Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:57 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Chwała mugolom! 

Uważam że książka Harry Potter
Jest ciekawą, niewinną lekturą 36%  36%  [ 8 ]
Jest nudna 23%  23%  [ 5 ]
Autorka nieświadomie dopuściła się służenia złu 9%  9%  [ 2 ]
Książka celowo odwodzi od Boga i chrześcijaństwa 14%  14%  [ 3 ]
Inne 18%  18%  [ 4 ]
Liczba głosów : 22

 Chwała mugolom! 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
Bardziej niż te 10 punktów, to mnie martwi ten majątek autorki.
Zaraz przypomina mi się trzecia pokusa Chrystusa.
Ale z drugiej strony , ten filmik przekonuje mnie in plus do Pottera:
https://www.youtube.com/watch?v=vXZOqp7z_bI

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz kwi 16, 2020 4:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
I ze wszystkich autorow, ktorzy osiagneli sukces, martwi Cie akurat jej majatek?

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz kwi 16, 2020 5:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
owszem

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz kwi 16, 2020 5:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
Andy72, za bardzo według mnie skupiasz się na szukaniu jakichś spiskowych teorii i na siłę dopatrujesz się w tym wszystkim drugiego dna.

Rowling jest bogata, książki dobrze się sprzedały, ale co z tego? Miała pomysł, napisała, reklama zrobiła swoje, pojawiły się ekranizacje i gry, więc ma hajs. Tyle.

A te punkty są tak niedorzeczne, że nawet szkoda je komentować.

Odniosę się do jednego absurdalnego zarzutu:

2. Hogwart, szkoła magii i czarodziejstwa, jest zamkniętym światem przemocy i grozy, przekleństw i uroków, ideologii rasistowskiej i ofiar krwi, obrzydliwości i opętania.

Kompletna bzdura i głupota.

Po pierwsze, to jakim to szkoła jest zamkniętym światem przemocy? W szkołach prawdziwych, do takich co chodziliśmy było i jest więcej szeroko rozumianej przemocy. Uroków? No jak to w fantasy...a tu mamy szkołę magii, więc są te całe "uroki" (swoją droga jako tylko dodatek do całej fabuły) ; ideologia rasistowska - tutaj można się tylko serdecznie uśmiać :-D

A kto niby jest tam tym rasistą jak nie ci "źli" - których postępowanie od razu jest piętnowane? Morderca Lord Voldemort, bogaty Lucjusz Malfoy, jego synalek Draco, który poniża, ośmiesza, atakuje innych, i jego tępe osiłki Crabbe i Goyle (po naszemu bezmózgi) - tak są tam przedstawieni rasiści, czyli zwolennicy w powieści idei "czystej krwi" (czarodziej to tylko ten, kto urodził się w magicznej rodzinie, a nie taki, który miał tylko jedno z rodziców czarodzieja albo w ogóle niemagicznych rodziców) ; tam to jest wyraźnie potępiane i negowane a nie gloryfikowane. Ta pani w ogóle nie czytała książek, i stąd cały ten jazgot...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz kwi 16, 2020 7:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
Andy72 napisał(a):
owszem

A dlaczegóż to?

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz kwi 16, 2020 10:11 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
mniszek_pospolity,

No niestety muszę Ci przyznać racje nie przeczytałem książki. Bardziej filmy oglądałem ale traktuje to jako bajke,to ja osobiście tak ją traktuje,a nie wiem jak inni. .Bo ja tak bardziej wybiórczo patrzyłem na tą książke. Ale to co, osoby które nie przeczytały dokładnie takiej ksiazki to nie mogą zabierać głosu ??

Jeszcze dodatkowo powiem ,ze jeśli ktos traktuje tę ksiązkę jako bajkę to w porządku, jak ktos ma dystans do tego świata bajki..Poza tym katolicy zabraniają ją czytać ogólnie...

Najgorzej może być jak fani zaczną robić te zaklęcia i wymieniać je..


Pt kwi 17, 2020 10:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
Piotr9000 napisał(a):
Najgorzej może być jak fani zaczną robić te zaklęcia i wymieniać je..

I co sie wted stanie? A co sie stanie jak powiem "abrakadabra" albo "hokus pokus"? :-D

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Pt kwi 17, 2020 10:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
Cytuj:
mniszek_pospolity,

No niestety muszę Ci przyznać racje nie przeczytałem książki. Bardziej filmy oglądałem ale traktuje to jako bajke,to ja osobiście tak ją traktuje,a nie wiem jak inni. .Bo ja tak bardziej wybiórczo patrzyłem na tą książke. Ale to co, osoby które nie przeczytały dokładnie takiej ksiazki to nie mogą zabierać głosu ??

Jeszcze dodatkowo powiem ,ze jeśli ktos traktuje tę ksiązkę jako bajkę to w porządku, jak ktos ma dystans do tego świata bajki..Poza tym katolicy zabraniają ją czytać ogólnie...

Najgorzej może być jak fani zaczną robić te zaklęcia i wymieniać je..


Każdy może zabierać głos, tylko taka opinia nie jest wtedy w żaden sposób miarodajna i obiektywna. Ja np. nie znam się na życiu i zwyczajach kangurów, więc o nich nie piszę, nie wypowiadam się. Tak jak nie leciałem samolotem, to mogę sobie pisać, że to niebezpieczne i straszne albo bardzo bezpieczne i super przyjemne, ale ile takie zdanie jest wówczas warte?

Jacy katolicy jej zabraniają czytać? Mamy jakieś oficjalne stanowisko Kościoła? Znałem bardzo wielu księży, zakonników, którzy czytali te książki, oglądali filmy i nadal trwają mocno przy Bogu i innych do Niego prowadzą przez swoją posługę duszpasterską. Taki znany chyba wszystkim o. Szustak głosił nawet kazania w oparciu o serię Rowling (pomijam czy to dobrze czy źle, bo jednak Ewangelia byłaby bardziej odpowiednia niż lektura o chłopcu latającym na miotle ;)

Filmy to co innego, bo jak wspominałem wcześniej wiele w nich pominięto a dodatkowo dodano sceny i wątki, które się w książce w ogóle nie pojawiają.

Tak, jak ktoś po przeczytaniu HP ma zamiar przestać chodzić do kościoła, uczestniczyć we Mszy Świętej, odmawiać różaniec, modlić się itd., to niech nie czyta. Osobiście nie wiem jak bajka/fantasy mogą mieć jakikolwiek wpływ na czyjeś życie duchowe, wewnętrzne. Słonia Trąbalskiego i Kopciuszka też nie należy czytać?

Okultyzm i satanizm to dwie inne kategorie, i HP nie ma z tymi demonicznymi rytuałami nic wspólnego. To tylko i wyłącznie forma rozrywki, nic więcej. Nie jest to może jakieś wybitne dzieło pod względem literackim, ale doszukiwanie się w nim wszystkiego co tylko złe jest grubą przesadą.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt kwi 17, 2020 11:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
mniszek_pospolity napisał(a):
Osobiście nie wiem jak bajka/fantasy mogą mieć jakikolwiek wpływ na czyjeś życie duchowe, wewnętrzne.

Może to działać tak:
Człowiek młody lub stary, po zapoznaniu się z pewną ilością bajek/fantasy może zacząć traktować w taki sam sposób Biblię, jako kolejną bajkę/fantasy. Jeśli nie nasiąknął religią dostatecznie mocno, ma w sobie zdolność do nieokłamywania samego siebie, to właściwie nie może postąpić inaczej. Tego chyba boją się wrogowie książek o Harrym Potterze i dlatego wymyślają te pierdoły o satanizmie i okultyzmie.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pt kwi 17, 2020 12:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
Sluszna uwaga. Religijni przywodcy zawsze zwalczali wszystko, co mogloy poszerzyc swiadomosc wyznawcow.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Pt kwi 17, 2020 3:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
Coś z innej beczki "Gwiezdne wojny"
krótki filmik Jak rodzi sie tyrania: https://www.youtube.com/watch?v=FlQG9htiBII
myślę że Grzegorz Braun ma inną interpretację tego filmu....

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So kwi 18, 2020 4:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
"Gwiezdne wojny" to niestety nie moja bajka... Słabo znam filmy. Wiem, że jest tam tylko ktoś taki jak Lord Vader (?), mistrz Yoda, Luke Skywalker i że grał tam Harrison Ford. Tyle. Trzeba pytać "specjalistów" ;)

Tymczasem dziś w tv HP, więc chyba sobie obejrzę ^^ ;d

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So kwi 18, 2020 7:07 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz cze 20, 2019 8:17 pm
Posty: 100
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
Ja tak ogólnie to zgadzam się z Mniszkiem :) Bardzo lubię Harrego Pottera i nie rozumiem, dlaczego filmy i książki są uznane za zagrożenie duchowe. Jeśli mamy do czynienia z dojrzałym odbiorcą, to chyba jasne dla takiej osoby, że Harry Potter to gatunek literatury fantastycznej. "Akademia Pana Kleksa" jakoś nikomu nie przeszkadza, a też jest o szkole magii i baśni itp. W Harrym co prawda jest więcej mroku, ale można tam odnaleźć także, m.in. postawy bohaterów, godne naśladowania. Dojrzały odbiorca potrafi odróżnić rzeczywistość od fantazji, a zarazem w każdym gatunku fantasy może odnaleźć pomocne metafory do swojego życia. W Harrym, tak jak we wszystkich najlepszych filmach najważniejsza jest walka dobra ze złem.


N kwi 19, 2020 8:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
Czego to ludzie podczas kwarantanny przymusowej w domach nie wymyślą... tego się dopatrzono w filmie (3 część ekranizacji) - ciekawe doprawdy...

https://film.interia.pl/wiadomosci/news-ukryta-scena-seksu-w-filmie-o-harrym-potterze-zaskakujace-od,nId,4523833#iwa_source=worthsee

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So maja 30, 2020 11:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
Głodnemu chleb na myśli :lol:
albo komuś się wszystko z d... kojarzy - jak było w pewnym dowcipie.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


So maja 30, 2020 11:32 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL