Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 6:12 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Pelikan i reszta świata (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
Nie w tym czasie się urodziłaś, w czasie Rewolucji Kulturalnej w Chinach zrobiła byś karierę :D

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt wrz 07, 2018 11:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
towarzyski.pelikan napisał(a):
A skądże. Pobieżny research w Internecie wskazuje na to, ze gnoza zdobywa popularność przede wszystkim wśród plebsu

To się zgadza. Zdaje się, że to Albert Pike pisał, że po III wojnie światowej, na tle religijnym, między judeochrześcijaństwem, a światem islamu, na zgliszczach tych religii zatryumfuje czysta doktryna lucyferiańska. Na razie jeszcze w undergroundzie, ale niebawem będzie to wszechświatowa religia.
Jemu te wizje dyktował ponoć sam książę ciemności.. jak dla mnie umysłowej.


Pt wrz 07, 2018 11:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
watchman napisał(a):
Jemu te wizje dyktował ponoć sam książę ciemności.. jak dla mnie umysłowej.


A co jeśli burzuje mylnie biorą Boga za księcia ciemności, a księca ciemności za Boga? Pytanie retoryczne do przemyślenia w cichości swego serca.

Zwieńczę tę myśl cytatem z Ewangelii wg św. Mateusza

Początek boleści
4 Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem3. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.

Prześladowanie uczniów
9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. 10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt wrz 07, 2018 11:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
towarzyski.pelikan napisał(a):
A co jeśli burzuje mylnie biorą Boga za księcia ciemności, a księca ciemności za Boga?

A co jeśli tak biorą rewolucyjni proletariusze?

towarzyski.pelikan napisał(a):
Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem
Mesjaszem3. I wielu w błąd wprowadzą.


Dzięki, będę się starał uważać. Zacznę od Pelikana.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt wrz 07, 2018 12:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
Andy72 napisał(a):
A co jeśli tak biorą rewolucyjni proletariusze?


Na wstępie obie możliwości są równie prawdopodobne. Tak samo jak z ateizmem i teizmem. Jednak są mocne przesłanki, które przemawiają wyraźnie za tym, że Bóg jest. Dlatego Pelikan w Boga wierzy.

Teraz ten sam mechanizm trzeba przełożyć na kwestię, kto ma rację gnostycy czy katolicy?

Ja będąc chrześcijanką, odpowiedzi szukałabym w Biblii. Jezus Chrystus powiedział:

Ewangelia wg św. Mateusza
3 «Błogosławieni ubodzy w duchu3, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
4 Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
5 Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
6 Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
7 Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
8 Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
9 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
10 Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
11 Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. 12 Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków4, którzy byli przed wami.


Powiedz mi Andy72, czy Ty czujesz się prześladowany? Bo ja bardzo...

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt wrz 07, 2018 12:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
Czym się różni Mądrość Boża od "mądrości" Pelikana.
Mądrość Boża jest twarda, solidna, ma fundamenty na skale. Świat przeminie a żadna jota nie przeminie.
Jak to się różni od błyskających myśli i kaprysów? Przebiegła myśl przez głowę "świat jest wklęsły" i już sprzedaję tę "mądrość" jak fakt.
--
Gnostycy - a co wiesz o tej herezji?
W jaki sposób czujesz się prześladowana? Że nikt nie zgadza się z tym co piszesz?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt wrz 07, 2018 12:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
Jeśli chodzi o gnozę, to polecam Tekielego:
http://niniwa22.cba.pl/najwieksza_proba_rozmowa_z_tekielim.htm
Cytuj:
Doszliśmy do takiego momentu, że uczestniczyliśmy z żoną w zawiązywaniu stowarzyszenia Gnosis. Spotkaliśmy się tam z ludźmi, którzy parają się gnozą, magią, psychotroniką... Spotkaliśmy tam również Tomka Budzyńskiego, ale po pierwszym, czy po drugim razie, zniknął. Zobaczywszy tych wszystkich ludzi na sali (poza jednym małżeństwem profesorskim), poczuliśmy z żoną skoncentrowane zło.


(19) Ducha nie gaście, (20) proroctwa nie lekceważcie! (21) Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! (22) Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt wrz 07, 2018 1:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
Andy72 napisał(a):
Czym się różni Mądrość Boża od "mądrości" Pelikana.
Mądrość Boża jest twarda, solidna, ma fundamenty na skale. Świat przeminie a żadna jota nie przeminie.


Fundamentem mądrości Bożej jest miłość. Pelikan wszystko co pisze i robi, czyni z miłości. Kocham wszystkich ludzi. Kocham Cię, Andy. A Ty?

Czy Ty sobie w ogóle wyobrażasz kochać mnie?

Cytuj:
Jak to się różni od błyskających myśli i kaprysów? Przebiegła myśl przez głowę "świat jest wklęsły" i już sprzedaję tę "mądrość" jak fakt.


Nikomu niczego nie sprzedaje. Po prostu dzielę się moimi wizjami, którymi napełnia mnie Bóg. I to On chce, żebym dzieliła się nim ze światem.

Cytuj:
Gnostycy - a co wiesz o tej herezji?


Tyle, że pojmują nauczanie Chrystusa. Są wystarczająco pokorni, żeby je pojąć.

Cytuj:
W jaki sposób czujesz się prześladowana? Że nikt nie zgadza się z tym co piszesz?


Że zamyka mi się usta. Odsądza od czci i wiary. Rzekomo chrześcijanie obrzucają mnie inwektywami, okazują pogardę na każdym kroku. Kiedy ja wyciągam rękę na zgodę, to tym bardziej mnie nienawidzą i posądzają o złe intencje, ponieważ ich serca są skażone złem.

Nigdy nie doświadczyłam tyle nienawiśći od innych ludzi, jak teraz, kiedy nawróciłam się wiarę w Boga.

Ale Bóg nie jest sadystą. Wraz z nawróceniem obdarzył mnie "twardą dupą", dzięki której nie daję się złamać i walczę nieustraszenie jak Dawid z Goliatem.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt wrz 07, 2018 1:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
Gnoza a pokora?
"Gnoza (stgr. γνῶσις gnosis "poznanie, wiedza") – forma świadomości religijnej podkreślająca wartość wiedzy jako narzędzia (samo)zbawienia."

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt wrz 07, 2018 1:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
Andy72 napisał(a):
Gnoza a pokora?
"Gnoza (stgr. γνῶσις gnosis "poznanie, wiedza") – forma świadomości religijnej podkreślająca wartość wiedzy jako narzędzia (samo)zbawienia."


Ta wiedza to nie jest mądrość tego świata, to jest mądrość, którą wypełnia człowieka Bóg. Człowiek musi się odwrócić od świata (nabrać pokory), żeby otworzyć się na mądrość Najwyższego.

Tak mnie skrusz, tak mnie złam, tak mnie wypal Panie, byś został tylko Ty, jedynie Ty...
https://www.youtube.com/watch?v=HCd8L05y4Y8

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt wrz 07, 2018 1:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
towarzyski.pelikan napisał(a):
Pelikan wszystko co pisze i robi, czyni z miłości. Kocham wszystkich ludzi.

Witaj Maryjo! Nie poznałem Cię ;-)
(jak mawia ksiądz Pawlukiewicz - polecam)

towarzyski.pelikan napisał(a):
Że zamyka mi się usta. Odsądza od czci i wiary. Rzekomo chrześcijanie obrzucają mnie inwektywami, okazują pogardę na każdym kroku. Kiedy ja wyciągam rękę na zgodę, to tym bardziej mnie nienawidzą i posądzają o złe
intencje, ponieważ ich serca są skażone złem.

Dobre by było głaskanie po główce zamiast wskazywania drogi?

towarzyski.pelikan napisał(a):
Tak mnie skrusz, tak mnie złam, tak mnie wypal Panie, byś został tylko Ty, jedynie Ty...

To bardzo ryzykowna modlitwa...

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt wrz 07, 2018 1:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
Andy72 napisał(a):
Dobre by było głaskanie po główce zamiast wskazywania drogi?


A jaką mi katolicy wskazują drogę? Nienawiści? To od katolików obrywam najbardziej.

Andy72 napisał(a):
To bardzo ryzykowna modlitwa...


Ewangelia wg św. Łukasza
Warunki naśladowania Jezusa
23 7 Potem mówił do wszystkich: «Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! 24 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. 25 Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie? 26 8 Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w swojej chwale oraz w chwale Ojca i świętych aniołów. 27 Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże».

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt wrz 07, 2018 1:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
towarzyski.pelikan napisał(a):
A jaką mi katolicy wskazują drogę? Nienawiści? To od katolików obrywam najbardziej.


na przykład taką:
"Bóg jest Prawdą. I kto szuka prawdy, ten szuka Boga, choćby o tym nie wiedział."
"Żadne dzieło duchowe nie rodzi się bez wielkich boleści."

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt wrz 07, 2018 2:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
towarzyski.pelikan napisał(a):
A jaką mi katolicy wskazują drogę? Nienawiści?

towarzyski.pelikan napisał(a):
Ewangelia wg św. Łukasza
Warunki naśladowania Jezusa

Nie zapominaj, że Słowa, które cytujesz zawdzięczasz Kościołowi Katolickiemu, który jest Jch depozytariuszem.
To co się obecnie dzieje to inna sprawa, bo dzisiaj mamy czasy apostazji i z tym przechowywaniem Tradycji różnie wychodzi i np. sodomia dla niektórych tzw. katolików nie jest już grzechem. Jest to wypływ modernizmu w Kościele, który przemycany jest przez różnych fartuszkowych księży, czy kardynałów, będących zarażonych m.in. gnozą..
Twierdzą, że w czasach Pana Jezusa nie było magnetofonu i w związku z tym nie wiadomo co On tam dokładnie mówił..


Pt wrz 07, 2018 2:11 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Post Re: Pelikan i reszta świata (wydzielony)
Pelikanie, gnoza współczesna oparta jest na współczesnej wiedzy, np. znany polski matematyk i fizyk Krzysztof Maurin był gnostykiem. Gnoza to nie teorie płaskiej ziemii. Do tego by być gnostykiem potrzebny jest wkład pracy, znajomość nauki, filozofii, religii. itd. Czym jest serce bez rozumu? Zastanów się nad tym.


Pt wrz 07, 2018 2:13 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL