Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 6:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Ludzie, którzy nie zaznali głodu. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Ludzie, którzy nie zaznali głodu.
Modne są ostatnio w sieci filmiki pod wspólnym tytułem: "How To Make...", w których pokazuje się jak wykonać "danie kulinarne".
Są rodzajem prymitywnego żartu, w którym niszczy się i marnuje jedzenie na wiele sposobów.

Przypominają mi się moi rodzice i dziadkowie, dbający o to, żeby nawet okruszek się nie zmarnował.

Jak dla mnie - szok:
http://youtu.be/L4qNQq8pymU
http://youtu.be/ETTyVQrUZt8
http://youtu.be/qHtgJn31Ic0
itd...


N lis 16, 2014 10:20 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr wrz 24, 2014 12:35 pm
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ludzie, którzy nie zaznali głodu.
No niestety obecnie nie szanuje się jedzenia, im bogatsze społeczeństwo tym mniejszy szacunek... Nasi dziadkowie przeżyli wojnę kiedy wszystkiego brakowało i mieli do wszystkiego większy szacunek.

_________________
www.PIOSENKIRELIGIJNE.pl


Pt lis 21, 2014 10:07 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6820
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ludzie, którzy nie zaznali głodu.
Jeden filmik obejrzałem i chyba wystarczy. To obrzydliwe. Nie wiem czy to nie podpada pod "uczynki wołające o pomstę do nieba". Nie wiem czy nie powinno być tak swoją drogę karane. Skoro za celowe niszczenie pieniędzy można mieć problemy z prawem..?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt lis 21, 2014 10:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ludzie, którzy nie zaznali głodu.
Filmiki mi się nie podobają i na pewno czegoś takiego nie pochwalam, jednak nie rozumiem dlaczego jedzenie ma zasługiwać na jakiś szczególny szacunek? Pomyślmy na chłodno. Każdy ma prawo robić ze swoimi pieniędzmi co mu się podoba o ile nie robi przy tym nikomu krzywdy. Oczywiście można by wykorzystać je w lepszy sposób, ale pod względem moralności nie widzę większej różnicy w kupowaniu jedzenia i marnowaniu go i np. w kupowaniu butów, które założy się raz albo wcale.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


So lis 22, 2014 6:35 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6820
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ludzie, którzy nie zaznali głodu.
Boro napisał(a):
Filmiki mi się nie podobają i na pewno czegoś takiego nie pochwalam, jednak nie rozumiem dlaczego jedzenie ma zasługiwać na jakiś szczególny szacunek? Pomyślmy na chłodno. Każdy ma prawo robić ze swoimi pieniędzmi co mu się podoba o ile nie robi przy tym nikomu krzywdy. Oczywiście można by wykorzystać je w lepszy sposób, ale pod względem moralności nie widzę większej różnicy w kupowaniu jedzenia i marnowaniu go i np. w kupowaniu butów, które założy się raz albo wcale.


Bajdurzysz. Jedzenie jest podstawą egzystencji każdego człowieka. Tak w zasadzie to wszystkie inne jest drugorzędne. Jak człowiek nie będzie miał auta, to pójdzie sobie na piechotę, jak nie będzie miał dachu nad głową, to wykopie sobie jakąś jamę, zbuduje sobie szałas itd. Bez jedzenia.. Nie naje się trawy, ani nie pożywi korą drzew, nie przyswoi sobie piasku. Jak nie naje się to umrze. Na Świecie są rejony, gdzie ludzie mają naprawdę pod górkę, umierają z głodu. Są rejony, gdzie tego jedzenia jest w bród.. Ludzie którzy mają nadmiar jedzenia nie podzielą się tym nadmiarem (niepotrzebnym im, jak widać na tych durnych filmikach) z tymi co nie mają (niekoniecznie z własnej winy - susze, powodzie i inne kataklizmy). Wolą niszczyć jedzenie, tym samym skazując (tak w końcowym efekcie) innych na śmierć.
Marnowanie innych dóbr też jest wątpliwe moralnie.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lis 22, 2014 7:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ludzie, którzy nie zaznali głodu.
PeterW, to wszystko prawda co piszesz, z tym że chodzi ogólnie o dobra a nie konkretnie o jedzenia. Wielu ludziom brakuje pieniędzy, które są pewnym ekwiwalentem wszystkich innych dóbr w tym także jedzenia. Gromadzenie bogactwa zamiast dzielenia się z najuboższymi nie jest moralne, ale wszystko jedno czy zamiast pomóc głodującym kupię jedzenie, które zmarnuję, czy wydam pieniądze na kolejny sportowy samochód.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


So lis 22, 2014 7:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6820
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ludzie, którzy nie zaznali głodu.
Oczywiście - masz rację. Tylko że marnowanie jedzenia zwłaszcza w taki sposób jest jakieś takie bardziej bezpośrednie w odbiorze. Niepotrzebnie kupione buty można komuś podarować, podobnie z nadmiarowym autem - aczkolwiek jak się te przedmioty również celowo, bezsensownie zniszczy - w sumie może sprowadza się to do tego samego.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lis 22, 2014 8:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ludzie, którzy nie zaznali głodu.
Jestem rozdarty pomiędzy Waszą argumentacją. Z jednej strony jedzenie wcale nie nalezy tylko do nas (wszystkie dobra planety są w jakiś sposób wspólne - ich własność prywatna jest moralnie ograniczona) i jako dary boże nie powinny być marnowane.
Z drugiej mamy niesamowity nadmiar jedzenia - nie jest ono - jak kiedyś - "dobrem rzadkim"(tam gdzie go nie ma, nie ma go z powodu nierówności, nie z powodu braku).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 23, 2014 1:38 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL