Jest jeszcze europejska - do niej należy Polska, rosyjska, chińska i japońska, że wymienię te najważniejsze. Gdyby nasa wciskała kit, to czy np. Rosjanie nie nagłośnili tego natychmiast? Przecież u zarania programów kosmicznych USA i ZSRR nie tylko rywalizowały ze sobą traktując sprawę prestiżowo, ale były krajami wrogimi sobie.


Tak, wiem. Ja już nie wierzę do końca w nic, czego sama nie sprawdzę. Mam swoje subiektywne powody, żeby im nie ufać. Nie twierdzę przy tym, że coś wiem, ale jak widzę, jak wielu ludzi wierzy we wszystko bez cienia wątpliwości, to zaczynam się martwić kondycją intelektualną społeczeństwa.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pn wrz 24, 2018 7:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
towarzyski.pelikan napisał(a):
Inczuczuna napisał(a):
Ale zdajesz sobie sprawę że NASA to nie jedyna agencja kosmiczna? Jest jeszcze europejska - do niej należy Polska, rosyjska, chińska i japońska, że wymienię te najważniejsze. Gdyby nasa wciskała kit, to czy np. Rosjanie nie nagłośnili tego natychmiast? Przecież u zarania programów kosmicznych USA i ZSRR nie tylko rywalizowały ze sobą traktując sprawę prestiżowo, ale były krajami wrogimi sobie.


Tak, wiem. Ja już nie wierzę do końca w nic, czego sama nie sprawdzę.

Rozumiem, że w szkole sprawdzałaś każde prawo, definicję czy teorię przekazaną Ci na chemii czy fizyce. Przeprowadziłaś sekcje każdego stworzenia, którego budowę anatomiczną kazano Ci wkuć. Przeprowadziłaś badania archeologiczne i w dokumentach, aby potwierdzić, iż nie okłamano Cię na lekcjach historii. Zjeździłaś świat wzdłuż i wszerz, aby sprawdzić, czy geografia nie kłamie... Itd.

Cytuj:
Mam swoje subiektywne powody, żeby im nie ufać.

To nie daje Ci prawa do twierdzenia, że NASA kłamie.


Pn wrz 24, 2018 7:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Rozumiem, że w szkole sprawdzałaś każde prawo, definicję czy teorię przekazaną Ci na chemii czy fizyce. Przeprowadziłaś sekcje każdego stworzenia, którego budowę anatomiczną kazano Ci wkuć. Przeprowadziłaś badania archeologiczne i w dokumentach, aby potwierdzić, iż nie okłamano Cię na lekcjach historii. Zjeździłaś świat wzdłuż i wszerz, aby sprawdzić, czy geografia nie kłamie... Itd.


Oczywiście, że tego nie zrobiłam. Dlatego w przeciwieństwie do Ciebie nie twierdzę, że wiem to wszystko, czego mnie nauczono w szkole. To jest różnica między nami. Ty sądzisz, że coś wiesz, więc nie widzisz sensu na te tematy dyskutować.

Yarpen Zirgin napisał(a):
To nie daje Ci prawa do twierdzenia, że NASA kłamie.


Czemu? Neurony lustrzane mi tak podpowiadają plus objawienia od Boga. No ale dla ateisty, który się podaje za katolika, to żadna podstawa.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pn wrz 24, 2018 8:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
towarzyski.pelikan napisał(a):
Neurony lustrzane mi tak podpowiadają plus objawienia od Boga.

Hm... Właśnie potwierdziłaś, że trollujesz. Tym samym oznacza to koniec rozmowy.


Pn wrz 24, 2018 8:14 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
Inczuczuna napisał(a):
sam2 napisał(a):
kazde nowe odkrycie jest przede wszystkim wykozystywane przeciw ludzkosci, wiec po co tak naprawde nam te wszystkie odkrycia?
Czy bez komputera ludzkosc by zginela? Na pewno nie. Bez reakcji lancuchowej, tez nie.

Serio? Każde odkrycie? A ogień, koło, uprawa roli i hodowla zwierząt? Penicylina, zasady higieny, garncarstwo, tkactwo? Matematyka? Pismo?


Czyzby czlowiek wynalazl ogien?
Chyba cos ci sie pomerdalo, bo ogien byl odkad swiat istnieje nikt go nie odkrywal.
Kolo tez bylo, wiele rzeczy sie samo turlalo, nawet niektore zwierzeta zwijaly sie w klebek i sie turlaly. Kolo bylo na ziemi i nikt go nie odkryl tylko zaczal wykozystywac.
Czyzby rosliny same nie rosly, zwierzeta sie nie rozmnazaly tylko czlowiek wynalazl rosniecie roslin i rozmnarzanie zwierzat?
Czyzby ziola nie istnialy? Pajaki nie robily pajeczyn? Nawet zwierzeta kozystaja z ziol, mineralow i dbaja o higiene.
Matematyka i pismo to wynalazek ludzkiej pazernosci by wiedziec ile czego zagarnal, ukradl, czy ile inni mu sa winni.


Wt wrz 25, 2018 9:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
sam2 napisał(a):
Czyzby czlowiek wynalazl ogien?
Chyba cos ci sie pomerdalo, bo ogien byl odkad swiat istnieje nikt go nie odkrywal.
Musiał nauczyć się go używać, jak rozpalać, podtrzymać i wynaleźć sposoby jego użycia do czegoś więcej niż ogrzewanie.
sam2 napisał(a):
Kolo tez bylo, wiele rzeczy sie samo turlalo, nawet niektore zwierzeta zwijaly sie w klebek i sie turlaly. Kolo bylo na ziemi i nikt go nie odkryl tylko zaczal wykozystywac.
Kiedy mówimy o wynalezieniu koła, nie mamy na myśli "części płaszczyzny ograniczonej przez pewien okrąg" tylko raczej wszelkie sposoby jego wykorzystania w transporcie.
sam2 napisał(a):
Czyzby rosliny same nie rosly, zwierzeta sie nie rozmnazaly tylko czlowiek wynalazl rosniecie roslin i rozmnarzanie zwierzat?
Czyzby ziola nie istnialy? Pajaki nie robily pajeczyn? Nawet zwierzeta kozystaja z ziol, mineralow i dbaja o higiene.
Owszem , ale w przypadku poważniejszych urazów jak choćby otwarte złamanie, są w zasadzie skazane na śmierć. Człowiek, dzięki poznawaniu tajemnic natury, niekoniecznie.
sam2 napisał(a):
Matematyka i pismo to wynalazek ludzkiej pazernosci by wiedziec ile czego zagarnal, ukradl, czy ile inni mu sa winni.
Czyli korzystając z komputera żeby napisać swój post robisz by żeby wyrazić swoją pazerność? A wszelkie twoje zapiski (poza wpisami na forum), o ile je robisz to tylko rejestr dłużników i wierzycieli? Czy mam rozumieć że nie wiesz co to jest literatura? Czy Biblia to samo zło i autorzy spisywali tylko co kto komu zagadnął? I najważniejsze pytanie : jesteś zwykłym trollem internetowym?

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr wrz 26, 2018 12:16 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL