Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 5:47 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Zastanawiająca kwestia dot. literatury 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lip 09, 2018 9:38 pm
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Zastanawiająca kwestia dot. literatury
Szanowni Państwo,
Słowem wstępu: jestem katolikiem o niezachwianej wierze ;). Dzisiaj zastanowiła mnie pewna kwestia i postanowiłem o nią zapytać. Literatura.
Lubię książki, opowiadające o motywacji, osiąganiu celów, szerzeniu dobra i miłości. Nasze myśli i słowa wpływają na świat. Słynna książka motywacyjna "Zasady Canfielda" pomogła mi sprecyzować życiową pasję i pomogła patrzeć na życie z miłością. Chciałbym zapytać o bardzo interesującą książkę (naukową) "Sekret szczęścia" Marci Shimoff, w której na podstawie 7 filarów budujemy poczucie szczęścia w naszym życiu. To odpowiednio
I - Fundament - odpowiedzialność za nasze szczęście
II - Umysł - nie wierz we wszystko, co myślisz
III - serce - pozwól prowadzić się miłości
IV - Ciało - dbaj o siebie
V - Dusza - połącz się z Absolutem
VI - Dach - żyj z poczuciem celu
VII - Ogród - dbaj o dobre relacje z innymi

Chodzi o filar V (pogrubiony). W skrócie: jest tam napisane, że ludzie wierzący są szczęśliwsi, niż niewierzący.
Cytuj:
Nie jest ważne, jak nazwiemy tę Moc: Duchem Świętym, Siłą Wyższą, Wszechświatem, Naturą - bo mowa o tym samym. Więź z Absolutem to uczucie połączenia z czymś większym od nas samych.


Meritum sprawy: czy to w porządku? Osobiście, jako katolik, uważam że książka jest napisana bardzo ogólnie i ma przemawiać do ludzi o różnych poglądach, dlatego po prostu określono Pana Boga jako Absolut i nie ma w tym nic niepoprawnego ani obraźliwego. Ale wewnętrznie poczułem, że chciałbym o to zapytać. Książka traktuje o uszczęśliwianiu siebie i innych, o szerzeniu dobra, wybaczeniu i miłości. Ale zastanawia mnie ten filar zwany Absolutem.
A może po prostu przesadzam?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!
~Łukasz


Pn lip 09, 2018 9:52 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz paź 18, 2018 9:47 pm
Posty: 493
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zastanawiająca kwestia dot. literatury
Bóg nie jest zawarty w trzech literach alfabetu. To tylko umowna nazwa, jak zresztą wszystkie nazwy na świecie. Możesz więc nazwać tą rzeczywistość jak chcesz, ale następnie wyjść poza wszelkie etykietki


N lis 18, 2018 4:12 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 181 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL