Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:44 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Teleturnieje w telewizji 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lis 25, 2016 11:04 pm
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Teleturnieje w telewizji
Nawiązując do tematu, dzisiejsza kolejna już premiera popularnego formatu jakim są Milionerzy zainspirowała mnie do rozpoczęcia wątku dotyczącego teleturniejów nadawanych w telewizji. Czy Waszym zdaniem pełnią one rolą edukacyjną (np. sprawdzeniu wiedzy z danej dziedziny) czy sprowadzają się już wyłącznie do otoczki, która ma zapewnić oglądalność? Zachęcam do dyskusji.


Cz lut 09, 2017 11:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teleturnieje w telewizji
Prawdę mówiąc nie zauważyłem aby mój poziom wiedzy znacząco wzrósł akurat dzięki oglądaniu teleturniejów.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pt lut 10, 2017 11:11 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teleturnieje w telewizji
Te teleturnieje mają chyba przede wszystkim za zadanie by widzowie mogli się poczuć jacy to oni mądrzy. Uczestników jak wiadomo zżera stres, do tego wytrącanie uwagi przez prowadzącego, a my spokojnie na kanapie WIEMY. Zestawy pytań do tego są różne - od głupkowatych, do dosyć zawiłych - obejmujące wiedzę często nikomu nie potrzebną..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt lut 10, 2017 11:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teleturnieje w telewizji
PeterW. racja, poza tym na mnie zawsze największe wrażenie robiła Wielka Gra, gdzie sztuka polegała na wykazaniu rzetelnej wiedzy a nie tylko wpadnięciu na właściwą odpowiedź, bywa że przez przypadek ;)

Oczywiście, jest i tak że aby znac prawidłową odpowiedź trzeba miec dużą wiedzę, ale obecne teleturnieje bazują na pytaniach od sasa do lasa z wiedzy ogólnej, jak Jeden z dziesięciu.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pt lut 10, 2017 11:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teleturnieje w telewizji
Wielka Gra to był prawdziwy teleturniej. Z obecnie emitowanych 1 z 10 trzyma jeszcze jako taki poziom. Niestety jak zauważył Darwin, nie przetrwają najlepsi, lecz najlepiej przystosowani. Dotyczy to zarówno polityki, religii, jak i popkultury :-(

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


So lut 11, 2017 1:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teleturnieje w telewizji
Trzeba chyba wyjść z takiego założenia, że teleturniej teleturniejowi nierówny. Moim zdaniem w "Milionerach" trzeba na pewno jakąś wiedzę posiadać, ale to głównie show - ma budować na emocjach. Odpowie, czy nie odpowie? Są tam trzy koła ratunkowe i w sumie dłuższy czas do zastanowienia i podjęcia ostatecznej decyzji. Prowadzący raczej nie pogania, a wręcz przeciwnie - zachęca, żeby się zastanowić, przemyśleć itp.

Obecnie, to chyba "Jeden z dziesięciu" trzyma wysoki poziom. Daleki znajomy z Rzeszowa go wygrał, inny z Lublina zajął drugie miejsce... tam są eliminacje i w ogóle ma się 3 sekundy na odp. Pytania są z różnych dziedzin.

Osobiście czuję się mocny z tych dotyczących religii, historii, sportu czy literatury, ale taka chemia czy fizyka, to kosmos ;d No i strategia. Też w końcu się liczy.

Nie wiem jak z oglądalnością, ale chyba źle nie jest skoro już tyle lat ten program funkcjonuje.

Dawniej była jeszcze "Wielka Gra" czy "Va banque" prowadzony przez Kazimierza Kaczora - trzeba było tak odpowiedzieć, żeby odp. miała formę pytania. To dopiero sztuka 8)

Inne, te prowadzone przez Ibisza to istne show, albo "Idź na całość" - wystarczyło wybrać odpowiednie pudełko, żeby zdobyć nagrodę.

Tutaj trzeba mieć jednak wiedzę. Pomijam "Familiadę", bo tutaj trzeba myśleć tak jak "ankietowani" i czasem wczuć się w to co mogła odpowiedzieć większość...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr kwi 17, 2019 11:51 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lip 29, 2018 10:37 am
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Teleturnieje w telewizji
Niesamowite!!!
Wczoraj w "Milionerach" zdarzyło się pierwszy raz w historii programu żeby dwie osoby w pytaniu eliminacyjnym miały ten sam czas(liczy się do 3 miejsca po przecinku) i potrzebna była dogrywka. Przed chwilą skończyłem oglądać "Koło Fortuny" i znowu niecodzienna sytuacja dwie osoby po 5 rundach miały tyle samo na koncie i była dogrywka w postaci dodatkowego hasła. Niesamowity zbieg okoliczności że w ciągu jednej doby coś podobnego zdarzyło się zarówno w jednym teleturnieju jak i drugim. Następna podobna akcja zdarzy się pewnie za kilkaset odcinków.

Odnośnie teleturnieju Va Banque to rzeczywiście dziwny ktoś miał pomysł. Oni Ci podawali odpowiedzi a ty musiałeś wymyśleć pytanie. Śmieszny trochę ten teleturniej był ale mogliby go wznowić.
Powinni w telewizji jednej czy drugiej zrobić jakieś teleturnieje , w których mogłyby startować dzieci i młodzież, dawniej takie były np. Szalone liczby.


Śr kwi 24, 2019 4:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL