Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:17 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 "Mój dziadek siedział w polskim obozie...?!" 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 9:14 pm
Posty: 212
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post "Mój dziadek siedział w polskim obozie...?!"
http://komsomol.pl/index.php?option=com ... &Itemid=37


Taką to stronkę znalazłem w sieci. Stronka jak stronka (artykuł równie "ciekawy" jak słuszne działania rządku Korei Północnej, które popierają twórcy tej stronki), ale ciekawi mnie jedno.

Mianowicie niedaleko pada jabłko od jabłoni. Jestem ciekawy za co dziadek owego autora artykułu siedział w "polskim obozie" w Brześciu? Za co, za masło, za jajka, za cukier, za co - chyba za niewinność. Zapewne był zupełnie bogu ducha winnym antykomunistą. Tak mi się wydaje że chyba tak być musiało, to wiele tłumaczy. Na przykład dzisiejsze "antykomunistyczne" poglądy jego wnuka.


A to też w temacie:


"I później "niestety" było gorzej"
(Gorzej to już mi jest gdy słyszę podobnych gostków)


http://youtu.be/L1-BFnE7D8U


PS: Mój pradziadek też był w KPP i siedział w przedwojennych polskich więzieniach. Ponoć był to bardzo dobry, miły człowiek - tego nie wiem, wiem że przyczyniał się swymi działaniami do wspierania obcego, zbrodniczego mocarstwa (nawet jeśli czynił to bez pełnej świadomości do czego się przyczynia).


Jak bowiem zaczynała w 1918 r., swój niepodległy byt odradzająca się Polska? Jak państewko, którego trwania nie przewidywano dłużej niż kilka (a w najlepszych kalkulacjach, których nikt jednak nie brał na serio), nawet kilkanaście miesięcy. Przede wszystkim u zarania niepodległości, mieliśmy katastrofalną sytuację strategiczną. Na wschodzie czyhał zanarchizowany, krwawy ruso-bolszewicki niedźwiedź, który niedawno "wszedł w buty" swego carskiego poprzednika. Na zachodzie upokorzone i żądne odwetu za klęskę I Wojny Światowej - Niemcy. Do tego od początków naszej wolności, mieliśmy konflikt z Litwą, Czechosłowacją i Ukrainą. W zasadzie tylko z jednym "granicznym" (granice wówczas były płynne), państwem mieliśmy w miarę normalne stosunki, tym państwem była Rumunia. Poza tym wszyscy wokoło, wzdłuż naszych granic, życzyli nam jak najszybszego upadku.

Ale nie tylko sytuacja geopolityczna była ważna. Kraj bowiem, po zakończeniu I Wojny, był w totalnej ruinie. Każda z armii, które się przetaczały przez nasz kraj (Rosjanie, Austriacy, Niemcy), w chwili wycofania, rabowała co tylko mogła - czego jeszcze nie zdołali zabrać poprzednicy - zabierali następni najeźdźcy. Nie było nic, totalnie nic (zabierano nawet słomę z dachów). Bardzo szybko więc pojawił się głód. Zniszczono 1 800 000 budynków, 56 % taboru kolejowego, 63 % dworców, 2 400 mostów. Wyrżnięto 4 mln. sztuk bydła, wysiedlono 3 mln. ludzi etc. etc. - straty były KOLOSALNE.


A jednak się udało!

Udało się! W tych ciężkich warunkach, najpierw wystawić i wyposażyć armię, która była w stanie wygrać wojnę z bolszewikami, niszcząc 8 armii najezdniczych (z 16 jakimi wówczas dysponowała Sowiecka Rosja), odzyskać Lwów i Wilno, wyzwolić Mińsk i rozpocząć wyzwalanie ziem białoruskich (nie po to by je anektować, ale by utworzyć tam niepodległe państwo białoruskie. Taki też był cel wyprawy kijowskiej z maja 1920 r. - powołanie do istnienia odrodzonego ponownie państwa ukraińskiego). Gdyby nie tępota endecko-ludowych "negocjatorów" pokojowych, te ziemie albo militarnie, albo dyplomatycznie zostałyby wyzwolone (Sowieci na konferencji pokojowej w Rydze, oddawali nam całą Białoruś aż do bramy smoleńskiej, niestety endecko-ludowe jeb...gi uznały że tych ogromnych terenów...nie da się spolszczyć i oddały je bez niczego, ot tak - czerwonej mateczce Rossij, w głębokiej d...e mając przelaną w jej zdobyciu i obronie krew zwykłego polskiego żołnierza).

"Za ten traktat powinno się komuś w Polsce rozbić jego głupi łeb (...) W tych granicach Polska nie przetrwa nawet jednego pokolenia"

Józef Piłsudski, gdy usłyszał o warunkach, na jakich podpisano traktat ryski z marca 1921 r.



http://youtu.be/T2p3B7UPkCc


A jakie są Wasze opinie w temacie?

_________________
Mój (zupełnie świeżuchny) blog - http://grotaragnara.blogspot.com/


Wt sty 06, 2015 5:41 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL