Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 5:13 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Ja, mnie, mój, czyli taniec życia...ze sobą 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Wespecjan napisał(a):
Tutaj akurat Ludzik-troll ma rację, bo relacja to drugi etap znajomości, więc porady jak podtrzymywać ogień są nieprzydatne dla kogoś kto go nie potrafi go rozpalić.


Barney nie pisze o podtrzymywaniu ognia w relacji, ale wskazuje na pewne aspekty chociażby na to -

Nie znajdziesz (w każdym razie dobrej) dziewczyny ze swoim podejściem: to jest z zapatrzeniem w siebie, w swoje rzekomo nieodparte "potrzeby" itd.
Nie znajdziesz jej, póki nie zrozumiesz, że to wcale nie polega na tym, że ktoś ma lepszą gadkę, albo coś tam innego.

Drugą osobą, która chce być przez Ciebie traktowana jako osoba, a nie jako obiekt seksualny czy nawet "dziewczyna do poderwania".
Nie może być też tak, że pojdziesz w kogokolwiek, kto tylko zechce zwrócić na Ciebie uwagę.
Ta osoba chce być dla Ciebie jedyna, nie jako ta, co "się dała poderwać" albo "się nawinęła", na którą zwróciłeś uwagę bo "masz potrzeby".

Oderwij się od zapatrzenia we własne potrzeby. Trochę empatii. Zaciekaw się innymi osobami, słuchaj ich, spróbuj je zrozumieć.
I nie tylko po to, by potem poderwać.
Być może się zakochasz, być może "zaiskrzy" z drugiej strony. A może nie.
Ta osoba tez ma prawo CIę nie chcieć,. Ale może będzie chciała, jesli dasz jej szansę, traktując ją jako człowieka, a nie "obiekt o przeciwnej płci".


N gru 31, 2017 12:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Inaczej mówiąc radzi porzucić tę gonitwę myśli, zdystansować się do niej. Jest odpowiednio piękna czy nie jest (jest godna mojej uwagi czy nie), jest tradycyjna katoliczką czy nie (nie będzie z nią kłopotu), jest czysta i nieskalana, spełnia moje oczekiwania, zechce mnie, czy aby nie za piękna i nie za mądra i nie za czysta (tutaj też może być kłopot, tyle że innego rodzaju). Pragnienia, pożądanie, tworzy przywiązanie, a przywiązanie tworzy lęk, że czegoś nie dostaniemy, lub nam to zabiorą. No i jak w takich warunkach zagadywać do kogoś. Tutaj potrzeba odnieść się do czegoś bardziej wartościowego niż nasze oczekiwania i obawy, poszukać przyjemność przebywania z ludźmi jako wartości samej w sobie, niezależnie od tego czy spełnią oczekiwania czy nie.


N gru 31, 2017 1:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ja, mnie, mój, czyli taniec życia...ze sobą
domgo napisał(a):
Inaczej mówiąc radzi porzucić tę gonitwę myśli, zdystansować się do niej. Jest odpowiednio piękna czy nie jest (jest godna mojej uwagi czy nie), jest tradycyjna katoliczką czy nie (nie będzie z nią kłopotu), jest czysta i nieskalana, spełnia moje oczekiwania, zechce mnie, czy aby nie za piękna i nie za mądra i nie za czysta (tutaj też może być kłopot, tyle że innego rodzaju). Pragnienia, pożądanie, tworzy przywiązanie, a przywiązanie tworzy lęk, że czegoś nie dostaniemy, lub nam to zabiorą. No i jak w takich warunkach zagadywać do kogoś. Tutaj potrzeba odnieść się do czegoś bardziej wartościowego niż nasze oczekiwania i obawy, poszukać przyjemność przebywania z ludźmi jako wartości samej w sobie, niezależnie od tego czy spełnią oczekiwania czy nie.
I przede wszystkim - przestać patrzeć tylko na siebie i to czego się pragnie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 01, 2018 12:24 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ja, mnie, mój, czyli taniec życia...ze sobą
Barney napisał(a):
domgo napisał(a):
Inaczej mówiąc radzi porzucić tę gonitwę myśli, zdystansować się do niej. Jest odpowiednio piękna czy nie jest (jest godna mojej uwagi czy nie), jest tradycyjna katoliczką czy nie (nie będzie z nią kłopotu), jest czysta i nieskalana, spełnia moje oczekiwania, zechce mnie, czy aby nie za piękna i nie za mądra i nie za czysta (tutaj też może być kłopot, tyle że innego rodzaju). Pragnienia, pożądanie, tworzy przywiązanie, a przywiązanie tworzy lęk, że czegoś nie dostaniemy, lub nam to zabiorą. No i jak w takich warunkach zagadywać do kogoś. Tutaj potrzeba odnieść się do czegoś bardziej wartościowego niż nasze oczekiwania i obawy, poszukać przyjemność przebywania z ludźmi jako wartości samej w sobie, niezależnie od tego czy spełnią oczekiwania czy nie.
I przede wszystkim - przestać patrzeć tylko na siebie i to czego się pragnie.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć jak "przestać patrzeć tylko na siebie i to czego się pragnie". Egoizm, skoncentrowanie na sobie, wynika bezpośrednio z instynktu samozachowawczego, a to jest instynkt dużego kalibru. Przestać patrzeć na siebie, to jakby "zabić" siebie*. Pozbawić się pragnień, to jakby "wyłączyć energię", wybrać "wegetatywną" wersję przeżywania**.

Oczywiście równie dobrze można (i należy), spojrzeć na wypowiedź Barneya jak na wskazanie na rzeczywistość, a nie jak na dosłowny opis rzeczywistości. W końcu aby odnaleźć życie trzeba je stracić, aby odnaleźć siebie trzeba wyrzec się siebie. Pisze też o tym "autorka" tego wątku w jednozdaniowym słowie wstępnym (przez to bardzo skąpym i enigmatycznym :wink: ). Przypomnę: "Wydzieliłam wątek, w którym widać, ale jednocześnie nie widać braku miłości do siebie samego". Tutaj wracamy do pytania jak to (stracić życie aby je odnaleźć, wyrzec się siebie aby odnaleźć siebie) zrobić.

Nie można osiągnąć tego przez totalną negację samego siebie. Jest to możliwe poprzez odniesienie się do uniwersalnych wartości, zapośredniczenie (siebie o nie), otwarcie się na tą rzeczywistość, poddanie się jej, które (jeśli jest praktykowane na co dzień) daje poczucie sprawczości, realizacji, pokoju we własnym życiu.


*Przestać patrzeć na siebie, może znaczyć też, wybrać ślepotę, nie dostrzegać zmieniania jednej formy egoizmu na drugą...

**...I być z tego zadowolonym, pogodzić się z tym


Pn sty 01, 2018 3:36 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2017 8:09 pm
Posty: 126
Lokalizacja: pomorskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
equuleuss napisał(a):

Ale muszą mieć coś konkretnego do powiedzenia, bo takie paplanie jęzorem to na dłuższą i krótszą metę jest bezsensowne. Mogłabym porozmawiać o splątaniu kwantowym lub technologii przyszłości i tym facet mógłby mnie ująć.

Raczej się nie znam na naukach ścisłych :roll: , ale usłyszawszy coś takiego w towarzystwie mógłbym zadać pytanie poboczne:, Na czym to polega? I co to w ogóle jest to splątanie kwantowe? Z drugiej strony wiedząc, że osoba, która mi się podoba w swoich zainteresowaniach ma fizykę zacząłbym o tej fizyce czytać albo zadałbym inne pytanie np., Co sądzisz o hipotezie wielu wszechświatów? Czy jest ona realna itd. :P

_________________
Smutek dzielony na pół jest połową smutku.
beztalencie


Wt sty 02, 2018 7:38 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
ESI napisał(a):
Raczej się nie znam na naukach ścisłych :roll: , ale usłyszawszy coś takiego w towarzystwie mógłbym zadać pytanie poboczne:, Na czym to polega?


A on by Ci na to:

Zbiór złożonych łańcuchów, wyrażeń regularnych z elementami neutralnej konkatenacji powoduje ambiwalentną permutację achromatyczną, w diagonalnej płaszczyźnie współrzędnych kartezjańskich.

Zadowolona?


Wt sty 02, 2018 11:50 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
PeterW napisał(a):
Dodam od siebie - popierając to co ZYL napisał - traktuj kobiety jak ludzi, jak hm.. siebie. Ludzi którzy mają swoje słabostki, ale też i dobro. Piękno to nie tylko powłoka zewnętrzna, bardzo z resztą wypaczona przez kolorowe pisemka i reklamy (tam każda modelka jest potraktowana wielokrotnie Photoshopem). Piękno to i wnętrze. Jak gdzieś ktoś tu powiedział (Barney?) dla kochającego mężczyzny jego kobieta jest najpiękniejsza, mimo że się nigdy nie zakwalifikuje do Miss Universe..
Zajmuj się jakimiś pasjami, nie tylko informatyką, no chyba że.. Możesz pisać wiersze w kodzie (co prawda raczej takie z angielska, ale to zawsze coś). Kiedyś pasjonowałem się Perlem (taki język skryptowy, bardzo wydajny z tych które nazywa się Kołem Gospodyń Wiejskich). Wpadła mi w ręce książka autora tego języka (Wall'a?). Gruba księga, opisująca z detalami niuanse tego języka. Na końcu raczej jako ciekawostka - przedstawione zostały wiersze paru maniaków napisane w tym języku (oczywiście przy użyciu odpowiednich instrukcji kodu, a nie jako komentarz). Skrypty, które może nic sensownego nie robiły, ale były poprawnym kodem przetwarzanym przez kompilator i przede wszystkim były wierszami. Kobiety, bywają takie, lubią poezję.. To mogłoby być coś czym mógłbyś jednej czy drugiej zaimponować..

Z punktu widzenniie osoby wiierzecej wypadalo by aby widzec innego Czlowieka jako duszy podleglej Bogu, wtedy mamy kompletnie inne spojzenie na innego Czlowieka.


Wt sty 02, 2018 11:54 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 142 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL