Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 7:01 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
rol23mak jesteś doprawy trudnym przypadkiem.

Zastanów się trochę nad sobą chłopie. Naprawdę.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pt kwi 10, 2015 11:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
merss napisał(a):
Anektujesz bowiem czyjąć wolność.


Gratuluję poczucia humoru. Czy wskazywanie aby żyć zgodnie z Bożymi przykazaniami nazywasz ograniczaniem wolności człowieka?

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Pt kwi 10, 2015 12:39 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
Widzisz...między wskazaniem błędu a nachalnością mamy przepaść. Stanąć można nad drugiem czlowiekiem tylko wówczas, gdy próbujesz się nachylić, by pomóc leżącemu. Tylko w tej sytuacji. Jeśli jednak on nie oczekuje pomocy, odchodzisz, źle oceniłeś sytuację. Mógł nawet zaatakować. Do pomyłek mamy prawo, uczymy się w ten sposób innych ludzi.
W każdym innym przypadku nie mamy prawa do manifestowania swej wyższości, najczęściej chodzi bowiem o poprawę swego samopoczucia a nie pomoc. To samooszukiwanie się, interesowne.

Po to, by wyjąć drzazgę z cudzego oka trzeba uporać się wpierw z belką w swoim, której nie widać. To też Biblia, czytamy ja całościowo.
Z grzechem walczy się wzrastając w miłości. Inaczej to będzie syzyfowa praca.

Nie ocenisz szyderstwa, nie odcedzisz tego od krytyki jako odpowiedzi na swoją postawę. W Twoim przypadku to odpada. Musisz dobrze znać siebie, by oddzielić złą wolę innej osoby od słusznej krytyki.
Szyderca też będzie przekonany, ze działa słusznie, bo krytykowanej osobie należały się ostre słowa. Wkłada w to jednak stare emocje i ocenę negatywna człowieka, którego poniża, bo sam chce widzieć siebie wyżej. Trzeba czasu, by nie skrzywdzić człowieka taką oceną.


Pt kwi 10, 2015 1:09 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 12:32 pm
Posty: 314
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
Hmmm... więc by wynikało z tego tematu, że katolik.pl da nam zbawienie, bo jest tutaj rol23mak który nas nawróci i dzięki niemu niebędziemy grzeszyć? rol23mak dobrze rozumuje Twoje nauki?

_________________
"Racz, Panie, wynagrodzić życiem wiecznym wszystkim, którzy dobrze czynią ze względu na imię Twoje".


Pt kwi 10, 2015 2:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
Lepton napisał(a):
Hmmm... więc by wynikało z tego tematu, że katolik.pl da nam zbawienie, bo jest tutaj rol23mak który nas nawróci i dzięki niemu niebędziemy grzeszyć? rol23mak dobrze rozumuje Twoje nauki?


Dobrze że kombinujesz, ale nie oto chodzi. Ja mówię prawdę, wskazuję co jest grzechem, ale zostałem zablokowany na tym portalu. Nie mogę się wypowiadać tam gdzie powinienem.

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Pt kwi 10, 2015 2:46 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
Dostałeś więcej niż mogłbyś dowiedzieć się w realu. Tam, widząc, że ktoś czegoś nie potrafi przyjąć, zostawia się sprawę czasowi licząc, że dany człowiek zrozumie, że problem dotyczy niego a nie tych, których oskarża o brak zrozumienia i w ten sposób sam siebie usprawiedliwia. Można podejść do człowieka za jakiś czas i sprawdzić, czy nastapiły zmiany w jego mentalności, czy dojrzał.
Tu mamy forum dyskusyjne, więc raczej widzi się sprawę i czasem adresuje swoje przemyślenia do innych niż tego, którego sprawa dotyczy. Może ktoś wykorzysta rady i oddali się nie wdając się w jałowe dyskusje.


Gdybyś mi problem przedstawił w realu, zadałabym kilka pytań i grzecznie się oddaliła. I nie dowiedziałbyś się co myślę. Mam bowiem świadomość, że zderzam się z betonem i szkoda sił na syzyfową pracę. Mogą się oddalić i najbliżsi a Ty wciąż winę będziesz przypisywał im...bo mają być tacy a nie inni...jak Ty chcesz, pfff jak Bóg przykazał. Pomyliłeś rozum, który rozsądza sprawy wedle ich wagi z wyobrażeniami bazującymi na wybiórczym widzimisię, że tak musi być, na użytek swych przekonań dopasujesz i teksty biblijne.


Pt kwi 10, 2015 3:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
merss napisał(a):
Gdybyś mi problem przedstawił w realu, zadałabym kilka pytań i grzecznie się oddaliła.


Teraz rozmawiamy o Waszych problemach a nie o moim. Nie odwracaj kota ogonem.

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Pt kwi 10, 2015 3:30 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 12:32 pm
Posty: 314
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
rol23mak "Ja mówię prawdę, wskazuję co jest grzechem, ale zostałem zablokowany na tym portalu."

O jakiej Ty prawdzie mówisz? Głosisz że Papież jest sprzeczny z Pismem Świętym – toż to kłamstwo.
Podajesz że kobieta która współżyła przed ślubem, nawet jako nawrócona, nie może już go wsiąść…, co jest kolejnym kłamstwem zaprzeczającym Nowy Testament, w którym to nawet Jezus darował karę cudzołożnicy i nie tylko…
Za bardzo szukasz logiki w Biblii, czytając chyba samym rozumem, bez serca, przez co szatan łatwo Ci miesza tak w głowie, że widzisz niemożliwe tam gdzie dla Boga jest wszystko możliwe.
Pisałeś że przyszedłeś na forum aby dzielić się z nami tym co przeczytałeś w Biblii, a my Biblię też czytaliśmy i uważasz że znasz się lepiej od nas? Nie dostrzegasz belki we własnym oku, a szukasz drzazgi w naszym? Podajesz kłamliwe interpretacje, uważając za prawdę, skąd masz tyle pychy aby uważać swoje interpretacje za prawdę? Wygląda na to że wierzysz w wymyślonego przez siebie Boga i boli Ciebie to że my nie idziemy za Twoim poglądami, a my nie idziemy, bo są błędne. Ciężko Ci to zrozumieć, jak alkoholikowi że za dużo pije %.

_________________
"Racz, Panie, wynagrodzić życiem wiecznym wszystkim, którzy dobrze czynią ze względu na imię Twoje".


Pt kwi 10, 2015 3:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
Lepton napisał(a):
Podajesz że kobieta która współżyła przed ślubem, nawet jako nawrócona, nie może już go wsiąść…, co jest kolejnym kłamstwem


Pokręciłeś, chyba nieuważnie czytasz moje wypowiedzi, albo ich nie zrozumiałeś. Kobieta, która współżyła z innym mężczyzną nie może wyjść za mąż za innego bez grzechu dopóki ten pierwszy nie umrze. Tak jest napisane w Piśmie Świętym.

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Pt kwi 10, 2015 4:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
rol23mak napisał(a):
sahcim napisał(a):
rol23mak napisał(a):
Ja niczego nie przewiduję i nie zgaduję
Czyżby...?
rol23mak napisał(a):
Myślę, że szanse na zbawienie wzrastają po czytaniu moich postów
:roll:
Podważasz
Przewidujesz czy zgadujesz, bo prorokiem przecież nie jesteś...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt kwi 10, 2015 6:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
sahcim napisał(a):
rol23mak napisał(a):
Podważasz, to że jak ktoś po czytaniu moich postów przestanie grzeszyć, to jego szanse na zbawienie rosną?

Przewidujesz czy zgadujesz, bo prorokiem przecież nie jesteś...?


Nie zgaduję ani nie przewiduję. To wynika z logicznego myślenia.

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Pt kwi 10, 2015 7:12 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 12:32 pm
Posty: 314
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
rol23mak napisał(a):
Kobieta, która współżyła z innym mężczyzną nie może wyjść za mąż za innego bez grzechu dopóki ten pierwszy nie umrze. Tak jest napisane w Piśmie Świętym.

Niestety jest to nie na temat, więc nie będę tego ciągną.
Ja natomiast widzę, że to Ty czytasz nasze wypowiedzi nieuważnie, albo ich nie rozumiesz, dlatego też ostatni raz powtórzę, że tak nie jest napisane, siejesz kłamstwo, to nie jest prawda, w Piśmie Świętym nie jest napisane że Kobieta ma czekać do śmierci pierwszego kochanka, aby poślubić innego mężczyznę. Widać bardzo słabo znasz Jezusa, albo w ogóle, czytasz i czytasz ten Stary Testament, a Nowy Testament wiele rozjaśnia nawet w tej sprawie, dlatego mam prośbę do Ciebie, skup się bardziej na NT, bo widzę że masz tam spore zaległości, a dopiero innych nauczaj. Szkoda że tak łatwo omijasz łukiem nauki Jezusa o pokorze, miłosierdziu, przebaczaniu win, o nawróceniu... EOT

_________________
"Racz, Panie, wynagrodzić życiem wiecznym wszystkim, którzy dobrze czynią ze względu na imię Twoje".


Pt kwi 10, 2015 7:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
Lepton napisał(a):
rol23mak napisał(a):
Kobieta, która współżyła z innym mężczyzną nie może wyjść za mąż za innego bez grzechu dopóki ten pierwszy nie umrze. Tak jest napisane w Piśmie Świętym.

Niestety jest to nie na temat, więc nie będę tego ciągną.
Ja natomiast widzę, że to Ty czytasz nasze wypowiedzi nieuważnie, albo ich nie rozumiesz, dlatego też ostatni raz powtórzę, że tak nie jest napisane, siejesz kłamstwo, to nie jest prawda, w Piśmie Świętym nie jest napisane że Kobieta ma czekać do śmierci pierwszego kochanka, aby poślubić innego mężczyznę. Widać bardzo słabo znasz Jezusa, albo w ogóle, czytasz i czytasz ten Stary Testament, a Nowy Testament wiele rozjaśnia nawet w tej sprawie, dlatego mam prośbę do Ciebie, skup się bardziej na NT, bo widzę że masz tam spore zaległości, a dopiero innych nauczaj. Szkoda że tak łatwo omijasz łukiem nauki Jezusa o pokorze, miłosierdziu, przebaczaniu win, o nawróceniu... EOT


Po pierwsze, masz rację, nie jest napisane żeby kobieta miała czekać do śmierci pierwszego kochanka aby poślubić innego mężczyznę. Tam jest napisane, że pierwszy kochanek powinien poślubić kobietę.

Po drugie, znam zarówno ST jak i NT. W NT nie pojawiło się nic nowego w kwestii grzechu nierządu (wszeteczeństwa), bo o tym rozmawiamy, więc obowiązują definicje przedstawione w ST. Jeżeli jest inaczej, to udowodnij to. Jeżeli nie, to Ty okażesz się być kłamcą.

Po trzecie, nauki o pokorze, przebaczaniu i nawróceniu nie mają nic wspólnego z pojęciem grzechu nierządu. Każdy grzech może być wybaczony pod warunkiem, że grzesznik nawróci się i przestanie grzeszyć.

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Pt kwi 10, 2015 8:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 10:26 am
Posty: 2778
Płeć: mężczyzna
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
Odpowiedź na pytanie tytułowe:
Ależ oczywiście!
Bowiem żeby dostać sie do Valhalli należy żyć życiem wojownika i poleć na polu bitwy. ponieważ czasy mamy pokojowe raczej i stosownych okazji nie ma wiele, liczę na to że walki słowne stoczone przeciw wyznawcom wrogiej religii zostaną mi zaliczone w poczet zasług i ze jak mnie kiedyś przy czytaniu tego forum szlag trafi ze złości czy też ze śmiechu, to Odyn otworzy mi drzwi do swego pałacu gdzie będą ucztował az do dnia Ragnarök
Obrazek
Czy to prawidłowa odpowiedź? ;)


Pt kwi 10, 2015 8:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy czytanie forum katolik.pl da wam zbawienie?
rol23mak napisał(a):
Nie zgaduję ani nie przewiduję. To wynika z logicznego myślenia.
Czyli zakładanie jakichś następstw na podstawie logicznego myślenia wg rol23maka nie jest przewidywaniem wynikającym z zakładanej logiki...hmm...ciekawe zatem z czego wg rol23maka ?? Czy rol23mak to wyjaśni :roll:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt kwi 10, 2015 9:03 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 155 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL