Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 4:44 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Korwinizm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Korwinizm
Myślę, że warto poruszyć na katoliku problem zjawiska zwanego korwnizmem.

Wg mnie i nie tylko, korwninizm można zdefiniować po prostu jako trolling (aspołeczne zachowanie polegające na wrzucaniu w przestrzeń dyskusyjną i obrona kontrowersyjnych a najczęściej bzdurnych lub obraźliwych tez mających wzbudzić wir wokół tego tematu). Czasem korwinizm przybiera szaty polityczne czasem ekonomiczne, ale zwykle polega na bezmyślnym naśladowaniu Janusza Krowin Mikego w argumentacji, doborze przykładów i celu dyskusji.

Większość korwnistów, którzy zwykle są albo metrykalną albo mentalną młodzieżą nie uświadamia sobie rzeczywistego celu tej działaności, którym tak naprawde jest – zwykła napier***anka. Kwestie „dyskutowane” są tak naprawdę drugo i trzeciorzędne.


Śr kwi 04, 2018 3:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Mamy pokolenie JP2 oraz pokolenie JKM ;-)

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr kwi 04, 2018 8:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Andy72 napisał(a):
Mamy pokolenie JP2 oraz pokolenie JKM ;-)

Z głupot JKM-a się wyrasta jak z trądziku.


Śr kwi 04, 2018 10:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Wespecjan napisał(a):
Z głupot JKM-a się wyrasta jak z trądziku.

Albo i nie... Moja koleżanka twierdzi że powinna już od dawna używać kremu przeciwzmarszczkowego a ma jeszcze tradzik... A niektórzy pozostają wieczyście małoletni co do pewnego wieku ma swój urok a od potem to już zwykły infantylizm:D


Śr kwi 04, 2018 11:28 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So paź 08, 2016 3:54 pm
Posty: 583
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Czemu nawalanka? Nie siedzę też tak w polityce nie wiem właściwie czemu odszedł z KNP. Moje pierwsze wybory na jakich byłem to były bodaj do Europarlamentu no i oczywiście głosowałem na Korwina wtedy chyba był jeszcze w Kongresie Nowej Prawicy. Z drugiej strony słyszałem że właściwie to jest Żydem imieniem Ozjasz czy jakoś tak, dla mnie to podejrzane.


Pt kwi 06, 2018 9:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Korwin Mikke - znany polski Yes Men i happener. Walczy z wszechogarniającymi rządami korporacji i globalizacją zagrażającą demokracji i prawom obywatelskim poprzez prowokację, satyrę i parodię. Wygłasza bez mrugnięcia okiem tezy, które chce sprowadzić do absurdu. :P

https://www.youtube.com/watch?v=lxKV5uVyrdc

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So kwi 07, 2018 9:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Andy72 napisał(a):
Korwin Mikke - znany polski Yes Men i happener. Walczy z wszechogarniającymi rządami korporacji i globalizacją zagrażającą demokracji i prawom obywatelskim poprzez prowokację, satyrę i parodię. Wygłasza bez mrugnięcia okiem tezy, które chce sprowadzić do absurdu. :P

https://www.youtube.com/watch?v=lxKV5uVyrdc

Korwin kiedyś powiedział, że ludzi z ułomnościami nie powinno się pokazywać w telewizji, bo widzowie mogą podłapać ich ułomne zachowania a sam Korwin się jąka.


So kwi 07, 2018 10:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Młody, pełny werwy korwinista (Thompson) wkracza w świat rzeczywistości:
https://youtu.be/2x2H9VdoDvA?t=40


So kwi 07, 2018 10:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Andy72 napisał(a):
Od dzieciństwa nienawidziłem komuny. W 1989 roku bardzo zaciekawiła mnie postać Korwina gdy w Gazecie Wyborczej były przed wyborami 4 czerwca wypowiedzi całej róznorakiej opozycji. Prostował informację ponieważ reżimowa telewizja pokazała jego wypowiedź jako poglądy kogoś z Solidarności a on nie zamierza mieć nic wspólnego ze związkiem zawodowym. (reżimowa telewizja pokazała go by odstraszyć ludzi od Solidarności) A mi się spodobał, to jak daleko był od komuny. Potem zobaczyłem że pisał list do Delty oraz w którejś Fantastyce było jego opowiadanie. Przede wszystkim pisał felietony do „Ładu“ pod nazwą „Trybuna moja“. Bywał w telewizji w programie Jana Marii Jackowskiego najbarwiejszą postacią, dopóki go Marek Siwic zaczął niedopuszczać do głosu.
Wkrótce stał się dla mnie kimś w rodzaju idola, bożka (nie znane było jeszcze wtedy określenie „kuc“)
Jak by tak troche popsychonalizować - to miał cechy charakteru, których brakowało mojemu ojcu. :lol:
Tak kończąc liceum i na początku studiów stałem się kucem, potem pod koniec studiów zaczęło się zmniejszać.
A już niedawno, gdy byłem na ciężkich prochach, sfrustrowany i pełen kompleksów, stałem się hejterem Korwina. :(
A przecież ma on wiele zalet zarówno jako człowiek jak i polityk.
Tylko że wyrosłem z fazy posiadania idola,

Ja też głosowałem kiedyś na Korwina, ale z biegem czasu przekonałem się że to po prostu najstarszy polityczny troll w Polsce. Trollował już po gazetach i telewizjach gdy jeszcze nie było internetu i nikt nie wiedział co to jest trolling. Metrykalna i mentalna gimabaza (jaką i ja byłem) jest pociągana przez jego ekstrawagancję i wywoływanie kłótni i kontrowersji.

Sam Korwin nie jest żadnym idealistą, idee to rzecz u niego n-rzędna. Jego motor działania to zaspokajanie potrzeb tego specyfcznego charakteru. Jak mówił R.A.Ziemkiewicz, były rzecznik UPRu, Korwin emocjonalnie orgazmuje jak po jego słowach następuje jakieś oburzenie. Poza tym stręczy zwykły protestantyzm pod płaszczem tego swojego liberalizmu.


Wt kwi 24, 2018 12:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Każdy z nas, w tym Korwin jest koglomeratem wad i zalet. Jak ktoś jest w czymś dobry, to musi dla równowagi być w czymś innym zły. Czasami podobają się nam czyjeś zalety i bagatelizujemy wady bo nas mniej obchodzą, czasem na odwrót.
A Korwin ma i swoje zalety:
Po pierwsze jest niezwykle barwną postacią, po 89 roku zwłaszcza na tle bezbarwnych lokalnych sekretarzy PZPR.
Po drugie, odkąd ukończył dzieciństwo ma własną, wypracowaną ideologię, której się trzyma przez całe życie. Po trzecie: walczy o swoje idee z wielkim zapałem. Po czwarte: żyje z pasją, to znaczy jest skłonny do ryzyka, nie chce spędzić życia na kanapie, jak "rurkowce" na dnie oceanu, przez to może sam sobie powiedzieć na końcu że jego życie miało sens.

Wady też ma, ale kto nie ma?
https://www.youtube.com/watch?v=3ZpQHi12Dk0 :D

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt kwi 24, 2018 12:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Andy72 napisał(a):
Wady też ma, ale kto nie ma?

Oczywiście poza Chrystusem i Maryją.
Ale jeśli ktoś jest dla kogoś idolem(bożkiem) to gdy w końcu przestaje spełniać jego oczekiwania to pała się do niego nienawiścią.
Tak jak dla Chapmana Lennon był "największym człowiekiem, który kiedykolwiek stąpał po ziemi", aż w końcu okazuje się że idol jest fałszywy i Chapman zabija Lennona.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt kwi 24, 2018 1:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Nie zgodził bym się z 2 rzeczami. Mianowicie, że "jak ktoś jest w czymś dobry to musi być w czyms zły", to taka wschodnia filozofia Yin and Yang, bardzo antychrześcijańska zresztą i nieprawdziwa, bo święci katoliccy jej przeczą. Niektórzy dobrzy ludzie mają oścień, mówięc po Pawłowemu, ale to całkiem inna sprawa.

A druga rzecz, to że Korwin ma swoją filozofię. Jego tezy to są przerparafrazowane kopie ultraliberalnych ideii anglosasko-protestancko-darwinistycznych. To są idee głoszone przez imperia anglosaskie i raczej nie na potrzeby wewnętrzne tylko na potrzeby zewnętrzne. To taka ideologiczna broń do ujarzmiania kolonizowanych terenów, "prowincji" i państw wrogich anglosasom. Moim zdaniem Korwin niestety odpowiada za zbałamucenie obcymi a nawet wrogimi dla polskości ideami młodych polskich głów. Dlatego tak on nienawidzi Solidarności, bardzo polskiej ideii. Idee wyprodukowane w innych miejscach, innych czasach i innych kulturach (i nie chodzi tu nawet o te służące jako broń), bardzo często są niezaszczepialne gdzie indziej a próba ich forsowania przynosi tylko krzywdę i mizerne efekty przy wielkim koszcie.

Z ideami tak jak napisałeś Andy z małpowaniem Korwina:

Andy72 napisał(a):
ale lepiej wyhodować własne nogi, własny zestaw poglądów


Wt kwi 24, 2018 1:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Wespecjan napisał(a):
Nie zgodził bym się z 2 rzeczami. Mianowicie, że "jak ktoś jest w czymś dobry to musi być w czyms zły", to taka wschodnia filozofia Yin and Yang, bardzo antychrześcijańska zresztą i nieprawdziwa, bo święci katoliccy jej przeczą. Niektórzy dobrzy ludzie mają oścień, mówięc po Pawłowemu, ale to całkiem inna sprawa.

No tak, niektórzy mają przewagę zalet (i to znaczną!) jak Jan Paweł II, inni przewagę wad jak historyczni zbrodniarze. Poza świętymi i poza zbrodniarzami mamy sporo różnych naprawdę ludzi (częściowo wycofuję się z tej "równowagi), z których jeden jest piękny, inny jak Musk jest świetnym wizjonerem, inny za to ma swoje jakieś wady, itp. Nie sądzę aby Korwin był "potworem" :D .

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt kwi 24, 2018 1:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Sprawiedliwość (wiersz klasyka)
ksiądz Jan Twardowski

Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
gdyby wszyscy byli silni jak konie
gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w milości
gdyby kazdy miał to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny
Dziekuję Ci że sprawiedliwość Twoja jest nierównością

dalej na:
https://literatura.wywrota.pl/wiersz-klasyka/24545-ksiadz-jan-twardowski-sprawiedliwosc.html

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt kwi 24, 2018 1:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korwinizm
Andy72 napisał(a):
Sprawiedliwość (wiersz klasyka)
ksiądz Jan Twardowski

Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
gdyby wszyscy byli silni jak konie
gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w milości
gdyby kazdy miał to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny
Dziekuję Ci że sprawiedliwość Twoja jest nierównością

dalej na:
https://literatura.wywrota.pl/wiersz-klasyka/24545-ksiadz-jan-twardowski-sprawiedliwosc.html

Nie tyle chodzi by było niesprawiedliwie, co rożnie, bo jak jesteś taki sam to konkurujesz a jak różny to współpracujesz.


Wt kwi 24, 2018 1:59 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL