Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:12 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Zanim weźmiesz udział w dyskusji 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
Robertsonie
Ale z tobą i z twoimi współbraćmi z sekty nie ma dyskusji. Kłamiecie manipulujecie i przychodzicie jak wilki w owczej skórze. Wiec nie przeginaj. Zacznij stosować się do zasad bo jak na razie to przyganiasz jak kocioł garnkowi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N wrz 20, 2020 11:13 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
Jockey napisał(a):
Robertsonie
Ale z tobą i z twoimi współbraćmi z sekty nie ma dyskusji. Kłamiecie manipulujecie i przychodzicie jak wilki w owczej skórze. Wiec nie przeginaj. Zacznij stosować się do zasad bo jak na razie to przyganiasz jak kocioł garnkowi.

Staram się nie odbiegać od tematu, jak i odpowiadać na zarzuty, świadomy własnych ograniczeń i odmiennego spojrzenia na wiele kwestii, niż wy. Staram się jednak ciągle pamiętać o tym, żeby nigdy nie występować przeciw nikomu, jeśli już to przeciw pewnym interpretacjom, jako niespójnym, czy nieprawdziwym. Tutaj dyskutujemy na temat dyskusji. Czym jest i nie jest, czy jaka być powinna i nie. Staram się stosować do zasad i oczekuję podobnego zachowani wobec mnie. Z tej przyczyny proszę o odnoszenie się do mnie, zgodnie z zaleceniem z 1 Pt 3:15-16z łagodnością czyńcie to delikatnie i z szacunkiem, jak sam się staram. Nie mam też nic przeciw w y k a za n i u mi "kłamstw i manipulacji". Przed ich mi udowodnieniem, uznaję zarzuty jednak za bezpodstawne, jak i zachęcam do uwzględniania wobec mnie 1 Tes.5:13, samemu starając się o tym nie zapominać.Prosimy was, bracia, upominajcie niepokornych, pocieszajcie małodusznych, przygarniajcie słabych, a dla w s z y s t k i c h bądźcie c i e r p l i w i. Baczcie, aby n i k t nie odpłacał złem za zło, lecz z a w s z e usiłujcie czynić dobrze sobie nawzajem i wszystkim


N wrz 20, 2020 11:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
robertson napisał(a):
(...)

Zapraszam do tego tematu.


N wrz 20, 2020 12:45 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
(...)

Zapraszam do tego tematu.

Rozumiem, ze pytasz o uzasadnienie nazywania modlitwy [oratio dominica] "modlitwą wzorcową". Niemniej nawet, gdy tylko zajrzysz do samej wikipedi, to przeczytasz tam, że modlitwa :"Ojcze nasz", to modlitwa wzorcowa, i że dla tzw. patres ecclesiale stanowiła "wzór modlitwy chrześcijańskiej". Rozumiem, że uznajesz podane tam informacje za nieprawdziwe. Niemniej miliony czytelników tej encyklopedi modlitwę "Ojcze nasz" uzna za modlitwę wzorcową. Za takim jej nazywaniem przemawia okoliczność, że w Łuk.11:1-2 czytamy:naucz nas jak się mamy modlić...rzekł do nich, kiedy się modlicie...W Mt. 6:9 czytamy:"wy zatem tak się módlcie". Dał im przez to wzór modlitwy tzn.ukazał stronę ujednoznaczniającą.


N wrz 27, 2020 11:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
Zamiast "rozumieć" udziel odpowiedzi na postawione pytanie. W tamtym temacie.


N wrz 27, 2020 11:28 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
Yarpen Zirgin napisał(a):
Zamiast "rozumieć" udziel odpowiedzi na postawione pytanie. W tamtym temacie.

Zamiast odrzucania rozumu i rozumnego uzasadnienia, ponownie zadaj pytanie, żebyś usłyszał rozumne wyjaśnienie!


N wrz 27, 2020 11:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
Coś Ci przypomnę:
robertson napisał(a):
I piszesz, że zasługujemy na niemiłe epitety, ponieważ nie da można inaczej". To "zanim weźmiesz udział w dyskusji", pamiętaj o zasadzie z 1 Pt.3:15-16...i bądźcie zawsze gotowi by udzielić odpowiedzi każdemu, kto domaga się od was uzasadnienia waszej nadziei, z ł a g o d n o ś c i ą i bojaźnią" (...)

Zastosuj się do swoich własnych słów i udziel we właściwym temacie odpowiedzi na pytanie, które w nim zdałem.


N wrz 27, 2020 11:50 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
Yarpen Zirgin napisał(a):
Coś Ci przypomnę:
robertson napisał(a):
I piszesz, że zasługujemy na niemiłe epitety, ponieważ nie da można inaczej". To "zanim weźmiesz udział w dyskusji", pamiętaj o zasadzie z 1 Pt.3:15-16...i bądźcie zawsze gotowi by udzielić odpowiedzi każdemu, kto domaga się od was uzasadnienia waszej nadziei, z ł a g o d n o ś c i ą i bojaźnią" (...)

Zastosuj się do swoich własnych słów i udziel we właściwym temacie odpowiedzi na pytanie, które w nim zdałem.


Tak uczynię. Ponieważ jednak już tam udzieliłem odpowiedzi, a te nie powinny zachodzić na siebie. Odpowiem tam niedługo, czy powtórzę co już napisałem, tam, gdzie powinienem.


N wrz 27, 2020 12:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
W tym temacie sobie poplatałeś odpowiadając na swoje pytanie. We właściwym udziel odpowiedzi na pytanie, które zdałem.


N wrz 27, 2020 12:08 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
Yarpen Zirgin napisał(a):
W tym temacie sobie poplatałeś odpowiadając na swoje pytanie. We właściwym udziel odpowiedzi na pytanie, które zdałem.

Jak zauważyłeś skierowałem swoje zainteresowanie i wywody w odpowiednim miejscu. Pozostając jednak przy kwestii dyskusji w ks. "W obronie wiary" bp.Z.Pawłowicz w przedmowie napisał, że powinniście :"wykazać postawę świadectwa i apostolstwa. Uwydatnia się to przez zaprezentowanie swej katolickiej godności..."związanej z waszymi wierzeniami. Przy czym obok świadectwa istnieje potrzeba dialogu. Do podjęcia dialogu zachęcani są jednak, tylko ci spośród was, którzy "dobrze znają zasady doktrynalne, kultyczne i strukturalne" naszej społeczności. Przy czym "dobrze znają prawdy wiary katolickiej". Do trudności rozmów z nami przypisuje nasze niechrześcijańskie i niesłuszne prawdy. Przy czym do rozmów z nami zachęca tych, którzy mają dobrą znajomość natchnionego słowa:"jak również umiejętność posługiwania się właściwymi argumentami czy to w obronie wiary, czy też w sile przekonywania dla zjednania tych, którzy tkwią w błędnej niechrześcijańskiej nauce". Wymienia inne trudności. Napisał jednak:"Pomimo trudności, katolicy nie mogą i nie powinni zrezygnować z wszystkich dostępnych - według swych kompetencji i możliwości - działań apostolskich i ewangelizacyjnych". Napisał też, że istnieje potrzeba korzystania z pomocnych do tego celu publikacji. "Do nich należy książka Włodzimierza Bednarskiego[ W obronie wiary...]. Ja jestem jednak jednym z tych, zapewne niestety nielicznych "świadków", który od dawna zna i polemizuje z podobnymi do tej publikacjami, i chętnie "podejmę rękawice" w dyskusji.


Cz paź 01, 2020 1:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
robertson napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
W tym temacie sobie poplatałeś odpowiadając na swoje pytanie. We właściwym udziel odpowiedzi na pytanie, które zdałem.

Jak zauważyłeś skierowałem swoje zainteresowanie i wywody w odpowiednim miejscu.

To teraz udziel tam odpowiedzi na zadane pytania. Odpowiedzi, świadku Jehowy, a nie uników czy innych sztuczek erystycznych, do których się uciekasz aby tego nie zrobić.


Cz paź 01, 2020 2:00 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
W tym temacie sobie poplatałeś odpowiadając na swoje pytanie. We właściwym udziel odpowiedzi na pytanie, które zdałem.

Jak zauważyłeś skierowałem swoje zainteresowanie i wywody w odpowiednim miejscu.

To teraz udziel tam odpowiedzi na zadane pytania. Odpowiedzi, świadku Jehowy, a nie uników czy innych sztuczek erystycznych, do których się uciekasz aby tego nie zrobić.

Zaprosiłem znajomego nauczyciela psychologi, żeby ocenił twoje wywody, czy ich brak, i wykazał mi pewne postawy podobnych do ciebie ludzi, którym należy współczuć. Jedno co rzuciło mu się w oczy, to twoje nieuctwo w poruszanych tematach. I przypominam, że teraz kolej na udzielenie mi odpowiedzi. Mam świadomość, że chętnie jak i niektórzy, powiedziałbyś do mnie, żeby ogień zstąpił z nieba i zniszczył mnie. patrz. Łuk.9:54. Niemniej jak czytamy wcześniej:"wysłał przed sobą posłańców i p o s z l i i przybyli do pewnej samarytańskiej wioski". Jak i to, że po niewyrażeniu na to zgody:p o s z l i do innej wioski wer.56
Zapytałem i widzę, że przeoczyłeś po raz drugi moje pytanie, jak należy rozumieć wypowiedź:Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecieŁuk.9:4 + Mk.6:10


Cz paź 01, 2020 2:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
I mamy argumentum ad personam pod przykrywką "zapytałem znajomego nauczyciela psychologi" oraz mutatio controversiae, aby tylko nie odnieść się do wskazanego faktu, że nie odpowiadasz na zadane pytania.
Czyli kolejny raz ucieczka w erystykę.


Cz paź 01, 2020 2:41 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
robertson napisał(a):
Zaprosiłem znajomego nauczyciela psychologi, żeby ocenił twoje wywody, czy ich brak, i wykazał mi pewne postawy podobnych do ciebie ludzi, którym należy współczuć. Jedno co rzuciło mu się w oczy, to twoje nieuctwo w poruszanych tematach.

A pana Miecia spod "trójki" też zapytałeś o zdanie? Ciekawe masz argumenty. Pewnie nie ma w podręczniku co robić z takimi jak YZ, przełożony na urlopie, a ci ze Stanów nie odpowiadają na maile (może spróbuj po angielsku?)

:mrgreen:

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz paź 01, 2020 2:50 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Zanim weźmiesz udział w dyskusji
Yarpen Zirgin napisał(a):
I mamy argumentum ad personam pod przykrywką "zapytałem znajomego nauczyciela psychologi" oraz mutatio controversiae, aby tylko nie odnieść się do wskazanego faktu, że nie odpowiadasz na zadane pytania.
Czyli kolejny raz ucieczka w erystykę.

I tutaj przypominam, że stosujesz" zmianę przedmiotu sporu, aby tylko nie odnieść się do wskazanego faktu, ze nie odpowiadasz na zadane pytania". Łuk.9:1-6 czytamy o pierwszym rozesłaniu uczniów do głoszenia. W wer.4 czytamy o tym, że gdy wejdą do jakiegoś domu, to powinni tam pozostać, a potem z niego wyjść. Jest tam mowa o rozesłaniu uczniów, żeby głosili wer.2. Wer.3 wskazuje , żeby pewnych potrzebnych do podróży rzeczy nawet ze sobą nie zabierali. i wer.4 jak to tłum. bp.K.RomaniukDo jakiegokolwiek domu wstąpicie, zostańcie w nim, dopóki stamtąd nie będziecie wychodzić


Cz paź 01, 2020 2:54 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL