Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 3:20 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy) 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt kwi 04, 2017 9:55 am
Posty: 56
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym, co mówią księża i wierni katoliccy na temat zagrożeń ze strony buddyzmy, hinduizmy( ogolnie wschodnich religii), jak i szamanizmu oraz poganstwa.
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że wszystko co nie jest katolickie jest zagrożeniem. Że wszyscy, którzy są wyznawcami powyższych religii są w jakimś stopniu okultystami, wyznawcami szatana itp. Powstaje pytanie, na jakiej podstawie Kościół katolicki rości sobie prawo do Boga? Na podstawie nieomylnego Kościóła na czele z nieomylnym papieżem? Prosze Was, to są tylko ludzie. Nieomylny jest tylko Bog. Na podstawie Biblii? Na podstawie objawień? Przecież wszystko to bazuje tylko i wyłącznie na wierze, i wierze w to, co ktoś powiedział, że widział(zostało mu objawione). Nic wiecej. A wiec wszystko co nie jest czystą wiarą jest śmiertelnym zagrożeniem. Medytacje, joga, szukanie prawdy, która w końcowym efekcie może okazać się inna, niż ta która serwuje nam Chrześcijaństwo.
Popatrzcie z drugiej strony. A moze buddyści mówią o naszej wierze jako zagrożeniu? Może dla nich komunia swieta(ciało), picie wina(krew) jest niebezpieczne, może według nich jest to pewien rodzaj kanibalizmu?Może sakramenty, które są na nas nakładane są zagrożeniami? A objawienia sa wyssane z palca? Jak myślicie, czy wyznawcy innych religii tak myślą, czy po prostu nie maja potrzeby o tym w ogóle wspominać, bo oni wiedzą na czym to wszystko polega?
Chrześcijaństwo jest spuścizną po judaiźmie, dlaczego mam wierzyć w coś co zostało "wykreowane" przez ludzi, o ktorych nie mam najlepszego zdania? A przy okazji kładzie się ogromny nacisk na to, ze tylko to jest prawdą.
Nie słyszę jakoś aby na dalekim wschodzie dochodziło do masowych opętań z powodu "okultystycznych" elementów w wierze. Jedynymi o których wiem że czuli sie w jakiś sposób "zawładnięci" przez złe duchy, to chrzescijanie. Chociaż myślę, ze jest to wynik złej praktyki religijnej.
Spójrzcie na Islam. Jak wielu ma wyznawców, wielu z nich jest zagorzałymi, radykalnymi muzulmaninami. Oni również sa przekonani co do prawdziwosci swojej wiary. Tutaj fenomenalnie działa pranie mózgu. Co łączy wszystki religie objawione(Judaizm,Islam,Chrześcijaństwo)? Wszystkie twierdzą, że są jedynymi prawdziwymi. Wszystkie mocno krytykują pozostałe wyznania, siłą udowadniając swoją wyższość.
Co powiecie w sprawie, kosmosu? Na prawdę wierzycie w to, że jesteśmy tutaj sami? Że w całym ogromnym wszechświecie jest tylko jedna planeta, na ktorej żyjemy my??
Aha, czy spotkaliście się z głoszeniem tez przez ludzi wyznań wschodnich, szamanizmu czy rodzimowierców, że tylko ich religie są jedyną prawdą??


So sty 27, 2018 8:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
Przemko89 napisał(a):
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym, co mówią księża i wierni katoliccy na temat zagrożeń ze strony buddyzmy, hinduizmy( ogolnie wschodnich religii), jak i szamanizmu oraz poganstwa.

My wierzymy (katolicy, chrześcijanie - zauważ, że piszesz na forum o nazwie Katolik.pl - to do czegoś zobowiązuje), że nauki Chrystusa są w pełni prawdziwe, inne co najwyżej mogą mieć jakąś cząstkę Prawdy, niestety źle zrozumianą, przekręconą.
Cytuj:
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że wszystko co nie jest katolickie jest zagrożeniem. Że wszyscy, którzy są wyznawcami powyższych religii są w jakimś stopniu okultystami, wyznawcami szatana itp. Powstaje pytanie, na jakiej podstawie Kościół katolicki rości sobie prawo do Boga?

Co to znaczy "rości sobie prawo"? Obiektywnie rzecz ujmując każda z religii rości sobie prawo do wiary w swoją "odmianę" Boga (bogów). Czego od nas (chrześcijan) oczekujesz?

Cytuj:
Na podstawie nieomylnego Kościóła na czele z nieomylnym papieżem? Prosze Was, to są tylko ludzie. Nieomylny jest tylko Bog. Na podstawie Biblii? Na podstawie objawień? Przecież wszystko to bazuje tylko i wyłącznie na wierze, i wierze w to, co ktoś powiedział, że widział(zostało mu objawione). Nic wiecej. A wiec wszystko co nie jest czystą wiarą jest śmiertelnym zagrożeniem.


Zgłoś się do Szwedzkiej Akademii Nauk po Nobla. Odkryłeś właśnie że wiara w Boga jest wiarą.. Długo nad tym myślałeś? ;-)

Cytuj:
Medytacje, joga, szukanie prawdy, która w końcowym efekcie może okazać się inna, niż ta która serwuje nam Chrześcijaństwo.


Medytacje, joga, "szukanie prawdy" - to jest właśnie to co jest zakazanym owocem, który zjedli pierwsi ludzie.. Wierzymy (także) w to, że istnieje bardzo inteligentna istota która stara się nas odciągnąć od Boga, od zaufania Mu, pokazując rzekome alternatywy.

Cytuj:
Popatrzcie z drugiej strony. A moze buddyści mówią o naszej wierze jako zagrożeniu?

Akurat buddyści uważają Chrystusa za jakieś tam wcielenie Buddy, a hindusi nie mają oporów do postawienia Chrystusowi dodatkowej kapliczki jako wcieleniu Wisznu czy innego z ich bogów (gdzieś to czytałem, słyszałem, tak mi się wydaje)

Cytuj:
Może dla nich komunia swieta(ciało), picie wina(krew) jest niebezpieczne, może według nich jest to pewien rodzaj kanibalizmu?Może sakramenty, które są na nas nakładane są zagrożeniami? A objawienia sa wyssane z palca? Jak myślicie, czy wyznawcy innych religii tak myślą, czy po prostu nie maja potrzeby o tym w ogóle wspominać, bo oni wiedzą na czym to wszystko polega?

Innowiercy wierzą w coś innego niż my, więc normalne, że mają "nieco" inne spojrzenie na nasze obrzędy. Chcesz drugiego Nobla?

Cytuj:
Chrześcijaństwo jest spuścizną po judaiźmie, dlaczego mam wierzyć w coś co zostało "wykreowane" przez ludzi, o ktorych nie mam najlepszego zdania? A przy okazji kładzie się ogromny nacisk na to, ze tylko to jest prawdą.


Czytając to idzie się załamać.. Przecież judaizm został objawiony przez Boga, tak samo z resztą jak chrześcijaństwo - kto Ci powiedział że chrześcijanie (a także i żydzi) wierzą że ich religia pochodzi od ludzi??

Cytuj:
Nie słyszę jakoś aby na dalekim wschodzie dochodziło do masowych opętań z powodu "okultystycznych" elementów w wierze. Jedynymi o których wiem że czuli sie w jakiś sposób "zawładnięci" przez złe duchy, to chrzescijanie. Chociaż myślę, ze jest to wynik złej praktyki religijnej.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Szatan

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sty 27, 2018 10:58 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt kwi 04, 2017 9:55 am
Posty: 56
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
A więc wszystkie medytacje, jogi, które pozwalają doświadczyć wewnętrznie w jakimś stopniu Boga, lub posiąść jakąś wiedzę jest zakazane. A każde doswiadczenie mistyczne jest uznawane za szatańskie. Dozwolone jest tylko "ślepo" wierzyć. Ja to widzę tak, że caly ten zakaz i nakaz jest stworzony przez to, aby ludzie sie czegoś nie dowiedzieli. Czegoś co może być niewygodne dla kościoła.
Ludzie na wschodzie praktykują te rzeczy, są szczęśliwi i życzliwi. Hinduizm np.jest religią dużo dużo starszą niż Chrześcijaństwo. A święte księgi Wedy? Starożytne pisma, które były tutaj na słowiańszczyźnie jasno mówiły jak postępować. Dzisiaj Biblia jest interpretowana na milion sposobów. Co człowiek, to inna interpretacja.
No i znowu Ci Żydzi. Dlaczego akurat oni są narodem wybranym? Ludzie, którzy nigdy w życiu się żadnej pracy nie złapali. A i teraz fundują nam taką cywilizacje jaką mamy. Dno. Słyszał ktoś o złotym wieku ludzkości?


N sty 28, 2018 1:02 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
Przemko89 napisał(a):
A więc wszystkie medytacje, jogi, które pozwalają doświadczyć wewnętrznie w jakimś stopniu Boga, lub posiąść jakąś wiedzę jest zakazane.

Ale Ty praktykując takie techniki NIE DOŚWIADCZASZ Boga! Doświadczasz iluzji. Samodzielnie nie jesteś w stanie odróżnić wytworów Twojego umysłu od objawień. Co do "posiąścia" wiedzy przestrzega nas właśnie Biblia:

Rdz 3
1 A wąż1 był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli». 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».
6 Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł. 7 A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy; spletli więc gałązki figowe i zrobili sobie przepaski.


Cytuj:
A każde doswiadczenie mistyczne jest uznawane za szatańskie. Dozwolone jest tylko "ślepo" wierzyć. Ja to widzę tak, że caly ten zakaz i nakaz jest stworzony przez to, aby ludzie sie czegoś nie dowiedzieli. Czegoś co może być niewygodne dla kościoła.

Patrz wyżej.

Cytuj:
Ludzie na wschodzie praktykują te rzeczy, są szczęśliwi i życzliwi. Hinduizm np.jest religią dużo dużo starszą niż Chrześcijaństwo.

No.. System kastowy to takie same szczęście, zwłaszcza dla pariasów..

Cytuj:
A święte księgi Wedy? Starożytne pisma, które były tutaj na słowiańszczyźnie jasno mówiły jak postępować.

Na Słowiańszczyźnie Wedy??? Co Słowianie mieli wspólnego z hinduizmem?
Poza tym z tego co mi wiadomo, nie ma zachowanego żadnego piśmiennictwa starosłowiańskiego..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N sty 28, 2018 1:30 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt kwi 04, 2017 9:55 am
Posty: 56
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
System kastowy jest akurat zły. Myślę, że ofiary księży pedofili też nie mają łatwego życia. Wedy na słowiańszczyźnie niestety ale były, mamy podobne znaki obrazujące Boga, podobne do siebie poszczególne słowa itp. Piśmiennictwo i wszystko co staroslowianskie było skrupulatnie niszczone przez kapłanów katolickich, którzy przy okazji wymordowli dużą część naszych ludzi.
O głagolicy nikt nie słyszał. Najstarszy alfabet staropolski. Pan Mroziński zajmuję się jego odtworzeniem. W tym alfabecie zawarta jest instrukcja postepowania w życiu.
Tutaj na temat wed
https://bialczynski.pl/2014/01/30/wedy- ... kowskiego/
Jest tego multum.


N sty 28, 2018 3:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16894
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
Dlaczego zestawiasz system kastowy (uznany w danej cywilizacji) z z czyms co ma marginalne i przestępcze znaczenie? Analogia to nie dowolne skojarzenie. Ndal tak porównujesz. Czasem nalezy się przyjrzeć okularom przez które ogląda się świat. W zależności od doboru szkieł mozna widzieć to co jest i porównywać porównywalne lub widzieć jedynie skrzywiony obraz świata. Zawsze widzimy fragmentarycznie, ale dobrze mieć tego świadomość.


N sty 28, 2018 3:19 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt kwi 04, 2017 9:55 am
Posty: 56
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
Wiem o co Ci chodzi. Kasta jest elementem wiary i kultury, a pedifilia wystepkiem. Dałem tylko przykład tego co jest nagminne i jest domeną pewnych ludzi, a wiec za jakiś czas wtopi sie w element kultury;)


N sty 28, 2018 3:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
Do dr Goebbelsa trochę Ci jeszcze brakuje, ale jesteś na dobrej drodze.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N sty 28, 2018 3:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
Przemko89 napisał(a):
Nie słyszę jakoś aby na dalekim wschodzie dochodziło do masowych opętań z powodu "okultystycznych" elementów w wierze. Jedynymi o których wiem że czuli sie w jakiś sposób "zawładnięci" przez złe duchy, to chrzescijanie. Chociaż myślę, ze jest to wynik złej praktyki religijnej.


Nie jest to prawdą. Były egzorcysta Glas miał przypadki opętań / zniewoleń także u ludzi innej wiary, na przykład u Hindusów. Zdarza się to także u muzułmanów. Ateiści także mogą być zniewoleni duchowo czy nawet opętani. Poza tym, to działa na takiej zasadzie że na przykład szaman czy też osoby w Afryce uprawiające voo doo, czyli kontakt z duchami (złymi duchami) nie będą odczuwać tego iż są nimi zawładnięte, ponieważ ich religia / wierzenia niejako dopuszczają taką możliwość i te osoby nawet jeśli są opetane, to jest to widziane jako forma wybraństwa, jako element ich fachu. Nie wiem czy dobrze to tłumaczę.

I jeszcze jedna rzecz, zniewolenie duchowe / opetanie jest tylko wtedy widoczne w pełni kiedy następuje manifestacja. A manifestacja zlego ducha następuje zazwyczaj wobec prawdziwego sacrum.

Cytuj:
Co powiecie w sprawie, kosmosu? Na prawdę wierzycie w to, że jesteśmy tutaj sami? Że w całym ogromnym wszechświecie jest tylko jedna planeta, na ktorej żyjemy my??


Kościoł dopuszcza taką myśl że możemy nie być sami we wszechświecie. Obecny papież Franciszek jako jedyna osoba która jest także głową Kościoła i głową państwa Watykan, wypowiedział się publicznie o możliwości istnienia innych cywilizacji we wszechświecie, nie zrobił tego dotychczas żaden naukowiec ani inna główa państwa.

Także to nie jest żadna sensacja. Skoro materia naszych ciał jest stworzona z materii gwiazd, supernowych, w których kształtowało się życie rozsiane po wszechświecie, to te cząsteczki życia mogły znaleźć podobne warunki do ziemskich na innej egzoplanecie.

Cytuj:
Chrześcijaństwo jest spuścizną po judaiźmie, dlaczego mam wierzyć w coś co zostało "wykreowane" przez ludzi, o ktorych nie mam najlepszego zdania?


Chrześcijaństwo nie jest żadną spuścizną po juzdaiźmie. Ale to judaizm jest jakby kolebką, zalążkiem chrześcijaństwa, tego co Bóg przygotowywał na przestrzeni wieków.

Cytuj:
Powstaje pytanie, na jakiej podstawie Kościół katolicki rości sobie prawo do Boga?


Kościoł nie rości sobie żadnego prawa do Boga. Ale Kościół Katolicki jako jedyny posiada Prawdę o Bogu, Prawdę Objawienia i Tradycję. I w rzeczywistości Bóg jest obecny w Kościele, a także w kościele, w Najświętszym Sakaramencie, w taki oto sposób pozostał pośród nas.

Cytuj:
na temat zagrożeń ze strony buddyzmy, hinduizmy( ogolnie wschodnich religii), jak i szamanizmu oraz poganstwa.
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że wszystko co nie jest katolickie jest zagrożeniem. Że wszyscy, którzy są wyznawcami powyższych religii są w jakimś stopniu okultystami, wyznawcami szatana itp.


Owszem, w tych powyższych rzeczach są obecne elementy okultyzmu / ezoteryki. To stanowi zagrożenie duchowe.


N sty 28, 2018 3:50 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt kwi 04, 2017 9:55 am
Posty: 56
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
Z tym Goebellsem nie rozumiem.
Co do papieża Franciszka, to jestem sceptyczny co do niego. Nie ufam mu.
Okej, dobra czyli wszystko już jest zakazane, oprócz wiary, na którą nie mamy dowodów, że ma ona jakikolwiek sens. Co powiecie na temat medytacji chrześcijańskiej? Ona też jest wytworem szatana, i kilku heretyków?? Czy jest dopuszczalna?
Powiem Wam tak szczerze, że naprawdę chciałbym odzyskać wiarę. Bardzo mocno, ale jak człowiek spojrzy na te niejasności i w ogóle, to powstaje gigantyczna bariera...


N sty 28, 2018 4:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
Przemko89 napisał(a):
Z tym Goebellsem nie rozumiem.

A szkoda

Cytuj:
System kastowy jest akurat zły. Myślę, że ofiary księży pedofili też nie mają łatwego życia.


Te dwa zdania osobno tak w zasadzie są prawdziwe. Połączone ze sobą, sugerują że pedofilia księży jest elementem systemu (właściwym dla systemu - tu dla Kościoła Katolickiego). Innymi słowy tania zagrywka a'la Goebels.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N sty 28, 2018 5:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
Przemko89 napisał(a):
Okej, dobra czyli wszystko już jest zakazane, oprócz wiary, na którą nie mamy dowodów, że ma ona jakikolwiek sens.


Człowiek może wszystko ale nie wszystko jest dla niego dobre. Nie ma zakazów w sensie kara śmierci, jak tego nie zrobisz to łeb ucinamy. Możesz wszystko, możesz pławić się w orgiach i w okultyźmie, ale po śmierci przyjdzie zapłacić rachunek za życie, za styl życia, za własne wybory.

Wiara czy ma sens to już człowiek musi sam rozważyć w swojej duszy. Wiara nie może być bezrozumna, ale wiara to także pewien wybór, wybór ufności Bogu.

Cytuj:
Co powiecie na temat medytacji chrześcijańskiej? Ona też jest wytworem szatana, i kilku heretyków?? Czy jest dopuszczalna?


Istnieje coś takiego jak medytacja chrześcijańska, ale trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać. Myślę że zamiast metod medytacji dobrze jest rozmawiać z Bogiem, w duszy.

Cytuj:
Bardzo mocno, ale jak człowiek spojrzy na te niejasności i w ogóle, to powstaje gigantyczna bariera...


Wiara gdyby była pewnością to przestałaby być wiarą.


N sty 28, 2018 5:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
equuleuss napisał(a):
Człowiek może wszystko ale nie wszystko jest dla niego dobre. Nie ma zakazów w sensie kara śmierci, jak tego nie zrobisz to łeb ucinamy.


Co poniektórzy by tak chcieli. Z naszego forum, cytuje z pamięci;
" dlaczego Pan Bóg nie naprawi człowieka pstryknięciem palca ?"

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn sty 29, 2018 2:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
Przemko89 napisał(a):
System kastowy jest akurat zły.
Chłopie, najpierw poczytaj czym jest system kastowy...
Kończyny opadają...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 29, 2018 3:03 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
Może nieco odbiegając od głównego tematu wątku, ale dość interesujące jest to że haplogrupa słowiańska R1a1, taka jaką mamy my Polacy, jest często (bo nawet dochodząc do 70%) spotykana wśród najwyższej kasty braminów w Indiach.


Pn sty 29, 2018 5:02 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 165 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL