Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 4:48 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Wieczna Sztuka 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Wieczna Sztuka
Nie wiem czy dobry dział chciałem zapytać czy myślicie że sztuka i kreatywność są nieskończone? bo jak nie to trochę krucho będzie wyglądało życie wieczne. Nie daje mi to spokoju codziennie myślę jak widzę coś nowego ile jeszcze uda się wymyślić czy to wszystko ma granice, czasami mam po prostu nadzieję że Bóg stworzył świat tak piękny (jeśli nie ten świat to przyszły "Nową ziemię") że sztuka i kreatywność to taka iskra która się wiecznie tli i nigdy nie zgaśnie.


Pn kwi 23, 2018 5:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wieczna Sztuka
Cytuj:
Główna myśl w kwestii odpowiedzi na to pytanie przychodzi z książki Richarda Purtilla Thinking about Religion (Myśląc o religii)99. W rozdziale dziesiątym — „Jak może wyglądać życie po śmierci? — sugeruje on trzy ludzkie zajęcia w Niebie, i to w następującej kolejności: (1) zrozumienie naszego ziemskiego życia „poprzez Boże światło”, (2) dzielenie życia z wszystkimi innymi ludzkimi egzystencjami oraz (3) eksploracja Boga. Najpierw przeglądamy swoje ubiegłe życie mając Boskie zrozumienie i umiejętność docenienia każdego doświadczenia, dobrego czy złego - przerabiamy ten sens dogłębnie, aż do ostatniej kropelki. Potem postępujemy tak również z wszystkimi innymi egzystencjami, ale od wewnątrz. Poznajemy je dokładniej i bardziej całościowo niż na ziemi znaliśmy najbliższego przyjaciela, bo dzielimy wiedzę Boga o każdym z nas. Gdy wykonamy już do końca te dwa wstępne zadania - kiedy już dzięki wewnętrznemu doświadczeniu znamy, kochamy, rozumiemy i doceniamy wszystko, co ktokolwiek inny doświadczył — dopiero wtedy jesteśmy duchowo dojrzali, żeby zacząć niekończące się i nieskończenie fascynujące zadanie zgłębiania, uczenia się i miłowania aspektów nieskończoności, niewyczerpanej Bożej natury.


https://opoka.org.pl/biblioteka/B/BS/znak_2010_niebo_00.html

Choć tego dowiemy się w swoim czasie, aktualne pytanie brzmi raczej "co zrobić aby dostać się do Nieba?"

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn kwi 23, 2018 5:31 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wieczna Sztuka
Cytuj:
Choć tego dowiemy się w swoim czasie, aktualne pytanie brzmi raczej "co zrobić aby dostać się do Nieba?"

No i to jest dobre pytanie chociaż muszę ci powiedzieć że ciągłe myślenie o kreatywności sprawia że boje się nieba może to jakaś pokusa która próbuje mi obrzydzić niebo bo szczerze mówiąc czuję jakby ta myśl mi odbierała na tyle radość że tak jakby wpycha mnie w nałóg który kiedyś zwalczyłem co prawda nie daje się ale coraz częściej myślę czy nie przerwać swojej abstynencji. Jedyne co pomaga mi to myślenie że trzeba Bogu zaufać i że przecież gorzej niż tutaj być nie może no ale dowiem się pewnie po śmierci narazie szukam po forach może ktoś ma jakieś fajne odpowiedzi na ten problem


Pn kwi 23, 2018 6:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wieczna Sztuka
Ja myślę że pole do kreatywności będzie większe niż na ziemi i to znacznie.
Nawet jest powiedziane: ani oko nie widziało, ani uch nie słyszało, to jak musiała by być np. muzyka!

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn kwi 23, 2018 6:17 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wieczna Sztuka
Właśnie ilekroć słucham jakiegoś nowego fajnego kawałka albo czytam nową książkę lub oglądam serial to myślę ile nam jeszcze zostało do końca kreatywności ile człowiek jeszcze wymyśli to naprawdę doskwiera mam nadzieję że w niebie naprawdę będzie to nieskończone i wszystkie troski odejdą


Pn kwi 23, 2018 6:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wieczna Sztuka
Moim zdaniem wieczność to nie jest coś w rodzaju bardzo długiego odcinka czasu, ale czas nie istnieje.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn kwi 23, 2018 6:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wieczna Sztuka
pawel4323 napisał(a):
Cytuj:
Choć tego dowiemy się w swoim czasie, aktualne pytanie brzmi raczej "co zrobić aby dostać się do Nieba?"

że przecież gorzej niż tutaj być nie może no ale dowiem się pewnie po śmierci narazie szukam po forach może ktoś ma jakieś fajne odpowiedzi na ten problem

Na ten problem chcesz odpowiedzi po ( mojej) śmierci czy przed? :D :D

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn kwi 23, 2018 9:34 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr cze 20, 2018 11:03 pm
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wieczna Sztuka
Ciekawe zagadnienie. Z jednej strony mówi się, że wszystko już zostało wymyślone. Z drugiej wciąż to zaskakują nas nowe dzieła, choć może już nie tak jak kiedyś, wiele granic co pokazywalne i oglądalne zostało przekroczonych. Ostatnio myśląc na ten temat starałam się przywołać obrazy o podobnej tematyce, załóżmy wazon z kwiatami, na ile to sposobów został już przedstawiony. Załóżmy przyjmując jeden układ plam, ile jest możliwych w nim kombinacji kolorów. A co dopiero, gdy zmieniamy kompozycję, perspektywę itd. Do tego możemy dodawać dowolne elementy, zmieniać format... Dlatego potencjalnych możliwości wydaję się być nieskończenie wiele . Oczywiście wiele możliwych motywów będzie odrzucanych przez artystów ze względu na niższe wrażenia estetyczne. Dotknęłam jedynie tematu sztuki wizualnej i to tej płaskiej. Także jeszcze dużo przed nami.


Śr cze 20, 2018 11:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wieczna Sztuka
ellea napisał(a):
(...) Dlatego potencjalnych możliwości wydaję się być nieskończenie wiele . Oczywiście wiele możliwych motywów będzie odrzucanych przez artystów ze względu na niższe wrażenia estetyczne. Dotknęłam jedynie tematu sztuki wizualnej i to tej płaskiej. Także jeszcze dużo przed nami.


Jednak wydaje mi się, że istnieją granice percepcji człowieka, i w pewnym momencie zaczyna się wydawać, że występują powtórzenia w sztuce, w muzyce, ... czy nawet wśród ludzi. Oczywiście jest to na pierwszy rzut oka :) Inna sprawa, że to, co znane wydaje się bardziej swojskie, i dlatego często preferencyjnie wybierane. Przecież jest nawet takie powiedzenie "Lepszy swój wróg niż obcy" lub anegdota o kobiecie, która wybrała się do sklepu, by zakupić nowe tapety, a wybrała takie, jakie już miała w domu (a może to była scena w jakimś filmie) :buja:


Śr sie 15, 2018 6:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wieczna Sztuka
pawel4323 napisał(a):
Nie wiem czy dobry dział chciałem zapytać czy myślicie że sztuka i kreatywność są nieskończone? bo jak nie to trochę krucho będzie wyglądało życie wieczne.


Nie są skończone. Życie wieczne polega na nieustannej kreacji.

Brandeisbluesky napisał(a):
Jednak wydaje mi się, że istnieją granice percepcji człowieka, i w pewnym momencie zaczyna się wydawać, że występują powtórzenia w sztuce, w muzyce, ... czy nawet wśród ludzi. Oczywiście jest to na pierwszy rzut oka I


Bo powtórzenia nie przeczą kreatywności. Stanowią motywy wędrowne, zdradzające głęboki sens życia.

Ludzie często mylą kreatywność z innowacyjnością. Kreatywność nie jest skrępowana ambicją stworzenia czegoś nowego, skonstruowania wynalazku, co nie znaczy, że w rezultacie kreatywności takie wynalazki i innowacje nie powstają. Oczywiście, że powstają.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Śr sie 15, 2018 6:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL