Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:47 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Świadome sny 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
equuleuss napisał(a):
Zagrożenie dla psychiki i dla duchowej sfery. Takie rozdwojenie nie jest korzystne dla psyche a w sferze duchowej przynosi nieciekawe owoce, wiele osób chce doświadczyć lucid dream albo OOBE aby spotkać duchowe istoty, aby mieć takiego przewodnika, aby odbyć astralną podróż poza ciałem, aby doznać ezoterycznej wiedzy, stanów wyższej świadomości, aby poczuć się bogami mając władzę nad kreowaniem swojej własnej rzeczywistości, również dla osiągnięcia seksualnej przyjemności.

Co do OOBE nie mam pewności czym jest ani na czym dokładnie polega, więc chwilowo przyznam Ci rację. Skupmy się na LD.
Stwierdziłeś kilka rzeczy, ale ja pytałem o uzasadnienie. Dlaczego uświadomienie sobie, że śpię miałoby mi w jakikolwiek sposób zaszkodzić? Skąd taki pomysł i jakie są argumenty na jego poparcie?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pn lut 26, 2018 3:43 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
Odpowiem ci na to pytanie choć nie jest do mnie adresowane. We wszystkim panuje zasada coś za coś. Jeśli chcesz wiedzieć musisz oddać część energii bo informacja kosztuje. A najśmieszniejsze jest to, że ta wiedza jest kompletnie bezwartościowa więc oddajesz energię za friko. Dlatego właśnie nie warto się w to pakować. W dodatku gdy będziesz potrzebował mocy nikt ci jej nie da. Co najwyżej poczęstuje prawym sierpowym. ;-)


Pn lut 26, 2018 9:56 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 30, 2006 10:19 am
Posty: 47
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
świadomych snów i doświadczeń poza ciałem miałem w życiu wiele i miewam tego typu stany zupełnie naturalnie od dawna .Są bardzo interesującym doświadczeniem które czasem nawet potrafi "wyjść" do świata realnego.
Nie stosuje żadnych technik aby to osiągnąć to się po prostu dzieje podejrzewam że wszyscy to mają ale nie wielka część ludzi to sobie potrafi przypomnieć rano.(z obserwacji też podejrzewam ze spora cześć po prostu ignoruje i bagatelizuje podchodzi leniwie boi się interpretować i zastanawiać )
martwi mnie jednak niebywały pesymizm co do śnienia oraz doświadczeń LD i OBE przecież one mocno wzbogacają życie i mogą stać się inspiracją zwiększać wrażliwość na odczuwanie przyrody czy odbieranie sztuki muzyki czy obrazów ... zwiększać poczucie estetyczne przy obcowaniu z przyrodą. Nakierowywać umysł na dostrzeganie pięknych szczegółów codzienności jak np piękny wschód słońca nawet jeśli jest on nad 'brudnym miastem' albo wesołe zachowania ptaków nawet jeśli jest zima tego typu 'cuda' zdarzają sie co dzień i moim zdaniem zaliczają sie do nich doświadczenia senne które ponadto potrafią mieć również bardzo wymierny charakter. (polecam książkę Liczenie Baranów Paula Martina gdzie jest np opisany sen wynalazcy igły do maszyny do szycia)
A dlaczego by nie wziąć śnienia na poważnie i nie zacząć czerpać z tego profity?
Jeden z piękniejszych snów LD jakie miałem to wtedy gdy śniło mi się osiedle i blok był brzydki wysoki szary(później zinterpretowałem to jako stan mojej duszy) ... spotkałem przyjaciela(ubrany luzacko w kurtkę szmacianą i czapkę bejsbolówkę ) który powiedział "powinniśmy tam przejść" i poszliśmy razem do klatki tego bloku(brzydka szara paskudna brudna) i zaczęliśmy wysoko wchodzić doszliśmy do mieszkania i weszliśmy do niego tam przy ławie siedziała para ludzi małżeństwo bliżej mi nie znane i ono powiedziało mi "jesteś zmęczony powinieneś zrobić sobie Sei Nun" nie mogłem zrozumieć tego słowa ale zgodziłem się wyszliśmy razem ale tym razem za blok po drugiej stronie gdzie była fenomenalna aleja z klonami które zdawały się świecić czerwienią a na jej końcu biło przyjemne 'gęste' niebywale ciepłe światło.Poczułem spokój i błogość ale nie poszedłem dalej.
Po obudzeniu się postanowiłem sprawdzić co to słowo znaczy okazało sie ze to jest Cantata Baha :D o tytule "Jesu, nun sei gepreiset"
https://www.youtube.com/watch?v=BHlhOh3vew4
nie uczyłem się Niemieckiego nie interesowałem sie też Bahem.
Inne ciekawsze ale bardziej "straszne doświadczenie" było kiedy we śnie badałem jakies tajemnicze podziemia które ciągnęły się i ciągnęły czułem ze moją rola jest zbadać te podziemia ze jestem jakimś badaczem naukowcem. Wreszcie znalazłem komnatę obszerną jakby grobową a na jej końcu był szkielet przybity do ściany przytroczony łańcuchami. Zblizyłem się do niego i spostrzegłem ze jest wielki i nie typowy gdyż ma również kościane skrzydła oraz diadem na głowie a raczej czaszce. Podszedłem zaczołem sie przyglądać w końcu postanowiłem zdjąć złoty diadem. Zrobiłem to i po badaniu zauważyłem że ma na wewnętrznej stronie napis "PANPHOBIEL". Był nie wyraźny powoli czytałem głośno każdą literę zupełnie tak jakbym miał to zapamiętać.
Po obudzeniu postanowiłem sprawdzić czy istnieje takie słowo.
okazało sie ze takie pojęcie istnieje panphobia oznacza Fobie wszystkiego albo lęk przed wszystkim EL to chyba od anioła jak gabriEL....
co ciekawe nigdy wcześniej o tym słowie nie słyszałem nie ma go też w polskiej wikipedii ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Panphobia
Podobnych snów bardziej lub mniej surrealistycznych jeszcze miałem wiele.Mógłbym o nich pisać i pisać :)

_________________
Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu


Wt lut 27, 2018 12:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome sny
Wydaje się niektórym że to nic złego, zbyt dużo grania w gry złe, ale "lucid dreams to przecież żaden grzech".
A można być "bogiem" w swoim świecie, niby.
Nie lubię świadomych snów, lepsze są zwykłę, przy świadomych zwykle jak się zorientuję to chcę się obudzić, czas bardzo sie dłuży gdy nie mozna się obudzić do tego dochodzą fałszywe przebudzenia.
Dziś jak szedłem chodnikiem , bardzo młoda dziewczyna, w wieku licealnym czy gimnazjalnym powiedziała do mnie sennym głosem "jest pan tylko postacią w moim śnie". W domu doszedłem do wniosku, .ze jest ona być może ofiarą nałogu lucid dreams , i chcąc się "obudzić" stosuje taki sposób
https://zapytaj.onet.pl/Category/027,00 ... dziwa.html
Tylko to nie jest sen, i o ile ja jak miewałem koszmary, to jak orientowalem się, mówiłem do postaci ze snu, że nie istnieje, to się budziłem.
Tutaj myśłi się że to sen, a obudzenie jest niemożliwe.
Odrealnienie moze być niekoniecznie tym spowodowane, np. traumą, ale "świadome sny" gdy nie pojawiają się same, tylko chce sie je prowokować, to diabelstwo.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr cze 15, 2022 2:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL