Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 3:22 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Ja, mnie, mój, czyli taniec życia...ze sobą 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 19, 2017 2:22 pm
Posty: 357
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
ESI napisał(a):
Czy jak się modlę o dobrą żonę czy dostanę(to chyba nie jest dobre słowo) to, co ja uważam, że jest mi potrzebne czy to, co Bóg uważa, że jest mi potrzebne? :roll:


Gdyby Bóg dawał nam to co wydaje nam się, że jest potrzebne do szczęścia, kończylibyśmy najczęściej w rękach u Złego.


Śr gru 20, 2017 9:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
ESI napisał(a):
Czy jak się modlę o dobrą żonę czy dostanę(to chyba nie jest dobre słowo) to, co ja uważam, że jest mi potrzebne czy to, co Bóg uważa, że jest mi potrzebne? :roll:


W sensie modlisz się o ładną a być może dostaniesz brzydką a pobożną?


Śr gru 20, 2017 6:53 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz cze 14, 2012 10:23 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
ZYL napisał(a):
Gdyby Bóg dawał nam to co wydaje nam się, że jest potrzebne do szczęścia, kończylibyśmy najczęściej w rękach u Złego.

Może czasem nawet było by to konieczne, aby człowiek naprawdę zweryfikował swe pragnienia oraz poznał ich konsekwencje. Może to również działać w drugą stronę, długotrwałe oczekiwanie na zamierzone efekty, może spowodować frustrację a w konsekwencji odejście od Boga.


Śr gru 20, 2017 7:57 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2017 8:09 pm
Posty: 126
Lokalizacja: pomorskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
equuleuss napisał(a):
ESI napisał(a):
Czy jak się modlę o dobrą żonę czy dostanę(to chyba nie jest dobre słowo) to, co ja uważam, że jest mi potrzebne czy to, co Bóg uważa, że jest mi potrzebne? :roll:


W sensie modlisz się o ładną a być może dostaniesz brzydką a pobożną?

Nie.Mi bardziej chodzi o charakter/osobowość. Natomiast samo piękno zależy od oczu patrzącego. :PPPP (banał) Mnie np. w liceum brano za geja tylko, dlatego że nie chciało mi się podrywać do dziewczyny, która mi się przyglądała(niezwykle urodziwej) tzn. zawszę sądziłem, że „Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.” No to chyba tyle. xD

_________________
Smutek dzielony na pół jest połową smutku.
beztalencie


Śr gru 20, 2017 8:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
ESI napisał(a):
Nie.Mi bardziej chodzi o charakter/osobowość.


Skoro Bóg daje tylko rzeczy dobre to jak mógłby Ci dać coś odwrotnego?

Cytuj:
Mnie np. w liceum brano za geja tylko, dlatego że nie chciało mi się podrywać do dziewczyny, która mi się przyglądała(niezwykle urodziwej) tzn. zawszę sądziłem, że „Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.”


Słuchaj, ale Ty nawet nie dałeś jej szansy aby patrzeć w jednym kierunku. Nie było z Twojej strony żadnego gestu inicjatywy i w sumie nawet nie poznałeś tej dziewczyny. To do Ciebie należało aby rozwinąć znajomość i wtedy przekonałbyś się poznając ją czy bylibyście w stanie patrzeć w jednym kierunku. Najpierw trzeba się poznać aby to stwierdzić, a aby się poznać lepiej to trzeba zrobić jakiś krok. A jak Tobie się nie chce to cóż, dziewczyna miała księcia podrywać? Kobieta może dać sygnały, reszta należy do faceta.


Cz gru 21, 2017 6:36 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2017 8:09 pm
Posty: 126
Lokalizacja: pomorskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Nie jestem pewien czy Bóg daje tylko dobre rzeczy skoro ludzie w małżeństwach się rozchodzą, (co w zasadzie również podkreślasz w swoich postach).

Zwykle mówię na tyle dużo(w danej grupie osób), że gdyby dana dziewczyna chciała pogłębić znajomość to by to zrobiła (nawet nieśmiałe osoby potrafią reagować na bodźce zewnętrzne).

_________________
Smutek dzielony na pół jest połową smutku.
beztalencie


So gru 23, 2017 9:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7279
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Teraz dopiero (w porównaniu z tym co było przed laty) doceniam dopiero takie rzeczy jak trud czy cierpienie. Przedtem może było to spowodowane moim czymś w rodzaju Aspergera, bo traktowałem Boga raczej jako superkomputer, gdzie naciska się guzik i dostajemy wynik. Po pierwszym nawróceniu miałem pokusę traktować Go jak jakiegoś dżinna na usługi.
Tak samo kiedyś oburzałem się na cierpienie człowieka czy zwierzaczka a byłem całkiem głuchy na cierpienie Boga, bo był "czymś" w rodzaju superkomputera.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr gru 27, 2017 1:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7279
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Mogę zauważyć na przykład na tym forum, że gdy ktoś coś piszę, to pierwsza myśl jest by coś odpisać, potem jest inna by odpisać inaczej. A tymczasem okazuje się często najlepiej gdy na coś nie odpisuję, a gdy już "muszę" to na przykład dobre jest skrócenie z dwóch zdań do jednego zdania.
Mowa jest srebrem a milczenie złotem.

Cytuj:
Do mędrca Sokratesa wpada znajomy i w drzwiach już mówi: "Słuchaj, Sokratesie, co ja ci opowiem!". Ale Sokrates przerywa mu, mówiąc: "Przesiej jednak to przez trzy sita". Tamten zdumiony pyta: "O jakich sitach myślisz?". Na to mędrzec: "Pierwsze sito – czy to, co chcesz mi powiedzieć, jest dobre?". Znajomy: "Ależ skąd, wręcz odwrotnie!". Sokrates dalej: "Drugie sito – czy ta wiadomość jest prawdziwa?". Znajomy trochę zmieszany: "Nooo, nie zdążyłem sprawdzić, ale czy to takie ważne?". Sokrates ciągnie dalej: "Czy to jest konieczne, abyś mi mówił?". Znajomy: "Nooo, niekoniecznie, ale wszyscy już o tym mówią". Wtedy Sokrates: "Jeśli nie jest to dobre, prawdziwe i konieczne, to po co chcesz mi zatruwać tym myśli i serce?".

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt gru 29, 2017 7:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Milczeniem to się żony nie znajdzie. W relacjach damsko męskich wygrywają ci co klepią jęzorem.


So gru 30, 2017 12:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Ludzik napisał(a):
Milczeniem to się żony nie znajdzie. W relacjach damsko męskich wygrywają ci co klepią jęzorem.


Ale muszą mieć coś konkretnego do powiedzenia, bo takie paplanie jęzorem to na dłuższą i krótszą metę jest bezsensowne. Mogłabym porozmawiać o splątaniu kwantowym lub technologii przyszłości i tym facet mógłby mnie ująć. Ale takie szmery bajery to... lepiej milczeć.

ESI napisał(a):
Nie jestem pewien czy Bóg daje tylko dobre rzeczy skoro ludzie w małżeństwach się rozchodzą, (co w zasadzie również podkreślasz w swoich postach).


Nie jest jednak pewne czy modlili się o dobrą żonę / męża i czy ogólnie modlili się najpiej wspólnie o dobro swojego małżeństwa. Tak czy inaczej, zdarza się że ludzie się rozchodzą. Ale przecież tego Bóg nie chce, to ludzie dokonują wyborów, nie zawsze trafnych.


So gru 30, 2017 6:56 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
equuleuss napisał(a):
Ludzik napisał(a):
Milczeniem to się żony nie znajdzie. W relacjach damsko męskich wygrywają ci co klepią jęzorem.


Ale muszą mieć coś konkretnego do powiedzenia, bo takie paplanie jęzorem to na dłuższą i krótszą metę jest bezsensowne. Mogłabym porozmawiać o splątaniu kwantowym lub technologii przyszłości i tym facet mógłby mnie ująć. Ale takie szmery bajery to... lepiej milczeć.


W praktyce to jednak na początku znajomości wygrywają ci co bajerują dziewczyny gadając o niczym. Tak jak psy szczekają, jak koty miauczą, tak ludzie bajerują. Bardzo zazdroszczę im tej umiejętności.


So gru 30, 2017 8:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Ludziku, przyjmij radę kogoś, kto ma już swój wiek, nie jest (ani nigdy nie był) szczególnie przystojny, a (uwaga: brak skromności) nigdy nie miał kłopotów w nawiązaniu kontaktu z dziewczyną (a w końcu wybrał najlepszą, jaką można sobie wyobrazić i Ona uczyniła mu ten zaszczyt, że została jego Żoną).

Nie znajdziesz (w każdym razie dobrej) dziewczyny ze swoim podejściem: to jest z zapatrzeniem w siebie, w swoje rzekomo nieodparte "potrzeby" itd.
Nie znajdziesz jej, póki nie zrozumiesz, że to wcale nie polega na tym, że ktoś ma lepszą gadkę, albo coś tam innego.
To wszytko oczywiście ułatwia, ale kluczem jest to, że nawiązujesz relację. Nie relację z kimkolwiek, byle mógł CIę zaspokoić (fizycznie czy emocjonalnie) ale z drugą osobą.
Drugą osobą, która chce być przez Ciebie traktowana jako osoba, a nie jako obiekt seksualny czy nawet "dziewczyna do poderwania".
Nie może być też tak, że pojdziesz w kogokolwiek, kto tylko zechce zwrócić na Ciebie uwagę.
Ta osoba chce być dla Ciebie jedyna, nie jako ta, co "się dała poderwać" albo "się nawinęła", na którą zwróciłeś uwagę bo "masz potrzeby".

Oderwij się od zapatrzenia we własne potrzeby. Trochę empatii. Zaciekaw się innymi osobami, słuchaj ich, spróbuj je zrozumieć.
I nie tylko po to, by potem poderwać.
Być może się zakochasz, być może "zaiskrzy" z drugiej strony. A może nie.
Ta osoba tez ma prawo CIę nie chcieć,. Ale może będzie chciała, jesli dasz jej szansę, traktując ją jako człowieka, a nie "obiekt o przeciwnej płci".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So gru 30, 2017 9:37 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Barney, Twoja porada jest dla kogoś kto ma jakieś relacje z dziewczynami, a nie dla kogoś kto tych relacji nie ma w ogóle.

Realia są takie, że jak nie jesteś atrakcyjny dla dziewczyny (jak nie po wyglądzie to właśnie po bajerze i pewności siebie) to nie będzie chciała Cię poznać i żadnej relacji nie będzie.


N gru 31, 2017 2:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Ludzik napisał(a):
W praktyce to jednak na początku znajomości wygrywają ci co bajerują dziewczyny gadając o niczym.


A mnie takie coś by zirytowało raczej.


P.S. Barney dobrze prawi.


N gru 31, 2017 2:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
equuleuss napisał(a):
Ludzik napisał(a):
W praktyce to jednak na początku znajomości wygrywają ci co bajerują dziewczyny gadając o niczym.


A mnie takie coś by zirytowało raczej.


P.S. Barney dobrze prawi.

Tutaj akurat Ludzik-troll ma rację, bo relacja to drugi etap znajomości, więc porady jak podtrzymywać ogień są nieprzydatne dla kogoś kto go nie potrafi go rozpalić.


N gru 31, 2017 6:02 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 162 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL