Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:23 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Świadome sny 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
przepraszam napisał(a):
Doświadczyłem zarówno świadomych snów jak i OOBE. Nie ma w tym nic duchowego. To zwykłe zakłócenia umysłu i nic więcej choć czasem przesłania stamtąd płynące wydają się bardzo głębokie.


To nie są zwykłe zakłócenia umysłu. Wprowdzasz się w ten stan świadomie. I to jest zagrożeniem duchowym ponieważ ten stan jest wykorzystywany przez świat istot duchowych, przez złe duchy. Zły duch działa w szczególności na sferę psychiki.

Człowiek nie doświadcza lucid dream i OOBE w sposób naturalny i spontaniczny, ale wprowdza się w to za pomocą pewnego rodzaju technik. Może czasem zdarzy się coś takiego jak uczucie snu w śnie, to znaczy śnisz i jesteś świadomy że śnisz, ale to odbywa się w stanie snu i wtedy jest niezależne, ot, raczej wytwór mózgu, jednak w przypadku wprowadzania się w stan lucid dream sprawa wygląda już inaczej. Tym bardziej że ten stan jest swego rodzaju ''wędrówką astralną'', wokół tego zjawiska jest przecież stworzona silna otoczka duchowa, świadomy sen to wyjście z ciała, podglądanie innych, to nawet akty, także seksualne, dokonywane w tym śnie połączonym ze swego rodzaju świadomością.

To jest niebezpieczne zarówno dla psychiki jak i sfery duchowej.


N lut 25, 2018 2:12 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
Equuleuss, najpierw trzeba odróżnić świat realny od fikcji. Bez mózgu te światy nazywane astralnymi nie istnieją, więc naprawdę szkoda czasu na te zabawy. Ich związek z realem jest żadny. Po wyjściu z ciała masz do czynienia tylko z kopią rzeczywistości która tkwi w umyśle i nic więcej. Nie ma punktu styczności między realem a astralem. Śmierć fizyczna kończy te zabawy i tyle.


N lut 25, 2018 2:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
equuleuss napisał(a):
Człowiek nie doświadcza lucid dream i OOBE w sposób naturalny i spontaniczny

Oczywiście, że doświadcza się świadomych snów spontanicznie. Nie wiem co miałoby być groźnego w zdawaniu sobie sprawy, że śpisz. Ty chyba tez nie wiesz.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N lut 25, 2018 3:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
Boro napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Człowiek nie doświadcza lucid dream i OOBE w sposób naturalny i spontaniczny

Oczywiście, że doświadcza się świadomych snów spontanicznie. Nie wiem co miałoby być groźnego w zdawaniu sobie sprawy, że śpisz. Ty chyba tez nie wiesz.


W dalszej części mojej wypowiedzi piszę o tym iż czasem można doświadczyć czegoś co można by nazwać ''świadomym snem'', ale lucid dream i OOBE nie jest stanem spontanicznym, lecz jest stanem osiąganym za pomocą pewnych technik, jest różnica pomiędzy spontanem a świadomym pakowaniem się w takie stany odmiennej świadomości.

przepraszam napisał(a):
Equuleuss, najpierw trzeba odróżnić świat realny od fikcji. Bez mózgu te światy nazywane astralnymi nie istnieją, więc naprawdę szkoda czasu na te zabawy. Ich związek z realem jest żadny. Po wyjściu z ciała masz do czynienia tylko z kopią rzeczywistości która tkwi w umyśle i nic więcej. Nie ma punktu styczności między realem a astralem. Śmierć fizyczna kończy te zabawy i tyle.


Nie, nie jest tak jak piszesz do końca, świadectwa osób które bawią się tymi stanami wiele mówią na ten temat. Jest to niebezpieczna ''zabawa''. Poza tym, byty duchowe mają pole działania na ludzkiej psychice i to trzeba na poważnie brać pod uwagę.


N lut 25, 2018 3:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
equuleuss napisał(a):
jest różnica pomiędzy spontanem a świadomym pakowaniem się w takie stany odmiennej świadomości

Na czym polega ta różnica? Czym się różni spontaniczny świadomy sen od takiego wywołanego np. tzw. testami rzeczywistości?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N lut 25, 2018 4:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
Boro napisał(a):
Na czym polega ta różnica? Czym się różni spontaniczny świadomy sen od takiego wywołanego np. tzw. testami rzeczywistości?


Taka jak pomiędzy tym że wypaliłeś jointa przypadkowo i efekt znika nie pozostawiając nawet śladu, a tym że ktoś sięga po jointy świadomie a potem ładuje sobie w żyłę.


N lut 25, 2018 6:34 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
Cytuj:
Nie, nie jest tak jak piszesz do końca, świadectwa osób które bawią się tymi stanami wiele mówią na ten temat. Jest to niebezpieczna ''zabawa''. Poza tym, byty duchowe mają pole działania na ludzkiej psychice i to trzeba na poważnie brać pod uwagę.


Oczywiście nie wierzę w żadne byty duchowe więc nic mi do tego ale chcę ci zwrócić uwagę że zgodnie z tym co stoi w ewangelii byty duchowe mieszkają wyłącznie w ciałach. Nie ma innego ich zamieszkania żadnych piekieł ani życia pozagrobowego. Zauważ też że Jezus leczy zmieniając tylko ich numer domu. A to wpędza je w świnie, a to wysyła na pustynie skąd i tak wracają, i trzecia możliwość bierze je na siebie.


Pn lut 26, 2018 11:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
Cytuj:
ale chcę ci zwrócić uwagę że zgodnie z tym co stoi w ewangelii byty duchowe mieszkają wyłącznie w ciałach. Nie ma innego ich zamieszkania żadnych piekieł ani życia pozagrobowego
To chyba masz chłopie inną Ewangelię niż chrześcijanie :wink:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lut 26, 2018 12:34 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
Barney napisał(a):
Cytuj:
ale chcę ci zwrócić uwagę że zgodnie z tym co stoi w ewangelii byty duchowe mieszkają wyłącznie w ciałach. Nie ma innego ich zamieszkania żadnych piekieł ani życia pozagrobowego
To chyba masz chłopie inną Ewangelię niż chrześcijanie :wink:


"Bóg jest Bogiem żywych a nie umarłych" - mówi ci to coś?


Pn lut 26, 2018 12:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
equuleuss napisał(a):
Taka jak pomiędzy tym że wypaliłeś jointa przypadkowo i efekt znika nie pozostawiając nawet śladu, a tym że ktoś sięga po jointy świadomie a potem ładuje sobie w żyłę

Nie wiem jak można spalić jointa przez przypadek, ale rozumiem co masz na myśli :wink: Chodzi więc o częstotliwość. Czy możesz jednak wytłumaczyć na czym konkretnie polega zagrożenie wynikające ze świadomego snu? No i co jeśli ktoś miewa spontaniczne świadome sny niemalże każdej nocy, bo są takie przypadki. Innymi słowy, co jeśli ktoś przez przypadek codziennie wypala sztukę jarania? :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pn lut 26, 2018 1:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
przepraszam napisał(a):

Oczywiście nie wierzę w żadne byty duchowe więc nic mi do tego


To że Ty nie wierzysz w byty duchowe to nie znaczy że one nie istnieją. Można nie wierzyć w to że kwarki istnieją, ale istnieją, po prostu. Bo są rzeczywistością, niezależną od wiary jednostek.

Cytuj:
ale chcę ci zwrócić uwagę że zgodnie z tym co stoi w ewangelii byty duchowe mieszkają wyłącznie w ciałach. Nie ma innego ich zamieszkania żadnych piekieł ani życia pozagrobowego.


Nie wiem jaką Ewangelię czytałeś, ale raczej niewłaściwie ją zrozumiałeś, interpretując na swój własny sposób, tak jak jest to wygodnie do Twoich osobistych przekonań.

Boro napisał(a):
Nie wiem jak można spalić jointa przez przypadek, ale rozumiem co masz na myśli :wink: :


Można, tak jak można zjeść ciastko naładowane narkotykiem w Amsterdamie, poznasz dopiero wtedy kiedy poczujesz że jesteś na haju.

Cytuj:
Chodzi więc o częstotliwość.


Chodzi bardziej o postawę, intencję, to iż świadomie wkracza się w taki stan, manipulując psyche. Nie do konca wiadomo czy to aby nie wychodzi poza psyche.

Cytuj:
Czy możesz jednak wytłumaczyć na czym konkretnie polega zagrożenie wynikające ze świadomego snu?


Zagrożenie dla psychiki i dla duchowej sfery. Takie rozdwojenie nie jest korzystne dla psyche a w sferze duchowej przynosi nieciekawe owoce, wiele osób chce doświadczyć lucid dream albo OOBE aby spotkać duchowe istoty, aby mieć takiego przewodnika, aby odbyć astralną podróż poza ciałem, aby doznać ezoterycznej wiedzy, stanów wyższej świadomości, aby poczuć się bogami mając władzę nad kreowaniem swojej własnej rzeczywistości, również dla osiągnięcia seksualnej przyjemności.

To wszystko prowadzi do rozchwiania w psyche, a czasem taka osoba zyskuje nieproszonego gościa którego obecność odczuwa, wtedy konieczny jest egzorcysta.

Cytuj:
No i co jeśli ktoś miewa spontaniczne świadome sny niemalże każdej nocy, bo są takie przypadki. Innymi słowy, co jeśli ktoś przez przypadek codziennie wypala sztukę jarania?


Taka rzecz jest pewnego rodzaju zaburzeniem, z biologicznym podłożem. A to już inna historia niż świadome poszukiwanie ezoterycznych doznań.


Pn lut 26, 2018 2:05 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
equuleuss napisał(a):
przepraszam napisał(a):

Oczywiście nie wierzę w żadne byty duchowe więc nic mi do tego


To że Ty nie wierzysz w byty duchowe to nie znaczy że one nie istnieją. Można nie wierzyć w to że kwarki istnieją, ale istnieją, po prostu. Bo są rzeczywistością, niezależną od wiary jednostek.


Co do kwarków można je potwierdzić doświadczalnie choć sprawa jest bardziej złożona. Przyjmuje się ich istnienie bo dobrze tłumaczą pewne zjawiska. Natomiast co do bytów duchowych nic ich nie potwierdza więc niestety mylisz się. Po drugie popełniasz zwykły błąd logiczny. Piszesz że są niezależne od wiary tymczasem są zależne od wiary. Od twojej wiary którą uznajesz za rzeczywistość.
Cytuj:
Nie wiem jaką Ewangelię czytałeś, ale raczej niewłaściwie ją zrozumiałeś, interpretując na swój własny sposób, tak jak jest to wygodnie do Twoich osobistych przekonań.


Każdy ma prawo interpretować ją jak chce. Ja uważam że moja interpretacja jest właściwa, papież sądzi inaczej, trudno. Nie zamierzam rzucać na niego anatemy. ;-)


Pn lut 26, 2018 2:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
przepraszam napisał(a):
Co do kwarków można je potwierdzić doświadczalnie choć sprawa jest bardziej złożona. Przyjmuje się ich istnienie bo dobrze tłumaczą pewne zjawiska. Natomiast co do bytów duchowych nic ich nie potwierdza więc niestety mylisz się.


A przyznajesz że Ty możesz się mylić w swoich założeniach i w swojej niewierze w byty duchowe? Są pewne doświadczalne dowody na istnienie takich bytów.

Cytuj:
Każdy ma prawo interpretować ją jak chce.


Nie.

Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!


Pn lut 26, 2018 2:59 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
equuleuss napisał(a):
Cytuj:
Każdy ma prawo interpretować ją jak chce.


Nie.

Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!


Niestety znowu się mylisz. Listy Pawła powstały zanim zostały spisane ewangelie więc nie chodzi o te cztery ewangelie ale o nauczanie Pawła które w dodatku różniło się od nauczania brata Jezusa. Po drugie nie wszystkie listy i nie wszystkie fragmenty listów Pawła są autentyczne nie mówiąc już o innych listach które są zwykłymi apokryfami. Ale powtórzę to jeszcze raz to nie moja sprawa ale wasze wewnętrzne chrześcijańskie gierki w które nie zamierzam wchodzić.


Pn lut 26, 2018 3:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
Jeśli chcesz z nami dyskutować na gruncie Pisma Świętego, to sorry Winetou, ale musisz nagiąć się do naszych interpretacji. To tak jakbyś chciała dyskutować z matematykami o równaniach różniczkowych, po swojemu interpretując znak całki, czy operator różniczkowania.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn lut 26, 2018 3:36 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL