Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 9:22 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Zgubne skutki żywienia urazy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
Wespecjan napisał(a):
W twoich tematach nie ma ducha powagi.
Musisz tu chodzić we włosiennicy przez pół roku a później moderatorzy zobaczą.


To już jest sadyzm...

Wespecjan napisał(a):
Pociesz się, że mnie tu też tępią za przypominanie o tradycyjnym nauczaniu katolickim i za brak żydofilii, ale o dziwo nie tępią mnie za dość wyraźną mizoginię...


Nie ma w tym nic dziwnego, że Cię nie tępią za mizoginię, gdyż mizoginia jest wpisana w strukturę Kościoła. Kościół się zmienia, idzie z duchem czasu, a kobiety jak były murzynami, tak są.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pn wrz 03, 2018 5:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
towarzyski.pelikan napisał(a):
Nie ma w tym nic dziwnego, że Cię nie tępią za mizoginię, gdyż mizoginia jest wpisana w strukturę Kościoła. Kościół się zmienia, idzie z duchem czasu, a kobiety jak były murzynami, tak są.

Przemoc fizyczna i seksualna wobec kobiet w 28 krajach UE.
Kraje najdłużej pozostające katolickie:
Polska, Chorwacja, Irlandia, Słowacja, Austria, Hiszpania, Włochy, Portugalia + Grecja...

Obrazek

Jednak marksizm to szambo we łbie.


Pn wrz 03, 2018 5:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
Wespecjan napisał(a):
Przemoc fizyczna i seksualna wobec kobiet w 28 krajach UE.
Kraje najdłużej pozostające katolickie:
Polska, Chorwacja, Irlandia, Słowacja, Austria, Hiszpania, Włochy, Portugalia + Grecja....


Jak katolickie, to wszystko wyjaśnia. Najwięcej cichych trusi. Jak myślisz, kto prędzej zgłosi przypadek przemocy? Wyzwolona Szwedka czy bogobojna Polka? Pytanie retoryczne :-D

Wespecjan napisał(a):
Jednak marksizm to szambo we łbie.


:dokitu:

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pn wrz 03, 2018 5:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
towarzyski.pelikan napisał(a):
Jak katolickie, to wszystko wyjaśnia. Najwięcej cichych trusi. Jak myślisz, kto prędzej zgłosi przypadek przemocy? Wyzwolona Szwedka czy bogobojna Polka? Pytanie retoryczne :-D

Aaaaa, no tak...

Wespecjan napisał(a):
Jednak marksizm to szambo we łbie.

2x!


Pn wrz 03, 2018 5:51 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
towarzyski.pelikan napisał(a):
sam2 napisał(a):
A co pierwsze wrazenie ma wspolnego z faktami i ostatecznym "wrazeniem"?


To jest skutek logicznego (przyczyno-skutkowego) myślenia. Wybaczenie wykracza poza myślenie logiczne, które na tym forum cieszy się niekwestionowanym autorytetem.

Obraza (przyczyna) -> Uraza (skutek)

Wybaczenie wymaga wzniesienia się ponad logikę. Chrześcijaństwo wymaga wzniesienia się ponad logikę.


Nie tylko Chrzescijanstwo, bo z ateistycznego punktu widzenia takze Czlowieczenstwo.
Dziwi mnie ze ateisci nie odrzucaja Milosci, no bo przeciez jest ona takze nielogiczna. :-)


Wt wrz 04, 2018 9:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
sam2 napisał(a):
Dziwi mnie ze ateisci nie odrzucaja Milosci, no bo przeciez jest ona takze nielogiczna. :-)


Ano :) I zawsze się bardzo buntują, kiedy im piszę, ze Bóg jest miłością, więc jeśli wierzą w miłość, to wierzą w Boga. Zbyt trudne to jest dla nich do pojęcia, a przecież takie proste :)

Ich Troje - Bóg jest miłością
https://www.youtube.com/watch?v=xGQIULNLSiE

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt wrz 04, 2018 10:13 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
towarzyski.pelikan napisał(a):
sam2 napisał(a):
Dziwi mnie ze ateisci nie odrzucaja Milosci, no bo przeciez jest ona takze nielogiczna. :-)


Ano :) I zawsze się bardzo buntują, kiedy im piszę, ze Bóg jest miłością, więc jeśli wierzą w miłość, to wierzą w Boga. Zbyt trudne to jest dla nich do pojęcia, a przecież takie proste :)

Ich Troje - Bóg jest miłością
https://www.youtube.com/watch?v=xGQIULNLSiE


To nie jest takie proste ze Bog jest Miloscia, bo niewielu rozumie w ogole czym jest Milosc.
Wiekszosc rozumie to tak jakby slodzik byl cukrem, a tak naprawde to slodzik nawet kolo cukru nie lezal.


Wt wrz 04, 2018 12:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
sam2 napisał(a):
To nie jest takie proste ze Bog jest Miloscia, bo niewielu rozumie w ogole czym jest Milosc.
Wiekszosc rozumie to tak jakby slodzik byl cukrem, a tak naprawde to slodzik nawet kolo cukru nie lezal.


Jestem przekonana, że każdy choć sporadycznie tej prawdziwej Miłości doświadcza. Może nie wie, że to miłość i w ogóle tego doświadczenia z miłością nie wiąże, ale ma jakiś punkt zaczepienia.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt wrz 04, 2018 12:49 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
towarzyski.pelikan napisał(a):
sam2 napisał(a):
To nie jest takie proste ze Bog jest Miloscia, bo niewielu rozumie w ogole czym jest Milosc.
Wiekszosc rozumie to tak jakby slodzik byl cukrem, a tak naprawde to slodzik nawet kolo cukru nie lezal.


Jestem przekonana, że każdy choć sporadycznie tej prawdziwej Miłości doświadcza. Może nie wie, że to miłość i w ogóle tego doświadczenia z miłością nie wiąże, ale ma jakiś punkt zaczepienia.

To moze byc punktem zaczepienia ale pod warunkiem ze nie umknie nam w natloku zewnetrznych sugestii innych.
Zwlaszcza gdy jest mylona z pozadaniem, ktore jest jej przeciwienstwem.


Wt wrz 04, 2018 1:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
sam2 napisał(a):
To moze byc punktem zaczepienia ale pod warunkiem ze nie umknie nam w natloku zewnetrznych sugestii innych.
Zwlaszcza gdy jest mylona z pozadaniem, ktore jest jej przeciwienstwem.


Mnie się wydaje, że żeby dowiedzieć się, czym jest miłość, najpierw trzeba się dowiedzieć, czym nie jest.

Więc na początku mylimy miłość z pożądaniem, zaborczością. A później, doświadczając cierpienia w związku z tą "bolesną miłością", bo cierpienie w takiej relacji jest nieuniknione, zaczynamy dojrzewać do tej prawdziwej miłości. Bezinteresownej.

Doskonale to widać w ludzkich związkach. Młodzi ludzie są zaborczy, chcą mieć siebie na wyłączność ("Nie ma miłości bez zazdrości") i szukają ideałów, kochają drugą osobę za coś, a w starych małżeństwach miłość jest wolna. Stara żona kocha swojego starego męża z jego wadami, słabościami, nie oczekuje, że on będzie się zachowywał pod jej dyktando.

Wspaniałą lekcją bezinteresownej miłości jest miłość pomiędzy członkami rodziny. Można sie gryźć ze swoim rodzeństwem, całkowicie się od siebie różnić, a i tak się tę siostrę czy tego brata kocha.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt wrz 04, 2018 1:51 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
towarzyski.pelikan napisał(a):
sam2 napisał(a):
To moze byc punktem zaczepienia ale pod warunkiem ze nie umknie nam w natloku zewnetrznych sugestii innych.
Zwlaszcza gdy jest mylona z pozadaniem, ktore jest jej przeciwienstwem.


Mnie się wydaje, że żeby dowiedzieć się, czym jest miłość, najpierw trzeba się dowiedzieć, czym nie jest.

Więc na początku mylimy miłość z pożądaniem, zaborczością. A później, doświadczając cierpienia w związku z tą "bolesną miłością", bo cierpienie w takiej relacji jest nieuniknione, zaczynamy dojrzewać do tej prawdziwej miłości. Bezinteresownej.

Doskonale to widać w ludzkich związkach. Młodzi ludzie są zaborczy, chcą mieć siebie na wyłączność ("Nie ma miłości bez zazdrości") i szukają ideałów, kochają drugą osobę za coś, a w starych małżeństwach miłość jest wolna. Stara żona kocha swojego starego męża z jego wadami, słabościami, nie oczekuje, że on będzie się zachowywał pod jej dyktando.

Wspaniałą lekcją bezinteresownej miłości jest miłość pomiędzy członkami rodziny. Można sie gryźć ze swoim rodzeństwem, całkowicie się od siebie różnić, a i tak się tę siostrę czy tego brata kocha.


No tak, ale teraz wyobraz sobie ze tak samo jak brata-siostre, kochasz kazdego innego, nawet tego ktory ci ciagle robi krzywde.
Potrafisz sobie taka Milosc chocby wyobrazic?


Wt wrz 04, 2018 2:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
sam2 napisał(a):
No tak, ale teraz wyobraz sobie ze tak samo jak brata-siostre, kochasz kazdego innego, nawet tego ktory ci ciagle robi krzywde.
Potrafisz sobie taka Milosc chocby wyobrazic?


Od niedawna praktykuję taką miłość wobec każdej osoby, z którą się stykam.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt wrz 04, 2018 2:07 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
towarzyski.pelikan napisał(a):
sam2 napisał(a):
No tak, ale teraz wyobraz sobie ze tak samo jak brata-siostre, kochasz kazdego innego, nawet tego ktory ci ciagle robi krzywde.
Potrafisz sobie taka Milosc chocby wyobrazic?


Od niedawna praktykuję taką miłość wobec każdej osoby, z którą się stykam.

A jak sie nie zetkniesz to .......


Wt wrz 04, 2018 4:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
sam2 napisał(a):
A jak sie nie zetkniesz to .......


Pytanie: czy można się nie zetknąć? Czy miłość działa tylko w kontakcie bezpośrednim czy też pośrednio? Np. czy moja miłość w Polsce może mieć wpływ na szczęście dziecka w Afryce?

Jestem zwolenniczką koncepcji Organizmu Ludzkiego (do której zainspirował mnie wybitny biolog Bruce Lipton), w którym każdy człowiek stanowi jego integralną komórkę. Tak więc nasze poszczególne świadomości człowiecze łączą się w Świadomość Ludzką.

W takim ujęciu moja miłość w Polsce dokłada cegiełkę do Globalnej Miłości :)

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt wrz 04, 2018 4:24 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zgubne skutki żywienia urazy
towarzyski.pelikan napisał(a):
sam2 napisał(a):
A jak sie nie zetkniesz to .......


Pytanie: czy można się nie zetknąć? Czy miłość działa tylko w kontakcie bezpośrednim czy też pośrednio? Np. czy moja miłość w Polsce może mieć wpływ na szczęście dziecka w Afryce?

Jestem zwolenniczką koncepcji Organizmu Ludzkiego (do której zainspirował mnie wybitny biolog Bruce Lipton), w którym każdy człowiek stanowi jego integralną komórkę. Tak więc nasze poszczególne świadomości człowiecze łączą się w Świadomość Ludzką.

W takim ujęciu moja miłość w Polsce dokłada cegiełkę do Globalnej Miłości :)


Jesli ta cegielka to faktycznie milosc. :-)
Jesli nie, to dokladasz cos innego. :-)
Poza tym co ta milosc trzyma razem? Jako ta globalna?
Zwlaszcza w takim zamieszaniu i pomieszaniu milosci, pozadania, nienawisci, zazdrosci, itp,itd.


Wt wrz 04, 2018 5:14 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL