Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 5:42 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy może być powołanie do programowania? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy może być powołanie do programowania?
Zawsze chodziłem spać o 0 godzinie. Jest już 2 a ja dalej kodzę, a rano będę zdychał, bo muszę wstać o 7 i znów będę zdychał. Chyba, że znów się nie ogolę, nie umyję zębów i głowy by zoaszczędzić te 10 min. i zęby umyję w pracy :D

equuleuss napisał(a):
Ludzik, myślę ze gdybyś poznał dziewczynę i zakochał się, to wtedy spojrzałbyś na to nieco inaczej, być może wtedy nie byłoby to takim priorytetem, a Ty nie byłbyś takim nerdem / geekiem, a piszę to w pozytywnym znaczeniu.

to bym rzucił wszystko w jasną cholerę :D Programiści powiadają: "albo żona albo programowanie". Powiadają też, że pierwszy program w nauczaniu języków programowania nie powinien wyświetlać na ekranie "Hello World" tylko "Goodbye World".
equuleuss napisał(a):
Podobno pierwsze powołanie człowieka to powołanie do małżeństwa, powołanie do stanu zakonnego jest rezygnacją z tego pierwszego powołania

no to mi się rzeczywistości nie trzyma - nie wszyscy się rodzą zdolni do małżeństwa.


Pt lis 17, 2017 3:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy może być powołanie do programowania?
Ludzik napisał(a):
Zawsze chodziłem spać o 0 godzinie. Jest już 2 a ja dalej kodzę, a rano będę zdychał, bo muszę wstać o 7 i znów będę zdychał.


Artysta nie śpi, artysta tworzy w nocy, noc to pora dla artysty. Programista być może ma podobnie.

Cytuj:
Programiści powiadają: "albo żona albo programowanie".


A co jeśli żona będzie programistą?

Cytuj:
no to mi się rzeczywistości nie trzyma - nie wszyscy się rodzą zdolni do małżeństwa.


Tak, nie każdy jest zdolny do małżeństwa, ale to nie przekreśla tego że małżeństwo jest tym pierwszym powołaniem, po prostu te osoby nie są zdolne wypełnić tego powołania z różnych powodów.


Pt lis 17, 2017 3:58 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6816
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy może być powołanie do programowania?
Ludzik. Taka rada od starego capa:
Znajdź pewną harmonię w życiu. Ustal sobie rozsądne przedziały czasowe na pracę, na naukę i wypoczynek. Wypoczynek jest także ważny. Życie Ci minie, a Ty wymięty i niedospany - może tak być - nic nie osiągniesz i stracisz radość z życia. Życie to nie tylko praca, życie to życie- to dar, którym należy się cieszyć. Siedzisz pewnie tak długo nocami, bo zmagasz się, że jakiś kod nie daje się odpalić i grzebiesz w nim i grzebiesz. A tymczasem jak nie wychodzi - daj sobie pauzę. Prześpij się z tym problemem, przespaceruj, pomódl - nie myśląc o tym problemie. Rozwiązanie prędzej czy później "samo" się nasunie. Po prostu trzeba mieć do tego co się robi pewien dystans.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt lis 17, 2017 8:56 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy może być powołanie do programowania?
Ludzik napisał(a):
czyli, że uważacie, że takie poświęcenie się kodowaniu jest złe? Bo odkąd mnie wciągnęło to mój dzień wygląda tak:

rano: czytam fora programistów
w pracy: między zadaniami uczę się programowania, refaktoryzuje swój kod, programuję sobie
po pracy: przez 2-4 godz. (jak usiądę to nie mogę przestać) klepię kod i się uczę programować i czytam o programowaniu.

Przez to przestałem się wysypiać, przestałem sprzatać, nie prasuję ubrań - chodzę w pogniecionych, jem byle co. A na plus zmieniło się to, że każdy kolejny dzień ma dla mnie sens i mnie cieszy, bo z kazdym kolejnym dniem umiem coraz więcej i coraz więcej kodu jest w moich projektach. Pozwala mi się to też oderwać od smutku z powodu braku żony.

Czarno to widzę.
Poświęcenie się dowolnej pasji jest owszem wciągające. Lecz nie może stać się całym naszym życiem. Nie może przesłonić nam innych powinności z racji naszego istnienia.
To wciągnięcie powoduje że to co robimy, jest nie do odrobienia przez innych. Bo jest w tym aż tyle zaangażowania. Lecz choć Bóg daje nam talenty, to nie wymaga od nas by one nas zdominowały w całości, z tego co piszesz to tak jest.
W żadnym razie nie może samo programowanie, być niczym powołanie zakonne. Bo te obejmują służbę człowiekowi, niezbędnej do ratowania tego człowieka, jest to misja. Co do misyjności programowania, to jedynie jakaś dbałość by nikt tym i innymi oprogramowaniami nie wyrządzał innym krzywdy, wpisywała by się w powołanie do programowania jako misja, nawet zakonna. Taki kierunek, zwłaszcza powiązany z stylem typu zakonnego, jest arcytrudnym bo trzeba być mocno przewidującym. A samo już programowanie, jest pochłaniające ciebie także w całości.
Inaczej będziesz jak wielu murzynem roboczym, wykorzystanym przez innych do łatwego zysku. Będąc już w zakonie, taka działalność była by dobrze spożytkowana, w służbie człowiekowi.

Znam co to programować bo próbowałem kiedyś tego, jak wielu spraw tego świata. Skończyło to się szybko jak zmęczenie dało znać o sobie, zaczęło po prostu od tego zajęcia, huczeć ciągle mi w głowie.


Pt lis 17, 2017 9:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy może być powołanie do programowania?
Doskonale Cię rozumiem Ludzik. Nie jestem programistą, ale potrzebuję czasami napisać jakiś skrypt lub programik. Kiedy się tym zajmuję, to staję się hiperskupiony i potrafię siedzieć przez całą noc dopóki nie skończę. Dzieje się tak pomimo tego, że normalnie jestem lekko nadpobudliwy. Np. rzadko kiedy jestem w stanie obejrzeć cały film bez robienia przerw.

Moim zdaniem właśnie w takich chwilach jesteśmy w Królestwie. Kiedy czerpiemy radość oraz spokój z pracy oraz z codziennych czynności. Uważam, że naszym powołaniem jest robienie tego, co kochamy i czym możemy dzielić się z innymi. Programowanie zdecydowanie może być taką rzeczą.

Oczywiście tak, jak we wszystkim, trzeba zachować umiar, ale o tym już pisali poprzednicy.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pt lis 17, 2017 12:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy może być powołanie do programowania?
Ludzik napisał(a):

Tak się składa, że jest to bardzo czasochłonne zajęcie i bardzo wciągające. Świat zewnętrzny przestaje istnieć. Człowiek przestjae mieć czas na cokolwiek (poza Panem Bogiem oczywiście, bo na Niego jest zawsze czas) dlatego np. programiści często nie dbają o wygląd.


Baaaardzo wciągające, podobnie jak granie, :chat: facebookowanie i gra w karty.
Dzięki tej ostatniej wymyślono sanwicze przecież.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pt lis 17, 2017 2:33 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy może być powołanie do programowania?
witoldm napisał(a):
Znam co to programować bo próbowałem kiedyś tego, jak wielu spraw tego świata. Skończyło to się szybko jak zmęczenie dało znać o sobie, zaczęło po prostu od tego zajęcia, huczeć ciągle mi w głowie.

hehe, mi na początku huczało w głowie po 4 godzinach nauki programowania. Teraz już się wyrobiłem i mi nie huczy.

Dzięki za wpis Boro. :)


Pt lis 17, 2017 7:29 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy może być powołanie do programowania?
Chyba przedawkowałem, bo programuję nawet przez sen. Śniło mi się już nie pamiętam co, ale zacząłem kodować bloki try{} catch{} dodając do tego snu odpowiedni komunikat na dane zdarzenie co ta niewiasta ze snu mi gadała. (widziałem kod tego snu) Tuż po obudzeniu, pomyślałem se, o szybko trzeba zapisać i teraz jak znów mi się będą śnić te głupoty to dostanę komunikat.


Śr lis 22, 2017 8:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy może być powołanie do programowania?
ja kiedyś jak 3 dni zbierałem jagody (na skup) to też o jagodach śniłem.. zresztą nawet jak nie spałem a oczy zamknąłem to zaczynałem widzieć jagody,... zdecydowanie zrób sobie przerwę!

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Śr lis 22, 2017 9:17 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy może być powołanie do programowania?
Ja kiedyś kupiłem książkę do matematyki, potem mnie w nocy męczyła, więc już do niej nie zaglądałem, była za trudna,

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr lis 22, 2017 3:23 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 150 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL