Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 10:34 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Dostęp do broni palnej. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
kiedyś art-33 napisał(a):
Nie wiem Boro ja nie był bym tego taki pewny.
Skąd wiesz czy pod ostoją spokoju nie czai się zwyrodniały psychopata ?

Nie wiem. Tak samo nie wiem, czy nie daje psychopacie prawa jazdy. Samochód również może być śmiercionośny. To jednak nie powód aby prawo jazdy miało dostawać jedynie wojsko i policja.
kiedyś art-33 napisał(a):
Mam do czynienia z ludźmi którzy mają broń, tu pisze o myśliwych mam kilku takich znajomych, i powiedzmy sobie szczerze że 50 % z nich bym od ręki pozbawił tego przywileju.

Mimo to, żaden z nich nie strzelał nigdy po pijaku do tłumu.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N gru 14, 2014 5:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
Boro napisał(a):
kiedyś art-33 napisał(a):
Nie wiem Boro ja nie był bym tego taki pewny.
Skąd wiesz czy pod ostoją spokoju nie czai się zwyrodniały psychopata ?

Nie wiem. Tak samo nie wiem, czy nie daje psychopacie prawa jazdy. Samochód również może być śmiercionośny. To jednak nie powód aby prawo jazdy miało dostawać jedynie wojsko i policja.
kiedyś art-33 napisał(a):
Mam do czynienia z ludźmi którzy mają broń, tu pisze o myśliwych mam kilku takich znajomych, i powiedzmy sobie szczerze że 50 % z nich bym od ręki pozbawił tego przywileju.

Mimo to, żaden z nich nie strzelał nigdy po pijaku do tłumu.


Boro samochód nie jest przedmiotem stworzonym do zabijania, zabić można nożem, siekierą czy szpadlem jak się uprzesz to zrobisz to rękoma .
Mamy do czynienia z przedmiotem stworzonym tylko w jedynym celu „zabić” on nie ma innych zastosowań no chyba że chcesz nim gwoździe przybijać, da się aczkolwiek troszkę mało praktyczne.


N gru 14, 2014 5:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
Zakładając że jestem istotą racjonalną można wszystko, nawet walizkę z przyciskiem nuklearnym.
Nie zapominaj że ja jestem człowiekiem, mam swoje słabości i wady, nie wiem czy jeśli miałbym dostęp do broni czy bym z niego nie skorzystał, tak mnie zastopował ograniczony dostęp, nie żeby się nie dało ale zanim to załatwiłem złość przeszła i dałem sobie siana.

Trzeba tylko troszkę poczekać i załatwić to inną metodą to tylko kwestia czasu.

https://www.youtube.com/watch?v=CCFYKo4 ... iY&index=8

:-D :-D :-D :-D


N gru 14, 2014 5:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
Tyle jesteśmy warci Boro na ile nas wypróbowano, jak się zachowasz jak będzie cię coś korcić ?
Jak się zachowasz , czy nie pójdziesz za emocjami ?


N gru 14, 2014 6:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
kiedyś art-33 napisał(a):
Boro samochód nie jest przedmiotem stworzonym do zabijania, zabić można nożem, siekierą czy szpadlem jak się uprzesz to zrobisz to rękoma .
Mamy do czynienia z przedmiotem stworzonym tylko w jedynym celu „zabić” on nie ma innych zastosowań no chyba że chcesz nim gwoździe przybijać, da się aczkolwiek troszkę mało praktyczne.

Ale co to zmienia? Chciałem pokazać jedynie brak pewnych zachowań, które sugerujesz, że wyrosną jak grzyby po deszczy. Psychopata może wziąć pistolet i zacząć strzelać w tłumie ale może również rozpędzić samochód i wjechać na chodnik.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N gru 14, 2014 6:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
Boro napisał(a):
kiedyś art-33 napisał(a):
Boro samochód nie jest przedmiotem stworzonym do zabijania, zabić można nożem, siekierą czy szpadlem jak się uprzesz to zrobisz to rękoma .
Mamy do czynienia z przedmiotem stworzonym tylko w jedynym celu „zabić” on nie ma innych zastosowań no chyba że chcesz nim gwoździe przybijać, da się aczkolwiek troszkę mało praktyczne.

Ale co to zmienia? Chciałem pokazać jedynie brak pewnych zachowań, które sugerujesz, że wyrosną jak grzyby po deszczy. Psychopata może wziąć pistolet i zacząć strzelać w tłumie ale może również rozpędzić samochód i wjechać na chodnik.


To wymaga innego sposobu myślenia i działania, ile mamy przypadków użycia broni w Polsce ?
I czemu tak mało ?


N gru 14, 2014 6:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
kiedyś art-33 napisał(a):
To wymaga innego sposobu myślenia i działania, ile mamy przypadków użycia broni w Polsce ?
I czemu tak mało ?

To dla mnie nie jest argument. Gdyby zdelegalizować motocykle, to również byłoby mniej wypadków. Tylko czy o to chodzi żeby traktować ludzi jak dzieci i bronić ich przed nimi samymi. Dziecku również nie daje się noża do ręki bo może sobie lub komuś zrobić krzywdę. Ja jednak nie chce być traktowany jak dziecko, nawet za cenę ryzyka wypadku z bronią.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N gru 14, 2014 7:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
Zauważ Boro co postulujesz chcesz rozpowszechnienia przedmiotu który nie ma innego zastosowania niż odbieranie życia.
Dla mnie moralnie jest to obojętne ale z względów praktycznych jestem przeciwny, lubię mój świat i jakoś deczko do mojego życia przywiązany jestem i wolę co by tak zostało.
Jak się zdecydują z nim rozstać to wolał bym na swoich zasadach i w moim wybranym czasie.

Nie mam ochoty bać się wysłać dziecka do sklepu, i wyposażać ją jak na wojnę do czego ty mnie namawiasz.


N gru 14, 2014 7:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
Lubicie się pobawić dużymi zabawkami jest sporo możliwości w tej materii, a nie dawanie każdemu kretynowi pukawkę.
To nie ma nic wspólnego z wolnością czy bezpieczeństwem.


N gru 14, 2014 7:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
kiedyś art-33 napisał(a):
Zauważ Boro co postulujesz chcesz rozpowszechnienia przedmiotu który nie ma innego zastosowania niż odbieranie życia.

Nie zapominaj, że z założenia ten przedmiot ma chronić życie.
kiedyś art-33 napisał(a):
Lubicie się pobawić dużymi zabawkami jest sporo możliwości w tej materii, a nie dawanie każdemu kretynowi pukawkę.

Dawanie byle kretynowi zdecydowanie nie. Jednak chciałbym aby panowały jasne zasady zdobywania pozwolenia. Np. odbyta służba wojskowa. A nie widzimisię urzędnika.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N gru 14, 2014 7:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
Boro napisał(a):
Nie zapominaj, że z założenia ten przedmiot ma chronić życie.


Nie Boro on ma za zadanie odbieranie życia i nic innego, chyba że wychodzimy z założenia że dżumę leczymy cholerą.
Przed czym pistolet ma cię bronić ?
Zwyczajnemu człowiekowi jest to nie przydatne i wręcz szkodliwe, stawiając się w roli napastnika nie widzę przeszkód co by zabić uzbrojoną w broń palną osobę ja będę miał tylko nóż.
Tylko ja wiem co chcę zrobić i jestem zdeterminowany.

Boro napisał(a):
kiedyś art-33 napisał(a):
Lubicie się pobawić dużymi zabawkami jest sporo możliwości w tej materii, a nie dawanie każdemu kretynowi pukawkę.

Dawanie byle kretynowi zdecydowanie nie. Jednak chciałbym aby panowały jasne zasady zdobywania pozwolenia. Np. odbyta służba wojskowa. A nie widzimisię urzędnika.


Boro wypuść na rynek tysiące sztuk broni, zobaczymy co się będzie działo ?
Na dzień dzisiejszy lewa broń to koszt kilku tysięcy a ty chcesz żeby kosztowała kilkaset złotych.
Bandyta z klamką to wyjątek ty chcesz uczynić to regułą.


N gru 14, 2014 7:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
kiedyś art-33 napisał(a):
Nie Boro on ma za zadanie odbieranie życia i nic innego, chyba że wychodzimy z założenia że dżumę leczymy cholerą.

Ma za zadanie umożliwienie w razie potrzeby odebrania życia. Rzadko kiedy jest faktycznie do tego wykorzystywany. Zwykle wystarczy sama informacja, że ktoś posiada broń. Poza tym broń wyrównuje szansę w obronie przed np. uzbrojoną grupą.

To wszystko jednak gdybanie. Dla mnie podstawowy argument to wolność osobista. Zakaz posiadania broni został nam narzucony przez obce państwo. Przed II. wojną jakoś strzelaniny w szkołach nie były na porządku dziennym.

kiedyś art-33 napisał(a):
Boro wypuść na rynek tysiące sztuk broni, zobaczymy co się będzie działo ?
Na dzień dzisiejszy lewa broń to koszt kilku tysięcy a ty chcesz żeby kosztowała kilkaset złotych.
Bandyta z klamką to wyjątek ty chcesz uczynić to regułą.

Żaden bandyta nie odważy się wyciągnąć broni jeśli każdy w pobliżu może być uzbrojony. Chyba, że jest zdeterminowany aby kogoś zabić, ale w tym przypadku wystarczy mu zwykły nóż.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N gru 14, 2014 10:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
Boro jeśli przestępca dostanie informację że ofiara jest uzbrojona to ofiara jest trupem.
Tylko podejrzenie zagrożenia czyni z ofiary napadu trupa broń w niczym ofierze nie pomaga.
W rękach wyszkolonej i przygotowanej osoby i owszem ale takich nikt nie napada.
Ofiara nie ma szans z napastnikiem chyba że wyjdziemy z mojego założenia i wychodzimy na co dzień jak na wojnę i strzelamy do wszystkiego co się rusza. :-D


N gru 14, 2014 10:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
Powiedział bym jak masz jakieś kompleksy to zainwestuj w jakiś czerwony samochód gnat ci do niczego nie potrzebny.
Czujesz się mało męski ? :)


N gru 14, 2014 10:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dostęp do broni palnej.
kiedyś art-33 napisał(a):
Boro jeśli przestępca dostanie informację że ofiara jest uzbrojona to ofiara jest trupem.
Tylko podejrzenie zagrożenia czyni z ofiary napadu trupa broń w niczym ofierze nie pomaga.
W rękach wyszkolonej i przygotowanej osoby i owszem ale takich nikt nie napada.

Cały czas piszesz o sytuacji w której napastnik jest zdeterminowany aby zabić ofiarę. Wtedy nawet czołg nic nie pomoże. Ja piszę np. o obronie domu przed włamywaczami lub próbą rozboju na ulicy.
kiedyś art-33 napisał(a):
Powiedział bym jak masz jakieś kompleksy to zainwestuj w jakiś czerwony samochód gnat ci do niczego nie potrzebny.
Czujesz się mało męski ?

To jaki ja się czuję nie ma tu nic do rzeczy. Nie mówię, że ja osobiście chcę mieć broń (chociaż chciałbym) tylko, że uważam, iż każdy powinien mieć takie prawo.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N gru 14, 2014 10:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 177 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL