Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:28 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Głośne słuchanie radia Maryja 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr lut 10, 2016 1:52 am
Posty: 2
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Głośne słuchanie radia Maryja
nie mam nic przeciwko radiu, jednak nie mogę znieść słuchaniu go po godz 22 do białego rana
mieszkam w bloku ...
mam problem z sąsiadką, która mieszkała kiedyś w innej klatce ale córka po rozwodzie wróciła do mamy. jak widzę pozbyli się mamy - babci ze względu na "głośne słuchanie" bo owa pani wynajęła sobie mieszkanie w mojej klatce :(
nie idzie tego znieść, na okrągło ma włączone
moja babcia ma 101 lat, nie mieszka ze mną ale raz w roku bywa u mnie na 3 tyg. i nauczyłam ją, co sobie chwali baaardzooo, słuchania radia przez słuchawki. nikomu nie przeszkadza. za bardzo skomplikowane dla niej było gasic i włączać to radio, więc chodziło całą dobę a kiedy babcia chciała to po prostu wkładała sobie do ucha słuchawkę. śpiewała, modliła się.
i fajnie
ale ta sąsiadka to jakas porażka. wiem że sąsiedzi - byli sąsiedzi zwracali jej uwagę to nie reagowała tylko się obrażała
co mam zrobić?
czasem jej wyłączę prąd ale nie chcę tak, nie wiem, może jakies cytaty z biblii o miłowaniu bliźniego albo słowa papieża? wysłałabym jej list ...
pomóżcie, proszęę
bo bije się z myślami aby dzwonic po policję, dzwonic do właściciela ...
uwielbiam wszelakie babcie ale ona jest jakas dziwna, nie rozumiem, 24h radio katolickie a taki los funduje sąsiadom


Śr lut 10, 2016 2:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
Cytuj:
czasem jej wyłączę prąd ale nie chcę tak, nie wiem, może jakies cytaty z biblii o miłowaniu bliźniego albo słowa papieża? wysłałabym jej list ...
pomóżcie, proszęę

Dobrze Pani trafiła, mamy tu specjalistę od cytatów o miłowaniu bliźniego, może przeczyta ten wątek i pomoże :-D


Śr lut 10, 2016 9:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
Sąsiadka nie ma prawa zamęczac wszystkich głośnym słuchaniem radia, nawet katolickiego. List na początek mógłby pomóc.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr lut 10, 2016 10:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
Jaśminowa napisał(a):
Cytuj:
czasem jej wyłączę prąd ale nie chcę tak, nie wiem, może jakies cytaty z biblii o miłowaniu bliźniego albo słowa papieża? wysłałabym jej list ...
pomóżcie, proszęę

Dobrze Pani trafiła, mamy tu specjalistę od cytatów o miłowaniu bliźniego, może przeczyta ten wątek i pomoże :-D

Do usług. "Miłość cierpliwa jest" 1Kor13,4
Proponuję delikatnie porozmawiać ze słuchaczką. Przypuszczam, że to miła przygłucha pani i nie zdaje sobie sprawy jak bardzo przeszkadza. Agresją nic się nie wskórasz, bo staruszkowie są gotowi w obronie RM ginąć (a przynajmniej jeszcze podgłośnić ;) ) Dla rozwiązania problemu proponuję zainwestować 10 złotych i podarować sąsiadce słuchawki. Jeśli szkoda pieniędzy, to jest tańsze rozwiązanie- za 2,50 zeta zatyczki do uszu ( :D własnych). Trzecia opcja- polubić RM i polubić staruszkę. Codziennie ją odwiedzać i dyskutować na temat usłyszanych nocą audycji. Można też dyskutować bardzo krytycznie, wdawać się z babcią w trudne polemiki, zadawać rozbudowane pytania, a z odpowiedziami się nie zgadzać podkreślając wielokrotnie, że wiedza ta pochodzi z jej radia słyszanego przez ścianę. Sąsiadka wtedy będzie słuchała radia cicho, cichutko jak niegdyś słuchało się "Wolną Europę". Jest jeszcze sposób bardziej wyrafinowany. Zadzwonić do radia w trakcie "Rozmów niedokończonych" Wtedy rozlegnie się tzw echo i ojciec prowadzący poprosi o ściszenie radia. A wtedy powiesz że się nie da bo to radio u sąsiadki Iksińskiej pod numerem takim a takim, a wtedy ojciec prowadzący zwróci się bezpośrednio do niej, a jako zdyscyplinowana słuchaczka ściszy natychmiast. :D

A może powód jest banalny. Kobiecie np odpadła gałka od ściszania. Szczera rozmowa i sąsiedzka pomoc jest nieodzowna.
Ciesz się, że nie zamieszkał obok Ciebie muezzin.

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Śr lut 10, 2016 11:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
Cytuj:
Trzecia opcja- polubić RM i polubić staruszkę. Codziennie ją odwiedzać i dyskutować na temat usłyszanych nocą audycji. Można też dyskutować bardzo krytycznie, wdawać się z babcią w trudne polemiki, zadawać rozbudowane pytania, a z odpowiedziami się nie zgadzać podkreślając wielokrotnie, że wiedza ta pochodzi z jej radia słyszanego przez ścianę. Sąsiadka wtedy będzie słuchała radia cicho, cichutko jak niegdyś słuchało się "Wolną Europę". Jest jeszcze sposób bardziej wyrafinowany. Zadzwonić do radia w trakcie "Rozmów niedokończonych" Wtedy rozlegnie się tzw echo i ojciec prowadzący poprosi o ściszenie radia. A wtedy powiesz że się nie da bo to radio u sąsiadki Iksińskiej pod numerem takim a takim, a wtedy ojciec prowadzący zwróci się bezpośrednio do niej, a jako zdyscyplinowana słuchaczka ściszy natychmiast.

Kolor, padłam ze śmiechu :lol: :lol: Jak tylko będzie mi smutno, to sobie przeczytam co napisałeś i znowu się uśmiechnę :) :)


Śr lut 10, 2016 12:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
Pierwsze słyszę izby muezin śpiewał z balkonu swego mieszkania za to niezapomnianych wrażeń może dostarczyc mieszkanie w pobliżu arabskiej rodzinki niekoniecznie wierzącej czy praktyującej za to lubującej się w ichniej muzyce (chyba) ludowej, takiej z dużą zawartoscia piszczałek. Masakra. Metallica przy tym to muzyka sfer :mrgreen:

stonka80 napisał(a):
ale ta sąsiadka to jakas porażka. wiem że sąsiedzi - byli sąsiedzi zwracali jej uwagę to nie reagowała tylko się obrażała


Ciężka sprawa.......

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr lut 10, 2016 1:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
[b]stonka80[/b
Podarować sąsiadce słuchawki wraz z życzliwą rozmową to, bardzo dobry pomysł.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Śr lut 10, 2016 2:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
Cytuj:
Gdy brat twój zgrzeszy <przeciw tobie>, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata.
Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa
Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!

Jeśli i Ty i sąsiedzi upominaliście sąsiadkę i próbowali załatwić sprawę polubownie, to jako kolejny krok bez żadnych wyrzutów sumienia zadzwoniłbym na policję i zawiadomił o naruszaniu ciszy nocnej. Panowie zapukają do drzwi, spiszą ją i pouczą. Przypuszczam, że to wystarczy.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr lut 10, 2016 3:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
@Boro - sugerując się tym wersetem to raczej proboszcza trzeba wezwać ;)
i to może mieć większą siłę rażenia niż policja!

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Śr lut 10, 2016 3:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
Tek de Cart napisał(a):
sugerując się tym wersetem to raczej proboszcza trzeba wezwać
i to może mieć większą siłę rażenia niż policja!

Czemu nie :wink: Obawiam się, że byłoby to zbytnie zawracanie mu głowy ;)

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr lut 10, 2016 5:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
Niestety, w przypadku przygłuchej sąsiadkl, która ma radio w kuchni a słucha w pokoju (i to na zasadzie że śpi, ale "niech leci") to duży problem. Sam tego kiedyś doświadczyłem.
Perswazja.
Są też metody nielegalne - wejść na falę :)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lut 10, 2016 7:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
Metoda znajomego, po próbie porozumienia, syn dostarczył odpowiednią muzykę, głośniki w dół i terapia przez kilka godzin.
1000 W przez czas długiego spaceru czyni cuda, nergal jest przy tym miły jak baranek, kto mieczem wojuje na mieczu ginie.


Cz lut 11, 2016 12:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
a i nie kładźcie kolumn bezpośrednio na podłodze należy zachować dystans bo kolumny rozwali ;-))))


Cz lut 11, 2016 12:20 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr lut 10, 2016 1:52 am
Posty: 2
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
dziękuję wszystkim:)
wiele z was pisało o tym aby z ową panią porozmawiać ale nie doczytało ze takie próby były w innym mieszkaniu z innymi sąsiadami co kończyło się "obrazą"
pomogło wyłączenie korków w jej mieszkaniu i włączenie ich ok 6stej
jak grzmotło głosno rano ... aż się obudziła bo za chwile ściszyła ...
yyy czyżby przy tak głośnym radiu spać nie mogła? :))
no na to wychodzi.
od tamtej pory jest cicho
w prawdzie troche po klatce niesie ale już nie tak bardzo
udało się :)


Śr lut 17, 2016 2:39 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 12:00 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głośne słuchanie radia Maryja
Hahaha. Fajnie macie xd


Śr mar 09, 2016 12:07 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL