Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 8:37 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Co zrobić z przyszłością? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Co zrobić z przyszłością?
Za miesiąc skończę 24 lata. Jestem na 1 roku magisterki na kierunku finanse i rachunkowość. Sesja mi nie idzie. Raz już powtarzałem rok i prawdopodobnie tego roku też nie zdam. Uświadomiłem sobie, że kierunek na którym jestem wcale mnie nie interesuje. Dlaczego nie rzuciłem studiów w ciągu tych 4 lat? Po pierwsze dlatego, że nie podejmowałem rozważnych refleksji na temat przyszłości zawodowej, na egzaminach bardzo często ściągałem i to dzięki temu udało mi zajść tak wysoko. Teraz dopiero postanowiłem, że nie będę się dłużej oszukiwać i przestanę ściągać. I tak się stało. W efekcie mam niezdanych 7 egzaminów. Już wcześniej wiedziałem, że te finanse nie są specjalnie ciekawe, ale dopiero teraz w pełni to sobie uświadomiłem i zauważyłem jak bardzo moja wiedza i ekonomiczne myślenie odbiega od standardów.
Nie wiem co robić. Nie mam żadnego planu na przyszłość zawodową. Nie mam żadnych konkretnych pasji - kiedyś bardzo interesowałem się samochodami, ale teraz jakoś to przygasło - odkąd stałem się bardziej "pobożny" i zapatrzony w Boga, wszystkie takie "ziemskie" rzeczy przestały mnie szczególnie interesować. Teraz moją największą pasją jest pomoc drugiemu człowiekowi. Kiedy mogę komuś bezinteresownie pomóc, a tym samym w jakiś sposób zbliżyć się (i jego) do Boga, czuję się szczęśliwy. Bardzo też lubię przyrodę, naturę, dzikość, podróże.
Mam licencjat, ale co z tego, skoro nie mam wiedzy, ani takiej smykałki do finansów. Poza tym mnie to po prostu nudzi i nie daje takiego poczucia, że jestem przydatny - a to jest bardzo ważne. Nie chcę, żeby moja praca polegała tylko na tym, że wejdę do biura, posiedzę 8 godzin i wyjdę. Chcę dawać coś z siebie i jakoś ten świat polepszać, pomagać innym, ułatwiać im życie i czerpać z tego radość. Wiem, że nie rozwiążecie tego problemu za mnie, ale może macie jakieś wskazówki? Choćby najmniejsze.


So lut 09, 2019 5:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić z przyszłością?
Przełknąć dumę i zrobić kurs wykończeniówki domów? Od takiej pracy się nie ogonisz a będziesz miał satysfakcję z dzieła i zarobków. Poznasz przez to mnóstwo osób, w tym panien na wydaniu, a jak bedziesz miał na horyzoncie rodzinę, to i cel i radość z życia.


So lut 09, 2019 5:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6815
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić z przyszłością?
No cóż. Są dwie drogi:
1) praca zarobkowa, 8h/dobę, by sfinansować swoje pasje. Musi być na tyle dobrze płatna i jednocześnie mało absorbująca, by się dało pozostały czas i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na tę pasję
2) znaleźć taką pracę, która będzie rozwijać Twoje pasje. Może nie być dobrze płatna, ale musi zawierać to coś co Cię interesuje.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lut 09, 2019 5:29 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić z przyszłością?
Dziękuję.


N lut 10, 2019 11:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić z przyszłością?
Jest jeszcze jeden myk w tym wszystkim, te nudne prawo finansowe, statystyka i ksiegowosc ktorych z trudnoscia sie obecnie uczysz moga zaczac przemawiac do ciebie po rozpoczeciu pracy, gdy zobaczysz to wszystko w dzialaniu.
Ja to ku swemu najwiekszemu zdumieniu przezylem.


Pn lut 11, 2019 12:07 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL