Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:41 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Miasto 44 a przy okazji Powstawnie Warszawskie- wasze opinie 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Miasto 44 a przy okazji Powstawnie Warszawskie- wasze opinie
Jestem ciekawa waszych opinii po obejrzeniu filmu "Miasto 44". Jak odebraliście ten film? Co się wam podobało, co nie? (ja nie należę do tych osób które uważają za "trendy" zjeździć z góry na dół każdy polski film jaki się ukaże, są tacy ludzie :wink: ) Film niewątpliwie podkreśla tragiczność i klęskę Powstania, jakie jest wasze zdanie? Temat ostatnio omawiany w mediach, poza heroizmem samych walczących podkreśla się 200 tys zamordowanych cywili, całkowite zniszczenie Warszawy.... :roll:

Jeśli chodzi o sam film, uważam że warto go obejrzeć (nie pokazywać młodzieży poniżej powiedzmy 16 lat!). Podobał mi się rozmach i gra aktorska, dbałość o pewne szczegóły militarne (ja się nie znam, ale mąż siedzi w historii II wojny i zwracał na to uwagę). NIe podobały mi się i uważam za naciągane sceny typu "pocałunki w matrixie" na zwolnionym tempie :roll: :wink: . Podobało mi się pokazanie dwóch całkiem różnych postaw dwóch bohaterek kobiecych , Kamy i Ali, i zgadzam się z gdzieś zasłyszanym zdaniem, że Ala jest postacią która "za wszelką cenę ratuje życie" - ucieka z pola walki, widać że nie nadaje się do walk, ale bez wahania biegnie z niemowlęciem przez bombardowane miasto szukając pomocy. Podobało mi się wierne, choć straszne pokazanie pacyfikacji warszawy, granaty wrzucane do piwnic, mordowanie cywilów :-(

A samo Powstanie? Co sądzicie? Czy dowództwo AK nie zdawało sobie sprawy jakie będzie postępowanie władz radzieckich? Jakie będą konsekwencje....? Warto było czy nie, jak uważacie?
Myślę, że warto o tym porozmawiać.

_________________
Ania


Pn paź 20, 2014 7:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Miasto 44 a przy okazji Powstawnie Warszawskie- wasze op
kropeczka_ns napisała:
Warto było czy nie, jak uważacie?

***************************************

Jestem Ślązakiem, a więc moja opinia nic tu nie znaczy,
ale Polacy mówią, że kto kwestionuje zryw powstania,
to nie jest Polakiem.
To była ostatnia szansa, żeby Polska na wiele lat nie wpadła w rosyjskie ręce.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Pn paź 20, 2014 8:35 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 29, 2009 7:35 pm
Posty: 847
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Miasto 44 a przy okazji Powstawnie Warszawskie- wasze op
kropeczka_ns napisał(a):
A samo Powstanie? Co sądzicie? Czy dowództwo AK nie zdawało sobie sprawy jakie będzie postępowanie władz radzieckich? Jakie będą konsekwencje....? Warto było czy nie, jak uważacie?

Samo życie :)
Z pewnością szkoda tych młodych ludzi, ich szlachetnej duszy, ich miłości Ojczyzny. Z pewnością by się przydali w czasach pokoju.
Być może to dzieci straconej inteligencji w Katyniu ?
A z drugiej strony, tak wyjątkowi ludzie nie byliby w stanie iść na kompromis.
A z kolejnej strony, ludzie im podobni sprzeciwiali się w licznych wcześniejszych powstaniach, które to zrywy doprowadziły jednak do odzyskania przez Polskę niepodległości.
A więc warto było?
Dziś mamy swój kraj, wolność i być może to właśnie ich krew się do tego przyczyniła. Oni nie mieli wątpliwości.


Wt paź 21, 2014 10:50 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Miasto 44 a przy okazji Powstawnie Warszawskie- wasze op
Hen, jeśli mieszkasz w Polsce i znasz historię Polski to oczywiste jest że Twoja opinia również tyle samo znaczy co każdego z nas:)
Ja również myślę że założeniem decydentów w Powstaniu było, że jest to ostatnia szansa na Polskę wolną, a nie radziecką. Szkoda, że tak się nie stało, i naprawdę kiedy myślę o tym, co spotkało tamto pokolenie Polaków, nawet już - a może bardziej nawet - po 45 roku, kiedy niby nie było już wojny, a niewinni ludzie gnili w więzieniach za to że podjęli walkę z okupantem, aż człowieka dreszcz przechodzi. To pokolenie "pięknych młodych ludzi" urodzonych już w wolnej Polsce, któremu nieraz nie było dane nawet dożyć pełnoletności :(

_________________
Ania


Śr paź 22, 2014 1:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Miasto 44 a przy okazji Powstawnie Warszawskie- wasze op
kropeczka_ns napisał(a):
Jestem ciekawa waszych opinii po obejrzeniu filmu "Miasto 44". Jak odebraliście ten film? Co się wam podobało, co nie? (ja nie należę do tych osób które uważają za "trendy" zjeździć z góry na dół każdy polski film jaki się ukaże, są tacy ludzie :wink: ) Film niewątpliwie podkreśla tragiczność i klęskę Powstania, jakie jest wasze zdanie? Temat ostatnio omawiany w mediach, poza heroizmem samych walczących podkreśla się 200 tys zamordowanych cywili, całkowite zniszczenie Warszawy.... :roll:

Jeśli chodzi o sam film, uważam że warto go obejrzeć (nie pokazywać młodzieży poniżej powiedzmy 16 lat!). Podobał mi się rozmach i gra aktorska, dbałość o pewne szczegóły militarne (ja się nie znam, ale mąż siedzi w historii II wojny i zwracał na to uwagę). NIe podobały mi się i uważam za naciągane sceny typu "pocałunki w matrixie" na zwolnionym tempie :roll: :wink: . Podobało mi się pokazanie dwóch całkiem różnych postaw dwóch bohaterek kobiecych , Kamy i Ali, i zgadzam się z gdzieś zasłyszanym zdaniem, że Ala jest postacią która "za wszelką cenę ratuje życie" - ucieka z pola walki, widać że nie nadaje się do walk, ale bez wahania biegnie z niemowlęciem przez bombardowane miasto szukając pomocy. Podobało mi się wierne, choć straszne pokazanie pacyfikacji warszawy, granaty wrzucane do piwnic, mordowanie cywilów :-(

A samo Powstanie? Co sądzicie? Czy dowództwo AK nie zdawało sobie sprawy jakie będzie postępowanie władz radzieckich? Jakie będą konsekwencje....? Warto było czy nie, jak uważacie?
Myślę, że warto o tym porozmawiać.



Wbrew temu co piszą w mediach- uważam, że to bardzo dobry film!

Te sceny w "matriksie" nas ratują. :? Czymże innym jest religia i modlitwa jak nie ucieczką do 'matriksa" ?? Oczywiście w filmie jest przewaga wizualności nad myśleniem- ale to jest rola filmu!!

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


Śr paź 22, 2014 1:24 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL