Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 8:56 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Jak jesteście wrażliwi na krzywde ludzką? 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr gru 28, 2011 1:14 pm
Posty: 107
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Jak jesteście wrażliwi na krzywde ludzką?
Witam.Jak w pytaniu.Ja nie jestem wrażliwy wogóle na ludzi nawet na najbliższych .Jak myślicie z czego to wynika?Czy rodząć jesteśmy jakby uwrażliwieni na los innych ale grzech to niszczy?Bo mnie się wydaję miłość obok min dobrej woli to przede wszystkim uczucie,współczucie,wrażliwość,ból gdy komuś dzieje się krzywda itd i to oczywiście sile uczucia.Dla mnie ten świat jest nieznany no prawie czasami czuje delikatny ból ale to moim zdaniem zdecydowanie za mało.Kurde nie ma dziewczyny bo nie mam żadnych uczuć nic.Bo skoro rodzimy się czyści no tylko skażeni grzechem pierwodnym to pierwotnie jesteśmy jakby wszyscy silnie uczuciowi,wrażliwi na innych.Zaraz przecież bez tego moim zdaniem to jest tragednia na tym właśnie opiera się człowieczeńtwo tylko na tym a ja tego nie mam.Modlę się do Boga by to zmienił.

_____________________
Jak w pytaniu.Bo ja nie jestem wogóle i się martwię o to.Jak myślicie jakie są tego przyczny?Chodzi mi też o współczucie,ból na krzywdę ludzką,silne uczucie miłości do innych itd.Bo mi się wydaje że te wszystko jest głównym wyznacznikiem stanu naszej duszy bo przecież w tym całe nasze człowieczeństwo.


Ostatnio edytowano Wt mar 10, 2015 1:24 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie postów



Pn mar 09, 2015 10:08 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak jesteście wrażliwi na krzywde ludzką?
Na pewno chcesz ograniczyć temat do tego działu? Tutaj niekatolicy nie mogą pisać, więc jest mniejsza szansa na odpowiedź.

W razie czego moderatorzy mogą przenieść wątek.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn mar 09, 2015 10:45 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr gru 28, 2011 1:14 pm
Posty: 107
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak jesteście wrażliwi na krzywde ludzką?
to możecie przenieść


Pn mar 09, 2015 10:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak jesteście wrażliwi na krzywde ludzką?
Czy masz może anhedonię? To bywa jednym z objawów depresji. Zdarza się, że ktoś cierpi na depresję od dzieciństwa i wtedy przez wiele lat nawet nie zdaje sobie sprawy, że coś jest nie tak. Może rozważyłbyś wizytę u lekarza? Na pewno nie zaszkodzi, a najwyżej pomoże. Są na to odpowiednie leki. Często łyka się pastylki i po sprawie.

Wspomniałeś też o grzechu. To zależy, jak wiele tego grzechu jest. Czasem ludzie określają tym mianem uzależnienia i w takich przypadkach faktycznie może dojść do znacznego spłycenia doznawanych emocji.

Osobiście odczuwam wiele uczuć związanych z ludzką krzywdą ale choć z pewnością mogą być to uczucia głębokie, nie sprawiają mi one jednak jakiegoś emocjonalnego bólu.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn mar 09, 2015 11:56 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16898
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak jesteście wrażliwi na krzywde ludzką?
@kris004
Potrafisz rozpoznawać stan emocjonalny innych osób na podstawie ich wyrazu twarzy? Oglądasz fotografie człowieka (np oczu) i potrafisz odczytać czy jest zadowolony, zagniewany, smutny...? Na podstawie fotografii (lub obserwując daną osobe podczas rozmowy) odczytasz co czuje dana osoba? Rozumiesz i potrafisz wchodzić w 'ich skórę', czyli przyjmować ich punkt widzenia?


Wt mar 10, 2015 12:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jesteście wrażliwi na ludzką krzywdę?
kris004 napisał(a):
Jak w pytaniu.Bo ja nie jestem wogóle i się martwię o to.Jak myślicie jakie są tego przyczny?Chodzi mi też o współczucie,ból na krzywdę ludzką, silne uczucie miłości do innych itd.Bo mi się wydaje że te wszystko jest głównym wyznacznikiem stanu naszej duszy bo przecież w tym całe nasze człowieczeństwo.


Nie wydaję mi się, żeby w miłości do bliźniego chodziło o uczucie.

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Wt mar 10, 2015 1:18 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 29, 2009 7:35 pm
Posty: 847
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak jesteście wrażliwi na krzywde ludzką?
Jak jestem wrażliwa na krzywdę ludzką?
Często stoję i patrzę przerażona, jak człowiek sam pracuje na swoją krzywdę, jak będzie za niedługo zbierał owoce swego postępowania.
Zastanawiam się, jak to możliwe, że człowiek może sam doprowadzać się do określonej sytuacji i czyżby naprawdę grzech był tak miły?
Oczywiście najbardziej martwi mnie los najbliższych. Modlę się za nich, ofiaruję swoją pracę.
Nie jesteś wrażliwy na los ludzi nawet najbliższych?
Dziwne. A jeśli modlisz się do Boga o zmianę Twojego stanu, to juz prosta droga do przyjęcia Łask Bożych :)
P.Jezus do św.Faustyny powiedział: "W męce mojej szukaj siły i światła." (654).


Wt mar 10, 2015 4:50 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr gru 28, 2011 1:14 pm
Posty: 107
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak jesteście wrażliwi na krzywde ludzką?
Nie jestem wogóle wrażliwi nawet na najbliższych naprawdę kiedyś rodzina miała wypadek samochodowy a ja nie czułem nic.Chce mieć dziewczyne ale no tak bez żadnych uczuć nie chce poprostu "mieć".Jestem bardzo wpatrzony w siebie to raz,kiedyś bardzo często się masturbowałem praktycznie od 9 roku życia.Mam zaburzenia seksualne to znaczy mam zanik porządliwości cielesnej względem kobiet i i dużo też wogóle zinteresowania zauważyłem że to systematycznie spadało z biegiem lat.Teraz to już prawie wogóle.Nie wiem co mam robić normalnie ostanio trochę się przyłamałem ale już się prawie ,że ogarnąłem.Ale właśnie czułem że trochę dojrzewam że coś tam "kiełkują" te emocje uczucia do innych ale zatrzymał mnie pewien incydent bo ktoś coś tam powiedział co uraziło to moją męśkość i norlanie czuję że znowu zdzieciniałem.Powstała nowa ściana do rozwoju.


Wt mar 10, 2015 5:30 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr gru 28, 2011 1:14 pm
Posty: 107
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak jesteście wrażliwi na krzywde ludzką?
Ponawiam też swoją prośbę o pisaniu o waszych emocjach uczuciach,współczuciu,miłości do dziewczyny itd.Przedewszystkim chce wiedzieć badam tę sprawę.


Wt mar 10, 2015 5:38 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2015 4:03 pm
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Zaginieni
Zaczynam zaginięciem Tomka Millera.

https://www.facebook.com/events/1462760397347193/

Więcej na temat sprawy w wydarzeniu na Facebooku.


Śr kwi 15, 2015 4:04 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 166 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL